TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

VeqSport

Wilmots zbulon “tradhtarin” dhe “spiunin” te Belgjika…

VeqSport - I sapo botuar

Ish-trajneri Marc Wilmots ka deklaruar se te Belgjika ka pasur një “tradhtar” dhe “spiun”, duke e identifikuar me emrin e Thibaut Courtois. Ish-futbollisti i Belgjikës, u largua nga roli i trajnerit ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Milan merr kryesimin në garën për brazilianin

VeqSport - parë: 1 orë

AC Milan po udhëheq garën për të nënshkruar me sulmuesin e Shakhtar Donetsk, Bernard, i cili gjithashtu është lidhur me një kalim në Premier League. Kontrata e Bernard me Shakhtar Donetsk do të ...

Ekspertet e futbollit nuk kanë dyshime, ky do të jetë fituesi i duelit Liverpool -Roma

VeqSport - parë: 7 orë

Sonte me fillim prej orës 20:25, zhvillohet super gjysmëfinalja në mes të Liverpool dhe Roma Kjo ndeshje zhvillohet në stadiumin “Anfield” i cili ka kapacitet prej 55 mijë ulëseve shkruan Gazeta Blic.

47 artikuj të ndërlidhur »

Bajerni me shumë mungesa, vjen tjetër lajm i keq para ndeshjes me Realin

VeqSport - parë: 7 orë

Bayern Munchen ka marrë edhe një lajm shqetësues në mëngjesin e sotëm. Në stërvitjen e parë të ditës së sotme, David Alaba ka pësuar dëmtim duke u detyruar të braktisë stërvitjet.

Iniesta largohet nga Barça, por gati të transferohet te gjigantët e Champions Leagues

VeqSport - parë: 7 orë

Pep Guardiola ka një plan për transferimin e Andres Iniestas. “AS” shkruan se trajneri i Manchester Cityt dëshiron ta bind legjendën e Barcelonës, ta refuzojë interesimin nga Kina, për tu transferuar ...

19 artikuj të ndërlidhur »

“Dua të kthehem tek Barcelona”

VeqSport - parë: 7 orë

Dani Alves vazhdon të jetë i dashuruar në Barcelonën. Dani Alves akoma nuk e ka harruar aventurën e tij tek Barcelona. Së fundmi në një intervistë ai shprehu gatishmërinë për t’iu bashkuar edhe një ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Corriere – Inter, ja sa bileta jane shitur per ndeshjen ndaj Juves! Drejt nje rekordi historik sepse…

VeqSport - parë: 7 orë

Rritet pritja per Derby d’Italia e se shtunes e Corriere dello Sport na jep edhe numrat. “Per momentin jane shitur 74 mije bileta, mbeten vetem edhe 4 mije te tilla ne shitje neper sektore te ...

Vogëlushi vuan për bukën e gojës, Salah mahnit botën me gjestin e tij…

VeqSport - parë: 7 orë

Ylli egjiptian është një njeri fantastik edhe në jetën e përditshme pasi ka bërë një gjest të mrekullueshëm ndaj një vogëlushi. Mohamed Abdel Karim ishte emri i një djali që u pa në një emision ...

51 artikuj të ndërlidhur »

Befason Bale, transferohet në kampionatin italian

VeqSport - parë: 7 orë

Gareth Bale është gjithnjë e më afër largimit nga Real Madrid. “Corriere dello Sport” shkruan se sulmuesi uellsian ka filluar kontaktet me Interin në lidhje me transferimin në Milano, gjatë afatit ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Emër i panjohur! Ky trajner do të zëvendësojë Wengerin te Arsenali

VeqSport - parë: 8 orë

Shefi ekzekutiv i Arsenalit, Ivan Gazidis beson se Mikel Arteta mund të jetë njeriu i duhur për të zëvendësuar Arsene Wenger te Arsenali. Arteta, një ish-kapiten i “Gunners”, ka punuar së bashku me ...

36 artikuj të ndërlidhur »

Mesfushori spanjoll që ka veshur fanellën e këtyre dy skuadrave por…

VeqSport - parë: 23 orë

Xabi Alonso e ka komentuar përballjen gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve mes Bayern Munich dhe Real Madrid. Mesfushori spanjoll që ka veshur fanellën e këtyre dy skuadrave ka thënë se Real Madridi ...

32 artikuj të ndërlidhur »

Ish lojtari i i Liverpoolit shpreson që do të fiton Roma

VeqSport - parë: 23 orë

Alberto Aquilani zbulon se ai do të bëjë tifo për Roman në sfidën e Ligës së Kampionëve. Ish lojtari i dy klubeve thekson se Roma është superiore në aspektin e organizimit.

Konfirmohet: Ky është klubi i ri i Iniestas

VeqSport - 23.04.2018

Me shumë gjasa e ardhmja e Andres Iniestas do të jetë në Kinë dhe madje te klubi i Chongqing Lifan. Në 30 prill mesfushori i përfaqësues spanjolle do të vendosë se ku do ta vazhdojë karrierën, do të ...

19 artikuj të ndërlidhur »

Ylli i PSG-së: Unë do të kthehesha në Barcelonë nesër, nëse ata më thërrasin

VeqSport - 23.04.2018

Mbrojtësi i PSG-së, Dani Alves edhe njëherë ka treguar dashurinë e tij për Barcelonën. Ai ka theksuar se është i gatshëm të rikthehet në Barcelonë, nëse ata e thërrasin, shkruan GazetaBlic Alves ka ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Real Madrid merr vendim të papritur për portierin Navas

VeqSport - 23.04.2018

Florentino Perez nuk e mendon aspak largimin e Keylor Navas nga “Santiago Bernabeu”. E ardhmja e kostarikanit është vendosur në dyshim, që kur madrilenët kanë shfaqur interes për Alisson të Romës, ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Shtatë lojtarët e Bayernit që Real Madrid dështoi t’i transferonte

VeqSport - 23.04.2018

Kjo përballje do të luhet në ‘Allianz Arena’, ndërsa pas një jave të dy këto skuadra do të ritakohen në ‘Santiago Bernabeu’. Real Madrid veç se do të përballet me Bayerni, kundër do t’i ketë edhe ...

32 artikuj të ndërlidhur »

Messi apo Ronaldo? Kush është futbollisti më i paguar në botë

VeqSport - 23.04.2018

Nga përllogaritjet rezulton se, Messi e ka tejkaluar shifrën e 100 milionë eurove, më saktësisht ai përfiton 126 milionë euro. Argjentinasi e zbriti në vendin e dytë Cristiano Ronaldon, kryesuesin e ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Sevilla me vendim shokues për Vincenzo Montellan

VeqSport - 23.04.2018

Sevilla pritet të shkarkojë Vincenzo Montella pas disfatës së klubit 5-0 ndaj Barcelonës në finalen e Copa del Rey. Sipas Mundo Deportivo, një takim i jashtëzakonshëm do të mbahet të martën ku pritet ...

Arsyeja pse Jose Mourinho nuk festoi golin e barazimit kundër Tottenhamit

VeqSport - 23.04.2018

Vëmendja e jashtëzakonshme e Jose Mourinhos te detajet është shfaqur pikërisht në ndeshjen kundër Tottenhamit kur nuk arriti të festonte golin e barazimit nga Alexis Sanchez.

Jose Mourinho vendos për të ardhmen e Anthony Martial

VeqSport - 23.04.2018

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho thuhet se do të pranoj shitjen e Anthony Martial gjatë verës në rast se francezi shpreh dëshirë për largim.