TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zhurnal

Kjo makinë është plotësisht elektrike, me 2000 kf.

Zhurnal - parë: 6 orë

Kjo është makina e re e “Lotus Evija”, makina më e fuqishme e prodhuar ndonjëherë në botë, me 2000 kf. Dizajni i kësaj makine do ju befasoj, pasqyret janë në fakt kamera.

4 artikuj të ndërlidhur »

Toyota Supra rikthehet fuqishëm në Fast and Furious

Zhurnal - parë: 6 orë

I rikthehet ekranit, një prej makinave më legjendare të këtij filmi Që kur Toyota Supra u paraqit për herë të parë më 2001 në Fast and Furious, ky film është bërë mundësi e mirë, e paraqitjes së ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Hamann me paketë të re i jep pamje “agresive” Range Roverit

Zhurnal - parë: 6 orë

Kompani e njohur e cila merret me modifikimin e veturave, Hamman, deri tani ka modifikuar versione të shumta të Range Roverit dhe tani sjell paketën e re për këtë model.

2 artikuj të ndërlidhur »

Makina e ‘James Bond’ shitet për 6.4 milion dollarë

Zhurnal - parë: 6 orë

Një version i rivendosur i Aston Martin DB5, i njohur nga filmi i famshëm i “James Bond” në filmin “Goldfinger” të vitit 1964, është shitur në ankand prej 64 milion dollarë.

3 artikuj të ndërlidhur »

Qyteti i Shkupit jep detaje nga shpërthimi i zjarrit në autobusin e NQP-së

Zhurnal - parë: 6 orë

Shkup, 22 gusht- Qyteti i Shkupit ka dhënë detaje në lidhje me autobusin numër 5 të Ndërmarrjes Qarkullimi Publik që u përfshi nga zjarri mëngjesin e sotëm.

17 artikuj të ndërlidhur »

Ndalohet plastika në Everest

Zhurnal - parë: 6 orë

Autoritetet në Nepal kanë ndalur përdorimin e plastikës në rajonin e Everst. Masa vjen si një përpjekje për të zvogëluar sasinë e mbeturinave të lëna pas nga alpinistët.

6 artikuj të ndërlidhur »

Policia u shokua kur kuptoi arsyen përse kishte vendosur shiritin e verdhë në xhamin e përparmë

Zhurnal - parë: 6 orë

Policia Britanike ndaloi një veturë e cila kishte të vendosur një shirit të verdhë në xhamin e përparmë. Pasi që u ndalua, shoferi deklaroi se këtë shirit i cili i kufizonte dukshëm pamjen gjatë ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Universitet për ish-maturantët, plotësohet formulari A1Z

Zhurnal - parë: 6 orë

Tiranë, 22 gusht – Të gjithë maturantët të cilët kanë përfunduar Maturën Shtetërore para vitit 2019 dhe që dëshirojnë të ndjekin studimet e larta për vitin e ri akademik 2019-2020, kanë tre ditë kohë ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Pas stuhisë me 7 viktima, tërmeti godet destinacionin e shqiptarëve

Zhurnal - parë: 6 orë

Vazhdojnë dridhjet e tokës në Greqi. Vetëm një muaj pas stuhisë së tmerrshme, që iu mori jetën shtatë turistëve, gadishulli i bukur i Halkidikit në Greqi, i njohur dhe si një ndër destinacionet e ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Senida Mesi i përgjigjet Bashës: Dështak, i arrestoje “të fortët”…

Zhurnal - parë: 6 orë

Tiranë, 22 gusht – Deputetja e PS në Shkodër, Senida Mesi, i është përgjigjur kreut të opozitës, Lulzim Basha, pasi ky i fundit publikoi dje procesverbalin e mbledhjes së PS në këtë qytet të ...

18 artikuj të ndërlidhur »

Amerika tronditet sërish, qëllohet me snajper një deputet

Zhurnal - parë: 6 orë

Një deputet është plagosur të mërkurën pasi u qëllua me një snajper në stacionin Lancaster të Los Angelosit. Deputeti ndodhej në një parking kur u qëllua në gjoks nga snajperi.

14 artikuj të ndërlidhur »

Interi dhe Manchester Unitedi ende në bisedime për të arritur marrëveshje për Sanchezin

Zhurnal - parë: 6 orë

Manchester Unitedi dhe Interi ende nuk e kanë arritur një marrëveshje për sulmuesin Alexis Sanchez. Bisedimet mes klubeve janë duke vazhduar. Klubi nga Serie A Inter po shpresonte në një mundësi për ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Oferta marramendëse e Realit për Neymar: 100 milionë euro plus Bale, James dhe Navas

Zhurnal - parë: 6 orë

Duket se Real Madridi është i gatshëm të bëjë gjithçka për ta transferuar sulmuesin e Paris Saint-Germainit, Neymar, në bazë të ofertës së fundit që e ka bërë për të.

58 artikuj të ndërlidhur »

Resul Sinani i bashkohet AAK-së

Zhurnal - parë: 6 orë

Prishtinë, 22 gusht – Zhurnal.mk – Ish gazetari Resul Sinani është bashkuar Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Kështu ka bërë të ditur kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj.

10 artikuj të ndërlidhur »

Koment: Katica Janeva, nga simbol i drejtësisë, në simbol i reketimit

Zhurnal - parë: 6 orë

Shkup, 22 gusht – Zhurnal.mk – Gjykata Penale mbrëmë vonë i caktoi masën e paraburgimit prej 30 ditëve prokurores speciale publike Katica Janeva. Ajo është e dyshuar për veprën penale keqpërdorim të ...

282 artikuj të ndërlidhur »

Beqiri: Nuk mbaj mend që ka pasur legjislaturë më të dobët

Zhurnal - parë: 6 orë

Pak para fillimit të seancës për shpërndarjen e legjislaturës aktuale, gjë e cila do t’i hapë rrugë shkuarjes në zgjedhje të parakohshme, Ismet Beqiri nga Lidhja Demokratike e Kosovës tha se nuk mban ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Aktakuzë kundër 6 personave për pastrim të parave dhe shmangie nga tatimi

Zhurnal - parë: 6 orë

Prishtinë, 22 gusht- Zhurnal.mk – Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), ka ngritur aktakuzë pranë Gjykatës Themelore në Prishtinë – Departamenti Special, kundër gjashtë personave R.M.

4 artikuj të ndërlidhur »

Shpërndahet Kuvendi i Kosovës

Zhurnal - parë: 6 orë

Prishtinë, 22 gusht – Zhurnal.mk – Legjislatura e gjashtë e Kuvendit të Republikës së Kosovës ka marr fund. Deputetët e Kuvendit, 106 ishin të pranishëm, ku 89 PËR, 1 kundër, 2 abstenime.

138 artikuj të ndërlidhur »

Shuhet zjarri në autobusin në Gjorçe, nuk ka asnjë të lënduar

Zhurnal - parë: 6 orë

Shkup, 22 gusht – Zhurnal.mk – Një autobus dy katësh me numrin 5 mëngjesin e sotëm është kapluar nga zjarri në rrugën “Gjorçe Petrov”, në afërsi të ndërtesës së komunës.

17 artikuj të ndërlidhur »

Anulohet seanca gjyqësore për rastin “Monstra”, gjykatësi në pushim mjeksor

Zhurnal - parë: 6 orë

Shkup, 22 gusht, zhurnal.mk – Seanca e sotme gjyqësore për rastin “Monstra”, është anuluar për shkak se gjykatësi Ognen Stavrev është në pushim mjekësorë, seanca e radhës do të mbahet më 5 dhe 18 ...

11 artikuj të ndërlidhur »