TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zeri

Nga 1 korriku, roamingu në Ballkan 70% më i lirë

Zeri - parë: 18 orë

Qytetarët e Kosovës, Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut, Malit të Zi, Bosnje-Hercegovinës dhe Serbisë, nga muaji korrik do të mund të bisedojnë me njëri-tjetrin me çmime shumë më të lira.

8 artikuj të ndërlidhur »

Mbyllet shërbimi i IVF-së në Spitalin “Bahceci”, embrionet dërgohen në QKUK

Zeri - parë: 19 orë

Shërbimi i IVF-së në Spitalin “Bahceci” është mbyllur sot nga Inspektorët Shëndetësorë. Gazeta Shneta ka mësuar zyrtarisht nga Inspektorati Shëndetësor se shërbimi i Frytnimit të Asistuar Mjekësor në ...

Reagon motra e Shefqet Kabashit: O gjakpirsa e shkatërrimtarë të Kosovës

Zeri - parë: 19 orë

Shefqet Kabashi, i mbijetuar nga masakra në burgun e Dubravës dhe ish-dëshmitar gjatë gjykimit të Ramush Haradinajt në Hagë, sot gjatë një ceremonie në Dubravë, ka dalë në skenë dhe ka ofenduar ...

28 artikuj të ndërlidhur »

Remzie Osmani me një tjetër foto nga Turqia, duket me shumë stil

Zeri - parë: 19 orë

Remzie Osmanin të tillë nuk jemi mësuar ta shohim. Këngëtarja Remzie Osmani aktualisht ndodhet në Turqi dhe nga atje po publikon foto të ndryshme, shkruan lajmi.net.

Angli – Kosovë: Shiten të gjitha biletat, Anglia i falënderon tifozët që do ta mbushin stadiumin

Zeri - parë: 19 orë

Ndeshja kualifikuese për Kampionat Evropian mes Kosovës dhe Anglisë duket të ketë zgjuar interesim shumë të madh në Britaninë e Madhe, pasi tashmë janë shitur të gjitha biletat për këtë takim, hiç më ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Dërgohet në mbajtje për 48 orë Shefqet Kabashi, ndërpreu ceremoninë e përkujtimit të masakrës në burgun e Dubravës

Zeri - parë: 19 orë

Policia e Kosovës sot me datë 22.05.19 me rastin e 20-vjetorit të përkujtimit të masakrës në Burgun e Dubravës, konkretisht Stacioni Policor Istog ka zbatuar një Plan Operativ për siguri në ...

83 artikuj të ndërlidhur »

Selena Gomez deklaroi se po martohet me 68-vjeçarin Bill Murray

Zeri - parë: 19 orë

Selena Gomez ka deklaruar se po martohet me Bill Murray. Selena Gomez bëri debutimin e saj në Festivalin e Filmit në Kanë javën e kaluar, duke u shfaqur në qilimin e kuq me një fustan të bardhë në ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Publikohet foto, kështu dukeshin Xhensila dhe Besi kur ishin fëmijë

Zeri - parë: 19 orë

Publikohen fotot e Xhensilës dhe Besit kur ishin fëmijë. Komediani Bes Kallaku ka zgjedhur që me ndjekësit e tij në Instagram ta ndajë foton e tij dhe Xhensilës, kur ata ishin fëmijë, shkruan ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Zbulohet data e vendimit të Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv për Skënderbeun

Zeri - parë: 19 orë

Skënderbeu do të mësojë lajmin e shumëpritur në datën 21 qershor. Të paktën ky është vendimi i KAS, që ka zbuluar së fundmi edhe datën se kur do të dalë zyrtarisht vendimi për çështjen që lidh ...

Besa Shahini reagon pasi studentët thyen xhamat e ministrisë

Zeri - parë: 19 orë

Ministrja e Arsimit në Shqipëri, Besa Shahini, ka reaguar pas protestës së sotme të studentëve. “Ishte një trishtim për mua, por edhe një cënim i rëndë i imazhit të Studentit Protestues, që sot para ...

