TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zeri

Haradinaj: Koncepti i Vetëvendosjes është komunist

Zeri - parë: 20 orë

Kandidati për kryeministër nga koalicioni AAK-PSD, Ramush Haradinaj thotë se Kosova pak ka punuar për të “rehatuar” punët e saj, derisa sipas tij gjithmonë iu është bërë qejfi të tjerëve.

60 artikuj të ndërlidhur »

Florian Marku e ka këtë mesazh para meçit të sotëm (VIDEO)

Zeri - parë: 21 orë

I pamposhturi Florian Marku rikthehet mbrëmjen e sotme në ring dhe kjo vlerësohet si ndeshja më e rëndësishme e karrierës së tij. Boksieri shqiptar do të ndeshet ndaj çekut Miroslav Serban në “York ...

17 artikuj të ndërlidhur »

Egzon Shala shkëlqen në Botërorin e mundjes

Zeri - parë: 21 orë

Mundësi Egzon Shala shënoi një fitore në kampionatin botëror, momentalisht ndodhet në repesazh, njofton Komiteti Olimpik i Kosovës, përcjell Zëri.info.

Ndodhë në Kosovë, trotuari prishet një orë pas ndreqjes (VIDEO)

Zeri - parë: 21 orë

Ambienti u ndot sot në Hajvali, kur rinisën punimet, pasi ishte bërë rregullimi i një trotuari. Aty u bë pluhur i madh, teksa u shqetësuan banorët, njofton Klan ...

Limaj e godet Kurtin në Prizren: Për 15 vjet vetëm ka sharë të tjerët

Zeri - parë: 21 orë

Kandidati për kryeministër nga radhët e koalicionit Nisma-AKR-PD, Fatmir Limaj, gjatë një mbledhje me elektoratin e tij në Prizren, ka kritikuar kundërkandidatin e tij, Albin Kurtin, duke thënë se ...

63 artikuj të ndërlidhur »

Varroset me nderime të larta ushtari i FSK-së, Nijazi Uruqi

Zeri - parë: 21 orë

Sot nga familjarë, miq, shokë e ushtarakë të Forcës së Sigurisë së Kosovës i është dhënë lamtumira e fundit nënoficerit të FSK-së, Rreshter i parë Nijazi Uruqit.

19 artikuj të ndërlidhur »

Caktohet paraburgim për gjykatësin në Pejë që keqpërdori detyrën

Zeri - parë: 21 orë

Gjykata Themelore në Prishtinë – Departamenti Special ka vendosur lidhur me kërkesën e Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit S.B.

10 artikuj të ndërlidhur »

Foto e papublikuar më parë: Si dukeshin Hillary dhe Bill Clinton para 40 vjetëve

Zeri - parë: 21 orë

Ish-Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton, ka publikuar në rrjetin social Instagram një fotografi 40 vjet të vjetër. Ajo në fotografi shihet bashkë me burrin e saj, ish-Presidentin ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Haradinaj premtim të madh për bujqit: Litri i naftës do të kushtojë vetëm 45 centë

Zeri - parë: 21 orë

Kryeministri në detyrë dhe i nominuari i koalicionit AAK-PSD për Kryeministër, Ramush Haradinaj ka qëndruar sonte në Ratkoc të Rahovecit. Aty ai ka takuar qytetarë të shumtë, me të cilët ka ...

60 artikuj të ndërlidhur »

Ky është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale

Zeri - parë: 21 orë

Ish-ushtari i UÇK-së nga Dragashi, Petrit Bojaxhiu, është personi i radhës që është ftuar nga Zyra e Prokurorit të Specializuar për intervistim. Bojaxhiu, i cili tani është kapiten në FSK, tha se do ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Haradinaj ndanë rrëfimin e të moshuares: Po mos të ishte Ramushi, Peja do të mbetej si Mitrovica!

