TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zeri

Kërkohet që KEK-u të mos përfshihet në Ligjin për Pagat (VIDEO)

Zeri - parë: 14 orë

Sindikalistët e Korporatës Energjetike të Kosovës janë të shqetësuar rreth ligjit për pagat. Ata po kërkojnë që punëtorët e kësaj korporate të mos përfshihen në ligjin për pagat.

3 artikuj të ndërlidhur »

Këlyshët ngordhin në kroin e Drenasit, nxënësit pinë ujë nga aty

Zeri - parë: 14 orë

Shkolla fillore “Shaban Polluzha”, në Korroticë, furnizohet me ujë nga ky burim. Edhe 270 nxënësit e saj e pinë ujin që rrjedh nga ky krua. Por në këtë burim uji, që një javë kanë rënë dhe kanë ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Mësohet kur fillon Ramazani dhe sa zgjat

Zeri - parë: 14 orë

Muaji i shenjtë për myslimanët, Ramazani do të fillojë me 6 maj të këtij viti, apo edhe 48 ditë nga sot. Besimtarët myslimanë këtë vit do të agjërojnë 28 ditë, transmeton Gazeta Metro.

4 artikuj të ndërlidhur »

Kërkohet drejtësi për tre fëmijët e mbytur në Ibër

Zeri - parë: 14 orë

Sa herë del në afërsi të Ibrit Zaim Deliu kujton me emocione ditën e kobshme kur djali i tij bashkë me dy fëmijë të tjerë u mbytën në këtë lum në mars të vitit 2004.

3 artikuj të ndërlidhur »

Komuna e Prishtinës ndez qirinj në nderim të viktimave në Zelandë të Re

Zeri - parë: 14 orë

Për të nderuar viktimat e sulmit terrorist në Zelandë të Re, nënkryetari i komunës së Prishtinës, Selim Pacolli dhe Këshilli i Nxënësve kanë bërë homazhe mbrëmjen e së hënës te Teatri Kombëtarë .

88 artikuj të ndërlidhur »

ÇOHU: 406 zyrtarë të lartë të afërt me politikën, janë “rehatuar” në institucione të ndryshme

Zeri - parë: 15 orë

Njohësit e çështjeve politike në vend thonë se memorandumet mes insitucioneve që në pozitat më të larta të mos ketë njerëz të afërt me paritë politike nuk po respektohen.

3 artikuj të ndërlidhur »

Gjykata rihap çështjen e vrasjes së Azem Hajdarit

Zeri - parë: 15 orë

Gati një vit pas ekstradimit nga Turqia, Izet Haxhija fiton betejën e parë me drejtësinë shqiptare për t’u rigjykuar pas dënimit të marrë në mungesë me 25 vite burg për vrasjen e Azen Hajdarit.

27 artikuj të ndërlidhur »

Matoshi: Nuk ka dialog me Gjuriqin, fashistin klasik

Zeri - parë: 15 orë

Këshilltari i kryeministrit Haradinaj, Halil Matoshi ka reaguar pas deklaratave të të ashtuquajturit kryetar të Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, i cili e ka mohuar të jetë ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Kadri Veseli viziton Përfaqësuesen në stërvitje, premton një super-premi në rast kualifikimi

Zeri - parë: 15 orë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka vizituar sot Përfaqësuesen kosovare në stërvitjen e parë. Në stadiumin "Fadil Vokrri", sot janë mbledhur futbollistët e Kosovës për ta zhvilluar ...

36 artikuj të ndërlidhur »

Verdikti interesant i Ramiz Krasniqit për ndeshjet kundër Danimarkës dhe Bullgarisë

Zeri - parë: 15 orë

Trajneri i Përfaqësueses së Kosovës U-19, Ramiz Krasniqi është i ftuar në emisionin "90 Plus" në Zëri TV. Dy ndeshjet e radhës, Kosova i zhvillon ndaj Danimarkës (miqësore) dhe Bullgarisë ...

