TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zhurnal

E enjtja, ditë vendimtare për Mauro Icardin

Zhurnal - parë: 22 orë

Dita e nesërme, e enjte, pritet të jetë vendimtare për të ardhmen e Mauro Icardit. Interi e ka pranuar ofertën e Napolit për të dhe e gjitha që mbetet është të bindet lojtari.

21 artikuj të ndërlidhur »

Ribery: Jam i bekuar nga Fiorentina

Zhurnal - parë: 22 orë

Franck Ribery ndihet i bekuar dhe i lumtur që ka nënshkruar kontratë të re me, sic e ka quajtur, një klub të madh në një qytet të madh, si Fiorentina.

25 artikuj të ndërlidhur »

Gjyqtarët iu bëjnë thirrje tifozëve: Besojini VAR-it

Zhurnal - parë: 22 orë

Tifozët duhet t’i besojnë video asistentit të gjyqtarëve (VAR), pas disa incidenteve të profilit të lartë në Premierligë, ka bërë thirrje ish-gjyqtari, Neil Swarbrick, tani udhëheqës i VAR-it në ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Drejtori Memedi zotohet pranë Arifit për investime konkrete në infrastrukturën rrugore në qytetin e Tetovës

Zhurnal - parë: 22 orë

Tetovë, 21 gusht, Zhurnal.mk – Drejtori i Ndërmarrjes “Rrugët e Maqedonisë”, Bekim Memedi, sot takoi kryetaren e Komunës së Tetovës, Teuta Arifin, shkruan Zhurnal.mk.

2 artikuj të ndërlidhur »

Avokati i Janevës: Ajo është viktimë në rastin “Reket”

Zhurnal - parë: 22 orë

Avokati Stevan Pavleski i cili mbron Katica Janevën, për aferën ‘Reket’ thotë se ajo është viktimë në këtë rast dhe se do të vërtetohet kjo. Sipas tij, Janeva ka qenë liberale kur është dashur të ...

282 artikuj të ndërlidhur »

Policia konfiskon mobiljet e shtëpisë së Katica Janevës

Zhurnal - parë: 23 orë

Shkup, 21 gusht, zhurnal.mk – Një kamion sot pasdite arriti në shtëpinë e Katica Janevës për të bartur mobiljet e konfiskuara. Prokuroria sot njoftoi se është zgjeruar hetimi për rastin “Reket” ...

282 artikuj të ndërlidhur »

Ndihma e shpejtë arrin në Gjykatën ku gjendet Janeva

Zhurnal - parë: 23 orë

Shkup, 21 gusht, zhurnal.mk – Para Gjykatës Penale në Shkup ka arritur një veturë e Ndihmës së Shpejtë. Për momentin prokurorja speciale publike, Katica Janeva është në godinën e Gjykatës Penale ku ...

282 artikuj të ndërlidhur »

Kryetari Ramis Merko zhvilloi takim udheheqësin për monitorim të OSBE-së z. Eben Friedman

Zhurnal - parë: 23 orë

Strugë, 21 gusht, Zhurnal.mk – Kryetari Merko sot priti ne zyrën e tij udhëheqësin për monitorim të OSBE-së z. Eben Friedman. Qëllimi i takimit ishte njohja me situatën e sigurisë në qytetin e ...

Hoxha: Arrestimi i Janevës, dëshmi se të gjithë para ligjit janë të barabartë

Zhurnal - 21.08.2019

Shkup, 21 gusht, zhurnal.mk – Zëdhënësi i Qeverisë, Muhamet Hoxha, pasi që sot u arrestua shefja në dorëheqje e PSP-së, tha se rasti “Reket”, në të cilin dyshohet edhe prokurorja speciale, Katica ...

282 artikuj të ndërlidhur »

Më 31 gusht bëhet promovimi solemn i 600 policëve të rinjë

Zhurnal - 21.08.2019

Shkup, 21 gusht – Zhurnal.mk – Më 31 gusht (e shtunë), do të bëhet promovimi solemn i nëpunësve të rinjë policorë, njofton Zhurnal. Prezantimi i tyre do të bëhet në stadiumin sportiv në Qendrën për ...

