TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zhurnal

Përgjimet e Dibrës, Prokuroria e Krimeve të Rënda heq dorë

Zhurnal - parë: 8 orë

Tiranë, 22 gusht – Prokuroria e Krimeve të Rënda shpall mos kompetencën për hetimin e dosjes “184”, që konsiston në përgjimet për blerjen e votave në zgjedhjet e parakohshme lokale për Bashkinë e ...

40 artikuj të ndërlidhur »

Ekzekutohet vrasësi i studentes 19 vjeçares

Zhurnal - parë: 8 orë

Një i burgosur është ekzekutuar, pasi akuzohej për rrëmbimin, përdhunimin dhe mbytjen e një studenteje 19-vjeçare, ngjarje kishte ndodhur në vitin 1998.

3 artikuj të ndërlidhur »

Zgjedhjet boshatisën arkën e shtetit, mbi 6 miliardë lekë defiçit

Zhurnal - parë: 8 orë

Tiranë, 22 gusht – Treguesit kryesorë të buxhetit për periudhën 7-mujore paraqiten të zhbalancuara për arsye se, shpenzimet u rriten me ritme më të shpejta se të ardhurat.

6 artikuj të ndërlidhur »

Gëzimja me burrin në dasmë, kaq e bukur është bërë

Zhurnal - parë: 8 orë

Për një kohë shumë të shkurtër, Gëzime Krasniqi arriti të bëhet një ndër nuset më të përfolura të estradës. Reja e Remzie Osmanit mori vëmendjen e të gjithëve me bukurinë e saj të veçantë, përcjell ...

Përplasen tre automjete, katër të lënduar

Zhurnal - parë: 8 orë

Tiranë, 22 gusht – Një aksident automobilistik është shënuar në orët e para të mëngjesit të kësaj të enjteje, në afërsi të fshatit Balldre, Lezhë. Nga burime për Top Channel thuhet se në këtë ...

37 artikuj të ndërlidhur »

Macron: Pa zgjidhur krizën e Ukrainës, Rusia nuk rikthehet në G7

Zhurnal - parë: 8 orë

Aneksimi i Krimesë që bëri me forcë Rusia shkaktoi përjshatimin e saj nga blloku i G8, ku me largimin e saj blloku u quajt G7. Të shumta kanë qenë zërat për një rikthim të Rusisë në G7.

39 artikuj të ndërlidhur »

Afrikë e Jugut: Nxënësit presin radhë për t’i rrahur drejtori i shkollës (Video)

Zhurnal - parë: 8 orë

Aktet e dhunës në shkolla janë bërë sërish temë diskutimi. Rasti më i fundit është regjistruar në shkollën “Bopedi Bapedi” në Limpopo, qytet në afërsi të kryeqytetit të Afrikës së Jugut, Johanesburg.

9 artikuj të ndërlidhur »

Dembeles s’i bën nëse Neymar i bashkohet Barcelonës

Zhurnal - parë: 8 orë

Menaxheri i i yllit të Barcelonës, Ousmane Dembele, i ka hedhur poshtë thashethemet se klienti i tij do të kërkojë rrugëdalje nga Camp Nou nëse Neymar kthehet në klub, duke këmbëngulur se francezit ...

20 artikuj të ndërlidhur »

PSG-ja dënohet shkaku i Neymarit

Zhurnal - parë: 9 orë

Paris Saint-Germain është gjobitur me 2.000 euro për shkak se tifozët e tij shpalosen një pankartë ofenduese drejtuar Neymarit gjatë fitores ndaj Nimes në Ligë 1.

58 artikuj të ndërlidhur »

Boris Johnson “çështja e vogël” me Brexitin

Zhurnal - parë: 9 orë

Në Berlin kryeministri britanik, Boris Johnson refuzohet. Kancelarja Merkel nuk do të rinegociojë Brexit-in. Ai këtë me sa duket e di, e përdor një fjali të famshme të Merkelit për të kaluar situatën.

68 artikuj të ndërlidhur »

Navas dorëzohet, e kërkon largimin nga Real Madridi

Zhurnal - parë: 9 orë

Keylo Navas është shumë i palumtur me rolin e portierit të dytë në Real Madrid dhe si rrjedhojë ka kërkuar të largohet nga klubi. Ziendine Zidane ka qenë i qartë duke shpjeguar se Thibaut Courtois ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Kida nuk ndalon pozat në bikini, kështu duket në të zeza

Zhurnal - parë: 9 orë

Kida po vazhdon të publikoj foto në bikini. Kida është një prej këngëtareve shumë të dashura për publikun, shkruan lajmi.net.Ajo, që nga fillimet e para të karrierës ka arritur që për vete të bëjë ...

4 artikuj të ndërlidhur »

8 vjeçari u vjedh makinën prindërve, përfundon në autostradë me 140 km/orë

Zhurnal - parë: 9 orë

Një 8-vjeçar në Gjermani vodhi makinën e prindërve të tij për një shëtitje në autostradë me 140 km / orë ka thënë policia. Fëmija u gjet në autostradën A44, të mërkurën herët në mëmgjes duke shkuar ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Gratë në Arabi Saudite lejohen për herë të parë të udhëtojnë pa leje

Zhurnal - parë: 9 orë

Administrata e Arabisë Saudite njoftoi se për herë të parë në historinë e vendit, ka filluar zbatimi i rregullores e cila parashikon që gratë të mund të udhëtojnë jashtë vendit pa lejen e ...

15 artikuj të ndërlidhur »

E ulur në shkallë, Ilda Bejleri gati për të zbuluar gjithçka

Zhurnal - parë: 9 orë

Është emri i saj i cili lakohet shumë në mediat rozë për mënyrën e paraqitjes së saj në rrjetet sociale, Instagram, shkruan GazetaBlic.Fjala është për Ilda Bejlerin, e cila shpeshherë shfaqet ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Afrona e Bleros pozon seksi në vello para dasmës

Zhurnal - parë: 9 orë

Çifti që do të martohet së shpejti, Blero dhe Afrona, kanë pozuar në krahët e njëri tjetrit pak para dasmës. Vet modelja Afrona Dika, ka postuar disa fotografi ku shihet me vello e në njërën nga to ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Janeva natën e kaloi në Shutkë, sot shkon në Gjevgjeli për varrimin e nënës së saj

Zhurnal - parë: 9 orë

Shkup, 22 gusht – Zhurnal.mk – Kryeprokurorja speciale, Katica Janeva natën e ka kaluar në Shutkë, pasi që ndaj saj mbrëmë u shqiptua masa e paraburgimit prej 30 ditëve.

282 artikuj të ndërlidhur »

A po e paralajmëron Leonora Jakupi hyrjen në politikë?

Zhurnal - parë: 9 orë

Leonora Jakupi ka treguar më në fund nëse po i futet apo jo politikës. Nuk është hera e parë që po qarkullojnë lajme se Leonora Jakupi do ti futet politikës.

7 artikuj të ndërlidhur »

Trafiku i mbyllur në bulevardin afër Bit Pazarit

Zhurnal - parë: 9 orë

Shkup, 22 gusht, Zhurnal.mk – Prej sot do të jetë i mbyllur për qarkullim bulevardi “Kërste Misirkov” gjegjësisht aksi rrugor në drejtim të Bit Pazarit, nga udhëkryqi me bulevardin “Goce Dellçev” ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Mot me diell dhe i ngrohtë deri në 39 gradë

Zhurnal - parë: 9 orë

Shkup, 22 gusht, Zhurnal.mk – Moti në vend do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira lokale dhe me erë të dobët deri në mesatare nga drejtimi verilindor.

23 artikuj të ndërlidhur »