TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zeri

Vdes i burgosuri i Dubravës, vuante nga një sëmundje e rëndë

Zeri - parë: 16 orë

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka bërë të ditur se ka vdekur edhe një tjetër i burgosur i burgut të Dubravës. Disa ditë më parë kishte ndërruar jetë edhe një tjetër i burgosit si pasojë e një sëmundje ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Hiqni dorë përfundimisht nga kimikatet: Ja si duhet të depiloheni në mënyrë natyrale

Zeri - parë: 16 orë

Në vend që të vuani nga dhimbjet dhe skuqjet e një depilomi me brisk apo me dyllë tradicionale provoni këto mënyra të sigurta dhe të natyrshme për të hequr qimet e padëshiruara të trupit: Përzierje e ...

Shtohet thirrjet për dorëheqjen e kryeministres britanike, Theresa May

Zeri - parë: 16 orë

Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May, po përballet me thirrje për dorëheqje nga pozita e saj në kohën kur kundërshtimet ndaj planit të saj për Brexitin janë shtuar edhe nga deputetët e ...

47 artikuj të ndërlidhur »

I dënuar për gjobëvënie në Itali, i sekuestrohen 1 milion euro pasuri në Durrës

Zeri - parë: 16 orë

Pasuri me vlerën e rreth 1 milion eurove janë sekuestruar nga autoritetet e drejtësisë në Durrës, ndaj një personi që rezulton i dënuar në Itali. Policia lokale bën me dije se pas një hetimi dy ...

25 artikuj të ndërlidhur »

Takimi mes Isa Mustafës dhe Shpend Ahmetit shtyhet për javën tjetër

Zeri - parë: 17 orë

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa dhe ai i PSD-së, Shpend Ahmeti kanë pasur që të takohen ditën e nesërme. Por ky takim është shtyrë që të mbahet javën e ardhshme, njofton Klan Kosova.

20 artikuj të ndërlidhur »

Shërbimi korrektues njofton për incidentin dhe arrestimin e Shefqet Kabashit

Zeri - parë: 17 orë

Shërbimi Korrektues i Kosovës është deklaruar lidhur me incidentin e sotëm në shënimin e 20-vjetori të Masakrës së Dubravës. ShKK tha se për shënimin e këtij përvjetori organizmi është lejuar të ...

85 artikuj të ndërlidhur »

Luisa, vetëm dy vjeçare nga Gjakova po kërkon ndihmën e juaj

Zeri - parë: 17 orë

Luisa Mala nga Korenica e Gjakovës pa i mbushur 2 vite,(13.08.2017) është duke u mjekuar në Turqi. 80% e trupit iu është djegur me ujë. Shërimi i saj zgjat 2 deri në 3 muaj.

2 artikuj të ndërlidhur »

Era Istrefi fillon pushimet verore në këtë vend luksoz

Zeri - parë: 17 orë

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Era Istrefi ka filluar pushimet verore, të cilat zgjedhur t’i kalojë në Ibiza të Spanjës. Këtë artistja e ka bërë të ditur përmes disa imazheve të ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Thyhet rekordi: Kjo është gruaja me flokët më të gjatë në botë

Zeri - parë: 17 orë

Prej 10 vitesh, Asha Mandela mori Rekordin Botëror të Guinness për rastat (model flokësh të cilat lahen por nuk krihen) më të gjata në botë por sa të gjata janë flokët e saj sot? Flokët e gjatë të ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Besnik Tahiri për takimin e Mustafës dhe Kurtit: Nëse i kanë votat, ta sjellin mocionin dhe ta rrëzojnë Qeverinë

Zeri - parë: 17 orë

Koordinatori Nacional për Reforma Shtetërore, Besnik Tahiri në një intervistë për “Përballje ditore”, me gazetarin Muhamet Hajrullahun ka folur për zhvillimet e fundit politike, takimin dy krerëve të ...

56 artikuj të ndërlidhur »

Mocioni i opozitës rrezikon funksionimin e Kuvendit

Zeri - parë: 17 orë

Me apo pa nisjen e mocionit të mosbesimit nga opozita ndaj Qeverisë, Kuvendi i Kosovës, sipas partive opozitare dhe organizatave që monitorojnë punën e legjislativit, nuk është aspak funksional.

56 artikuj të ndërlidhur »

Mjeku Gërxhaliu lexoi letrat e viktimave të dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë

Zeri - parë: 17 orë

Luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, njëherësh edhe doktor me profesion ishte ndër të parwt që dëgjoi historitë e dhunimeve të viktimave të luftës së Kosovë.

7 artikuj të ndërlidhur »

Rike Roçi sherr me të dashurin, publikohen mesazhet private

Zeri - parë: 17 orë

Rike Roçi është një ndër emrat më të ndjekur e të komentuar në rrjete sociale, e cila ka ardhur shpesh në qendër të vëmendjes së mediave rozë për lidhjet e saj të dashurisë.

4 artikuj të ndërlidhur »

Fshati Miradi e Epërme do të bëhet me QKMF të re, Komuna ndan 67 mijë euro

Zeri - parë: 17 orë

Banorët e fshatit Miradi e Epërme nuk do të kenë më nevojë që shërbimet shëndetësore t’i kryejnë në Fushë Kosovë, pasi shumë shpejtë ata do të kenë QKMF-në e re në këtë fshat.

Gërxhaliu: Shumë nga gratë e dhunuara tentuan të vetëvriteshin

Zeri - parë: 17 orë

Luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, njëherësh edhe doktor me profesion, Shukri Gërxhaliu ishte ndër të parët që dëgjoi historitë e dhunimeve të viktimave të luftës së Kosovë Ai në emisionin ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Rama i drejtohet me letër publike Bashës

Zeri - parë: 17 orë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, përmes një letre publike drejtuar kryetarit të Partisë Demokratike në Shqipëri, Lulzim Basha, ka kërkuar që të ulen e të dialogojnë për mospajtimet.

24 artikuj të ndërlidhur »

MI-ja tregon projektet, kërkon mirëkuptimin e qytetarëve

Zeri - parë: 17 orë

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit, në kuadër të përmbushjes së misionit të saj për të sjellë infrastrukturë rrugore cilësore, është duke shfrytëzuar maksimalisht sezonin ndërtimor.

3 artikuj të ndërlidhur »

Anëtari i Vetëvendosjes kundër shtatores së Skenderbeut në Prizren

Zeri - parë: 17 orë

Anëtari i Vetëvendosjes, Arian Xhezairi ka dalë kundër vendosjes së shtatores së Skënderbeut në qytetin e Prizrenit. Përmes një shkrimi në Facebook, ai thotë se asnjë shtatore nuk e ka vendin ...

3 artikuj të ndërlidhur »

HBO konfirmoi nëse do të ketë vazhdim të 'Game of Thrones'

Zeri - parë: 17 orë

Nëse keni shpresuar se pas përfundimit të “Game of Thrones”, ku me episodin e fundit shumë fansa nuk janë ndarë të kënaqur, do të ekziston një vazhdim i serisë, kjo gjë u mohua nga televizioni ...

40 artikuj të ndërlidhur »

Autostradat, top-prioritet i qeverive të Kosovës

Zeri - parë: 17 orë

Autostrada Prishtinë – Hani i Elezit, që lidh Kosovën më Maqedoninë e Veriu pritet të inaugurohet më 29 maj të këtij viti. Realizimi i këtij projekti ka filluar në vitin 2014, kurse punët sipas ...

26 artikuj të ndërlidhur »