TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zeri

Pikat e shitjes së biletave për finalen e Kupës së Kosovës

Zeri - parë: 20 orë

Federata e Futbollit e Kosovës njofton opinionin se sot pas orës 15:00 do të nisë shitja e biletave për ndeshjen finale të Digitalb Kupës së Kosovës në futboll, ndërmjet Trepçës’89 dhe Feronikelit.

20 artikuj të ndërlidhur »

MKRS e vendosur që të investojë në infrastrukturë dhe talente të futbollit

Zeri - parë: 20 orë

Zëvendësministrja Leonora Morina-Bunjaku ka pritur sot në takim Thierry Favre, shef i Divizionit te Federatave Kombëtare të UEFA-së dhe drejtuesit e Federatës së Futbollit të Kosovës, presidentin e ...

18 artikuj të ndërlidhur »

'The Guardian' shkruan për novelën e kosovarit Pajtim Statovci

Zeri - parë: 20 orë

Pajtim Statovci ka lindur në Kosovë në vitin 1990, familja e tij kishte emigruar në Finlandë në kohën kur kishte nisur gjenocidi në Bosnje dhe më vonë edhe në Kosovë.

4 artikuj të ndërlidhur »

Zelensky i Ukrainës zgjedh kolegët e televizionit për stafin presidencial

Zeri - parë: 20 orë

Presidenti i ri i Ukrainës, Volodimir Zelensky, ka prezantuar administratën e tij. Presidenti i ri i Ukrainës, Volodimir Zelensky, ka prezantuar administratën e tij dhe disa pozita kanë shkuar te ...

16 artikuj të ndërlidhur »

LDK: Takimi Haradinaj – Merkel konfirmon shuarjen e idesë për korrigjim të kufijve

Zeri - parë: 20 orë

Zhbllokimi i dialogut mes Kosovës e Serbisë, heqja ose pezullimi i taksës një qind për qind ndaj produkteve serbe e boshnjake, si dhe çështja e liberalizimit të vizave për kosovarët pritet të jenë ...

46 artikuj të ndërlidhur »

O'Connell bën homazhe te varrezat e viktimave të masakrës së Vushtrrisë, e citon një grua

Zeri - parë: 20 orë

Ambasadori britanik, Ruairi O’Connell, mori pjesë në homazhet në nderim të të rënëve të 22 majit 1999 në atë që njihet si Masakra e Vushtrrisë. Së bashku edhe me kreun e Komunës së Vushtrrisë, Xhafer ...

38 artikuj të ndërlidhur »

Agim Ademi e sqaron çështjen e pjesëmarrjes së tri skuadrave kosovare në Evropë nga viti tjetër

Zeri - parë: 20 orë

Shefi i Divizionit të Federatave Kombëtare të UEFA-s, Thierry Favre, i cili po qëndron për vizitë në Kosovë, raporton Zëri.info. Gjatë këtij takimi është biseduar për projektet e realizuara deri më ...

18 artikuj të ndërlidhur »

Admirali Foggo: Tranzicioni i FSK-së, të jetë i koordinuar ngushtë me NATO-n dhe bashkësinë ndërkombëtare

Zeri - parë: 20 orë

Admirali i Marinës së SHBA, James Foggo, u takua sot me Rrustem Berisha dhe gjeneral-lejtnant Rrahman Rama. “Krerët diskutuan gjendjen e sigurisë në Kosovë, në kontekstin e misionit të KFOR-it për të ...

18 artikuj të ndërlidhur »

Tensione në protestën e studentëve në Shqipëri

Zeri - parë: 20 orë

Protesta e studentëve, e cila vjen katër muaj pas protestave të dhjetorit ka nisur me tensione. Studentët kanë hedhur tymuese, ndërkohë që kanë djegur edhe fletët e paktit të universitetit.

102 artikuj të ndërlidhur »

Pensionohet kampionia olimpike, kjo është arsyeja e 22-vjeçares

Zeri - parë: 20 orë

Notarja lituaneze, Ruta Meilutyte, e cila vitin e kaluar e kishte pranuar se vuan nga depresioni, të mërkurën ka bërë të ditur se do të pensionohet, shkruajnë mediat e huaja, përcjell zeri.info.

