TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zhurnal

Partitë politike po e lusin Halil Kastratin të bëhet deputet, ja vendimi i tij

Zhurnal - 21.08.2019

Prizren/Prishtinë, 21 gusht – Zhurnal.mk – Humanisti më i madh në trojet shqiptare Halil Kastrati, përmes një statusi në facebook, iu është përgjigjur mediave dhe shumë qytetarëve për pyetjen nëse do ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Shembet përfundimisht restoranti i Mihal Kokëdhimës

Zhurnal - 21.08.2019

Ka përfunduar procesi i shembjes së restorantit të Mihal Kokëdhimës, pronari që dhunoi turistët spanjollë. Rreth orës 13:00, dy fadromat e IKMT-së kanë shembur godinën në fjalë dhe më pas janë ...

78 artikuj të ndërlidhur »

Vajza e Shyhretes e ka bërë ‘kukull’ Lulen, ajo ‘mahnit’ me pamjen

Zhurnal - 21.08.2019

Luljeta Përgjegjaj është tani një person shumë i njohur për publikun. Ajo është gruaja e këngëtarit të mirënjohur, Medës, përcjell ORAinfo.Çifti janë shumë të përfolur në publik e sidomos Lulja me ...

Sancho kryeson listën e lojtarëve që Man Unitedi i do në janar

Zhurnal - 21.08.2019

I talentuari anglez, Jadon Sancho, është futbollisti kryesor të cilin Manchester Unitedi ka vendosur të tentojë ta transferojë gjatë afatit kalimtar të janarit.

11 artikuj të ndërlidhur »

Kharchenko: Serbia do t’i bashkohet Unionit Ekonomik të Euroazisë

Zhurnal - 21.08.2019

Ambasadori i Rusisë në Serbi, Aleksandar Botsan-Kharchenko, thotë se më 25 tetor, Beogradi pritet të nënshkruajë një pakt të tregtisë së lirë me Unionin Ekonomik të Euroazisë (EAEU) të udhëhequr nga ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Kina kërcënon me sanksione disa firma amerikane

Zhurnal - 21.08.2019

Kina ka kërcënuar se do të vendosë sanksione ndaj firmave amerikane të përfshira në shitjen e aeroplanëve luftarakë “F-16” në Tajvan, nëse Uashingtoni vazhdon zbatimin e marrëveshjes.

5 artikuj të ndërlidhur »

Babai tenton të hedhë bijën pesë muajshe nga dritarja, momenti kur polici hero e ndalon

Zhurnal - 21.08.2019

Një person në qytetin rus Saransk ka tentuar të hedhë vajzën e tij pesë muajshe nga dritarja. Mediat në Rusi shkruajnë se burri ka tentuar të hëdhë vajzën ka dritarja e banesës ku ai jeton.

7 artikuj të ndërlidhur »

Pas dorëheqjes së kryeministrit presidenti italian fillon konsultimet

Zhurnal - 21.08.2019

Presidenti italian e pranoi dorëheqjen e kryeministrit Guiseppe Conte dhe do të fillojë konsultimet me liderët e partive për gjetjen e zgjidhjes për krizën politike, është kumtuar nga kabineti i ...

22 artikuj të ndërlidhur »

Trump heq dorë nga Groenlanda, inatoset dhe anulon vizitën në Kopenhagen

Zhurnal - 21.08.2019

Më pak se dy javë para udhëtimit të tij të planifikuar në Danimarkë, Presidenti Donald Trump njoftoi në Twitter se e ka shtyrë vizitën e tij në Kopenhagën pasi kryeministrja e këtij vendi kundërshtoi ...

25 artikuj të ndërlidhur »

Arsovski: Nuk na duhet një reketar i ri që do ta zëvendësonte Janevën

Zhurnal - 21.08.2019

Nga VMRO-DPMNE-ja opozitare, vlerësojnë se arrestimi i kryeprokurores Katica Janeva është i vonuar, pasi sipas tyre ajo ka pasur kohë të mjaftueshme që të fshij ose të fsheh argumente.

