TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zhurnal

Zhdukja misterioze e ish-këshilltarit të Dritan Priftit, bashkëshortja kërkon të shpallet i vdekur

Zhurnal - parë: 26 min

Zhdukja misterioze e ish-këshilltarit të Dritan Priftit, bashkëshortja kërkon të shpallet i vdekur Bashkëshortja e këshilltarit të ish ministrit të ndjerë të Ekonomisë Dritan Prifti, Ilirjana Belegu ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Reporterët pa Kufij: Maqedonia e 109, e fundit në rajon sa i përket lirisë së mediave

Zhurnal - parë: 1 orë

Reporterët pa Kufij: Maqedonia e 109, e fundit në rajon sa i përket lirisë së mediave Shkup, 25 prill - Maqedonia është renditur në mesin e vendeve me media pjesërisht të lira, në raportin e ri të ...

28 artikuj të ndërlidhur »

Dënime nga 300 deri në 650 euro për prindërit që refuzojnë të vaksinojnë fëmijët

Zhurnal - parë: 1 orë

Dënime nga 300 deri në 650 euro për prindërit që refuzojnë të vaksinojnë fëmijët Shkup, 25 prill - Dënimet e 130 prindërve që vjet refuzuan t’i vaksinojnë fëmijët e tyre do të sillen prej 300 deri në ...

21 artikuj të ndërlidhur »

Ambasadat nesër do të pastrojnë shtratin e Vardarit

Zhurnal - parë: 1 orë

Ambasadat nesër do të pastrojnë shtratin e Vardarit Shkup, 25 prill – Ambasada e Holandës bashkë me Birrarinë e Shkupit dhe Pakomak nesër organizojnë tvit-ap pastrim të keut të Vardarit, informon ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Gjendet i varur në një dru një person në Resnje

Zhurnal - parë: 2 orë

Gjendet i varur në një dru një person në Resnje Shkup, 25 prill – Në Resnje tek një objekt i shkollës së mesme në një pyll me pisha është gjetur një person i gjinisë së paditur i varur, trupi i të ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Ermira është martuar me një shqiptar të ISIS-it nga Maqedonia, tani kërkon ndihmë të kthehet mbrapa

Zhurnal - parë: 2 orë

Ermira është martuar me një shqiptar të ISIS-it nga Maqedonia, tani kërkon ndihmë të kthehet mbrapa Hera e fundit që foli me motrën e tij është para dy dite.

11 artikuj të ndërlidhur »

Asnjë parti nuk e ka seriozisht shkuarjen në zgjedhje

Zhurnal - parë: 2 orë

Asnjë parti nuk e ka seriozisht shkuarjen në zgjedhje Zëvendëskryeministri i Kosovës Enver Hoxhaj ka folur për mundësin e shkuarjes në zgjedhje këtë vit.

9 artikuj të ndërlidhur »

Gjendet pa shenja jete ekzekutuesi i kriminelit Arkan?

Zhurnal - parë: 2 orë

Gjendet pa shenja jete ekzekutuesi i kriminelit Arkan? Në Republikën e Afrikës së Jugut, është gjetur i vdekur Milan Gjuriçiq-Miki. Gjuriçiq-Miki është një nga akterët e vrasjes së kriminelit serb ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Rama për ‘Reuters’: Privimi nga BE-ja mund të ushqejë radikalizmin islamik

Zhurnal - parë: 2 orë

Rama për ‘Reuters’: Privimi nga BE-ja mund të ushqejë radikalizmin islamik Privimi i Shqipërisë që një ditë të bëhet anëtare e Bashkimit Evropian mund të ushqejë radikalizmin islamik në këtë vend dhe ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Një milion klikime të pastra e jo të bleme, 'Dada & Lala' vazhdon suksesin (Video)

Zhurnal - parë: 3 orë

Një milion klikime të pastra e jo të bleme, `Dada & Lala` vazhdon suksesin (Video) Ndonëse këtë pranverë ende nuk ka hedhur në treg ndonjë projekt të ri, këngëtari i njohur Bekim Rexhepi nuk ka të ...

