TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zhurnal

Bie nga mopedi, lëndohet rëndë 19 vjeçari nga Shkupi

Zhurnal - parë: 6 orë

Shkup, 22 gusht- Një djalë 19 vjeçar është lënduar rëndë pasi që ka rënë nga mopedi i tij në një parking në qytetin e Shkupit, shkruan Zhurnal. “Rreth orës 01:45 në një parking në rrugën “Jani ...

Policia e dërgoi Janevën në Gjevgjeli por nuk e lejoi të mer pjesë në varrimin e nënës

Zhurnal - parë: 6 orë

Gjevgjeli, 22 gusht – Zhurnal.mk – Prokurorja Speciale Publike Katica Janeva, mëngjesin e sotëm me shoqërim të policisë nga burgu i Shutkës shkoi në varrim të nënës së saj e cila ndërroi jetë ...

280 artikuj të ndërlidhur »

Rivaldo: Coutinho e pati të vështirë në Barcelonë, Messi i merrte të gjitha lëvdatat

Zhurnal - parë: 6 orë

Transferimi i Philippe Coutinhos në Bayern Munich në formë huazimi e ka zhgënjyer Rivaldon, mirëpo bashkëkombësi i tij beson se Coutinho nuk e pati të lehtë në Barcelonë pasi që Lionel Messi i merr ...

21 artikuj të ndërlidhur »

Real Madridi bën ofertë tjetër për Neymarin, e përfshin edhe Jovicin

Zhurnal - parë: 6 orë

Pasi L’Equipe raportoi se Paris Saint-Germaini ia refuzoi një ofertë prej 100 milionë eurosh dhe tre lojtarësh Real Madridit, “Los Blancos” thuhet se janë duke e provuar edhe një tjetër mënyrë për ta ...

58 artikuj të ndërlidhur »

Lukaku i zbulon zënkat me Mourinhon

Zhurnal - parë: 6 orë

Romelu Lukaku e ka pranuar se ai dhe Jose Mourinho kishin hasur në kundërshtime disa herë, mirëpo e ka quajtur ish-trajnerin e tij në Manchester United dhe Chelsea “djaloshin tim”, pasi më vonë e ...

21 artikuj të ndërlidhur »

40-vjeçari nga Gostivari rrah gruan, ajo e dononcon në polici

Zhurnal - parë: 6 orë

Gostivar, 22 gusht- Tridhjet e pesë vjeçarja nga Gostivari, mbrëmë (22- gusht) rreth orës 01 e 10 minuta, ka denoncuar dhunë familjare të cilën e ka kryer bashkëshorti i saj 40-vjeçar I.M, njofton ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Janeva është vetëm një hallkë e zinxhirit të krimit të organizuar ?!

Zhurnal - parë: 6 orë

Shkup, 22 gusht, zhurnal.mk – Prokurorja speciale e Maqedonisë së Veriut, Katica Janeva është dërguar në paraburgim 30 ditësh, si e dyshuar në rastin “Reket”.

280 artikuj të ndërlidhur »

Ganiu mirëpret në takim kampionin e boksit në “Nations Cup” Ardian Azemin

Zhurnal - parë: 6 orë

Shkup, 22 gusht – Zhurnal.mk – Kryetari i komunës së Çairit Visar Ganiu sot ka mirëpritur në takim kampionin në boks në Turneun Ndërkombëtar “Nations Cup”, Ardijan Azemin, njofton Zhurnal.

Në SHBA, Teuta Mulliqi Kabashi arriti majet akademike të shkencave mjekësore

Zhurnal - parë: 6 orë

Suksesi i studentëve shqiptarë i të gjitha niveleve dhe moshave nuk ka të ndalur. Arritja e Teuta Mulliqi Kabashit është një sukses, ndër të rrallët, që e nderon komunitetin shqiptaro-amerikan, si ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Sot do të mblidhet këshilli qendrorë i LSDM-së