Trajneri i Kosovës ka një mesazh tejet të sinqertë për të rinjët kosovarë

Zeri - parë: 15 orë

Trajneri i Përfaqësueses së Kosovës U-19, Ramiz Krasniqi është i ftuar në emisionin "90 Plus" në Zëri TV. Kosova si një vend i vogël është e pasur me rini të shëndetshme, andaj Krasniqi ka një mesazh ...

1000 euro telefon nga buxheti i shtetit për ministren Hoxha

Zeri - parë: 15 orë

Rreth 1 mijë euro janë shpenzuar nga “kuleta’ e shtetit për ta pajisur me telefon Ministren e Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxhën. Në Ministri thonë se deri tash Hoxha nuk ka blerë telefon me para ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Kadri Veseli i drejtohet Edon Zhegrovës: Ku je bre zhivë?

Zeri - parë: 15 orë

Në stërvitjen e parë të Kosovës, para ndeshjes me Danimarkën ka qenë i pranishëm edhe kryetari i Parlamentit të Kosovës, Kadri Veseli. Ai u ka shtrënguar duart të gjithë futbollistëve një nga një, ...

36 artikuj të ndërlidhur »

Arrestohet turku i dyshuar për sulmin në Holandë

Zeri - parë: 15 orë

37 vjeçari turk i dyshuar për incidentin e sotëm me armë zjarri në një tramvaj në Holandë, është arrestuar. Gökmen Tanis u kap nga policia derisa autoritetet konfirmuan vdekjen e tre personave.

74 artikuj të ndërlidhur »

Ramiz Krasniqi tregon nëse Kosova duhej të ftonte futbollistë nga Superliga për ndeshjet e marsit

Zeri - parë: 15 orë

Trajneri i Përfaqësueses së Kosovës U-19, Ramiz Krasniqi është i ftuar në emisionin "90 Plus" në Zëri TV. Kohëve të fundit ka pasur debat se pse trajneri i Kosovës A, Bernard Challandes nuk është ...

Trajneri i Kosovës: Ndodhë që futbollistët dashurohen, kështu duhet punuar me ta

Zeri - parë: 15 orë

Trajneri i Përfaqësueses së Kosovës U-19, Ramiz Krasniqi është i ftuar në emisionin "90 Plus" në Zëri TV. Krasniqi drejton grupmoshat U-19, ku puna me ta është ndër më të vështirat, shkruan Zëri.

Gjykata merr vendim për kompaninë belge që eksportoi mish të prishur në Kosovë

Zeri - parë: 15 orë

Skandali me mishin e prishur nga Belgjika ka marrë një epilog përfundimtar. Gjatë ditës së sotme, Gjykata e Antwerpit në Belgjikë ka marrë vendim për thertoren “Vanlommel”, e cila sipas aktakuzës ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Shpërthen futbollisti kosovar: Me lot në sy i them jo Panuccit, nuk vij më sa të jetë ai aty!

Zeri - parë: 16 orë

Futbollisti i Kombëtares, Ermir Lenjani, ka reaguar ditën e sotme në rrjetet sociale, për vendimet e trajnerit Panuçi. Anësori i majtë që aktivizohet tek Sioni në Zvicër, u la pa ftesë për ndeshjet e ...

29 artikuj të ndërlidhur »

Ramadani: Vuçiq, Daçiq dhe Gjuriq po i mohojnë krimet e kryera në Kosovë

Zeri - parë: 16 orë

Zëvendësministri i Ministrisë së Mbrojtjes, Burim Ramadani, ka thënë se lidershipi i Serbisë po i mohon krimet e kryera në Kosovë, derisa shton se mohimi i krimeve është më shumë sesa ekzekutimi i ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Sulmi në Xhaminë e Christchurch: Anglia do t’i nderojë viktimat e Zelandës së Re

Zeri - parë: 16 orë

Nderime do të bëhen për viktimat e sulmit në Christchurch para ndeshjes së Anglisë me Republikën Çeke ne Wembley, me 22 Mars. Permerliga, Liga e Futbollit Anglez dhe Asociacionit i Futbollit u ...