2 artikuj të ndërlidhur »

« Premierë » Çka po pret nga Armend Terziu (Video)

Zhurnal - parë: 3 orë

« Premierë » Çka po pret nga Armend Terziu (Video) Ka një zë unik, të jashtëzakonshëm. Me një shikim ‘vrastar’ shoqëruar nga një vokal prej një ylli të vërtet.

Akademi solemne për ditëlindjen e Muhamedit a.s.

Zhurnal - parë: 3 orë

Akademi solemne për ditëlindjen e Muhamedit a.s. Tetov ë, 25 prill - Më datë 24.04.2018 (e martë), Myftinia e BFI-së Tetovës realizoi akademi solemne me një program të begatshëm në nderim të ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Armatime në vlerë prej miliarda euro

Zhurnal - parë: 3 orë

Armatime në vlerë prej miliarda euro Kontratat e parashikuara të jepen këtë vit kapin shumën prej 25 milionë euro, njoftojnë gazetat “Handelsblatt” dhe “Bild”.

Dyshohej për 12 vrasje dhe 50 përdhunime, arrestohet pas 50 vitesh

Zhurnal - parë: 3 orë

Dyshohej për 12 vrasje dhe 50 përdhunime, arrestohet pas 50 vitesh Policia amerikane beson se më në fund kanë arritur të arrestojnë autorin e të paktën 12 vrasjeve seriale dhe të 50 përdhunimeve, pas ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Merkel: Të gjitha shtetet e Ballkanit Perëndimor kanë perspektivë europiane

Zhurnal - parë: 3 orë

Merkel: Të gjitha shtetet e Ballkanit Perëndimor kanë perspektivë europiane Berlin, 25 prill - Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se është e bindur se të gjitha vendet e Ballkanit Perëndimor ...

90 artikuj të ndërlidhur »

Macron mban fjalim në Kongresin amerikan, kritikon nacionalizmin

Zhurnal - parë: 3 orë

Macron mban fjalim në Kongresin amerikan, kritikon nacionalizmin Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, e shfrytëzoi fjalimin e tij në Kongresin amerikan për të denoncuar nacionalizmin dhe izolimin.

101 artikuj të ndërlidhur »

Tusk takoi Vuçiqin në Beograd

Zhurnal - parë: 3 orë

Tusk takoi Vuçiqin në Beograd Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, takoi të mërkurën në Beograd presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Tusk shprehu kënaqësinë e tij për vizitën dhe tha se ...

85 artikuj të ndërlidhur »

Falsifikoi diplomën e masterit, vodhi në supermarket… dorëhiqet kryetarja e Madridit

Zhurnal - parë: 3 orë

Falsifikoi diplomën e masterit, vodhi në supermarket… dorëhiqet kryetarja e Madridit Kryetarja e rajonit të Madridit në Spanjë ka dhënë dorëheqjen pas akuzave për vjedhje supermarketi, vetëm pak javë ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Nimic: Palët të përkushtuara për gjetjen e zgjidhes së çështjes së emrit

Zhurnal - parë: 4 orë

Nimic: Palët të përkushtuara për gjetjen e zgjidhes së çështjes së emrit Shkup, 25 prill - Në Vjenë Të Austrisë përfundoi takimi katër orësh mes ministrave të jashtëm të Greqisë dhe Maqedonisë, Nikos ...

23 artikuj të ndërlidhur »

Maqedonia me 74 raste të malaries, 3 të vdekur

Zhurnal - parë: 4 orë

Maqedonia me 74 raste të malaries, 3 të vdekur Shkup, 25 prill - Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) bashkohet me organizatat partnere në promovimin e temës së Ditës Botërore të Malaries për ...

11 artikuj të ndërlidhur »