TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zeri

E befasishme, shkëlqen ndaj Interit ndërsa Lugano nuk llogarit në sulmuesin kosovar

Zeri - parë: 1 orë

Leutrim Kryeziu ka marr një lajm të keq nga skuadra e tij Lugano në prag të ndeshjes me Zurichut. Ish sulmuesi i Dritës i cili javën e kaluar tronditi Interin kur i shënoi një supergol, nuk është ...

Juventusi mposhtet nga Tottenham, Kane shënon gol përrallor

Zeri - parë: 1 orë

Sulmuesi anglez, Harry Kane, shënoi i fundit për të vulosur fitoren e Tottenham kundër skuadrës italiane me rezultat 3:2 në një ndeshje miqësore. Erik Lamela ishte i pari që i dha Tottenhamit ...

33 artikuj të ndërlidhur »

ZYRTARE: Mesfushori nga Kosova nënshkruan për klubin e madh të Serie A

Zeri - parë: 1 orë

Lazio e ka kompletuar transferimin e Florent Shehut për skuadrën e të rinjëve para fillimit të edicionit 2019/20. 17-vjeçari ka luajtur më parë për grupmoshat e reja të Barcelonës, Valencias, Baselit ...

Lorik Cana 'shpërthen' për Shkëndijën në rrjetet sociale

Zeri - parë: 1 orë

Klubi i madh shqiptar nga Maqedonia, Shkëndija e Tetovës në kuadër të rrethit të dytë të Ligës së Evropës, do të përballet të martën më skuadrën Dudelange nga Luksemburgu, raporton Zëri.info.

Cigaret elektronike nuk e kanë efektin që keni menduar

Zeri - parë: 1 orë

Një studim i ri ka raportuar se cigaret elektronike nuk e kanë efektin që keni menduar që e kanë. Përkundrazi, këto lloje të cigareve mund të shkaktojnë dëme të mëdha.

Zjarret në Portugali, kthejnë ‘makthin’ e 2017-ës

Zeri - parë: 1 orë

Më shumë se një mijë zjarrfikës janë përballur që nga orët e para të së dielës me zjarre që kanë çuar në evakuime fshatrash në Portugalinë qendrore. Më shumë se një mijë zjarrfikës dhe 400 mjete u ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Pasi e mbështeti Medën, Granit Xhaka e ka një tjetër "befasi" edhe për këngëtarin tjetër shqiptar

Zeri - parë: 1 orë

Ylli i Arsenalit dhe Përfaqësueses së Zvicrës, Granit Xhaka, vazhdon që ti mbështesë këngëtarët shqiptarë, shkruan Zëri.info. Mesfushori nga Prishtina së fundmi e ka mbështetur këngëtarin nga Tirana, ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Familja e miliarderit: Shkuam një orë në Itali për të ngrënë akullore

Zeri - parë: 1 orë

Natyrisht ka një dallim të madh midis të qenit një milioner dhe një miliarder. Të enjten, më 18 korrik, një nga familjet miliardere të Nigerisë, Otedola shkoi me pushime.

4 artikuj të ndërlidhur »

Cristiano Ronaldo në element, shikoni golin e bukur

Zeri - parë: 1 orë

Juventusi dhe Tottenhami e zhvilluan sot një ndeshje miqësore në Singapor, transmeton zeri.info Klubi anglez triumfoi me rezultatin 3:2. Sidoqoftë, formë të mirë në këtë takim shfaqi Cristiano ...

33 artikuj të ndërlidhur »

Gazeta ‘Blick’ shkruan për yllin e secilës skuadër në ligën zvicerane, aty zënë vend edhe dy shqiptarë

Zeri - parë: 2 orë

Këtë fundjavë ka filluar edicioni i ri 2019/2020 i ligës zvicerane të futbollit, transmeton zeri.info Gazeta zvicerane “Blick” ka publikuar një shkrim ku flet për futbollistët kyç të secilës skuadër ...

Azerbajxhani mbulohet me flamuj të Kosovës

Zeri - parë: 2 orë

Sportistët e Kosovës tashmë janë stacionuar në Fshatin Olimpik në Baku të Azerbajxhanit, atje ku po mbahet Festivali Olimpik Evropian për të rinj. Komiteti Olimpik i Kosovës ka postuar disa fotografi ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Transfere me “thasë”, por sa do të jenë cilësore?

Zeri - parë: 2 orë

Klubet e Kosovës fuqishëm kanë hyrë në afatin kalimtar për futbollistë, duke sjellë bukur shumë ndryshime. Tash kur jemi edhe një muaj para fillimit të garave, skuadrat kosovare e kanë të qartë se me ...

Klubet shqiptare trysni qeverisë për ligjin për sponsorizime

Zeri - parë: 2 orë

Kanë mbetur edhe pak ditë deri në fillimin e kampionatit shqiptar të futbollit, derisa Liga e Futbollit atje ka paralajmëruar një krizë bukur të madhe para fillimit të këtij sezoni, kjo për shkak të ...

Skandaloze: Ish-trajneri i Lorik Canës dëgjohet duke ofenduar rëndë

Zeri - parë: 2 orë

Steve Bruce triumfoi dje me Neëcastlen në ndeshjen miqësore ndaj West Hamit, transmeton zeri.info Ekipi i Brucet triumfoi me rezultatin minimal 1:0. Gjatë ndeshjes, ai ka bërë shaka me stafin e tij, ...

Helmimi nga ushqimet, çdo ditë raste në Infektivë

Zeri - parë: 2 orë

Mjekët apelojnë për sa më shumë higjienë. Sezoni veror dhe fluksi i njerëzve i përqendruar në zonat turistike shoqërohet me raste të intoksikimit dhe gastroenteriteve për shkak të mos respektimit të ...

6 artikuj të ndërlidhur »

NISMA mbledhje të jashtëzakonshme të Kryesisë, flasin për dorëheqjen e Haradinajt dhe Specialen

Zeri - parë: 2 orë

Sekretari i NISMA’s Socialdemokrate, Endrit Shala, ka konfirmuar se sot në orën 17 do ta mbledhin Kryesinë në një takim të jashtëzakonshëm pas dorëheqjes së Kryeministrit dhe ftesave të Gjykatës ...

629 artikuj të ndërlidhur »

Mbi 700 të arrestuar për drogë në 6 muajt e parë të këtij viti

Zeri - parë: 2 orë

Më shumë se 700 persona janë arrestuar vetëm brenda 6 muajve të parë të këtij viti për posedim të narkotikëve. Nga gjithsej 613 raste, rreth 725 persona janë arrestuar nga Policia e Kosovës për ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Monaco ia rrëmben yllin Milanit

Zeri - parë: 2 orë

Andre Silva është shumë afër kompletimit të transferimit nga Milani te Monaco, raporton “Calciomercato”. Sulmuesi portugez do t’i kushtojë klubit francez rreth 30 milionë euro.

4 artikuj të ndërlidhur »

Sahiti zbulon mënyrën e transfereve të çuditshme që bëhen në Kosovë

Zeri - parë: 2 orë

Futbollisti mitrovicas, Samir Sahiti pas largimit nga skuadra gjakovare Vëllaznimi, ende nuk ka vendosur se për cilën skuadër do luajë në të ardhmen. Sipas tij në Kosovë tashmë është krijuar një ...

Ardian Kozniku vjen të hënën në ’90 Plus’

Zeri - parë: 2 orë

Të hënën në emisionin “90 Plus” të autorit Adem Haliti, mysafiri i radhës është legjenda e futbollit shqiptar, Ardian Kozniku, transmeton zeri.info Si çdo herë në “90 Plus” do të ketë një debat të ...