Zhurnal - parë: 6 orë

Shkup, 22 gusht, zhurnal.mk – Këshilli qendror i LSDM-së, sot pasdite në orën 18:00 në selinë e partisë në Shkup, do ta mbajë seancën e 11-të. Nga LSDM, përkujtojnë se seancat e Këshillit Qendror të ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Lëvizja Besa: PP pas arrestimit të Janevës para një sprove të madhe për rikthimin e shtetit të së drejtës

Zhurnal - parë: 6 orë

Shkup, 22 gusht – Zhurnal.mk – Pas më shumë se një muaj presion publik për zbardhjen e skandalit më të madh të dëgjuar deri më sot që ka tronditur themelet e shtetit të së drejtës, gjatë ditë së ...

280 artikuj të ndërlidhur »

Patate me spinaq

Zhurnal - parë: 7 orë

Përbërësit: 1 kg patate 250 gr spinaq 1 qepë 2 thelpinjë hudhër 100 gr djath parmezan 50 gr margarinë 40 gr miell 500 ml qumësht kripë piper ...

11 ushqimet që ulin kolesterolin

Zhurnal - parë: 7 orë

Nëse dieta juaj ju ka ngritur kolesterolin, ajo edhe mund ta ulë atë. Është e lehtë të hani ashtu që ta ngrini kolesterolin në nivele alarmante. E kundërta është e vërtetë po ashtu – duke ndërruar ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Pesë gjëra që duhet të bësh çdo darkë për të shmangur rrudhat

Zhurnal - parë: 7 orë

Fytyra ka nevojë për kujdes të vazhdueshëm që të ruajë elasticitetin, sidomos pas moshës 25 vjeç kur fillojnë të shfaqen edhe rrudhat e para, pasi trupi prodhon më pak kolagjen.

4 artikuj të ndërlidhur »

Çiklizmi dhe vrapimi në moshë të mesme ju mbron nga goditjet në tru

Zhurnal - parë: 7 orë

Çiklizmi apo vrapimi në moshë të mesme, mund t’i mbrojnë njerëzit nga goditja në tru. Në fakt, sipas një studimi, ushtrimet e rregullta fizike në moshën 40 vjeçare mund t’ju bëjnë të keni enë të ...

Hurma arabie me qumësht, kura që bën mrekulli për shëndetin

Zhurnal - parë: 7 orë

Është një ndër kurat më të lashta popullore përdorur mijëra vite më parë për t’u mbrojtur nga sëmundjet, për të mbajtur organizmin e fortë dhe mendjen e mprehtë.

4 artikuj të ndërlidhur »

Apple Card tani ka edhe një llogari në Twitter

Zhurnal - parë: 7 orë

Me lëshimin në qarkullim të Apple Card, kompania ka hapur edhe një llogari për të në Twitter, ku pritet të tregojë të gjitha opsionet dhe risitë që ndodhin në të.

3 artikuj të ndërlidhur »

Rumania mund të përjashtojë Huawei nga ndërtimi i rrjetit 5G

Zhurnal - parë: 7 orë

Rumania mund ta përjashtojë kompaninë kineze Huawei nga rrjeti i saj i ardhshëm 5G, sipas një deklarate të përbashkët të nënshkruar në Uashington nga presidenti rumun, Klaus Iohannis, dhe homologu i ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Xiaomi Mi 9T Pro në Evropë vjen si Redmi K20 Pro me çmim 399 euro

Zhurnal - parë: 7 orë

Ashtu siç pritej, kompania gjigante kineze e teknologjisë Xiaomi e ka zyrtarizuar modeli Mi 9T Pro për tregjet evropiane. Ky smartfon në Evropë vjen si Redmi K20 Pro, shkruan gsmarena.

3 artikuj të ndërlidhur »

Gjenerata e 10-të e procesorëve Intel sjell një model unik për laptopët

Zhurnal - parë: 7 orë

Ajo që i bën procesorët e gjeneratës të 10-të të Intel atraktivë për tu blerë është padyshim arkitektura e re e kompanisë 10-nanometër e cila është rezultat i një udhëtimi të gjatë drejt tkurrjes së ...

2 artikuj të ndërlidhur »