TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zeri

MI-ja tregon projektet, kërkon mirëkuptimin e qytetarëve

Zeri - parë: 18 orë

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit, në kuadër të përmbushjes së misionit të saj për të sjellë infrastrukturë rrugore cilësore, është duke shfrytëzuar maksimalisht sezonin ndërtimor.

3 artikuj të ndërlidhur »

Anëtari i Vetëvendosjes kundër shtatores së Skenderbeut në Prizren

Zeri - parë: 18 orë

Anëtari i Vetëvendosjes, Arian Xhezairi ka dalë kundër vendosjes së shtatores së Skënderbeut në qytetin e Prizrenit. Përmes një shkrimi në Facebook, ai thotë se asnjë shtatore nuk e ka vendin ...

3 artikuj të ndërlidhur »

HBO konfirmoi nëse do të ketë vazhdim të 'Game of Thrones'

Zeri - parë: 18 orë

Nëse keni shpresuar se pas përfundimit të “Game of Thrones”, ku me episodin e fundit shumë fansa nuk janë ndarë të kënaqur, do të ekziston një vazhdim i serisë, kjo gjë u mohua nga televizioni ...

40 artikuj të ndërlidhur »

Autostradat, top-prioritet i qeverive të Kosovës

Zeri - parë: 18 orë

Autostrada Prishtinë – Hani i Elezit, që lidh Kosovën më Maqedoninë e Veriu pritet të inaugurohet më 29 maj të këtij viti. Realizimi i këtij projekti ka filluar në vitin 2014, kurse punët sipas ...

25 artikuj të ndërlidhur »

Drejtori i Klinikës Infektive tregon detaje të reja për personat e helmuar nga iftari në Drenas

Zeri - parë: 18 orë

Drejtori i Klinikës Infektive në QKUK, Hamdi Ramadani, ka konfirmuar për Telegrafin së janë mbi 60 raste që kanë kërkuar shërbime mjekësore pas helmimit me ushqim, që kishin marrë nga një gjellëtore ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Policia: Aksidenti në Gjakovë përfundoi me persona të lënduar

Zeri - parë: 18 orë

Rreth një orë më parë në Rakovinë të Gjakovës ka ndodhur një aksident tarfiku, i cili ka përfunduar me persona të lënduar. Personat që kanë marrë lëndime në këtë aksident janë janështë rrezikut për ...

53 artikuj të ndërlidhur »

E fundit: Ish-deputeti largohet nga PDK-ja, tregon arsyet e dorëheqjes

Zeri - parë: 18 orë

Ish-deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Fatmir Shurdhaj ka dhënë dorëheqje nga PDK-ja. Me anë të një letre publike, Shurdhaj i është drejtuar Kadri Veselit të cilit ia ka prezantuar arsyet e ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Seferi të shtunën ngjitet në ring

Zeri - parë: 18 orë

Boksieri i njohur shqiptar, Nuri Seferi do të ngjitet në ring këtë të shtunw. Ai do të ndeshet me boksierin me nënshtetësi gjermane Rad Rashid. Meçi do të zhvillohet të shtunën nga ora 20:30 në ...

Aktores i bie të fikët në Festivalin e Kanës nga fustani shumë i ngushtë që ka veshur

Zeri - parë: 18 orë

Aktorja e njohur Elle Fanning u përball më një situatë të vështirë gjatë pjesëmarrjes së saj në Festivalin e Filmit në Kanë. Gjatë darkës në Chopard Trophee, 21-vjeçarja humbi ndjenjat dhe fajin për ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Nga 1 korriku, roamingu në Ballkan 70% më i lirë

Zeri - parë: 18 orë

Qytetarët e Kosovës, Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut, Malit të Zi, Bosnje-Hercegovinës dhe Serbisë, nga muaji korrik do të mund të bisedojnë me njëri-tjetrin me çmime shumë më të lira.

