TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kosovarët bojkotojnë Ulqinin

Gazeta Express - parë: 50 min

Plazhi i Madh ose në të folurën ulqinake: Plazha Madhe, edhe pse bregdeti më i frekuentuar nga kosovarët për shumë vite me radhë, sivjet nuk mund të thuhet një gjë e tillë.

Kosovarët bojkotojnë Ulqinin, kjo është arsyeja

Zeri

6 plazhet më romantike në Itali

Portalb

Kosovarët bojkotojnë Ulqinin, kjo është arsyeja

Lajmi.net
4 artikuj të ndërlidhur »
Showbiz »

Sot feston ditëlindjen Blero, ja sa vite ka mbushur këngëtari

Botasot - parë: 1 orë

Këngëtari i njohur shqiptar Blero njihet për publikun si një këngëtar mjaft i pëlqyer për llojin e muzikës që këndon. Ai së fundmi po e publikon albumin e ri të titulluar ‘6 copë jetë’ ku çdo ditë po ...

Blero publikon këngë e radhës “A thu baby”

Lajmi.net

“A thu baby”, kënga e radhës nga Blero

Telegrafi

Zhurnal Lajmi.net Telegrafi Botasot Zhurnal

8 artikuj të ndërlidhur »

Enca nuk përmbahet më, tregon ç’bën në shtrat me të dashurin

Gazeta Express - parë: 1 orë

Prej disa ditësh Enca ka njoftuar se po vjen me videoklip të ri dhe fansat po e presin me padurim. Kënga do të publikohet nesër dhe mban titullin “Xheloz”.

Nuk ndalet Enca: Provokon fansat me fotografinë e fundit nga shtrati

Zeri

Një sekretaresh joshëse si Enca Haxhia, provokon nga zyrja

Zhurnal

Botasot Lajmi.net Albeu.com Telegrafi Botasot Tetova Sot Botasot Botasot

14 artikuj të ndërlidhur »

Modelja shqiptare tjetër gjë nuk di, me foto provokative merret çdo ditë!

Botasot - parë: 1 orë

Oriola Marashi vazhdon të jetë njëra ndër modelet më të përfolura aktualisht. Marashi gëzon një bukuri natyrale dhe nuk heziton ta tregojë atë. Por, modelja në fjalë kohën e fundit dukshëm ka shtuar ...

FOTOT: “Të pasmet në plan të parë”, modelja shqiptare tregon asetet

Gazeta Tema

Oriola Marashi vë në plan të parë hiret e saj

Telegrafi

Botasot

4 artikuj të ndërlidhur »
Teknologji »

Instagram do heqë numrin e “like”-ve në postime

Mapo - parë: 1 orë

Instagram do t’ju heqë mundësinë për të parë numrin e “Like” në postime. Rrjeti social e ka nisur testin në vende të ndryshme. Ju gjithsesi mund të jepni pëlqimin tuaj në një përmbajtje të caktuar, ...

Instagrami vjen me një risi dhe jo të gjithë janë të lumtur për këtë fakt

Portalb

Instagram po e zgjeron testimin e largimit të pëlqimit të fotografive

Telegrafi

SOT Botasot Lajmi.net PC World Top Channel BalkanWeb Flaka Shqipmedia

20 artikuj të ndërlidhur »

Elon Musk nuk ndalon tani vjen me një ide edhe më të çmendur

Lajmi.net - parë: 13 orë

Elon Musk njëri prej personave më të arritshëm sa i përket aspektit teknologjik që njihet edhe me idet e tij të rralla, të martën mbrëma ka konfirmuar se kompania e tij është në proces e sipër duke ...

Musk: Do të lidhim trurin e njeriut me kompjuterin, për momentin eksperimenti po zhvillohet te derrat

Alsat

Elon musk dëshrion të fus kompjuterë në trurin e njeriut (VIDEO)

Telegrafi

Top Channel Telegrafi Lajmi.net Gazeta Express Koha.net PC World BalkanWeb Botasot

18 artikuj të ndërlidhur »

Haradinaj kërkon nga menaxhmenti i Telekomit që ta nxjerrin ndërmarrjen nga kriza

Botasot - parë: 9 orë

Lidhur me borxhin e Telekomit ndaj Z-mobile, kryeministri Ramush Haradinaj tha se Telekomi ka qenë në dijeni për një gjendje të tillë. Ai tutje ka shtuar se ka kërkuar që të parandalohet nënshkrimi i ...

