TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Top Channel

Video/ Protestë në Mirditë, banorët kundër ndërtimit të HEC-eve

Top Channel - 14.09.2019

Banorët e 5 fshatrave të njësisë administrative të Kaçinarit të Mirditës kanë dalë sërish për të protestuar kundër ndërtimit të HEC-eve në zonën e tyre.

8 artikuj të ndërlidhur »

“Të përdalat e momentit” apo supermodele? Cili është titulli i motrave Hadid dhe Kendall Jenner-it?

Top Channel - 14.09.2019

Nëse ju kërkohet të përmendni një supermodele, vështirë t’ju duhet shumë mund. Emra si Naomi Campbell, Linda Evangelista apo “trashëgimtaret më të reja të fronit”, Kendall Jenner, Adut Akech, Gigi ...

Ishin fshehur mes bananesh, sekuestrohen 500 kg kokainë në Greqi

Top Channel - 14.09.2019

Më shumë se 500 kg kokainë është sekuestruar në portin e Pireut në Greqi gjatë kontrollit të 100 kontenierëve me banane. Ngarkesa vinte nga Ekuadori. Mediat greke raportojnë për katër persona të ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Foto/ 15 gjërat më luksoze nga Dubai, që na lanë pa fjalë

Top Channel - 14.09.2019

Dubai është shtëpia e shumë miliarderëve. E duke qënë e tillë aty shohim gjëra nga më të pazakontat. Si në rastet më poshtë… FOTO GALERI 1/15 Top ...

Kapet me pistoletë në makinë, policinë e lajmëruan banorët

Top Channel - 14.09.2019

Policia e Tiranës arrestoi një 22-vjeçar që mbante një armë zjarri “Glock Austria” me një krehër me dhjetë fishekë, një armë e ftohtë thikë dhe një sasi lënde e dyshuar kanabisi e ndarë në doza.

7 artikuj të ndërlidhur »

Bllokohet mish i pasigurt pule, vinte nga Brazili

Top Channel - 14.09.2019

AKU ka lajmëruar se në aksionet e fundit ka bllokuar një sasi të madhe ushqimesh të pasigurta edhe në supermarkete të njohura, por edhe nga importues kryesisht nga Brazili.

20 artikuj të ndërlidhur »

Një 25 dhe 39-vjeçar në pranga, që të dy të shpallur në kërkim

Top Channel - 14.09.2019

Janë arrestuar në kryeqytet, dy persona të shpallur në kërkim, banorë të Tiranës. Policia ka mund të ndalojë 25-vjeçarin me iniciale M.E, për veprën penale “Mashtrim”, ndaj të cilit është caktuar ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Serbia shkarkon trajnerin e kombëtares; nuk u “përtyp” humbja 5-0 në Ukrainë

Top Channel - 14.09.2019

Serbia ka shkarkuar trajnerin e kombëtares, Mladen Krstajic, për shkak të rezultateve të dobëta. Humbja 5-0 në Ukrainë nuk u “përtyp” nga drejtuesit e federatës serbe, që shkarkuan teknikun edhe pse ...

Juvja jo për turizëm në Toskanë, në Premier duel në distancë mes Liverpoolit dhe City-t

Top Channel - 14.09.2019

Në Itali, tri nga skuadrat pjesëmarrëse në Champions zbresin në fushë pikërisht ditën e shtunë. Kështu Juventusi do të masë forcat në Firenze, në orën 15:00, me skuadrën vjollcë, pa dyshen e ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Digitalb ndihmon nxënësit/ Kavajë, mbështetje për nisjen e vitit të ri shkollor

Top Channel - 14.09.2019

Në prag të vitit të ri shkollor, kompania më e madhe dixhitale mediatike në vend “Digitalb” ktheu buzëqeshjen te fëmijët jetimë të Bashkisë Kavajë duke shpërndarë për ta çanta dhe materiale shkollore ...