Aksident i rëndë në Greqi, vdes 27-vjeçari shqiptar

Zhurnal - 21.08.2019

Një aksident ka ndodhur në orën 12.40 të ditës së Mërkurë në bulevardin buzë detit në Voula. Gazetarja Shpresa Dine raporton për “Balkanweb” se sipas burimeve, një kamion dhe një motor u përfshinë në ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Salca Beshamel

Zhurnal - 21.08.2019

Përbërësit: 2 lugë gjelle gjalpë 2 lugë gjelle miell 1 e 1/4 e gotës qumësht kripë dhe piper Udhëzimet: Shkrihet gjalpa në një tigan të thellë, shtohet mielli më pas duke e përzier me kujdes për ...

Asgjësohen 21 ton mish i prishur në depon e Bashkësisë Islame të Kosovës

Zhurnal - 21.08.2019

Prishtinë, 21 gusht – Zhurnal.mk – Pas raportimit të Gazetës Insajderi për mishin që mbahej në gjendje të tmerrshme në depon e Bashkësisë Islame të Kosovës, Agjencia e Ushqimit dhe Veterinës ka dal ...

18 artikuj të ndërlidhur »

KOMF dënon sulmin dhe dhunën e ushtruar ndaj fëmijës në Istog

Zhurnal - 21.08.2019

Prishtinë, 21 gusht – Zhurnal.mk – Koalicioni i OJQ-ve për Mbrojtjen e Fëmijëve – KOMF ka dënuar sulmin dhe dhunën e ushtruar ndaj fëmijës K.M, 7- vjeçare, nga një person i moshës madhore në Komunën ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Udhëheqësia e aeroportit e pautoritet, duhet ta zgjidh problemin me grevën

Zhurnal - 21.08.2019

Prishtinë, 21 gusht – Zhurnal.mk – Sa po shtohen orët e grevës nga 1 në 9 aq më tepër po rritet koha e pritjes së udhëtarëve brenda objektit të Aeroportit të Prishtinës “Adem Jashari”.

65 artikuj të ndërlidhur »

Zaev – Al Atiki: Do të thellohet bashkëpunimi në mes Maqedonisë së Veriut dhe Kuvajtit

Zhurnal - 21.08.2019

Shkup, 21 gusht, zhurnal.mk – Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev i shoqëruar nga ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, sot realizoi takim me Jakub Al-Atiki, ambasador i Kuvajtit për ...

12 artikuj të ndërlidhur »

EPIK tregon se çfarë përfiton Kosova nga 90.5 milionë euro të IPA 2018

Zhurnal - 21.08.2019

Në shtator 2018, Kosova dhe BE-ja dakorduan Marrëveshjen Financiare për Instrumentin e Para-Anëtarësimit 2018. Marrëveshja u nënshkrua nga BE-ja në shkurt dhe Kosova në prill 2019.

16 artikuj të ndërlidhur »

Abelard Tahiri: Konfiskimi i pasurisë do t’i dërrmojë të korruptuarit kudo që janë

Zhurnal - 21.08.2019

Prishtinë, 21 gusht – Zhurnal.mk – Ministri në largim i Drejtësisë, Abelard Tahiri së bashku me kryeparlamentarin Kadri Veseli, kanë vizituar Depon Qendrore të Agjencisë për Administrimin e Pasurisë ...

9 artikuj të ndërlidhur »

DAP do të kryejë kontroll në kompanitë që ndërlidhen me Boki 13

Zhurnal - 21.08.2019

Shkup, 21 gusht, zhurnal.mk – Drejtoria për të Ardhura Publike do të kryejë kontroll tek kompanitë të lidhura me Bojan Jovanovskin. Bëhet fjalë për BMJ media grupe, Lidhja Ndërkombëtare dhe 1TV.

10 artikuj të ndërlidhur »

Hoxhaj mirëpret deklaratën e Sekretarit Pompeo lidhur me njohjen e ndërsjelltë

Zhurnal - 21.08.2019

Prishtinë, 21 gusht – Zhurnal.mk – Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka komentuar deklaratën e Sekretarit Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, i cili ka thënë se dialogu Kosovë-Serbi duhet të ...

85 artikuj të ndërlidhur »