282 artikuj të ndërlidhur »

Vreshtarët kërkojnë çmim më të lartë të blerjes së rrushit, paralajmërojnë protesta

Zhurnal - 21.08.2019

Kavadar, 21 gusht, zhurnal.mk – Shoqata “Vreshtarë të avancuar” nga Kavadari për pasnesër paralajmëruan protestë në shenjë revolte nga çmimet e ulëta të blerjes së rrushit.

3 artikuj të ndërlidhur »

Alketa Vejsiu me thënie inspiruese për gratë

Zhurnal - 21.08.2019

Alketa Vejsiu e nisi ditën me thënie inspiruese. Alketa Vejsiu ka postuar fotografi të reja nga pushimet, në të cilat duket se po relaksohet në maksimum, shkruan lajmi.net.

6 artikuj të ndërlidhur »

Moderatorja shqiptare i jep fund lidhjes me boksierin

Zhurnal - 21.08.2019

Prej disa kohësh është përfolur në media për ndarjen emoderatores së njohur Dajana Shabani nga boksieri Kamer Maloku. Dyshja i mohoi lajmet duke publikuar një video bashkë dhe madje nisën dhe ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Ndërron jetë e ëma e Katica Janevës, a do të ndikojë kjo për paraburgimin e prokurores?

Zhurnal - 21.08.2019

Shkup, 21 gusht – Zhurnal.mk – Mëngjesin e sotëm në Gjevgjeli ka ndëruar jetë e ëma e prokurores speciale Katica Janeva, njofton Zhurnal. Duke u përgjigjur pyetje të gazetarëve në pres konferencë, ...

282 artikuj të ndërlidhur »

Xhensila Pere flet për herë të parë për udhëtimet luksoze dhe pasurinë e saj

Zhurnal - 21.08.2019

Ish-banorja e Big Brother, Xhensila Pere, është një ndër femrat më të komentuara të showbizit shqiptar. Xhensila është mjaft aktive në rrjete sociale dhe vazhdimisht publikon foto dhe video të ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Gresa do ta bëjë burrin xheloz, vjen me poza provokuese nga plazhi

Zhurnal - 21.08.2019

Gresa Behluli po vazhdon të jetë një ndër emrat më të përfolur në publik. Ajo para dy muajve i dha fund beqarisë me një dasmë tejet madhështore dhe që po komentohet ende, shkruan ORAinfo.

Morena Taraku ka gati projektin e ri, zbulon një pjesë të tekstit

Zhurnal - 21.08.2019

Morena Taraku ka paralajmëruar projektin e saj të radhës, vetëm një muaj pasi lansoi klipin “Swag”, shkruan GazetaBlic.Përmes një postimi të bërë në Facebook, këngëtarja ka paralajmëruar këngën e re, ...

7 artikuj të ndërlidhur »

PTHP: Boki 13 i ka blerë mobilje Janevës në vlerë prej 298.000 denarë

Zhurnal - 21.08.2019

Shkup, 21 gusht, zhurnal.mk – Prokuroria Publike për Krim të Organizuar sot kërkoi paraburgim për prokuroren speciale, Katica Janeva, pasi është zgjeruar hetimi për rastin “Reket”, ndërsa Janeva u ...

282 artikuj të ndërlidhur »

Kryeministrja serbe Ana Brnabiq të hënën për vizitë zyrtare në Shkup

Zhurnal - 21.08.2019

Shkup, 21 gusht, zhurnal.mk – Kryeministrja serbe Ana Brnabiq ditën e hënë (26 prill) do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut, konfirmojnë nga zyra për media të Qeverisë së Serbisë.

23 artikuj të ndërlidhur »

Enca flet për rolin që do ta ketë në filmin e Ermal Mamaqit

Zhurnal - 21.08.2019

Ermal Mamaqi ditë më parë ka konfirmuar se Enca Haxhia do të luajë në filmin e tij të ri Enca do ta provojë veten për herë të parë në këtë profesion, ndërsa ka thënë që pret me padurim të jetë pjesë ...

8 artikuj të ndërlidhur »