TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zhurnal

Gostivar: 20 vjeçari me makinë pa leje “fluturon” nga rruga, lëndohet rëndë një person

Zhurnal - parë: 4 orë

Gostivar, 22 gusht- Dje rreth orës 12.00, në rrugën lokale të fshatit Kalishtë të Gostivarit, shoferi i ri pa leje ka humbur kontrollin e makinës, nga ku kanë mbetur të plagosur 3 persona.

3 artikuj të ndërlidhur »

Gerovski: Është koha që sonte në Bihaçka të kemi pastrime dhe dorëheqje

Zhurnal - parë: 4 orë

Shkup, 22 gusht, zhurnal.mk – Gazetari Branko Gerovski në një artikull të tij të publikuar në “Plusinfo” e fton partinë në pushtet që të “pastron” me persona nga rradhët e saj të cilët në çfarëdo ...

Aktakuzë ndaj ish-drejtorit të Administratës në Prizren

Zhurnal - parë: 5 orë

Prizren, 22 gusht – Zhurnal.mk – Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur aktakuzë kundër I.B., ish – drejtor i Administratës në Komunën e Prizrenit, për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Veseli thotë se kandidon për kryeministër për një shtet ligjor e të drejtë

Zhurnal - parë: 5 orë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli pas seancës për shpërndarjen e Kuvendit, tha se vendi nuk do të dështojë dhe se në zgjedhje po shkojnë për të fituar Kosova.

37 artikuj të ndërlidhur »

BIK sqarohet për mishin e prishur

Zhurnal - parë: 5 orë

Prishtinë, 22 gusht – Zhurnal.mk – 21 ton mish që mbahej në depon e Bashkësisë Islame të Kosovës është asgjësuar dje nga Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë.

18 artikuj të ndërlidhur »

Zgjedhjet e jashtëzakonshme në dorën e Presidentit Thaçi

Zhurnal - parë: 5 orë

Prishtinë, 22 gusht – Zhurnal.mk – Me 89 vota për, 1 kundër dhe 2 abstenime, deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar sot për shpërndarjen e Legjislaturës së VI-të.

136 artikuj të ndërlidhur »

SHBA vlerëson shpërndarjen e Kuvendit: Hap i rëndësishëm drejt krijimit të Qeverisë së re, kandidatët të ofrojnë ide të ...

Zhurnal - parë: 5 orë

Prishtinë, 22 gusht – Zhurnal.mk – Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kanë vlerësuar sot vendimin e Kuvendit të Kosovës drejt krijimit të një qeverie të re të vendit.

136 artikuj të ndërlidhur »

Zhduket 16-vjeçari shqiptar në Angli, policia bën thirrje për ndihmë

Zhurnal - parë: 5 orë

Policia bën publik emrin dhe foton e një 16-vjeçari shqiptar që ka humbur pa gjurmë nga shtëpia e tij në Angli. Bëhet fjalë për Daniel Gjinaj, 16 vjeç, i cili rezulton i zhdukur që prej datës 13 ...

3 artikuj të ndërlidhur »

900 mijë euro për shkollën e parë kërkimore në lëmin e IT-së në Kosovë vijnë nga Suedia

Zhurnal - parë: 5 orë

Prishtinë, 22 gusht – Zhurnal.mk – Kërkimet shkencore për IT në Kosovë tashmë realitet. Suedia do të investojë mbi 900 mijë euro për kërkime shkencore në vendin tonë.

2 artikuj të ndërlidhur »

Albin Kurti: Shkoi qeveria e borxhlinjve, po vjen qeveria e zhvillimit

Zhurnal - parë: 5 orë

Prishtinë, 22 gusht – Zhurnal.mk – Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, pas shpërndarjes së legjislaturës së gjashtë të Kuvendit të Kosovës, ka bërë një reagim tjetër.

