TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zeri

Skuadra e The New Saints ndihet rehat në Kosovë, publikojnë foto interesante të Prishtinës

Zeri - I sapo botuar

Kampioni uellsian, The New Saints ka arritur gjatë ditës së sotme në Kosovë. Feronikeli dhe TNS do ta zhvillojnë ndeshjen e dytë në kuadër të rrethit të parë të eliminatoreve të Ligës së Kampionëve ...

29 artikuj të ndërlidhur »

Para ndeshjeve me Luksemburgun dhe Britaninë e Madhe, trajneri i Kosovës jep një premtim të madh

Zeri - parë: 22 min

Basketbollistët e Kosovës të hënën në mbrëmje kanë vazhduar me stërvitje për t'u përgatitur sa më mirë për para-eliminatoret e "Eurobasket 2021". Stërvitjet do të vazhdojnë dy herë në ditë, derisa ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Aktorja shumë e njohur turke në Shqipëri për pushime

Zeri - parë: 22 min

Aktorja ka zgjedhur bregdetin shqiptar për tu relaksuar. Farah Zeynep Abdullah ose siç njihet nga publiku me emrin ‘Sura’ nga seriali ‘Kurt Seyit’ ka filluar pushimet në bregdetin shqiptar, shkruan ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Nëse takoheni me ish-in si duhet të silleni?

Zeri - parë: 22 min

Takimet me ish-in janë të sikletshme, sido që ka mbaruar historia juaj. Ka marrëdhënie që kanë përfunduar në paqe, por ka edhe nga ato raporte që janë mbyllur me luftë.

4 artikuj të ndërlidhur »

E mohuan lidhjen por çifti këtë herë u kapën mat

Zeri - parë: 32 min

Tani edhe zyrtarisht dy artistët kanë filluar romancën. Camila Cabello dhe Shawn Mendes kanë qenë një nga emrat më të përfolur javët e fundit në mediat rozë, shkruan lajmi.net.

3 artikuj të ndërlidhur »

Neymar fillon stërvitjet me Paris Saint-Germain, shihet duke e bërë 'shqiponjën dy-krenare'

Zeri - parë: 42 min

Neymar është rikthyer në stërvitje me Paris Saint-Germain një javë pasi skuadra kishte filluar përgatitjet para-sezonale. Sulmuesi brazilian nuk u shfaq në stërvitjen e parë të skuadrës së Thomas ...

42 artikuj të ndërlidhur »

Universiteti i Prizrenit bën thirrje që studentët të mos shqetësohen

Zeri - parë: 52 min

Universiteti “Ukshin Hoti” në Prizren ka njoftuar se është në pritje të njoftimit zyrtar nga Agjencia e Kosovës për Akreditim, për përmbajtjen e vendimit të Këshillit Shtetëror të Cilësisë.

61 artikuj të ndërlidhur »

Zyrtare: Fabian Delph largohet nga Manchester City, nënshkruan për Evertonin

Zeri - parë: 52 min

Evertoni ka kompletuar transferimin e reprezentuesit anglez Fabian Delph nga Manchester City në një marrëveshje tre-vjeçare e cila do ta mbajë futbollistin në "Goodison Park" deri në verën e vitit ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Matthijs de Ligt është i Juventusit, nesër niset drejt Italisë, pasnesër i nënshtrohet testeve mjekësore

Zeri - parë: 1 orë

Matthijs de Ligt pritet të udhëtojë drejt Italisë për testet mjekësore te Juventusi gjatë ditës së mërkurë pas arritjes së marrëveshjes mes "Zonjës së Vjetër" dhe Ajaxit në vlerë të 65 milionë ...

40 artikuj të ndërlidhur »

Erdogan: Ata që deshën ta shkatërrojnë Turqinë, Allahu ua shkatërroi kurthet

Zeri - parë: 1 orë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka përkujtuar përvjetorin e tentim grusht-shtetit. Erdogan tha se askush nga ata që tentuan të përfitojnë nga grusht-shteti nuk mbetën fitues.

