TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zhurnal

Ronaldo e zbulon: Isha pranë transferimit në Barcelonë

Zhurnal - parë: 2 orë

Cristiano Ronaldo e ka pranuar se ka mundur t’i bashkohej Barcelonës në vitin 2003, por përfundimisht ishte bindur nga Sir Alex Ferguson për të kaluar në Manchester United.

51 artikuj të ndërlidhur »

Parlamenti i Britanisë së Madhe e fton Pogban për të dhënë dëshmi

Zhurnal - parë: 2 orë

Paul Pogba i Manchester Unitedit mund të ftohet nga Parlamenti i Britanisë së Madhe për të dhënë dëshmi për një hetim parlamentar për rrjetet sociale. Këtë lajm e ka bërë të ditur Sky Sports.

Aktakuza për rastin “Reket”, do të përgatitet për tre muaj

Zhurnal - parë: 2 orë

Shkup, 22 gusht, zhurnal.mk – Herët në mëngjes, Katica Janeva, e shoqëruar nga policia e burgut të Shutkës, shkoi në varrosjen e nënës së saj 83-vjeçare në Gjevgjeli.

282 artikuj të ndërlidhur »

Fejohet Mc Kresha, ia ‘rrëmbeu’ zemrën një prishtinase

Zhurnal - parë: 2 orë

Mc Kresha është fejuar. Reperi i njohur shqiptar, Mc Kresha e ka kurorëzuar dashurinë me fejesë, shkruan lajmi.net.Ani pse ai është kujdesur ta mbajë të fshehur jetën private, burime të zëri.info ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Diona Fona paralajmëron befasi për fansat

Zhurnal - parë: 2 orë

Ndonëse për shumicën e artistëve ka përfunduar sezoni i verës, e njëjta gjë nuk mund të thuhet edhe për këngëtaren e njohur, Diona Fona. Këngëtarja simpatike, përmes një postimi në llogarinë e saj në ...

Fero dhe Arbenita i japin fund lidhjes?

Zhurnal - parë: 2 orë

Reperi Fero dhe modelja Arbenita Ismajli që nga fillimi i lidhjes së tyre kanë qenë në fokus të mediave rozë. Dyshja e njohur janë shfaqur përherë të lumtur krahë njëri tjetrit duke qenë model i një ...

28 artikuj të ndërlidhur »

Së shpejti do të martohet, ja si ka përfunduar Hazani

Zhurnal - parë: 2 orë

Hazan ‘mahnit’ fansat, shfaqet më tërheqëse se kurrë Beniz Baysal është për momentin një prej aktoreve më të pëlqyera në Turqi. Ajo u bë shumë e popullarizuar si në Turqi ashtu edhe më gjerë, ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Arta Nitaj shfaqet joshëse me bikini

Zhurnal - parë: 2 orë

Kanë munguar fotot në bikini të Arta Nitajt mirëpo ajo nuk e la verën të ikë pa provokuar me disa të tilla. Arta Nitaj për dallim nga viti i kaluar, sivjet nuk ka postuar edhe aq foto me bikini, ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Filmi shqiptar “Derë e hapur”, në garën kryesore të Festivalit të Sarajevës

Zhurnal - parë: 2 orë

Filmi “Derë e hapur” me regji nga Florenc Papas është në garën kryesore të Festivalit të Filmit në Sarajevë, që këtë vit zhvillon edicionin e 25-të.Ministrja e Kulturës, Elva Margariti, shprehet se ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Dy zonja si Motrat Mustafa, ‘mahnitën’ dasmorët me veshjen

Zhurnal - parë: 2 orë

Motrat Mustafa vazhdojnë të jenë këngëtare shumë të dashura për publikun. Këngët e tyre janë shumë të pëlqyera, shkruan ORAinfo. Ato janë shumë aktive në rrjetet sociale, me postime nga më të ...

