TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zeri

FFK shtroi darkë për delegacionin e Federatës malazeze

Zeri - parë: 5 orë

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi në shoqëri të nënkryetarit Bakir Burri dhe sekretarit të përgjithshëm, Eroll Salihu kanë shtruar darkë për krerët e Federatës së Futbollit të Malit të Zi në krye me ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Në prag të sfidës me Malin e Zi, Herolind Shala me një premtim të madh për 'Dardanët'

Zeri - parë: 5 orë

Përfaqësuesja e Kosovës nesër do ta zhvillojë ndeshjen e radhës eliminatore për Kampionatin Evropian 'Euro 2020'. Skuadra e Bernard Challandes do të përballet me Malin e Zi në stadiumin 'Fadil ...

102 artikuj të ndërlidhur »

Formacioni i Kosovës me Hadërgjonajn në sulm, Bylbyl Sokoli befason me këtë deklaratë

Zeri - parë: 5 orë

Përfaqësuesja e Kosovës nesër do ta zhvillojë ndeshjen e radhës eliminatore për Kampionatin Evropian 'Euro 2020'. Skuadra e Bernard Challandes do të përballet me Malin e Zi në stadiumin 'Fadil ...

102 artikuj të ndërlidhur »

Shqiptarët e Medvegjës i bëjnë thirrje Qeverisë së re që të zbatojë reciprocitet në raport me serbët e Kosovës

Zeri - parë: 5 orë

Ngjitur me Kosovën, në pjesën verilindore të saj shtrihet Medvegja, një nga tri komunat e banuara me shqiptar në jug të Serbisë. Dikur në këtë komunë shumicë ishin shqiptarët por me kalimin e viteve ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Policia: Janë arrestuar 15 protestues në unazën e madhe

Zeri - parë: 5 orë

Policia e Tiranës ka dalë këtë mbrëmje me një deklaratë sqaruese mbi arrestimet që kreu pas protestës së banorëve të Astirit. Në njoftim policia sqaron se janë shoqëruar 15 persona, përfshi këtu dhe ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Munishi: Trajneri i Malit të Zi ka luajtur për Zvezdën, e njoh atmosferën në stadiumin tonë

Zeri - parë: 5 orë

Përfaqësuesja e Kosovës nesër do ta zhvillojë ndeshjen e radhës eliminatore për Kampionatin Evropian 'Euro 2020'. Skuadra e Bernard Challandes do të përballet me Malin e Zi në stadiumin 'Fadil ...

102 artikuj të ndërlidhur »

Eksperti mitrovicas tregon çfarë helmi mund të përmbajnë zarfet e ardhur nga Serbia

Zeri - parë: 5 orë

Mexhit Musa, doktor shkence i Kimisë Toksikologjike, ka thënë se pothuajse të gjitha llogaritë fiskale në Serbi përmbajnë substancën e rrezikshme Bisphenol A (BPA).

Munishi: Fatos Beqiraj është shqiptar i madh

Zeri - parë: 5 orë

Përfaqësuesja e Kosovës nesër do ta zhvillojë ndeshjen e radhës eliminatore për Kampionatin Evropian 'Euro 2020'. Skuadra e Bernard Challandes do të përballet me Malin e Zi në stadiumin 'Fadil ...

102 artikuj të ndërlidhur »

‘Miss Kosova 2019’, kjo është fituesja

Zeri - parë: 5 orë

Sot ishte nata finale e ‘Miss Kosova 2019’. ‘Miss Kosova 2019’ është një organizim i përvjetshëm, dhe kjo garë shpeshherë ka nxjerrë në ‘treg’ modele që tani janë nga më të kërkuarat.

3 artikuj të ndërlidhur »

'Bufi': Fatos Beqiraj është shqiptar i Kosovës, po vjen në shtëpinë e tij

Zeri - parë: 6 orë

Përfaqësuesja e Kosovës nesër do ta zhvillojë ndeshjen e radhës eliminatore për Kampionatin Evropian 'Euro 2020'. Skuadra e Bernard Challandes do të përballet me Malin e Zi në stadiumin 'Fadil ...

