TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

VOA

Shkupi pas protestave të dhunshme

VOA - 18.06.2018

Nga protestat e së dielës në Shkup që u përshkallëzuan në përplasje mes grupeve të demonstruesve dhe policisë, kanë mbetur dhjetë policë të lënduar ndërsa 24 demonstrues janë ndaluar.

5 artikuj të ndërlidhur »

Tregu energjitik Kosovë-Shqipëri, pengesë Serbia

VOA - 18.06.2018

Ekipi negociator i Kosovës për bisedime teknike po qëndron në Bruksel për të paraqitur para zyrtarëve evropianë pikëpamjet mbi zbatimin e marrëveshjeve të arritura me Serbinë.

5 artikuj të ndërlidhur »

Dekorimi i Mazrekut, reagime të forta kundër

VOA - 18.06.2018

Në Shqipëri, vendimi i sotëm i Këshillit Bashkiak të Hasit për të shpallur “Qytetar Nderi” ish deputetin socialist Gafurr Mazreku, i cili në shtator të vitit 1997 qëlloi me armë duke e plagosur në ...

102 artikuj të ndërlidhur »

Uashington, vazhdon polemika për imigracionin

VOA - 18.06.2018

Përballë shtimit të kritikave të demokratëve dhe një pjese të republikanëve lidhur me ndarjen e detyruar të fëmijëve të emigrantëve nga prindërit e tyre në kufirin mes Shteteve të Bashkuara dhe ...

28 artikuj të ndërlidhur »

Mijëra migrantë në Spanjë që nga e premtja

VOA - 18.06.2018

Në prag të Ditës Botërore të Refugjatëve (më 20 qershor), qindra migrantë kanë mbërritur në brigjet e Spanjës. Tre anije sollën mbi 600 migrantë në portin e Valencias të dielën pasi Roja Bregdetare ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Gjermania përballë politikës për imigracionin

VOA - 18.06.2018

Kriza më e fundit e imigracionit e Europës duket se është qetësuar, të paktën përkohësisht sot, pasi Kancelarja gjermane Angela Merkel tha se do të zhvillonte bisedime me vendet fqinjë për çështje të ...

37 artikuj të ndërlidhur »

Marëveshja e Detit, tjetër takim Bushati-Kotzias

VOA - 18.06.2018

Në Shqipëri, ministri i Jashtëm Ditmir Bushati tha sot se bisedimet me Greqinë për marrëveshjen për përcaktimin e kufirit detar me Greqinë janë në një pikë ku ekzistojnë të gjithë mundësitë për ...

20 artikuj të ndërlidhur »

SHBA, çështja e imigracionit shkakton debate të shumta

VOA - 18.06.2018

Ndërsa Dhoma e Përfaqësuesve përgatitet për të votuar këtë javë në lidhje me reformën në ligjin e imigracionit, administrata e Presidentit Trump i doli në mbrojtje ndarjes së fëmijëve imigrantë pa ...

28 artikuj të ndërlidhur »

Imigracioni në qendër të vëmendjes

VOA - 18.06.2018

Uashingtoni po ripërqëndrohet përsëri tek imigracioni, pasi administrata Trump i doli në mbrojtje ndarjes së disa fëmijëve imigrantë nga prindërit e tyre në kufirin e Shteteve të Bashkuara, ndërsa ...

28 artikuj të ndërlidhur »

Kupa Botërore e Futbollit dhe qasja kulturore

VOA - 18.06.2018

Në kulmin e festimeve që shoqërojnë Kampionatin Botëror të Futbollit, tifozë nga e gjithë bota vazhdojnë të mbërrijnë në Rusi. Shumë prej tyre e vizitojnë këtë vend për herë të parë dhe vijnë nga ...

SHBA: pesë të vrarë në një aksident me makinë që ndiqej nga Roja Kufitare

VOA - 18.06.2018

Të paktën pesë persona u vranë dhe disa të tjerë u plagosën të dielën, pasi një makinë që po transportonte 14 njerëz u aksidentua ndërkohë që po ndiqej nga agjentët e Rojes Kufitare në Teksasin e ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Tërmet në Japoninë Perëndimore

VOA - 18.06.2018

Të paktën tre veta humbën jetën dhe qindra të tjerë u plagosën nga një tërmet i fuqishëm që goditi të hënën Japoninë Perëndimore. Agjencia Meteorologjike e Japonisë tha se tërmeti me fuqi prej 6.1 ...

23 artikuj të ndërlidhur »