TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zeri

Rugova: Lutfi Haziri mund të zgjidhet kryetar i LDK-së

Zeri - I sapo botuar

Haki Rugova, nënkryetar i LDK-së, në një intervistë për “Zërin” thotë se homologu i tij nga Gjilani, Lutfi Haziri, mund të jetë kryetar i ri i partisë, shkruan sot Gazeta "Zëri".

58 artikuj të ndërlidhur »

Qeveria për dy muaj shpenzoi 40% të rezervave shtetërore

Zeri - I sapo botuar

Qeveria e Kosovës për vetëm dy muaj (janar dhe shkurt) ka shpenzuar rreth 40% të buxhetit të ndarë nga rezervat shtetërore për vitin 2019. Vlerësohet se një shpenzim i tillë i rezervave rrezikon ...

Viti i 'lodhjes' së Listës Serbe

Zeri - I sapo botuar

Lista Serbe kishte qenë vendimtare në formimin e qeverisë “Haradinaj”, por qe një vit pas arrestimit të Marko Gjuriqit në veri ky subjekt politik nuk është pjesë e ekzekutivit, me ç’rast ka mbetur ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Momentet romantike të Feros me të dashurën, ja çfarë ka publikuar

Zeri - parë: 8 orë

Reperi, Fero prej kohësh po e shijon lidhjen me modelen shqiptare, Arbenita Ismajli. Dyshja siç shihet po argëtohen pafund në bazë të pamjeve që kanë sjellur në rrjetet sociale, shkruan lajmi.net.

3 artikuj të ndërlidhur »

Pato vendos të bashkohet me ish-skuadrën deri në fund të sezonit

Zeri - parë: 9 orë

Sulmuesi brazilian Alexandre Pato, pasi ka ndërprerë kontratën me skuadrën kineze të Tianjin Tianhai (luajti dy sezone), ka vendosur të rikthehet në vendlindje.

A e tregon kjo video historinë e dhimbshme të presidentit amerikan, Donald Trump

Zeri - parë: 9 orë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, njihet si njëri prej personave më të fuqishëm në botë. Mirëpo, pas asaj që shihet jashtë fshihet çdo herë diçka ndryshe.

7 artikuj të ndërlidhur »

Ky është momenti kur Tuna përlotet në këngën e re

Zeri - parë: 9 orë

Një nga projektet prekëse të albumit "Fortuna" të Tunës është "Nëse vdes e re". Këtë projekt këngëtarja shqiptare ia ka dedikuar të gjitha femrave viktima të dhunës psikologjike… dhe jo vetëm, ...

34 artikuj të ndërlidhur »

Merovci: Unë i nënshkrova Kadri Veselit lejen për të hyrë në Rambuje

Zeri - parë: 9 orë

Ish shefi i protokollit dhe truproja i presidentit Ibrahim Rugova, Adnan Merovci, ka treguar disa detaje se si ka funksionuar delegacioni i Kosovës në Konferencën e Rambujesë, 20 vjet më parë.

32 artikuj të ndërlidhur »

Berisha: Jashtë nuk është më mirë se në Kosovë, i kam dy vëllezër në Gjermani, nuk lahen kah 2 javë ditë

Zeri - parë: 9 orë

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka kritikuar qytetarët që po i lënë vendet e tyre të punës në Kosovë për të punuar në perëndim, teksa ka deklaruar se në shtetet perëndimore “nuk është më ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Vetëvendosje ndriçon Kurrizin me fenerë

Zeri - parë: 9 orë

Lëvizja Vetëvendosje ka protestuar sonte kundër mos ndriçimit të hapësirës së shëtitores mbi Kurriz në Prishtinë. Aktivistet e LVV-së kanë ndezur fenerë, për ndriçuar këtë hapësirë të lënë anash nga ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Pas një sëmundje të rëndë, ndërron jetë ish-luftëtari i UÇK-së

Zeri - parë: 9 orë

Pas një sëmundje të rëndë, sot ka ndërruar jetë Gani Abdullahu i cili ka qenë ish luftëtarë i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Tashmë i ndjeri, kishte shumë ditë i shtrirë spital nga gjendja e rëndë ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Erikseni me shokë aterojnë në aeroportin e Prishtinës

Zeri - parë: 10 orë

Kombëtarja e Danimarkës sapo ka zbarkuar në aeroportin “Adem Jashari”. Insporti ka siguruar fotografinë e futbollistit danez, Christian Eriksen, pak minuta pas aterimit në aeroportin ndërkombëtar të ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Fatmir Sejdiu tregon çfarë raporte ka me Isa Mustafën

Zeri - parë: 10 orë

Ish- presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu është deklaruar për raportet mes tij dhe kryetarit të LDK-së Isa Mustafa. Megjithëse mohon të ketë pasur raporte të acaruara me kryetarin Mustafa, Sejdiu ...

58 artikuj të ndërlidhur »

Një vajzë simpatike si Zara

Zeri - parë: 10 orë

Ajo po vazhdon që ta jetojë jetën në Amerikë me familjen e saj pas ndarjes nga Adam Collard Zara McDermott ka vazhduar që ti mabjt fansat të informuar për udhëtimet e saj derisa që në mëngjesin e së ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Nënkryetari i PSD-së: Taksa të suspendohet vetëm nëse Kosova përfiton në Dialog

Zeri - parë: 10 orë

Nënkryetari i Partisë Socialdemokrate, Qëndron Kastrati, ka thënë se vendosja e takës ka qenë veprim i drejt në raport me qasjen e Serbisë ndaj Kosovës.

7 artikuj të ndërlidhur »

Parashikimi i motit për nesër në Kosovë

Zeri - parë: 10 orë

Fushat me presion të lartë atmosferik të cilat kanë përfshirë pjesën më të madhe të Gadishullit të Ballkanit, do të vazhdojnë të mbesin të qëndrueshme dhe me tendencë të rritjes së vlerave aktuale.

29 artikuj të ndërlidhur »

Sot femrat ‘çmenden’ pas tij, por ja si dukej Endriti kur ishte i vogël

Zeri - parë: 10 orë

Ai duket se edhe sot i ka tiparet e asaj kohe. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është i martuar me Lumnije Thaçin, me të cilën kanë djalin, Endritin.

Këto shenja në lëkurë tregojnë se keni probleme serioze me shëndetin

Zeri - parë: 10 orë

Lëkura është organi më i madh i trupit tuaj, kështu që nuk është shumë e çuditshme që shumë sëmundje të brendshme mund të shkaktojnë ndryshime në lëkurë “Në njëfarë mënyre, ju mund të mendoni për ...

17 artikuj të ndërlidhur »

"Legalizimi i armëve e bën Kosovën vend më të sigurt"

Zeri - parë: 10 orë

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, njëherësh Koordinator Nacional për Armë të Vogla dhe të Lehta, Izmi Zeka, ka bërë me dije se legalizimi i armëve e bën Kosovën vend më të sigurt për të jetuar.

4 artikuj të ndërlidhur »

Bordi i Drejtorëve të Telekomit: Fidel Krasniqi ka dhënë dorëheqje në dhjetor

Zeri - parë: 10 orë

Ish-Drejtori i Bordit të Telekomit, Fidel Krasniqi më herët publikoi një shkrim ku tregoi arsyet e dorëheqjes nga kjo pozitë. “Akti me njerëzor tani që mund ta bëjë bordi i Telekomit është dorëheqja ...

19 artikuj të ndërlidhur »