3 artikuj të ndërlidhur »

Haradinaj nesër pret një delegacion nga Britania e Madhe

Zeri - parë: 1 orë

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj nesër do të takohet me një delgacion nfga Britania e Madhe. Pjesë e delgacionit do të jenë Andreë Page, Shef i Departamentit për Ballkanin Perendimor si dhe ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Shitja dhe blerja e floririt vetëm me urdhrin e kryeministrit, Meta kthen ligjin në Kuvend

Zeri - parë: 1 orë

Presidenti i Republikës Ilir Meta i kthen maxhorancës një tjetër ligj për rishqyrtim në Kuvend. Me dekretin 11225, Kreu i Shtetit ka kthyer mbrapsht ligjin për rezervat materiale të shtetit, për të ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Real Sociedadi merr vendimin e madh për të ardhmen e Adnan Januzajt

Zeri - parë: 1 orë

Real Sociedadi nuk do ta lejojë largimin e mesfushorit nga Kosova, Adnan Januzaj. Kjo është ajo që drejtuesit e klubit spanjoll i kanë treguar agjentit të ish-futbollistit të Manchester Unitedit, ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Ish-futbollisti i Liverpoolit në 'Fadil Vokrri', tregon për vështirësitë në karrierë para ndeshjes Feronikeli - TNS

Zeri - parë: 1 orë

Skuadra e The New Saints ka arritur gjatë ditës së sotme në Kosovë, ku do ta zhvillojë ndeshjen e kthimit në kuadër të rrethit të parë eliminator të Ligës së Kampionëve kundër Feronikelit.

29 artikuj të ndërlidhur »

Oriola dhe Kejvina bëhen bashkë, pushuesit mbajnë kokën

Zeri - parë: 1 orë

Oriola dhe Kejvina kanë ndarë një fotografi ku shihen teksa shijojnë ditën së bashku. Oriola Marashi dhe Kejvina Kthella janë dy emra shumë të lakuar në shoubizin shqiptar të cilat me paraqitjen e ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Rreziqet nga ekspozimi i tepruar në diell

Zeri - parë: 1 orë

Ekspozimi në diell na mundëson plotësimin e nevojës për vitaminën D e cila është shumë e rëndësishme për shëndetin. Megjithatë, kur qëndrojmë në diell për një kohë shumë të gjatë, rreziqet janë të ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Zbulohet sa është vlera e pagave që marrin infermierët e Kosovës në Gjermani

Zeri - parë: 2 orë

Drejtori i kompanisë ‘Interpersonnel Kosova’, Musa Ahmeti, që është partner i kompanisë gjermane ‘DEKRA’ ka thënë se kontratat që bën kompania që ai drejton janë të ligjshme dhe të përhershme me ...

46 artikuj të ndërlidhur »

Trajneri i TNS shpreson në kualifikim përballë Feronikelit, ka disa fjalë edhe për stadiumin 'Fadil Vokrri'

Zeri - parë: 2 orë

Skuadra e The New Saints ka arritur gjatë ditës së sotme në Kosovë, ku do ta zhvillojë ndeshjen e kthimit në kuadër të rrethit të parë eliminator të Ligës së Kampionëve kundër Feronikelit, shkruan ...

29 artikuj të ndërlidhur »

Vendi i luleve mbushet me shishe të plastikës në Prishtinë

Zeri - parë: 2 orë

Hedhja e mbeturinave në vendet publike është bërë një dukuri e zakonshme tashme në vendin tonë. Ndonëse në qytet mund të shohim kontejnerë dhe shporta që ti hedhin mbeturinat, qytetarët vazhdojnë ti ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Vëllaznimi fillon me përgatitje të mërkurën, klubi gjakovar premton risi të mëdha

Zeri - parë: 2 orë

Skuadra e Vëllaznimit pritet të fillojë së shpejti me përgatitjet për edicionin e ri. Vëllaznimi që së fundmi emëroi Sadat Pajazitin në postin e trajnerit, do t'i fillojë të mërkurën përgatitjet, ...

5 artikuj të ndërlidhur »