Peshëngritësit drejt Tajlandës/ Kombëtarja po përgatitet për botërorin

Top Channel - 14.09.2019

Kombëtarja e peshëngritjes përgatitet për kampionatin botëror që zhvillohet në Tajlandë dhe që ka një rëndësi shumë të madhe për sa i përket kualifikimit të sportistëve për në olimpiadën e vitit të ...

Rastësi e frikshme/ Pesha, ora dhe data e lindjes së “bebes mrekulli” përkon me ngjarjen historike

Top Channel - 14.09.2019

Një nënë amerikane e ka përshkruar vajzën e saj si një mrekulli, pasi vogëlushja erdhi në jetë në përvjetorin e sulmeve të 11 shtatorit në Shtetet e Bashkuara, pra në 11 i 9-ti, në orën 9 e 11-të dhe ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Dënohet me burg aktorja e famshme e “Shtëpiake të Dëshpëruara”

Top Channel - 14.09.2019

Pasuria, privilegjet dhe fama, nuk ia kursyen Felicity Huffman-it burgun. Aktorja e njohur e serialit të famshëm “Shtëpiake të Dëshpëruara”, është dënuar më 14 ditë heqje lirie, një periudhë e ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Fotot/ Aksion për pastrimin e kryeqytetit

Top Channel - 14.09.2019

Dy ditë para fillimit të vitit të ri shkollor, në të 24 njësitë administrative të kryeqytetit është ndërmarrë një aksion pastrimi, i mbështetur nga vullnetarë dhe qytetarë të Tiranës.

8 artikuj të ndërlidhur »

Plagos me mjet prerës punëtorin që po i bënte rregullime, pranga 44-vjeçarit

Top Channel - 14.09.2019

Një 44-vjeçar ka rënë në prangat e policisë pasi ka plagosur me mjet prerës një 51 vjeçar i cili ka qenë duke kryer punime në banesën e këtij të fundit. I dëmtuari D. L.

25 artikuj të ndërlidhur »

“Striptizëm Hollywood-i”, disa nga kërcimet më të nxehta të filmave të njohur

Top Channel - 14.09.2019

Në filmin më të fundit, “Hustlers”, Jennifer Lopez shfaqet si një striptiste, e cila së bashku me gra të tjera (përfshirë yllin Cardi B) mashtrojnë dhe përfitojnë nga paratë e vizitorëve të club-it ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Rikthehet kategoria Superiore, sot super sfida mes Tiranës dhe Skënderbeut

Top Channel - 14.09.2019

Pas pushimit për eliminatoret e Euro2020, këtë fundjavë rikthehen ndeshjet e Kategorisë Superiore. Një ndër ndeshjet më të rëndësishme për ditën e sotme është ajo që do të luhet mes Tiranës dhe ...

Librazhd/ Vetëhidhet nga ura, ndërron jetë 75-vjeçari

Top Channel - 14.09.2019

Një burrë në Librazhd është vetëhedhur nga ura mbi lumin Shkumbin duke gjetur vdekjen. Mësohet se viktima është Shaqir Facja, rreth moshës 75-vjeçare.

12 artikuj të ndërlidhur »

Negociatat/ Petrit Vasili publikon videon: Ku shkoi data e qershorit?

Top Channel - 14.09.2019

Deklaratat nga mazhoraca se në 18 tetor Shqipëria do marrë një PO për negociatat, qoftë kjo edhe me kushte, Petrit Vasili i konsideron gënjeshtër. Përkrah reagimit të tij në facebook ai publikon dhe ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Efekti Ronaldo, llogaria e Juve-s rëndohet nga blerja e portugezit

Top Channel - 14.09.2019

Efekti i Cristiano Ronaldo-s peshon si një gur në llogaritë e Juve-s. Raporti i fundit gjysmëvjeçar nga Exor, ndërmarrja që mban 63.77% të klubit, nxjerr në dritë llogaritë e bardhezinjve, të ...