TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zeri

Zgjedhjet, në vjeshtë

Zeri - parë: 4 orë

Qeveria “Haradinaj” ka arritur ta çojë gati në gjysmë mandatin e saj pavarësisht mungesës së numrave të nevojshëm në Kuvend dhe kërkesës së vazhdueshme të opozitës për rrëzimin e saj, por edhe ...

4 artikuj të ndërlidhur »

“Stadiumi Nacional i Kosovës do të jetë më i bukuri në Ballkan”

Zeri - parë: 10 orë

Është përfolur shumë rreth Stadiumit Nacional të Kosovës, i cili do të ndërtohet në Drenas. Shuma të majme do të investohen në këtë projekt gjigant për sportin kosovar, derisa së fundmi Kryetari i ...

Munishi: Nëse Kombëtarja do më ftonte edhe për të larë rroba, përgjigjja do të ishte pozitive

Zeri - parë: 11 orë

Trajneri i mirënjohur kosovar, Ismet Munishi, i ka kritikuar futbollistët shqiptarë që po e refuzojnë Kombëtaren shqiptare dhe Përfaqësuesen e Kosovës, raporton Zëri.info.

Debatik Curri e kritikon ashpër trajnerin e Kombëtares së Shqipërisë

Zeri - parë: 11 orë

Ish-futbollisti i mirënjohur kosovar i Kombëtares së Shqipërisë, Debatik Curri, e ka kritikuar përzgjedhësin e Kombëtares shqiptare, Christian Panucci, shkruan Zëri.info.

43 artikuj të ndërlidhur »

Munishi parashikon se Milot Rashica mund te transferohet te këta gjigant evropian

Zeri - parë: 11 orë

Ismet Munishi e ka folur për yllin e Përfaqësueses së Kosovës dhe skuadrës gjermane Werder Bremen, Milot Rashica, raporton Zëri.info. Munishi ka qenë ndër trajnerët e parë të Rashicës në karrierën e ...

20 artikuj të ndërlidhur »

Haraqija: LDK-së i duhet një njeri që kryen më shumë punë se sa që del nëpër media

Zeri - parë: 12 orë

Ish-ministri i Kulturës, Astrit Haraqija, ka thënë se nuk mendon që Isa Mustafa do të jetë kandidat i ardhshëm për kryetar të LDK-së. Ai këto komente i bëri në Klan Kosova duke shtuar se në kohën e ...

32 artikuj të ndërlidhur »

Zyrtare: Lëndohet Shaqiri, ja sa do të mungojë

Zeri - parë: 12 orë

Xherdan Shaqiri do të mungojë në ndeshjet e para të Zvicrës në kualifikueset për “Euro 2020”. Lajmin e ka bërë të ditur “Sky Sports News”, që raporton se shqiptari ka probleme me ijë dhe do t’i ...

20 artikuj të ndërlidhur »

Kush është menaxheri i VIP-ave që u ekzekutua në Tiranë, i akuzuar për vrasjen e babait

Zeri - parë: 12 orë

Mbrëmjen e sotme një person është vrarë me armë zjarri pranë stadiumit ‘Selman Stërmasi’ në Tiranë. Mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth orës 22:00, ndërsa viktima është identifikuar si Jurgen Kurti.

84 artikuj të ndërlidhur »

Isufi flet për punësimet partiake dhe familjare të AAK’së

Zeri - parë: 12 orë

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ahmeti Isufi ka folur për punësimet e shumta familjare. Thotë se kjo është dukuri që nga paslufta që i ka përcjellë krejt partitë që kanë qenë në pushtet.