Telekomi i Kosovës në betejë me falimentimin

Evropaelire

Telekomit të Kosovës mund ti bllokohen llogaritë bankare nëse nuk shlyen borxhin Z-Mobile

PC World

Lajmi.net Medial Telegrafi Zeri Botasot Portalb Gazeta Express PC World

12 artikuj të ndërlidhur »
Kuriozitete »

Këshilla e një fotografe për të ftuarit në darsma

Lajmi.net - parë: 14 orë

“Lini telefonat për një herë në jetën tuaj, dhe shijojeni momentin” Hannah Stanely- fotografe ishte duke e kapur një foto tejet të mirë të momentit kur babi i nuses po e përcillte në altar të bijën e ...

Këshilla e një fotografe për të ftuarit në dasma

Botasot

Këshilla e një fotografe për të ftuarit në darsma

Tetova Sot
3 artikuj të ndërlidhur »

Peshkatari gjen letrën e vjetër brenda shishes që kishte 50 vite që endej në det (FOTO)

SOT - parë: 15 orë

Një peshkatar ka gjetur në det një shishe që mbante brenda një letër të shkruar 50 vite më parë. Pra, shishja kishte plot 50 vite që endej në det. Ajo u gjend nga peshkatari Paul Elliot dhe i biri i ...

​E rrallë, gjendet mesazhi në shishe 50 vite i vjetër

Lajmi.net

Peshkatari australian gjen letrën e shkruar nga djaloshi britanik para 50 vjetësh

Gazeta Express

Telegrafi Koha.net Botasot Gazeta Tema Zeri Botasot Zhurnal ABC News

11 artikuj të ndërlidhur »

Era e një personi të vjetër, është në fakt një gjë, ja nga vjen

Lajmi.net - parë: 15 orë

Edhe nëse ata mundohen ta mbulojnë me produkte të ndryshme, ata nuk munden ta largojnë erën që ne jemi mësuar ta nuhasim tek ata. Shumica prej njerëzve mendojnë që është për shkak flokëve, veshjeve ...

Era e një personi të vjetër, është në fakt një gjë, ja nga vjen

Botasot

Era e një personi të vjetër, është në fakt një gjë, ja nga vjen

Zeri
3 artikuj të ndërlidhur »
Lifestyle »

Horoskopi ditor, e premte 19 korrik 2019

Botasot - parë: 4 orë

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi Mund të planifikoni projekte të cilat mund ti vini në ...

Horoskopi ditor, e Enjte 18 Korrik 2019

Botasot

Çfarë dite do të keni sot? Lexo horoskopin

Gazeta Express

SOT Mapo

5 artikuj të ndërlidhur »

Shtoni peshë shëndetshëm me këto metoda natyrale

Botasot - parë: 11 orë

Rreth 2/3 e njerëzve në SHBA janë mbi peshë ose obezë, por gjithsesi shumë njerëz në botë, kanë problem pasi janë tepër të dobët. Ky është një shqetësim real pasi të qënit nën peshë mund të jetë i ...

12 mënyra për të rënë në peshë pas moshës 40 vjeç

Albeu.com

Shtoni peshë shëndetshëm me këto metoda natyrale

Gazeta Express
3 artikuj të ndërlidhur »

23-vjeçarja nxjerr virgj*rinë në ankand, politikani ia blen për 2 milionë Pound (FOTO)

SOT - parë: 17 orë

Fenomeni i shitjes së virgjërisë është kthyer në një trend global gjatë viteve të fundit. Të njëjtën gjë ka bërë edhe një modele, e cila nxori në ankand virgjërinë e saj për një shumë tejet të kripur.

Modelja 23-vjeçare shet virgjërinë për 2 milionë £, një politikani! – Foto

Top Channel

Modelja i shet virgjërinë për 2 milionë paund një politikani!

