TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zhurnal

Kreditë bankare të gjyqtarëve dhe prokurorëve

Zhurnal - parë: 25 min

Shkruan, Alpin Ollogu Ashtu si një pjesë e funksionarëve të cilët përpiqen të mbulojnë pasurinë e vjedhur nga taksapaguesit dhe në kurriz të taksapaguesve, me teknikën e kredivë bankare, ashtu edhe ...

75 artikuj të ndërlidhur »

Kush do ta zëvendësojë Janevën në krye të PSP-së? Ligji nuk parasheh ushtrues detyre…

Zhurnal - parë: 2 orë

Shkup, 20 gusht – Zhurnal.mk – Për më pak se një muaj skadon mandati i Prokurores speciale publike Katica Janeva, ndërsa partitë ende janë larg gjendjes të një marrëveshje për ligjin e ri për ...

“MODOM” kërkon masa urgjente kundër ndryshimeve klimatike

Zhurnal - parë: 2 orë

Shkup, 20 gusht – Zhurnal.mk – Organizata rinore e Partisë së Gjelbërt DOM, është kyçur në protestën e organizuar nga Fridays for future, në luftën kundër ndryshimeve klimatike, njofton Zhurnal.

Pompeo: Normalizimi i raporteve Kosovë-Serbi forcon stabilitetin në Ballkanin Perëndimor

Zhurnal - parë: 3 orë

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo tha se normalizimi i raporteve të Serbisë me Kosovën, do të forcojë stabilitetin dhe prosperitetin e Serbisë dhe Ballkanit Perëndimor, si dhe komunitetit ...

63 artikuj të ndërlidhur »

Haxhiu: Nuk kemi besim që LDK s’mund t’i çojë proceset përpara, Kurti duhet të jetë kryeministër

Zhurnal - parë: 3 orë

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka thënë sot se Albin Kurti duhet të jetë kandidat për kryeministër nëse LDK dhe Vetëvendosje arrijnë marrëveshje për koalicion parazgjedhor.

49 artikuj të ndërlidhur »

Rexhep Selimi: Në vitet e fundit të jetës Adem Jashari s’ka patur komunikim me Hashim Thaçin

Zhurnal - parë: 3 orë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, ka shpalosur disa gjëra të padëgjuara deri më tani rreth raporteve të Adem Jasharit dhe Hashim Thaçit.

55 artikuj të ndërlidhur »

Aeroporti ndalon shishet plastike të ujit

Zhurnal - parë: 3 orë

Duke filluar që nga e marta, ata që dëshirojnë të pinë ujë në Aeroportin Ndërkombëtar të San Francisko do të duhet të pinë nga një burim uji, të sjellin shishen e tyre të riciklueshme ose të blejnë ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Arabia Saudite i ka hequr disa kufizime për gratë

Zhurnal - parë: 3 orë

Arabia Saudite ka filluar t’u lejojë grave të udhëtojnë pa leje dhe të ushtrojnë më shumë kontroll mbi çështjet familjare, njoftoi të martën agjencia shtetërore e lajmeve SPA.

8 artikuj të ndërlidhur »

Rrëzohet helikopteri në Greqi, humbin jetën 3 persona

Zhurnal - parë: 3 orë

Tre persona kanë humbur jetën këtë të martë në Greqi si pasojë e rrëzimit të një helikopteri në zonën detare midis Poros dhe Galatas. Si pasojë e rrezimit të helikopterit kanë humbur jetën 1 pilot ...

17 artikuj të ndërlidhur »

Britania nuk do të marrë pjesë në shumicën e mbledhjeve të BE-së

Zhurnal - parë: 3 orë

Përfaqësuesit britanikë nuk do të marrin pjesë në shumicën e mbledhjeve të Bashkimit Evropian duke filluar nga 1 shtatori, me përjashtim të atyre që prekin interesin kombëtare, si siguria, njoftoi ...

