TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zhurnal

Nuk do të emërohet menjëherë zëvendësi i Janevës, së pari do të vërtetohet nëse Janeva nuk ka punuar si duhet

Zhurnal - parë: 54 min

Shkup, 22 gusht – Zhurnal.mk – Këshilli i Prokurorëve Publik pret njoftim zyrtar se shefja e PSP-së KAtica Janeva është e dyshuar dhe e paraburgosur për rastin “Reket”, e më pas në seancë të ...

283 artikuj të ndërlidhur »

Forcat e regjimit sirian marrin nën kontroll qytetin Khan Shaykhun

Zhurnal - parë: 1 orë

Forcat e regjimit sirian kanë marrë nën kontroll nga luftëtarët e opozitës qytetin Khan Shaykhun të provincës së Idlibit, raporton Anadolu Agency (AA).

8 artikuj të ndërlidhur »

Thaçi: Së shpejti do të marr vendim për dekretimin e zgjedhjeve

Zhurnal - parë: 1 orë

Prishtinë, 22 gusht – Zhurnal.mk – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se shpërndarja e sotme e Parlamentit të Republikës së Kosovës, përshpejton hapat e organizmit të zgjedhjeve të ...

40 artikuj të ndërlidhur »

Spanja lëshon alarm ndërkombëtar mbi shpërthimin e listerisë

Zhurnal - parë: 1 orë

Sëmundja u shfaq më 15 gusht në rajonin e Andaluzisë ndërsa deri më tani bakteret e listerisë janë vërejtur tek 150 persona, ku si pasojë një ka vdekur.

2 artikuj të ndërlidhur »

LDK nesër mbledh Këshillin e Përgjithshëm, zgjedh Kryesinë

Zhurnal - parë: 1 orë

Lidhja Demokratike e Kosovës ka njoftuar se nesër do të mbajë mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm. LDK bën me dije se gjatë kësaj mbledhjeje do të zgjidhet Kryesia e re e këtij subjekti politik.

68 artikuj të ndërlidhur »

U nënshkruan tre marrëveshje për bashkëpunim ndërkombëtar me Kazakistanin në sferën e drejtësisë

Zhurnal - parë: 1 orë

Shkup, 22 gusht, zhurnal.mk – Në funksion të përmirësimit të marrëdhënieve dhe bashkëpunimit mes Republikës së Maqedonisë së veriut dhe Republikës së Kazakistanit, Ministria e Drejtësisë dhe ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Në Brazil protestohet kundër ministrit për shkak të zjarreve në rajonin e Amazonës

Zhurnal - parë: 1 orë

Ministri brazilian i Ambientit, Ricardo Salles, është kritikuar gjatë një takimi për ndryshime klimatike, pasi të dhënat janë duke treguar shifra rekorde të zjarreve në zonën e Amazonës.

26 artikuj të ndërlidhur »

Vëllezërit Haradinaj dorë për dore: Ky Kuvend dhe kjo Qeveri pamundësuan ndarjen e Kosovës

Zhurnal - parë: 1 orë

Prishtinë, 22 gusht – Zhurnal.mk – Ish deputeti nga radhët e AAK-së, Daut Haradinaj ka thënë se legjislativi dhe ekzekutivi i deritashëm kanë pamundësuar ndarjen e Kosovës.

27 artikuj të ndërlidhur »

Big Mamës i propozojnë në mes të dasmës, ajo befason me reagimin

Zhurnal - parë: 1 orë

Big Mama është këngëtarja që u bë e njiohur për publikun që në daljen e parë. Ajo është shumë u përfolur sidomos në këto vitet e fundit kur iu nënshtrua një operacioni që i bëri të humbë kilogramët e ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Ganimete Musliu për abstenimin: Dua të besoj se Kosova është shtet demokratik (VIDEO)

Zhurnal - parë: 1 orë

Ish-deputetja Ganimete Musliu ka abstenuar në seancën e sotme për shpërndarjen e Kuvendit. Klan Kosova e ka kontaktuar atë për arsyet e mosbotimit pro për këtë çështje.

