TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zhurnal

Seancë për rastin “Monstra”, PSP ka paralajmëruar dëshmi të reja

Zhurnal - parë: 9 orë

Shkup, 22 gusht, Zhurnal.mk – Në Gjykatën Penale në Shkup sot do të duhet të vazhdojë gjykimi për rastin “Monstra”, i cili ka të bëjë me vrasjen e pesëfishtë në Liqenin e Smillkovës.

11 artikuj të ndërlidhur »

Ruskoska: Paraburgimi i Janevës, i domosdoshëm

Zhurnal - parë: 19 orë

Shkup, 21 gusht, zhurnal.mk – Prokurorja nga Prokuroria për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit, Villma Ruskovska pas vendimit për paraburgimin e Katica Janevës sqaroi se hetimi për ...

277 artikuj të ndërlidhur »

Besiana Mehmedi një artiste natyrale dhe shqiptare

Zhurnal - parë: 19 orë

Është ndër të rrallat artiste të skenës që nuk ra asnjëherë pre e “modës”. Nga viti 1999 kur është shfaqur për herë të parë e tash 20 vite ka përzgjedhur që ti qëndrojë besnike artit të vërtetë, duke ...

Katica Janeva niset drejt burgut të Shutkës

Zhurnal - parë: 20 orë

Shkup, 21 gusht, zhurnal.mk – Pasi gjykatësi i procedurës paraprake caktoi 30 ditë paraburgim, Katica Janeva është nisur për në burgun e Shutkës. Janeva u arrestua sot pasdite si e dyshuar e tretë në ...

277 artikuj të ndërlidhur »

Kush do ta zëvendësojë Janevën? Shterjev: S’mund të emërojmë ushtrues detyre

Zhurnal - parë: 20 orë

Shkup, 21 gusht, zhurnal.mk – Kërkesa e Prokurorisë për paraburgim të Katica Janevës e lë Prokurorinë Speciale pa zot shtëpie. Prokurori Publik Lubomir Joveski tha se tani Këshilli I Prokurorëve ...

277 artikuj të ndërlidhur »

Kryetari i Parlamentit drejton seancën ndërsa përkund foshnjen në krah

Zhurnal - parë: 20 orë

Kryetari i Parlamentit të Zelandës së Re është fotografuar duke përkundur foshnjen e një deputeti homoseksual ndërsa po drejtonte një seancë në Dhomën e Përfaqësuesve.

14 artikuj të ndërlidhur »

Merkel deklaroi se brenda 30 ditëve gjendet zgjidhja për Brexit

Zhurnal - parë: 20 orë

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka thënë se brenda 30 ditësh, mund të gjendet një zgjidhje për mosmarrëveshjet rreth daljes së Britanisë së Madhe nga BE-ja.

66 artikuj të ndërlidhur »

Torres: Po pensionohem duke e ditur se e kam fituar respektin e botës së futbollit

Zhurnal - parë: 20 orë

Ish-sulmuesi i Spanjës, Liverpoolit dhe Chelseat, Fernando Torres, thotë se mund të pensionohet nga futbollit duke e ditur se e ka fituar respektin e botës së futbollit gjatë karrierës së tij të ...

Gent Cakaj: Rekord shërbimesh konsullore shqiptare

Zhurnal - parë: 20 orë

Tiranë, 21 gusht – Drejtoria e Çështjeve Konsullore në Ministrinë për Evropën dhe Punët e Jashtme dhe Përfaqësitë e Republikës së Shqipërisë në botë, kanë vijuar punën me kapacitet të plotë përgjatë ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Konvokohet seanca për vetëshpërbërje të Kuvendit të Kosovës

Zhurnal - parë: 20 orë

Prishtinë, 21 gusht – Kuvendi i Kosovës sot edhe zyrtarisht e konvokoi seancën për nesër, në rend dite të së cilës është votimi për shpërbërje të Shtëpisë ligjvënëse, me çka hapet rruga për zgjedhjet ...