8 artikuj të ndërlidhur »

Mbyllet shërbimi i IVF-së në Spitalin “Bahceci”, embrionet dërgohen në QKUK

Zeri - parë: 18 orë

Shërbimi i IVF-së në Spitalin “Bahceci” është mbyllur sot nga Inspektorët Shëndetësorë. Gazeta Shneta ka mësuar zyrtarisht nga Inspektorati Shëndetësor se shërbimi i Frytnimit të Asistuar Mjekësor në ...

Reagon motra e Shefqet Kabashit: O gjakpirsa e shkatërrimtarë të Kosovës

Zeri - parë: 18 orë

Shefqet Kabashi, i mbijetuar nga masakra në burgun e Dubravës dhe ish-dëshmitar gjatë gjykimit të Ramush Haradinajt në Hagë, sot gjatë një ceremonie në Dubravë, ka dalë në skenë dhe ka ofenduar ...

28 artikuj të ndërlidhur »

Remzie Osmani me një tjetër foto nga Turqia, duket me shumë stil

Zeri - parë: 18 orë

Remzie Osmanin të tillë nuk jemi mësuar ta shohim. Këngëtarja Remzie Osmani aktualisht ndodhet në Turqi dhe nga atje po publikon foto të ndryshme, shkruan lajmi.net.

Angli – Kosovë: Shiten të gjitha biletat, Anglia i falënderon tifozët që do ta mbushin stadiumin

Zeri - parë: 18 orë

Ndeshja kualifikuese për Kampionat Evropian mes Kosovës dhe Anglisë duket të ketë zgjuar interesim shumë të madh në Britaninë e Madhe, pasi tashmë janë shitur të gjitha biletat për këtë takim, hiç më ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Dërgohet në mbajtje për 48 orë Shefqet Kabashi, ndërpreu ceremoninë e përkujtimit të masakrës në burgun e Dubravës

Zeri - parë: 18 orë

Policia e Kosovës sot me datë 22.05.19 me rastin e 20-vjetorit të përkujtimit të masakrës në Burgun e Dubravës, konkretisht Stacioni Policor Istog ka zbatuar një Plan Operativ për siguri në ...

84 artikuj të ndërlidhur »

Selena Gomez deklaroi se po martohet me 68-vjeçarin Bill Murray

Zeri - parë: 18 orë

Selena Gomez ka deklaruar se po martohet me Bill Murray. Selena Gomez bëri debutimin e saj në Festivalin e Filmit në Kanë javën e kaluar, duke u shfaqur në qilimin e kuq me një fustan të bardhë në ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Publikohet foto, kështu dukeshin Xhensila dhe Besi kur ishin fëmijë

Zeri - parë: 18 orë

Publikohen fotot e Xhensilës dhe Besit kur ishin fëmijë. Komediani Bes Kallaku ka zgjedhur që me ndjekësit e tij në Instagram ta ndajë foton e tij dhe Xhensilës, kur ata ishin fëmijë, shkruan ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Zbulohet data e vendimit të Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv për Skënderbeun

Zeri - parë: 18 orë

Skënderbeu do të mësojë lajmin e shumëpritur në datën 21 qershor. Të paktën ky është vendimi i KAS, që ka zbuluar së fundmi edhe datën se kur do të dalë zyrtarisht vendimi për çështjen që lidh ...

Besa Shahini reagon pasi studentët thyen xhamat e ministrisë

Zeri - parë: 19 orë

Ministrja e Arsimit në Shqipëri, Besa Shahini, ka reaguar pas protestës së sotme të studentëve. “Ishte një trishtim për mua, por edhe një cënim i rëndë i imazhit të Studentit Protestues, që sot para ...

102 artikuj të ndërlidhur »

Nëna lë foshnjën disaditëshe në Spitalin e Pejës dhe ikën

Zeri - parë: 19 orë

Gruaja që para disa ditësh ka sjellur në jetë foshnjën e saj të gjinisë mashkullore, e ka përgatitur terenin për ta braktisur fshehurazi. Të hënën kjo nënë ka shkuar në Spitalin e Pejës kinse për ta ...

6 artikuj të ndërlidhur »