17 artikuj të ndërlidhur »

U përplas mbrëmë nga makina, vdes 49 vjeçarja

Zhurnal - parë: 5 orë

Durrës, 22 gusht- Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në Durrës ku një kalimtare teksa po kalonte rrugën tek vendi i “Varrezat e Vjetra” është përplasur nga një makinë dhe mbeti e ...

22 artikuj të ndërlidhur »

Kryetari i parlamentit ushqen beben e kolegut

Zhurnal - parë: 5 orë

Në punë në parlament me foshnje. Kjo ka ndodhur në parlamentin e Zelandës së Re ku deputeti i partisë Laburiste Tamati Coffey, ka marrë djalin e tij në seancën parlamentare pas mbarimit të lejës së ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Princesha Charlotte është më e pasur se Princi George

Zhurnal - parë: 5 orë

Princesha Charlotte mund të jetë fëmija i mesëm i Princit William dhe Kate Middleton, por ajo mban vendin e parë për sa i përket pasurisë, që u vlerësua rreth 5 miliardë dollarë në vitin që lindi.

KS i OKB-së diskuton për testimin e raketës nga ana e SHBA-së

Zhurnal - parë: 5 orë

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara do të mbajë një takim të hapur më 22 gusht, me kërkesën e Rusisë dhe Kinës, për të diskutuar mbi testin e fundit të një rakete nga ana e Shteteve të ...

6 artikuj të ndërlidhur »

E frikshme; “mushkëritë e botës” po shkatërrohen; zjarre masive në Amazonë!

Zhurnal - parë: 5 orë

Prej disa ditësh pyjet e Amazonës i kanë kapluar vatra të mëdha zjarri, duke bërë që ngjarja dhe dëmet të marrin përmasa serioze. Vatrat e zjarrit po përpijnë me ritme të frikshme pyjet e shiut në ...

26 artikuj të ndërlidhur »

Komiteti i Helsinkit: Rritje prej 30 përqind të rasteve të diskriminimit në Maqedoni

Zhurnal - parë: 5 orë

Shkup, 22 gusht – zhurnal.mk – Numri i rasteve të regjistruara të diskriminimit në vendin tonë është rritur për 30 përqind, pasi që 119 raste janë regjistruar në vitin 2018, krahasuar me 82 raste në ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Vizë turistike në SHBA, ambasada amerikane paralajmëron qytetarët shqiptarë

Zhurnal - parë: 5 orë

Tiranë, 22 gusht – Ambasada amerikane në Tiranë ka këshilluar përmes një postimi në “Facebook”, ka këshilluar të gjithë përfituesit e vizës turistike për në Amerikë, të zbatojnë si duhet rregullat ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Saraj: Aksion për përjashtimin e kyçjeve ilegale të ujit

Zhurnal - parë: 5 orë

Shkup, 22 gusht – Zhurnal.mk – Gjatë ditës së sotme nga NP Ujësjellësi dhe Kanalizim Shkup së bashku me inspektorët e Qytetit të Shkupit kanë nisur aksion për përjashtimin e kyçjeve ilegale në ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Pelegrinazhi në Tomorr, Meta: Abaz Aliu të na japë forcë për një Shqipëri më të drejtë

Zhurnal - parë: 5 orë

Tiranë, 22 gusht – Qindra mijëra pelegrinë bektashinj kanë nisur sot Festën e Shenjte në Malin e Tomorrit. Në ceremoni merr pjesë edhe presidenti Ilir Meta, i cili në fjalën e rastit tha se këtë vit ...

25 artikuj të ndërlidhur »

Zhurnal mëson: LSDM sonte zgjedh nënkryetarët e ri, mes tyre dhe Besa Arifi

Zhurnal - parë: 5 orë

Shkup, 22 gusht, zhurnal.mk – Këshilli qendror i LSDM-së, sot pasdite në orën 18:00 në selinë e partisë në Shkup, do ta mbajë seancën e 11-të. Nga LSDM, përkujtojnë se seancat e Këshillit Qendror të ...

4 artikuj të ndërlidhur »