Kushti i Isa Mustafës për Vetëvendosjen: LDK-së i takon Kryeministri

Zhurnal - parë: 20 orë

Prishtinë, 21 gusht – Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, i është përgjigjur zyrtarëve të Vetëvendosjes lidhur me kërkesën për postin e kryeministrit, teksa ka thënë se LDK nuk heq dorë nga kandidati për ...

67 artikuj të ndërlidhur »

Vuçiq: Negociatat me Kosovën në dhjetor

Zhurnal - parë: 20 orë

Prishtinë, 21 gusht, zhurnal.mk – Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq tha se në rastin më të mirë negociatat me Prishtinën do të vazhdojnë në muajin dhjetor.

85 artikuj të ndërlidhur »

E fundit, Janeva i bashkangjitet Bokit 13 në Shutkë, 30 ditë paraburgim për kryeprokuroren e PSP

Zhurnal - parë: 21 orë

Shkup, 21 gusht, zhurnal.mk – Tridhjetë ditë paraburgim për kryeprokuroren e PSP-së, Katica Janeva. Ajo nga sonte do të qëndrojë në burgun e Shutkës. Gjykatësi i procedurës paraprake i caktoi 30 ditë ...

277 artikuj të ndërlidhur »

Gjorgjevski: Paraburgimi, si masë për parandalimin e arratisjes

Zhurnal - parë: 21 orë

Shkup, 21 gusht, zhurnal.mk – Me urdhër të Prokurorisë Publike, sot u arrestua prokurorja speciale Katica Janeva e cila dyshohet për shpërdorim të detyrës në rastin “Reketi”.

277 artikuj të ndërlidhur »

Në MPJ shënohet 230-vjetori nga themelimi i Departamentit të Shtetit

Zhurnal - parë: 21 orë

Falënderim për përkrahjen kyçe të cilën SHBA-ja ia jep vendit në realizimin e qëllimeve strategjike për anëtarësimin e plotfuqishëm në NATO dhe Bashkimin Evropian, ka shprehur sot shefi i diplomacisë ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Taravari: Asnjë i punësuar në komunë nuk do të përdor më celular zyrtar

Zhurnal - parë: 22 orë

Gostivar, 21 gusht, zhurnal.mk – Komuna e Gostivarit nuk do të paguan më për shërbimet e 50 numrave telefonik që i shfrytëzojnë zyrtarët e komunës, pasi do të shndërrohen në telefona privat, që ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Në mobiljet që ka marrë Janeva kanë qenë të vendosura mjete për përgjim

Zhurnal - parë: 22 orë

Shkup, 21 gusht, zhurnal.mk – Mobiljet ekskluzive për shtëpinë e Katica Janevës, dhuratë nga një familjarë i afërt të biznesmenit Orce Kamçev, ka arritur me pajisje shtesë – aparat për përgjim, thonë ...

277 artikuj të ndërlidhur »

Carovska: Inkluzioni i personave me aftësi të kufizuara është prioritet kulmor

Zhurnal - parë: 22 orë

Shkup, 21 gusht, zhurnal.mk – Ministrja e Punës dhe Politikës Socuale, Mila Carovska sot e vizitoi Qendrën ditore për persona me aftësi të kufizuara në Vinicë ku u takua me shfrytëzuesit dhe ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Bllokimi i naftës në Ballsh, Tabaku: Qeveria bën propagandë

Zhurnal - parë: 22 orë

Tiranë, 21 gushst – Ish-deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku me anë të një statusi në “Facebook” ka reaguar, pasi kryeministri Edi Rama tha se në Ballsh janë bllokuar 550 ton naftë.

28 artikuj të ndërlidhur »

Basha: Pesë arsyet pse Rama nuk do vettingun e politikanëve

Zhurnal - parë: 22 orë

Tiranë, 21 gusht – Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka treguar 5 arsyet përse, sipas tij, Kryeministri Edi Rama refuzon vettingun e politikanëve.

14 artikuj të ndërlidhur »