Qëllohet me plumb në kokë 30-vjeçari në Tiranë

Zhurnal - parë: 3 orë

Tiranë, 22 gusht – Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në rrugën “Myslym Shyri” në Tiranë, ku një 30-vjeçar është qëlluar me plumb në kokë. Mësohet se ai është transportuar menjëherë në spital, ku ...

31 artikuj të ndërlidhur »

Gallovej: “Reketi”, mundësi që të dëshmohet zbatimi jo-selektiv i ligjeve

Zhurnal - parë: 3 orë

Shkup, 22 gusht, zhurnal.mk – Qytetarët e Maqedonisë së Veriut duhet të shohin nëse shteti ka qasje të barabartë ndaj sundimit të së drejtës, ka deklaruar sot ambasadorja britanike Rajçel Gallovej, ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Mbyllja e vendkalimit ilegal në Bit Pazar, pengohet nga tregtarët

Zhurnal - parë: 3 orë

Shkup, 22 gusht, zhurnal.mk – Tregtarët e Bit Pazarit bllokuan rrugën nën urën për këmbësor në Bit Pazar pasi policia kishte shkuar për të mbyllur kalimin ilegal për këmbësor në afërsi të urës me ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Cheesecake me Espresso dhe Oreo

Zhurnal - parë: 3 orë

Përbërësit: Shtresa e parë 18 biskota oreo 4 lugë të mëdha gjalpë e shkrirë 1 lugë e vogël kafe instant espreso Shtresa e dytë: 450 gr krem ëmbëlsirash 1.3 e gotës sheqer i bardhë 1 lugë e madhe kafe ...

Avokati i Janevës do ta ankimoj vendimin për paraburgim

Zhurnal - parë: 3 orë

Shkup, 22 gusht, zhurnal.mk – Avokati i prokurores speciale Katica Janeva, Stevan Pavlleski ka deklaruar se grumbullon dokumentet e nevojshme dhe se deri në mbrëmje do të dorëzoj ankesë deri tek ...

282 artikuj të ndërlidhur »

Arrestohet shqiptari në Itali, kapet me kokainë në vlerë prej 250 mijë euro

Zhurnal - parë: 3 orë

Një shtetas shqiptar është arrestuar me 3.5 kg kokainë në rajonin e Reggio Emilias në Itali. Elton Barameta 28 vjec u prangos pas një aksioni të policisë italiane në disa banesa në Piacenza pas ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Nesër takohen grupet e punës për Ligjin e Prokurorisë Publike

Zhurnal - parë: 3 orë

Shkup, 22 gusht, zhurnal.mk – Nesër takohen grupet e punës për Ligjin e Prokurorisë Publike, njofton “Alsat”. Takimi vjen me kërkese të VMRO-DPMNE-së opozitare pas zhvillimeve te dy ditëve te fundit.

11 artikuj të ndërlidhur »

Regjim i ndryshuar i komunikacionit në rrugën Tetovë- Jegunoc shkaku i punëve ndërtimore

Zhurnal - parë: 4 orë

Shkup, 22 gusht, zhurnal.mk – Në rrugën rajonale Tetovë- Jegunoc sot do të ketë ndryshim të regjimit në komunikacion për shkak të realizimit të punëve ndërtimore atë pjesë.

4 artikuj të ndërlidhur »

Takim i prokurorit publik Joveski me kolegun nga Kazakistani, Nurdauletov

Zhurnal - parë: 4 orë

Shkup, 22 gusht, zhurnal.mk – Prokurori publik i Republikës së Maqedonisë së Veriut Lubomir Joveski sot e ka pranuar në vizitë zyrtare prokurorin e përgjithshëm të Republikës së Kazakistanit, Gizat ...

8 artikuj të ndërlidhur »

“Reket”, Osmani: Të udhëhiqet në mënyrë joselektive rasti deri në fund

Zhurnal - parë: 4 orë

Shkup, 22 gusht, zhurnal.mk – Zv.kryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani, sot në konferencë për shtyp ka folur në lidhje me rastin “Haraçi” dhe arrestimin e prokurores speciale Katica Janeva.

19 artikuj të ndërlidhur »