TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zhurnal

Komisioni i BE’së që vlerëson progresin për vizat javën tjetër në Kosovë

Zhurnal - parë: 10 orë

Komisioni i BE’së që vlerëson progresin për vizat javën tjetër në Kosovë Prishtinë, 25 prill - Shefja e BE’së në Kosovë, Natalya Apostolova, bëri të ditur se javën e ardhshëm në Kosovë do të vijë një ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Meta: Sot nderova një nga emblemat kryesore të rinisë antifashiste, Liri Belishovën

Zhurnal - parë: 10 orë

Meta: Sot nderova një nga emblemat kryesore të rinisë antifashiste, Liri Belishovën Tiranë, 25 prill - Presidenti i Republikës Ilir Meta sot me dhimbje të thellë ka nderuar një nga emblemat kryesore ...

27 artikuj të ndërlidhur »

Sali Berisha shkruan për komunisten: Nderim për të, ishte ndër të paktat që kërkoi falje

Zhurnal - parë: 10 orë

Sali Berisha shkruan për komunisten: Nderim për të, ishte ndër të paktat që kërkoi falje Tiranë, 25 prill - Ish Kryeministri Sali Berisha ka shkruar përmes rrjetit social mbi vdekjen dhe lamtumirën ...

27 artikuj të ndërlidhur »

Donald Tusk: Sfida e Shqipërisë – të bindë shtetet anëtare të BE

Zhurnal - parë: 10 orë

Donald Tusk: Sfida e Shqipërisë – të bindë shtetet anëtare të BE Tiranë, 25 prill - Gjatë vizitës në Tiranë, presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk theksoi se tani Shqipëria duhet të bindë ...

85 artikuj të ndërlidhur »

Revolucion në Mal të Zi, serbët cilësohen si pushtues tërbohet Sputnik: Podgorica arriti kulmin!

Zhurnal - parë: 10 orë

Revolucion në Mal të Zi, serbët cilësohen si pushtues tërbohet Sputnik: Podgorica arriti kulmin! Billbordet e vendosura nga Bashkia e Budvës në përkujtim të hyrjes së trupave serbe në qytet, kanë ...

2 artikuj të ndërlidhur »

PSP-ja as sot nuk raportoi Raport Progresin para Komisionit Kuvendor

Zhurnal - parë: 11 orë

PSP-ja as sot nuk raportoi Raport Progresin para Komisionit Kuvendor Shkup, 25 prill - Edhe sot Raport Progresi për punën e PSP-së para Komisionit të Sistemit Politik nuk është paraqitur, edhe pse ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Urko e ka lutur Gruevskin që të blej "Mercedesin"

Zhurnal - parë: 11 orë

Urko e ka lutur Gruevskin që të blej "Mercedesin" Shkup, 25 prill - Gjykimi për lëndën "Tenk" i Prokurorisë Speciale Publike (PSP), sot ka vazhduar me dëshmin e Dejan Mitrovskit - Urko, ish-shefit të ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Njëzet vjeçari nga Shkupi arrestohet për shitje të Marihuanës

Zhurnal - parë: 11 orë

Njëzet vjeçari nga Shkupi arrestohet për shitje të Marihuanës Shkup, 25 prill - Padi penale është ngritur për një shkupjan njëzet vjeçar për shitje të mariuhanës.

4 artikuj të ndërlidhur »

Për 35 vende pune në Spitalin e Kumanovës janë paraqitur 330 kandidatë

Zhurnal - parë: 11 orë

Për 35 vende pune në Spitalin e Kumanovës janë paraqitur 330 kandidatë Shkup, 25 prill - 330 kandidatë janë paraqitur për 53 vende pune për kuadër profesional dhe personel ndihmës në Spitalin e ...

Athina kritikon Hanin: Po “minon” negociatat me Shkupin

Zhurnal - parë: 11 orë

Athina kritikon Hanin: Po “minon” negociatat me Shkupin Shkup, 25 prill - Ditën e djeshme komisionari për zgjerim Johanes Han u shpreh optimist se kontesti mes Maqedonisë dhe Greqisë për emrin mund ...