137 artikuj të ndërlidhur »

Cisterna iraniane – Greqia kalon në anën e SHBA-së

Zhurnal - parë: 1 orë

Cisterna iraniane “Adria Daya 1” është larguar nga porti i Gjibraltarit. Anija ka marrë rrugën drejt Greqisë, e cila nuk do ta lejojë atë të hyjë në portin grek. Athina kalon kështu në anën e SHBA-së.

17 artikuj të ndërlidhur »

Zekolli: Më shumë isha turpëruar po të kisha fotografi me Tarçullovskin, sesa me Katicën dhe Fatimen

Zhurnal - parë: 1 orë

Shkup, 22 gusht, zhurnal.mk – Ish diplomati Arsim Zekolli në një artikull autorial me titull , komenton ndodhitë e fundit që ndodhën me ish kryeprokuroren speciale, transmeton Zhurnal.

Prindërit kërkojnë t’i lirojnë nga burgu vëllezërit që vranë motrën

Zhurnal - parë: 1 orë

Prindërit e yllit pakistanez të rrjeteve sociale, për vrasjen e të cilës dyshohen vëllezërit e saj, kanë dështuar t’i lirojnë këta të fundit nga akuza.

4 artikuj të ndërlidhur »

Tragjedi në Greqi: Një migrant po flinte në shinat hekurudhor, shkelet nga një tren

Zhurnal - parë: 1 orë

Policia në Greqinë veriore thotë se një migrant i cili me sa duket kishte fjetur në shinat hekurudhore është goditur dhe vrarë nga një tren kalimtar afër kufirit me Turqinë.

2 artikuj të ndërlidhur »

Numri i natyralizimeve vazhdon të rritet në Austri

Zhurnal - parë: 1 orë

Siç njoftojnë statistikat nga Austria, numri i natyralizimeve në këtë shtet u rrit me gjashtë për qind në gjysmën e parë të 2019-ës. Në përputhje me rrethanat, në gjysmën e parë të vitit 2019, 5,349 ...

Pasi dha lajmin se po bëhet baba, këngëtari shqiptar nis përgatitjet e dasmës

Zhurnal - parë: 1 orë

Këngëtari i njohur shqiptar po martohet. Këngëtari i njohur shqiptar, Skerdi Ago, pritet që shumë shpejtë ta kurorëzoj dashurinë me martesë. Pasi u fejua me Vesa Ramën, ai ditë më parë ka treguar se ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Sllovenia vendos gardhe shtesë në kufirin me Kroacinë

Zhurnal - parë: 1 orë

Sllovenia ka filluar instalimin e një gardhi shtesë përgjatë kufirit me Kroacinë, në një sektor ku janë raportuar këtë vit numri i rritur i hyrjeve të paligjshme, përgjatë lumit Kupa, njoftuan sot ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Treni në Japoni lëvizë me shpejtësi 280 km/h me dyert hapur

Zhurnal - parë: 2 orë

Një tren në Japoni po udhëtonte me një shpejtësi prej 280 kilometrash në orë me derën e hapur nga Sendai për në Tokio, por askush nga pasagjerët nuk u lëndua, tha operatori hekurudhor.

3 artikuj të ndërlidhur »

Majlinda provokuese edhe në kanagjegj, befason me pamjen

Zhurnal - parë: 2 orë

Majlinda Zeka është një personazh shumë i përfolur në media e në publikun rozë. Ishte lidhja me reperin e njohur, Majk ajo që e bëri tejet të njohur, përcjell ORAinfo.

Tiranë, 30-vjeçari u qëllua me armë zjarri

Zhurnal - parë: 2 orë

Tiranë, 22 gusht – Burime të Top Channel bëjnë me dije se, paraditen e kësaj të enjte, në rrugën “Myslym Shyri”, Tiranë, dyshohet të jetë qëlluar me armë zjarri një shtetas, ende i paidentifikuar, ...

25 artikuj të ndërlidhur »