102 artikuj të ndërlidhur »

Zyrtare: 'Plisat' bëhen me kryetar të ri

Zeri - parë: 6 orë

Gjatë ditës së sotme është Albert Kastrati ka dhënë dorëheqje nga posti i kryetarit të tifo grupit të Prishtinës, Plisat. Ai la këtë vend të lirë pas tetë vitesh në krye.

5 artikuj të ndërlidhur »

Militantët e mbështetur nga Turqia vrasin dy të burgosur kurdë – mediat ndërkombëtare publikojnë pamjet e ekzekutimit

Zeri - parë: 6 orë

Luftëtarët arabë të Sirisë të mbështetur nga Turqia vranë të paktën dy të burgosur kurdë të shtunën, njëri prej tyre të shtrirë në tokë me duar të lidhura pas shpinës, shkruan “The New York Times”, ...

4 artikuj të ndërlidhur »

'Profa' zbulon se pse u befasua nga Challandes, thotë se do të kemi vështirësi eventuale

Zeri - parë: 6 orë

Përfaqësuesja e Kosovës nesër do ta zhvillojë ndeshjen e radhës eliminatore për Kampionatin Evropian 'Euro 2020'. Skuadra e Bernard Challandes do të përballet me Malin e Zi në stadiumin 'Fadil ...

102 artikuj të ndërlidhur »

Moti, java e ardhshme e ngrohtë dhe me diell

Zeri - parë: 6 orë

Java në vijim do të karakterizohet me mot shumë të ngrohtë, kryesisht të kthjellët dhe me diell. Kjo si rrjedhojë e fushave të presionit të lartë që po shtrihen nga rajoni ynë, përderisa nga Mesdheu ...

18 artikuj të ndërlidhur »

Munishi: Jemi në fillim, Kosova mund ta arrijë vlerën e një miliardë euro

Zeri - parë: 6 orë

Përfaqësuesja e Kosovës nesër do ta zhvillojë ndeshjen e radhës eliminatore për Kampionatin Evropian 'Euro 2020'. Skuadra e Bernard Challandes do të përballet me Malin e Zi në stadiumin 'Fadil ...

102 artikuj të ndërlidhur »

Në dhomat e fshehta të faraonëve

Zeri - parë: 6 orë

Tunele dhe dhoma ende të pashkelura gjenden të fshehura në brendësi të monumentit madhështor të antikitetit, Piramidës së Keopsit, por edhe në piramidat e tjera dhe në varrin e Tutankhamunit Këto ...

Vila e mallkuar e vejushës, i ka 200 dyer që nuk çojnë askund

Zeri - parë: 6 orë

Sarah Winchester pas vdekjes së bashkëshortit William në vitin 1881, kishte trashëguar një pasuri të madhe. Qarkullojmë thashetheme se ajo ka komunikuar me fantazma dhe se ka pasur ide bizare, në ...

'Bufi' optimist për fitore kundër Malit të Zi, tregon se çfarë e pret Anglinë në Prishtinë

Zeri - parë: 6 orë

Përfaqësuesja e Kosovës nesër do ta zhvillojë ndeshjen e radhës eliminatore për Kampionatin Evropian 'Euro 2020'. Skuadra e Bernard Challandes do të përballet me Malin e Zi në stadiumin 'Fadil ...

102 artikuj të ndërlidhur »

E pazakontë: Lind djaloshi me tre këmbë dhe dy organe gjenitale

Zeri - parë: 6 orë

Mjekët që shpëtuan një fëmijë të lindur me tre këmbë, dy penisa dhe me mungesë anusi kanë thënë që ai do të jetojë një ‘jetë normale’ pas operacionit.

5 artikuj të ndërlidhur »

Vlerësimi interesant i Bylbyl Sokolit për ndeshjen Kosovë - Mali i Zi

Zeri - parë: 6 orë

Përfaqësuesja e Kosovës nesër do ta zhvillojë ndeshjen e radhës eliminatore për Kampionatin Evropian 'Euro 2020'. Skuadra e Bernard Challandes do të përballet me Malin e Zi në stadiumin 'Fadil ...

102 artikuj të ndërlidhur »