TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zeri

Foto e papublikuar më parë: Si dukeshin Hillary dhe Bill Clinton para 40 vjetëve

Zeri - parë: 22 orë

Ish-Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton, ka publikuar në rrjetin social Instagram një fotografi 40 vjet të vjetër. Ajo në fotografi shihet bashkë me burrin e saj, ish-Presidentin ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Haradinaj premtim të madh për bujqit: Litri i naftës do të kushtojë vetëm 45 centë

Zeri - parë: 22 orë

Kryeministri në detyrë dhe i nominuari i koalicionit AAK-PSD për Kryeministër, Ramush Haradinaj ka qëndruar sonte në Ratkoc të Rahovecit. Aty ai ka takuar qytetarë të shumtë, me të cilët ka ...

59 artikuj të ndërlidhur »

Ky është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale

Zeri - parë: 22 orë

Ish-ushtari i UÇK-së nga Dragashi, Petrit Bojaxhiu, është personi i radhës që është ftuar nga Zyra e Prokurorit të Specializuar për intervistim. Bojaxhiu, i cili tani është kapiten në FSK, tha se do ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Haradinaj ndanë rrëfimin e të moshuares: Po mos të ishte Ramushi, Peja do të mbetej si Mitrovica!

Zeri - parë: 22 orë

Një e moshuar nga qyteti i Pejës ka rrëfyer vuajtjet e popullit shqiptar përgjatë kohës së luftës në Kosovë, vlerëson se nuk duhet harruar e kaluara. “Hasmi nuk është ndalë vetëm me maltretime, ...

59 artikuj të ndërlidhur »

Uran Ismaili thotë se javën e ardhshme funskionalizohet projekti për Spitalin e Prishtinës

Zeri - parë: 22 orë

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Uran Isamili ka thënë se Partia Demokratike e Kosovës ka edhe më shumë projekte për të përmirësuar jetën e qytetarit në veçanti në sektorin që ky udhëhoqi për 18 ...

ZYRTARE: Dy skuadrat kosovare arrijnë marrëveshje fuzionimi

Zeri - parë: 22 orë

Shkolla e Futbollit “Lushta” nuk do të ekzistojë më. Tashmë kjo skuadër e grupmoshave të reja është shkrirë pas 5 vjet ekzistimi, shkruan Gazeta Olle “Lushta” tashmë i është bashkuar skuadrës ...

Nesër bëhet nuse, shikoni çka po bën sot Afrona

Zeri - parë: 22 orë

Afrona Dika është e fejuara e këngëtarit të mirënjohur, Bleros. Ata të dy nesër do t’i japin fund beqarisë. Çifti tani janë në përgatitje të detajeve të fundit para dasmës.

11 artikuj të ndërlidhur »

Ky është rrëfimi i vogëlushes Yllka, që përloti Kadri Veselin

Zeri - parë: 23 orë

Liderin e PDK-së, Kadri Veselin, e ka përlotur rrëfimi rrëqethës i vogëlushes së quajtur Yllka, e cila tash e sa vjet përdor talentin e saj për të mjekuar një sëmundje të rrallë që ka.

6 artikuj të ndërlidhur »

Zbulohet kush e ka shpallur tenderin në vlerë 300 mijë euro për libra në Zyrë të Kryeministrit!

Zeri - parë: 23 orë

Koordinatorit Nacional për Kulturë, Arsim, Rini dhe Sport në Qeverinë e Kosovës, Rexhep Hoti ka shpallur tender në vlerë prej 300 mijë euro për të furnizuar Zyrën e Kryeministrit me lektyra shkollore.

9 artikuj të ndërlidhur »

Ja pse Shega është frut i nevojshëm për organizmin

Zeri - parë: 23 orë

Shega rekomandohet të hahet e freskët, në lëngje, ëmbëlsira dhe pasta, në smoothie dhe është një simbol i shëndetit. Është e mbushur me vitaminë C, si dhe acid folik, vitamina A dhe E në përbërjen e ...

