TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Top Channel

Video/ Rama në Velipojë, takim me Këshillin Koordinues për veriun

Top Channel - 20.09.2019

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Velipojë aty ku do zhvillojë një takim me Këshillin koordinues për veriun. Të pranishëm janë deputetë të qarkut të Shkodrës dhe Lezhës si dhe ministri Sandër ...

31 artikuj të ndërlidhur »

Plagosja e 16-vjeçarit, si nisi sherri mes të rinjve në Shkodër

Top Channel - 20.09.2019

Mbi ngjarjen e mbrëmjes së djeshme, ku mbeti i plagosur me mjet prerës 16-vjeçari K.S, policia ka mundur të zbardhë të vërtetën duke mësuar detaje të hollësishme si dhe arrestuar një 17-vjeçar me ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Fotot/ Edicioni i tretë i Bienales Ndërkombëtare sjell 400 kryevepra arti në kryeqytet

Top Channel - 20.09.2019

Nëse ju pëlqen arti, mos e humbni mundësinë ta shikoni Tiranën nën magjinë e akuarelit. Pas dy edicioneve shumë të suksesshme të viteve të kaluara, rikthehet në Tiranë Bienalja e tretë Ndërkombëtare ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Projektligji për amnistinë, Gjonaj interpelancë me gratë e dënuara: Për herë të parë kritere më favorizuese

Top Channel - 20.09.2019

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj, ka zhvilluar një interpelancë ndryshe me gratë e dënuara, ku ka shpjeguar projektligjin për amnistinë. Në një komunikim të drejtpërdrejtë me secilën prej tyre ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Defekt në Bovillë, kufizime të furnizimit me ujë në disa zona të Tiranës

Top Channel - 20.09.2019

Ujësjellës Kanalizime Tiranë njofton qytetarët se mbrëmjen e djeshme, datë 19 shtator 2019, në linjën e transmetimit që shkon nga ujëmbedhësi i Bovillës deri në Impantin e Bovillës ka ndodhur një ...

16 artikuj të ndërlidhur »

“Peshku i madh shijon lirinë. Shqiptarët po e lënë Shqipërinë…”

Top Channel - 20.09.2019

Dilaver Nela, i njohur gjerësisht si “njeriu i tepsisë” ka protestuar edhe sot i vetëm dhe krejt paqësisht. Në duar, protestuesi mban një pankartë, në të cilën shkruhet: “Peshku i madh shijon lirinë.

Si do të duket parku edukativ i Tiranës (FOTO)

Top Channel - 20.09.2019

Në një postim në Facebook, kryeministri i vendit, Edi Rama bëri me dijeni atë që e cilësoi si projekti inovativ i Drejtorisë së Përgjithshme të Transportit Rrugor, i cili konsiston në realizimin e ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Foto/ Picasso frymëzon javën e modës në Milano

Top Channel - 20.09.2019

“Ky është parukieri më i mirë në botë!” – tha në prapaskenat e Carlyne Cerf de Dudzeele në shfaqjen e sotme në Moschino, për Julien d’Ys, njeriu që qëndron pas shumë prerjeve ikonike të flokëve në ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Korçë/ Vodhën në 10 banesa, pranga hajdutëve të biçikletave

Top Channel - 20.09.2019

3 hajdutë biçikletash dhe jo vetëm janë vënë prangat e policisë në Korçë. Ata akuzohen se vodhën në 10 banesa, biçikleta, vegla pune dhe sasi lekësh. Tre të arrestuarit janë: • S.Sh, 18 vjeç, banues ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Dyshim për spiunazh tek Airbus

Top Channel - 20.09.2019

Hetuesit po hetojnë lidhur me dyshimet, se punonjës të Airbusit kanë pasuar dokumenta sekrete të Bundeswehr-it. Me këtë Airbusin e kërcënon një dëm i madh imazhi. Eshtë deri më tani vetëm një dyshim.

7 artikuj të ndërlidhur »

Ndryshimet klimatike/ Sot demonstrata më e madhe në historinë e planetit

Top Channel - 20.09.2019

Nga Londra në New York City dhe nga Perth në Paris, aktivistët e klimës do të marrin pjesë në një grevë të përgjithshme globale sot në atë që pritet të jetë dita më e madhe e demonstratave klimatike ...

30 artikuj të ndërlidhur »

Xhaçka jep lajmin: Akademia e FA do të akreditohet si një institucion i arsimit të lartë

Top Channel - 20.09.2019

Këshilli i Ministrave pritet të miratojë së shpejti statusin e veçantë për Akademinë e Forcave të Armatosura, duke i hapur kështu rrugën ndryshimit rrënjësor të sistemit arsimor ushtarak në vendin ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Armët serbe në duart e xhihadistëve/ Aferat e krerëve të partisë së Vuçiçit

Top Channel - 20.09.2019

Problemi i eksportit të armëve serbe, të cilat përmes ndërmjetësuesve përfundojnë në duart e grupeve ekstremiste islamike në Jemen, është riaktualizuar pas shkrimeve të portalit „Arms Watch“.

12 artikuj të ndërlidhur »

Aksident fatal, vdes një 30 vjeçar

Top Channel - 20.09.2019

Një aksident trafiku ka ndodhur mbrëmë në Shtime, ku si pasojë ka vdekur një 30 vjeçar. Policia thotë se aksidenti ka ndodhur rreth orës 20:05 minuta në rrugën “Ismail Qemajli”, në Shtime, ku sipas ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Tahiri në sytë e mediave botërore, ja çfarë shkruhet pas vendimit për ish-ministrin

Top Channel - 20.09.2019

“Një gjykatë shqiptare e shpalli fajtor ish-ministrin e brendshëm Saimir Tahiri të enjten për shpërdorim detyre por të pafajshëm për trafik droge, dhe e dënoi atë me tre vjet shërbim provë” kështu ...

497 artikuj të ndërlidhur »

Dennis Rodman rrëfen historinë me Madonën: Më ofroi 20 milionë për ta lënë shtatzënë

Top Channel - 20.09.2019

25 vite pas asaj lidhjeje të shkurtër, por të shumëpërfolur, dhe me rastin e promocionit të një dokumentari të jetës së tij, Dennis Rodman zbulon një prapaskenë pikante të “flirt”-it të tij me ...

18 artikuj të ndërlidhur »

Irani merr vendimin historik, lejon hyrjen e femrave në stadium

Top Channel - 20.09.2019

Irani merr vendimin historik për lejimin femrave në stadium për të ndjekur ndeshjet e futbollit. Nuk është ende një vendim me efekt të përgjithshëm, por gjithsesi mbetet shumë i rëndësishëm, 40 vite ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Planifikuan të shpërthenin avionin, dënohen dy anëtarët e ISIS

Top Channel - 20.09.2019

Dy vëllezëar australian janë dënuar në Australi sepse kishin planifikuar të shpërthenin një avion. Të dy personat dyshohet se janë të lidhur me Shtetin Islamik ISIS.

9 artikuj të ndërlidhur »

Diell dhe temperatura në rritje, ja parashikimi i motit për fundjavën

Top Channel - 20.09.2019

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash të cilat do jenë prezentë gjatë gjithë ditës dhe do të sjellin rebeshe shiu në zonat malore.

3 artikuj të ndërlidhur »

Dënimi i Tahirit/ LSI: Drejtësia peng i Ramës dhe Rama peng i Tahirit

Top Channel - 20.09.2019

Lëvizja Socialiste për Integrim ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda për dënimin me 3 vite shërbim prove. Në një deklaratë LSI thotë se vendimi i mbrëmshëm tregon se drejtësia ...

61 artikuj të ndërlidhur »