Durres Lajm

Tetova Sot Botasot

5 artikuj të ndërlidhur »
Shëndet »

Disa nga vitaminat që gratë duhet t’i marrin pas menopauzës

Botasot - parë: 2 orë

Menopauza mund të përfshijë edhe rritjen e rrezikut për zhvillimin e disa sëmundjeve dhe problemeve shëndetësore. Me rënien e niveleve të estrogjenit, rritet rreziku për zhvillimin e osteoporozës dhe ...

Vitamina A lufton aknet dhe shenjat e tyre

Botasot

Vitamina B6 e rëndësishme për shëndetin e trurit

Zhurnal

Telegrafi Telegrafi Botasot Gazeta Express Gazeta Express Botasot

9 artikuj të ndërlidhur »

A mundet një “zemër e thyer” të ndikoj në sëmundjen e kancerit? Përgjigjen ekspertët

Lajmi.net - parë: 12 orë

Përderisa stresi është shumë i lartë kur humbasim dikë që kemi dashur, studimet e më hershme kanë gjetur se mund të qoj në probleme të zemrës, mirëpo një studim i ri ka gjetur se një në gjashtë ...

Provohen lidhje mes sindromës së zemrës së thyer dhe kancerit

Respublica

A mundet një “zemër e thyer” të ndikoj në sëmundjen e kancerit? Përgjigjen ekspertët

Botasot

Gazeta Tema

4 artikuj të ndërlidhur »

Hekuri, i mirë për zemrën, por ekzagjerimi rrit rrezikun e iktusit

Alsat - parë: 12 orë

Sasia e mineralit të hekurit që marrim në organizëm përmirëson shëndetin e zemrës, por sasitë e tepërta mund të kenë efekte të dëmshme në trup, sipas studimit të ekipit të udhëhequr nga ”Imperial ...

​Hekuri, i mirë për zemrën – por sasia e tepërt e tij shkakton dëme

Gazeta Express

​Hekuri, i mirë për zemrën – por sasia e tepërt e tij shkakton dëme

Tetova Sot
3 artikuj të ndërlidhur »
Love »

Shtatë gjërat që duhet të bëni me partnerin përpara se të flini gjumë

Telegrafi - parë: 15 orë

Të qenit çift është një ndjenjë vërtetë e kënaqshme, ndihesh e lumtur, plot, e dashuruar, në qetësi me veten, por nuk mund ta shmangim faktin që mes një çifti ka gjithmonë diskutime për çështje nga ...

Shtatë gjërat që duhet të bëni me partnerin përpara se të flini

Botasot

7 gjërat që duhet të bëni me partnerin përpara se të flini gjumë

Portalb

Tetova Sot

4 artikuj të ndërlidhur »

Çifti 71 vjet të martuar vdesin në një ditë

Alsat - 17.07.2019

Ata kishin 71 vite që ishin martuar, dhe ikën nga kjo botë në një ditë. Bëhet fjalë për çiftin Herbert DeLaigle, 94-vjeçar, dhe Frances Delaigle, 88-vjeçare, transmeton ...

Çifti 71 vjet të martuar vdesin në një ditë

Koha.net

Çifti 71 vjet të martuar vdesin në një ditë

Medial

Portalb Albeu.com Zeri

6 artikuj të ndërlidhur »

6 gjërat që bëjnë çiftet e lumtura, nëse i bëni të paktën 3 prej tyre jeni në rrugë të duhur

Botasot - 17.07.2019

Ndarja e një jete së bashku me partnerin tuaj mund të jetë një eksperiencë sfiduese. Shumë çifte të dashuruara kur jetojnë së bashku përfundojnë duke pasur pakënaqësi, gjë që dëshmon se bashkëjetesa ...