102 artikuj të ndërlidhur »

Nëna lë foshnjën disaditëshe në Spitalin e Pejës dhe ikën

Zeri - parë: 19 orë

Gruaja që para disa ditësh ka sjellur në jetë foshnjën e saj të gjinisë mashkullore, e ka përgatitur terenin për ta braktisur fshehurazi. Të hënën kjo nënë ka shkuar në Spitalin e Pejës kinse për ta ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Shpallet konkursi për ushtarë të rinj të FSK-së

Zeri - parë: 19 orë

Ministria e Mbrojtjes e Republikës së Kosovës ka njoftuar se më datë 23 maj 2019, shpall zyrtarisht konkursin publik për rekrutimin e kadetëve–për studime në Qendrën për Studime Universitare të ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Publikohet fotografia nga fejesa e Jonida Vokshit me Besnik Krapin

Zeri - parë: 19 orë

Kur të gjithë e dinin beqare, aktorja Jonida Vokshi habiti të gjithë me deklaratën e lëshuar ditë më parë, ku zbuloi se ajo tashmë është fejuar me aktorin Besnik Krapi, shkruan GazetaBlic.

17 artikuj të ndërlidhur »

Ciara do ta lë anash muzikën për t’iu rikthyer shkollës

Zeri - parë: 19 orë

Këngëtares Ciara i është bërë ëndrra realitet. Nëpërmjet një postimi të fundit në Instagram, Ciara ka bërë të ditur se ëndrra e saj më në fund i është bërë realitet, shkruan lajmi.net.

4 artikuj të ndërlidhur »

Momenti kur Kabashi përplaset me zyrtarët e burgut në Dubravë

Zeri - parë: 19 orë

Krerët e institucioneve, Kryeparlamentari Veseli dhe zyrtarë tjerë të PDK-së si Hajredin Kuçi e Nait Hasani, sot u përballën me një situatë jo fort të këndshme, kur një nga ish-të mbijetuarit e ...

28 artikuj të ndërlidhur »

Haradinaj: Autostrada “Arbën Xhaferi” është gati, urime Kosovë

Zeri - parë: 19 orë

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka thënë se më 29 maj Kosova i gëzohet një vepre madhore. Haradinaj ka thënë se autostrada “Arbën Xhaferi”, është gati.

25 artikuj të ndërlidhur »

Vëllau i Rexhep Selimit, i mbijetuar nga masakra e Dubravës, kujton vendin e krimit

Zeri - parë: 19 orë

Rexhep Selimi së bashku me vëllaun e tij, të mbijetuar nga masakra e Dubravës, kujtojnë njërën ndër masakrat më të rënda të regjimit serb në Kosovë. Deputeti Selimi, përmes një shkrimi në rrjete ...

83 artikuj të ndërlidhur »

Italia liron adoleshenten që vrau babanë e dhunshëm

Zeri - parë: 19 orë

Një gjykatë italiane e liroi nga arresti shtëpiak një vajzë 19 vjeçe që e kishte vrarë babanë e saj të dhunshëm në shtëpinë e tyre në veri të Londrës.

2 artikuj të ndërlidhur »

Wanda Nara në qendër të vëmendjes, gabim ‘hot’ sikurse Sharon Stone

Zeri - parë: 20 orë

Wanda Icardi, bashkëshortja e futbollistit të njohur të Interit, Mauro Icardi përsëri është në qendër të vëmendjes, shkruan Zëri.info. Pak para hyrjes në studio, bashkëshortja e Mauro Icardit është ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Isa Mustafa fton në takim Shpend Ahmetin – a pritet të jetë prezent Albin Kurti?

Zeri - parë: 20 orë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Isa Mustafa, e ka ftuar në takim kryetarin e PSD-së, Shpend Ahmeti, shkruan Gazeta Blic. Këtë e ka konfirmuar për Gazeta Blic, zëdhënësja e PSD-së, Natyra Kuçi.

20 artikuj të ndërlidhur »