Pasi iu përmend emri nga disa të akuzuar për fajde, kërkohet llogaridhënie nga kryeparlamentari Veseli

Zeri - parë: 21 orë

Organizatat e Shoqërisë Civile përmes një komunikate të përbashkët për media, kanë reaguar pas skandalit të Kryetarit të Kuvendit Kadri Veseli ku dëgjohej emri i tij në një video nga disa të akuzuar ...

56 artikuj të ndërlidhur »

Haradinaj: Nuk do të lejojmë që masakrat e kryera në Kosovë të kalojnë pa u dënuar

Zeri - parë: 21 orë

Kryeministri Haradinaj ka kujtuar masakrën që është kryer në Vushtrri 20 vjet më parë nga forcat serbe. Haradinaj ka thënë se Serbia nuk po e pranon të vërtetën për krimet e kryera ndërkaq ka shtuar ...

38 artikuj të ndërlidhur »

Para dy ndeshjeve të muajit qershor, mësohet data se kur do të vijnë futbollistët e Kosovës në Prishtinë

Zeri - parë: 21 orë

Trajneri i Përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes ka bërë publike listën e futbollistëve për dy ndeshjet e qershorit në kuadër të eliminatoreve për “Euro 2020”.

25 artikuj të ndërlidhur »

Banorët e kësaj lagjeje të Prishtinës nuk do të kenë ujë katër ditë, kjo është arsyeja

Zeri - parë: 21 orë

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” ka njoftuar se konsumatorët e lagjes “Dardania” në Prishtinë se, duke filluar nga sot e deri të shtunën do të kenë ndërprerje të furnizimit me ujë të ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Ibrahim Dresheviç dhe Ylldren Ibrahimaj - njihuni me dy prurjet e reja nga Bernard Challandes te Kosova

Zeri - parë: 21 orë

Trajneri i Përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes ka bërë publike listën e futbollistëve për dy ndeshjet e qershorit në kuadër të eliminatoreve për “Euro 2020”.

25 artikuj të ndërlidhur »

LDK: Ditët në vijim me Vetëvendosjen do të veprojmë për organizimin e mocionit

Zeri - parë: 21 orë

Lidhja Demokratike e Kosovës kanë dalur me komunikatë zyrtare pas takimit që lideri i tyre e pati me atë të Vetëvendosjes, Albin Kurtin. Ata theksuan se vendi duhet të shkojë në zgjedhje, qoftë kjo ...

56 artikuj të ndërlidhur »

23 raste të hedhjes së eksplozivëve nëpër shtëpi në veri gjatë 2013-2017

Zeri - parë: 21 orë

Sipas raportit të Iniciativës Globale Kundër Krimit të Organizuar në gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor, nga aktivitet e paligjshme në veri të Kosovës buxheti i shtetit humb rreth 750 mijë euro në ...

10 artikuj të ndërlidhur »

E fundit: Kosova kërcënon edhe Shqipërinë me taksë 100%

Zeri - parë: 21 orë

Shqipëria dhe Kosova mbyllen dje një takim për lehtësimin e tregtisë, por duket se në vend të lehtësimit një luftë e re tregtare dhe më e ashpër është shfaqur në sfond.

19 artikuj të ndërlidhur »

Hadërgjonaj e Rashkaj mbeten nën 'hije', këta janë lojtarët e ftuar nga Challandes për të cilët nuk kemi dëgjuar shumë

Zeri - parë: 22 orë

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes ka bërë publike listën e futbollistëve për dy ndeshjet e qershorit në kuadër të eliminatoreve për “Euro 2020”.

25 artikuj të ndërlidhur »

Haradinaj lahet në liqenin e ngrirë të Gjeravicës

Zeri - parë: 22 orë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka sfiduar vetën, duke u larë në një liqen të ngrirë. Pasi fundjavën e ka kaluar në bregdetin e Shqipërisë, ku edhe ia bëri sefte detit për këtë vit, ...

46 artikuj të ndërlidhur »