TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

VOA

Parashutisti i bllokuar në paradën e Ditës Kombëtare të Spanjës

VOA - 12.10.2019

Një parashutist me flamurin kombëtar të Spanjës goditi një shtyllë gjatë zbritjes në paradën e Ditës Kombëtare të Spanjës. Me sa duket, ai keqmenaxhoi uljen dhe u përplas në një shtyllë elektrike, ...

8 artikuj të ndërlidhur »

John Sullivan emërohet ambasador në Rusi

VOA - 12.10.2019

Presidenti Donald Trump ka emëruar John Sullivan si ambasadorin e ri amerikan në Rusi. Sullivan aktualisht është zyrtari numër 2 në Departamentin e Shtetit dhe, nëse konfirmohet në postin e ri nga ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Jep dorëheqjen sekretari amerikan i Sigurisë kombëtare

VOA - 12.10.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump tha se sekretari në detyrë i Sigurisë Kombëtare Kevin McAleenan, po largohet nga posti, ndërsa paralajmëroi se do të emërojë sekretarin e ri javën që vjen.

17 artikuj të ndërlidhur »