33 artikuj të ndërlidhur »

Qendra për Paqe dhe Komunikim Transkulturor mbajti konferencën e saj të dytë vjetore në Çikago të SHBA-ve

Zhurnal - parë: 11 orë

Qendra për Paqe dhe Komunikim Transkulturor mbajti konferencën e saj të dytë vjetore në Çikago të SHBA-ve Tetovë, 25 prill - Universiteti i Tetovës, në bashkëpunim me partnerin e tij strategjik ...

9 artikuj të ndërlidhur »

« Reagon elita e fudbollit » Zëdhënësi i FFM-së, Zlatko Andonovski bënë tifozin anti-shqiptar, kërkohet shkarkimi i ..

Zhurnal - parë: 12 orë

« Reagon elita e fudbollit » Zëdhënësi i FFM-së, Zlatko Andonovski bënë tifozin anti-shqiptar, kërkohet shkarkimi i tij Shkup, 25 prill - Zëdhënësi i Federatës së Futbollit të Maqedonisë (FFM), ...

20 artikuj të ndërlidhur »

Samsung Galaxy A6+ në variant të kaltër dhe të artë

Zhurnal - parë: 12 orë

Samsung Galaxy A6+ në variant të kaltër dhe të artë Telefoni i ardhshëm Samsung Galaxy A6+ do të ketë dizajn metali me ngjyrë të kaltër dhe të artë. Pajisja do të ketë ekran Infinity Display dhe ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Blerim Bexheti me probleme shëndetësore, kërkon mirëkuptim nga banorët e Sarajit

Zhurnal - parë: 12 orë

Blerim Bexheti me probleme shëndetësore, kërkon mirëkuptim nga banorët e Sarajit Shkup, 25 prill - Kryetari i komunës së Sarajit, Blerim Bexheti, kërkon mirëkuptim nga qytetarët e komunës së Sarajit, ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Wanda Nara ka burrin më kavalier në botë, Icardi bën xheloze të gjitha femrat me këtë

Zhurnal - parë: 12 orë

Wanda Nara ka burrin më kavalier në botë, Icardi bën xheloze të gjitha femrat me këtë Wanda Nara ka publikuar së fundmi një foto tejet interesante që me siguri ka shkaktuar zili tek shumë persona.

6 artikuj të ndërlidhur »

Bebe Rexha më joshëse se zakonisht (Foto)

Zhurnal - parë: 12 orë

Bebe Rexha më joshëse se zakonisht (Foto) Këngëtarja me prejardhje shqiptare krahas sukseseve, gjithnjë përfolet edhe për dukjen e saj e veçmas linjat trupore, shkruan Indeksonline.

Zaev: Pas festave do të dihet përbërja e re qeveritare

Zhurnal - parë: 12 orë

Zaev: Pas festave do të dihet përbërja e re qeveritare Shkup, 25 prill - Kryeministri Zoran Zaev ka bërë të ditur se këtë fundjavë përfundojnë bisedimet për përbërjen e re qeveritare, ndërsa pas pas ...

29 artikuj të ndërlidhur »

Meek Mill lirohet nga burgu

Zhurnal - parë: 12 orë

Meek Mill lirohet nga burgu Meek Mill u lirua këtë të martë nga burgu. Gjykata supreme e Pensilvanisë mori vendimin për ta lëshuar reperin, raporton TMZ, transmeton Klan Kosova.

Gigi Hadid “e larë” në ari për ditëlindje

Zhurnal - parë: 12 orë

Gigi Hadid “e larë” në ari për ditëlindje Modelja e famshme botërore, Gigi Hadid dje ka festuar ditëlindjen e saj të 23-të. Sigurisht se në këtë ditë feste një rëndësi të veçantë ajo i ka kushtuar ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Tusk: Anëtarësimi në BE për Shqipërinë dhe Maqedoninë do të jetë mjaft i vështirë

Zhurnal - parë: 12 orë

Tusk: Anëtarësimi në BE për Shqipërinë dhe Maqedoninë do të jetë mjaft i vështirë Shkup, 25 prill - Kryetari i Këshillit Evropian, Donald Tusk, thotë se anëtarësimi në Bashkimin Evropian (BE) për ...

85 artikuj të ndërlidhur »