Tri gjërat që çdo çift i lumtur i praktikon

Telegrafi

6 gjërat që bëjnë çiftet e lumtura, nëse i bëni të paktën 3 prej tyre jeni në rrugë të duhur

Tetova Sot

Zeri Portalb Botasot

6 artikuj të ndërlidhur »
« Lajme

Vodhi paratë dhe celularët në një dyqan në Tiranë, shihni pamjet si veproi

Botasot - parë: 29 min

Arrestohet një person, i cili u identifikua nëpërmjet pamjeve filmike, pasi kishte vjedhur dy telefona celularë me vlerë rreth 70.000 lekë në një dyqan celularësh.

Kapet hajduti i celularëve

ABC News

Kapet mat nga kamerat, djali vjedh dy celularë në dyqan

Gazeta Express

Top Channel Mapo Durres Lajm SOT BalkanWeb Botasot Albeu.com Gazeta Tema

11 artikuj të ndërlidhur »

Maqedonia e Veriut dhe Serbia do të bashkëpunojnë në fushën e digjitalizimit

Zhurnal - parë: 30 min

Shkup, 19 korrik – Zhurnal.mk – Memorandum për bashkëpunim në fushën e digjitalizimit sot në Shkup do të nënshkruajnë Ministria e Shoqërisë Informatike dhe Administratës dhe Zyrës për teknologji ...

Maqedoninë e Veriut dhe Serbinë i bashkon edhe digjitalizimi

Botasot

Maqedoninë e Veriut dhe Serbinë i bashkon edhe digjitalizimi

Telegrafi
3 artikuj të ndërlidhur »

Mediat serbe me plotë dezinformata për dhe rreth Katica Janevës

Portalb - parë: 29 min

Portali serb “Informer” ka dalë me tekst me të cilin prej në titull e dezinformon opinionin. Në konstruksionin voluminoz të titullit: “Afera “Reket” e trondit Maqedoninë e Veriut!” “Ra” Boki 13, ...

Plani për rrënimin e Prokurorisë Speciale në Maqedoninë e Veriut, flet gazetari maqedonas

Ina

Ekspertët: Me lendët e PSP-së në procedurë janë të mundshme vonesa dhe vjetërsime

Portalb

Shqipmedia Telegrafi Flaka Flaka Flaka Zhurnal Shqipmedia Alsat

100 artikuj të ndërlidhur »
Sport »

Klopp: Të paktën edhe tri vite jam në Liverpool

Telegrafi - parë: 20 min

Bosi i Liverpoolit, Jurgen Klopp ka siguruar tifozët se ndihet i lumtur me mbështetjen e tyre dhe të klubit. The Reds janë duke zhvilluar fazën përgatitore në SHBA, ku u befasua me një pyetje të ...

Klopp tregon sa gjatë do të qëndrojë te Liverpooli

Botasot

Kontratë e re me Liverpoolin? Flet Klopp

Zeri

Lajmi.net Gazeta Express Telegrafi Telegrafi Gazeta Express Koha.net Zhurnal Gazeta Express

15 artikuj të ndërlidhur »

“Bie” edhe Kukësi, barazimi në shtëpi me Debrecenin nuk mjafton

RTSH - parë: 30 min

Pas Teutës dhe Laçit më herët, edhe Kukësi e ka mbyllur të enjten në mbrëmje që në turin e parë eliminatore aventurën e tij në Ligën e Evropës, pasi nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në shtëpi ...

Europa League/ Eleminohen 3 ekipet shqiptare

Top Channel

Nuk ka surpriza në Europa League, eliminohen Kukësi

ABC News

Koha.net Mapo Lajmi.net BalkanWeb Zeri Gazeta Tema Lajmi.net Zeri

25 artikuj të ndërlidhur »

James Rodriguez te Napoli: Real Madrid vendos çmimin

Albeu.com - parë: 20 min

42 milionë për James Rodriguez? Jo më, tani kërkesa e Florentino Perez për kolumbianin është 50 milionë. Sipas "Cadena Ser", presidenti i Realit ka vendosur çmimin përfundimtar për mesfushorin i cili ...

Atletico Madrid e do James

VeqSport

Real Madrid: Ja sa kushton James Rodriguez

Lajmi.net

Gazeta Express Botasot Zeri Tetova Sot

7 artikuj të ndërlidhur »
Ne kete dite ...