Fatmir Limaj ndërpret fjalimin në Prizren, respekton ezanin!

Zeri - parë: 23 orë

Kryetari i Nismas Social Demokrate, Fatmir Limaj ka ndërprerë për disa minuta fjalimin e tij në një tubim në qytetin e Prizrenit. Arsyeja e ndaljes ishte respektimi ndaj ezanit.

62 artikuj të ndërlidhur »

President i Rizespor është shumë i lumtur me interesimin e United dhe Tottenham për Vedat Muriqin, klubi i tij do të ...

Zeri - parë: 23 orë

Manchester United dhe Tottenham Hotspur, janë dy nga shumë skuadra që janë vënë pas Vedat Muriqit. Presidenti i Caykur Rizespor, Hasan Kartal, ka folur për mediat e vendit të tij, dukë thënë se është ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Bajram Hasani: Fatmir Limaj kërkoi tender dhe punësim të dhëndrit

Zeri - parë: 23 orë

Bajram Hasani nga AAK-ja, ka folur për arsyet që u largua nga ish partia e tij Nisma Socialdemokrate, gjë që solli edhe largimin e tij nga posti i Ministrit të Tregtisë dhe Industrisë.

62 artikuj të ndërlidhur »

Kandidatja e AAK-së përplaset me kandidatën e VV-së në Gjakovë- “A e ke prek najherë flamurin e Kosovës”

Zeri - parë: 23 orë

Kandidatja për deputete në Gjakovë Burbuqe Bakija Deva nga koalicioni AAK-PSD dhe kandidatja për deputete e VV-së, Mimoza Shala janë përplasur lidhur me temën e flamurit.

4 artikuj të ndërlidhur »

Kurti: Për bashkim me Shqipërinë nuk duhet hequr qafe një pjesë të territorit

Zeri - parë: 23 orë

Në mesin e javës tjetër, një fushatë parazgjedhore fillon para zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë më 6 tetor. Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, shpjegoi shkurtimisht se ...

46 artikuj të ndërlidhur »

Caritas: Kosova e varfër sherri i politikës, edhe pas 20 vjetësh pret ndihma nga jashtë

Zeri - parë: 23 orë

Organizata humanitare zvicerane “Caritas” e cila ka ndihmuar dhe vazhdon të ndihmojë Kosovën që nga viti 1999, thotë se paqëndrueshmëria politike në vend po përcillet edhe me pasoja sociale dhe ...

Disa fakte interesante rreth trupit tuaj, që asnjëherë nuk i keni dëgjuar

Zeri - parë: 23 orë

Besoni ose jo, por edhe detajet më të vogla mund të ndikojnë në shëndetin e trupit tuaj. Me sa duket, trupi jonë ka nevojë për suplemente të brokolit, ushqimet e shëndetshme na bëjnë të dëgjojmë më ...

Për “hotelin më të keq në botë”, nuk po interesohet askush. Çfarë po ndodhë me Grandin?

Zeri - parë: 23 orë

Grand Hotel Prishtina nuk po iu lë përshtypje investitorëve të huaj. Për hotelin që dikur ishte më me name në vend, askush më nuk po shfaq interesim. Aktualisht, ky objekt shërben vetëm për reklamim.

Vjosa Osmani nga Gjilani: Natyrisht që do të fitojmë, por të sigurohemi që fitorja me qenë e fuqishme

Zeri - parë: 23 orë

Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, ka mbajtur një takim me rininë e Gjilanit. Ajo fjalimin e saj e ka nisur me fjalë shumë të mira për rininë e këtij qyteti, ashtu si edhe për ...

68 artikuj të ndërlidhur »

Kaq vota kishin marrë në zgjedhjet e kaluara kandidatët për kryeministër

Zeri - parë: 23 orë

Pas dy viteve partitë politike do të maten sërish me njëra-tjetrën në kutitë e votimit. Në zgjedhjet e 6 tetorit, janë 5 kandidatë që do të garojnë për ta udhëhequr qeverinë e ardhshme, ata vinë nga ...