Trajneri i Danimarkës e quan ‘stërvitje’ ndeshjen me Kosovën

Zeri - parë: 12 orë

Trajneri i ekipit kombëtar të Danimarkës, Age Hareide ka nisur stërvitjet me lojtarët që ka ftuar për dy ndeshjet e ardhshme. Javën e ardhshme, danezët i pret ndeshja kualifikuese për Kampionatin ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Albert Bunjaku i 'vajton' këta futbollistë të Kosovës

Zeri - parë: 12 orë

Ish-përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaku, e ka komentuar mungesën e Valon Berishës dhe Hekuran Kryeziut për dy ndeshjet e radhës ndaj Danimarkës dhe Bullgarisë, shkruan Zëri.info.

6 artikuj të ndërlidhur »

Vrasja e të riut nga zyrtari policor në Suharekë, IPK fajësohet për neglizhencë

Zeri - parë: 12 orë

Dy vrasje brenda një dite tronditën dje Kosovën. Të dyja këto krime ndodhën në qytezën e Suharekës, teksa për njërën prej tyre është arrestuar një zyrtar policor si i dyshuar për kryerjen e saj.

110 artikuj të ndërlidhur »

Munishi: Kjo ndeshje do mund ta dëmtojë Përfaqësuesen e Kosovës

Zeri - parë: 12 orë

Trajneri Ismet Munishi i ka komentuar ndeshjet e radhës të Përfaqësueses së Kosovës. 'Timonieri' i Vëllaznimit vlerëson se ndeshja miqësore me Danimarkën mund t'i bëj dëm Kosovës, para ndeshjes ...

Haziri vjen me një paralajmërim të madh rreth kryetarit të ardhshëm të LDK-së

Zeri - parë: 13 orë

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka folur për zgjedhjet që do të mbahen për të parin e kësaj partie. Përmes një postimi në Facebook, Haziri ka thënë se LDK-së i duhet unitet për ta mbajtur këtë ...

32 artikuj të ndërlidhur »

Vritet edhe një person!

Zeri - parë: 13 orë

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Tiranën pak minuta më pranë. Burimet bëjnë me dije se janë raportuar të shtëna me armë pranë stadiumit “Dinamo”. Sipas informacioneve paraprake mësohet se një person ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Ish-ministri i Jashtëm serb: Vuçiq i ka premtuar perëndimit se do t’i sigurojë Kosovës ulësen në OKB

Zeri - parë: 13 orë

Serbia tash e një kohë të gjatë është mbërthyer nga protestat. Çdo të shtunë, protestuesit në Beograd mblidhen në sheshet kryesore të kryeqytetit serb, ku kërkesa kryesore e tyre është dorëheqja e ...

47 artikuj të ndërlidhur »

Ish-bashkëshortja e Blerim Xhemajlit, seksi sa s'ka më

Zeri - parë: 13 orë

Erjona Sulejmani bërë bujë të madhe në mediat vendore që nga ndarja me futbollistin e njohur, Blerim Xhemajli. Bukuroshja njihet edhe për fizikun e saj joshëse e të cilin e ekspozon në çdo paraqtije, ...

MASHT-i ultimatum SBASHK-ut që deri të shtunën të reflektojë për orët e humbura

Zeri - parë: 13 orë

Këshilltari politik i Ministrit të Arsimit, Valmir Gashi ka thënë se Ligji i grevave nuk thotë se kompensimi i orëve është i ndaluar. Gashi ka thënë se vendimi i MASHT për zëvendësimin e orëve ka ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Në Rusi hyjnë në fuqi ligjet për bllokimin e portaleve që shajnë qeverinë

Zeri - parë: 13 orë

Presidenti rus Vladimir Putin nënshkroi legjislacionin që u mundëson autoriteteve të bllokojnë faqe të caktuara interneti dhe të japin dënime për “lajme të rreme” apo për materiale që ato i ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Ministri nga AKR-ja: Taksa duhet të shqyrtohet

Zeri - parë: 13 orë

Anëtari i Kryesisë së Aleancës Kosova e Re, njëherësh ministër i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, ka thënë se taksa është vendim meritor për Serbinë dhe Bosnje e Hercegovinën, por ...

3 artikuj të ndërlidhur »