TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zhurnal

Avokati kërkon lirimin e të akuzuarit për pjesëmarrje në grupe terroriste

Zhurnal - 18.06.2018

Këtë ankesë e ka parashtruar me arsyetimin se vendimi i shkallës së parë përmban shkelje esenciale të dispozitave të procedurës penale, konstatim të gabuar dhe jo të plotë të gjendjes faktike, ...

68 artikuj të ndërlidhur »

Nderimi i atentatorit të Azem Hajdarit, flet kryetari i Bashkisë së Hasit

Zhurnal - 18.06.2018

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU .

102 artikuj të ndërlidhur »

Panik te Arabia Saudite, prishet motori i avionit!

Zhurnal - 18.06.2018

Megjithatë, pilotët arritën të bënin ulje të sigurt dhe askush nuk mbeti i lënduar nga ky udhëtim. "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ...

7 artikuj të ndërlidhur »

MPB për Zhurnal konfirmon rastin: I plagosuri në gjendje të rëndë

Zhurnal - 18.06.2018

Këtë rast MPB e ka konfirmuar për Agjencinë e lajmeve Zhurnal duke thënë se i plagosuri është në gjenjde shumë të rëndë shëndetësore pasiqë është qëlluar me pesë plumba nga një tjetër i ri nga fshati ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Jahja Luka: Hilmi Haradinaj ty vdekja nuk të tretë por të fal përjetësinë

Zhurnal - 18.06.2018

Nga pragu i shpisë sate u rritën trima e dolën heroj, të cilët ti si baba i frymëzove me urti e atdhedashuri, e atëherë kur kohrat e zeza na ranë mbi krye, vepra jote e madhe bani dritë.

68 artikuj të ndërlidhur »

Zaharieva: Maqedonia meriton perspektivë të qartë europiane

Zhurnal - 18.06.2018

Edhe pse entuziazmi për zgjerim i disa nga shtetet e Unionit nuk është edhe aq i madh, sipas ministres së jashtme Bullgare, Maqedonia meriton një perspektivë më të qartë europiane.

13 artikuj të ndërlidhur »

Ndërroi jetë Prof.Dr. Vullnet Palloshi nga Tetova

Zhurnal - 18.06.2018

Vullnet Palloshi, profesori universitar i Fakultetit të Shkencave të Zbatuara në Universitetin e Tetovës sot ka ndërruar jetë në moshën 68 vjeçare. Familjarët kanë informuar për lajmin duke bërë të ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Industria po shkatërron ujërat

Zhurnal - 18.06.2018

Në Shkup, në lumin Vardar, si arterien kryesore ujore në Maqedoni, sipas të dhënave të Entit Meteorologjik, në vit lëshohen rreth 10.457.400 metër kub ujëra të papastruara nga amvisëritë dhe ...

2 artikuj të ndërlidhur »

“Babai im e fali Gafur Mazrekun”, flet vajza e Azem Hajdarit

Zhurnal - 18.06.2018

Në historinë shqiptare Gafurr Mazrreku njihet si i vetmi njeri që ka shkrehur një armë në ambientet e Parlamentit. "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur ...

102 artikuj të ndërlidhur »

Darka me Veliajn, Mirush Kabashi: Veliaj na dëgjoi dhe na ofroi bashkëpunim

Zhurnal - 18.06.2018

Aktori Mirush Kabashi ka treguar sot bisedën që ai dhe aktori Robert Ndrenika kanë bërë dje në mbrëmje me kryebashkiakun Erion Veliaj, lidhur me projektin e teatrit kombëtar.

104 artikuj të ndërlidhur »

Veseli: Presim përkrahjen e Francës në procesin e liberalizimit të vizave

Zhurnal - 18.06.2018

"Ne presim përkrahjen e këtij shteti të lirisë dhe pavarësisë", ka shkruar ai në një postim në rrjetin social Facebook. "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të ...

68 artikuj të ndërlidhur »

Kush është gruaja që përpiqet të rrëzojë Erdoganin nga pushteti ?

Zhurnal - 18.06.2018

Për këtë arsye, kandidatja për presidente, Meral Akshener, po shkon nga qyteti në qytet për të mbledhur shami, te quajtura “jemeni”, nga mbështetësit e saj.

7 artikuj të ndërlidhur »

Aty ku jeta nuk ka vlerë, ku qytetari mban sytë ka valixhja, duke pritur momentin për të ikur…

Zhurnal - 18.06.2018

Për qytetarin e thjesht, për atë që jeton me realitetin, Maqedonia është shteti ku në emër të jetës, jeta nu ka vlerë, pa luftë të shpallur por në luftë me njëri tjetrin, vendi ku armiku ka veshur ...

Njihuni me luanin shqiptarë që 'tund' arenat e botës, "Nuk e kam ndërmend të ndalem'

Zhurnal - 18.06.2018

Boksi njihet tashmë si sporti ku shqiptarët e gjejnë veten më së miri, kampionë të shumtë të këtij sporti luftarak kanë dalë në të kaluarën, e të tjerët vazhdojnë të korrin suksese edhe sot.

Komisioni Evropian bën thirrje për protesta të qeta për emrin

Zhurnal - 18.06.2018

Zëdhënësja e Bashkimit Evropian Maja Koçijançiç, në një deklaratë për MIA-n lidhur me incidentet e djeshme gjatë protestave në Shkup, bëri thirrje qëndrimet e ndryshime qytetarët t`i tregojnë në ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Sanakopulos: Marrëveshja nuk mund të ndikojë që fqinjët të vetpërcaktohen si maqedonas

Zhurnal - 18.06.2018

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU .

13 artikuj të ndërlidhur »

Kosovarja arrestohet në Austri për terrorizëm: 15-vjeçarja planifikonte sulm me helm

Zhurnal - 18.06.2018

Një vajzë 15 vjeçare, nga Kosova, gjendet në burg qe një muaj në Austri, sepse dyshohet se kishte përgatitur një sulm terrorist. "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë ...

68 artikuj të ndërlidhur »

Samsung Galaxy Note 9 me baterinë më të madhe

Zhurnal - 18.06.2018

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU .

16 artikuj të ndërlidhur »

Ka ndëruar jetë hafizi/studenti 21 vjeçar nga Reçica e Madhe

Zhurnal - 18.06.2018

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU .

4 artikuj të ndërlidhur »

Nesër në ora 11 fillon seanca e diskutimit të marrëveshjes së emrit me Greqinë në Parlament

Zhurnal - 18.06.2018

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU .

13 artikuj të ndërlidhur »