Zeri - parë: 21 orë

Një e moshuar nga qyteti i Pejës ka rrëfyer vuajtjet e popullit shqiptar përgjatë kohës së luftës në Kosovë, vlerëson se nuk duhet harruar e kaluara. “Hasmi nuk është ndalë vetëm me maltretime, ...

60 artikuj të ndërlidhur »

Uran Ismaili thotë se javën e ardhshme funskionalizohet projekti për Spitalin e Prishtinës

Zeri - parë: 22 orë

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Uran Isamili ka thënë se Partia Demokratike e Kosovës ka edhe më shumë projekte për të përmirësuar jetën e qytetarit në veçanti në sektorin që ky udhëhoqi për 18 ...

ZYRTARE: Dy skuadrat kosovare arrijnë marrëveshje fuzionimi

Zeri - parë: 22 orë

Shkolla e Futbollit “Lushta” nuk do të ekzistojë më. Tashmë kjo skuadër e grupmoshave të reja është shkrirë pas 5 vjet ekzistimi, shkruan Gazeta Olle “Lushta” tashmë i është bashkuar skuadrës ...

Nesër bëhet nuse, shikoni çka po bën sot Afrona

Zeri - parë: 22 orë

Afrona Dika është e fejuara e këngëtarit të mirënjohur, Bleros. Ata të dy nesër do t’i japin fund beqarisë. Çifti tani janë në përgatitje të detajeve të fundit para dasmës.

10 artikuj të ndërlidhur »

Ky është rrëfimi i vogëlushes Yllka, që përloti Kadri Veselin

Zeri - parë: 22 orë

Liderin e PDK-së, Kadri Veselin, e ka përlotur rrëfimi rrëqethës i vogëlushes së quajtur Yllka, e cila tash e sa vjet përdor talentin e saj për të mjekuar një sëmundje të rrallë që ka.

6 artikuj të ndërlidhur »

Zbulohet kush e ka shpallur tenderin në vlerë 300 mijë euro për libra në Zyrë të Kryeministrit!

Zeri - parë: 22 orë

Koordinatorit Nacional për Kulturë, Arsim, Rini dhe Sport në Qeverinë e Kosovës, Rexhep Hoti ka shpallur tender në vlerë prej 300 mijë euro për të furnizuar Zyrën e Kryeministrit me lektyra shkollore.

9 artikuj të ndërlidhur »

Ja pse Shega është frut i nevojshëm për organizmin

Zeri - parë: 22 orë

Shega rekomandohet të hahet e freskët, në lëngje, ëmbëlsira dhe pasta, në smoothie dhe është një simbol i shëndetit. Është e mbushur me vitaminë C, si dhe acid folik, vitamina A dhe E në përbërjen e ...

Fatmir Limaj ndërpret fjalimin në Prizren, respekton ezanin!

Zeri - parë: 22 orë

Kryetari i Nismas Social Demokrate, Fatmir Limaj ka ndërprerë për disa minuta fjalimin e tij në një tubim në qytetin e Prizrenit. Arsyeja e ndaljes ishte respektimi ndaj ezanit.

63 artikuj të ndërlidhur »

President i Rizespor është shumë i lumtur me interesimin e United dhe Tottenham për Vedat Muriqin, klubi i tij do të ...

Zeri - parë: 22 orë

Manchester United dhe Tottenham Hotspur, janë dy nga shumë skuadra që janë vënë pas Vedat Muriqit. Presidenti i Caykur Rizespor, Hasan Kartal, ka folur për mediat e vendit të tij, dukë thënë se është ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Bajram Hasani: Fatmir Limaj kërkoi tender dhe punësim të dhëndrit

Zeri - parë: 22 orë

Bajram Hasani nga AAK-ja, ka folur për arsyet që u largua nga ish partia e tij Nisma Socialdemokrate, gjë që solli edhe largimin e tij nga posti i Ministrit të Tregtisë dhe Industrisë.

63 artikuj të ndërlidhur »