53 artikuj të ndërlidhur »

Vdes 56 vjeçari pasi u rrëzua me kran derisa pastronte dritaret e objektit të FFM-së

Zhurnal - parë: 4 orë

Shkup, 20 gusht – Zhurnal.mk – Një fatkeqësi ka ndodhur sot pasdite rreth orës 16:00, ku një 56 vjeçar nga Shkupi ka humbur jetën pasi krani me të cilin ka pastruar dritaret e objektit të FFM-së, ...

Kjo është Arita, vajza që po hynë fuqishëm në skenë

Zhurnal - parë: 4 orë

Arita Nicki, Artistja me e re qe i eshte bashkangjitur tregut muzikor shqiptar me kengen e sqj shoqeruar me videoklip. Kenga titullohet” Ven Aqui”, ku qe ne titull terheq vemendjen me gjetjen e saj.

2 artikuj të ndërlidhur »

Inspektorë futen nëpër shitore te rruga e plastikave, arsyeja mos dhënia e llogarive fiskale

Zhurnal - parë: 5 orë

Shkup, 20 gusht – Zhurnal.mk – Inspektorë nga Drejtoria për të Ardhura Publike Shkup, po bëjnë kontrolle të vazhdueshme në shitoret që gjenden përreth rrugës së plastikave, përcjellë Zhurnal.

2 artikuj të ndërlidhur »

Dr. Ilir Hasani me apel: Mos kërceni me kokë në ujë, do të ngeleni përjetësisht të paralizuar (Video)

Zhurnal - parë: 5 orë

Shkup, 20 gusht – Zhurnal.mk – Kanë dashur të kërcejnë me kokë, por kanë përfunduar në Qendrën Klinike. Pesë të rinjë nën 15 vjeç, gjatë gjithë verës gjenden për mjekim në Klinikën e Traumatologjisë, ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Presidenti Pendarovski u takua me ambasadorin e Kuvajtit., Jakub Al-Atiki

Zhurnal - parë: 5 orë

Shkup, 20 gusht – Zhurnal.mk – Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, sot u takua me Jakub Al-Atiki, ambasador i Shtetit të Kuvajtit për Republikën e Maqedonisë së ...

21 artikuj të ndërlidhur »

Ribery pritet të zyrtarizohet këtë javë në Fiorentinë

Zhurnal - parë: 5 orë

Franck Ribery ka pranuar t’i bashkohet skuadrës së Serie A së Italisë, Fiorentina, ndërsa ai ka dhënë sinjale për këtë edhe në rrjetet sociale. Kontrata që do të nënshkruhet pritet të jetë deri në ...

24 artikuj të ndërlidhur »

Lirim Kastrati bashkohet me Arbër Zenelin te Reims

Zhurnal - parë: 5 orë

Talenti i përfaqësueses së Kosovës Lirim Kastrati me shumë gjasa do të braktisë Lokomotiv Zagrebin për t’u transferuar në kampionatin francez. Kështu raportojnë mediat franceze, sipas të cilave 20 ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Varroset ish-ushtari i UÇK’së që vdiq nga leukemia

Zhurnal - parë: 5 orë

Sot i është dhënë lamtumira e fundit ish-ushtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Nasuf Mjekiqit. Veterani i UÇK’së Nasuf Mjekiqi ka ndërruar jetë si pasojë e sëmundjes së leukemisë akute.

5 artikuj të ndërlidhur »

Haliti: PDK do t’i fitojë zgjedhjet

Zhurnal - parë: 6 orë

Xhavit Haliti nga Partia Demokratike e Kosovës ka thënë se është i sigurt që kjo parti do të fitojë zgjedhjet e ardhshme të parakohshme. Ai në emisionin “Imazh” të televizionit publik tha se nëse PDK ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Tomë Gashi: Me mendje dhe zemër jam në Vetëvendosje

Zhurnal - parë: 6 orë

Avokati Tomë Gashi ka shprehur pëlqimin e tij për Lëvizjen Vetëvendosje. Në një intervistë në Klan Kosova, Gashi madje ka thënë se së shpejti mund ta shohim si pjesë të kësaj partie.

27 artikuj të ndërlidhur »