TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Top Channel

Shqiptarët do numërohen/ Censusi nis në 2020-n, 8500 persona do dalin derë më derë

Top Channel - 20.09.2019

Popullsia që jeton brenda kufinjve të Shqipërisë do të numërohet vitin e ardhshëm. Instituti i Statistikave lajmëroi nisjen e censusit të popullsisë dhe banesave.

9 artikuj të ndërlidhur »

Defekti la Tiranën pa ujë/ Riparohet linja e Bovillës, në mbrëmje rikthehet furnizimi

Top Channel - 20.09.2019

Mbrëmjen e së enjtes një defekt në linjën e furnizimit me ujë të Bovillës, pranë Zallherit, la pa ujë mijëra banorë të Tiranës. Kjo i detyroi punonjësit e ujësjellës kanalizime Tiranë, të punonin ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Jehona e një dënimi/ Ja cfarë mendojnë qytetarët për vendimin e Gjykatës për Tahirin

Top Channel - 20.09.2019

Dënimi i ish ministrit të brendshëm Saimir Tahiri, pati një mediatizim të gjerë si brenda dhe jashtë vendit tonë. Seanca maratonë bëri që shumica e qytetarëve ta ndiqnin dhe të përfshiheshin në ...

497 artikuj të ndërlidhur »

PS: Tahiri, çështje e drejtësisë/ Reagon mazhoranca, PD: Rama mbrojti ish-ministrin

Top Channel - 20.09.2019

Partia Socialiste nuk ka preferuar të bëjë një koment të gjatë për vendimin e dhënë nga gjykata për Saimir Tahirin. Elisa Spiropali, zëdhënësja e kryesisë së PS-së dhe drejtuesja politike e qarkut ...

497 artikuj të ndërlidhur »

Policia e Tiranës prangos të shumëkërkuarin Prenush Pjetraj

Top Channel - 20.09.2019

Policia e Tiranës ka vënë nën pranga shtetasin, Prenush Pjetraj, i kërkuar me kartelë të kuqe. Prenush Pjetraj, ose siç quhet ndryshe Prendush Fufi, është i dënuar për “Vrasje me dashje” dhe “Prodhim ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Ekskluzive/ Tahiri vetëm do paraqitet, një herë në muaj para shërbimit të provës do të hedhë një firmë

Top Channel - 20.09.2019

Nëse vendimi i shkallës së parë që shpalli fajtor Saimir Tahirin për akuzën e shpërdorimit të detyrës do të qëndrojë në fuqi edhe nga apeli i krimeve të rënda, atëherë ish-ministri i brendshëm i ka ...

497 artikuj të ndërlidhur »

Superioria në dy ditë/ Ndeshjet do bëhen ditën, asnjë stadium nuk u licensua për ndriçimin

Top Channel - 20.09.2019

Java e pestë e Superligës do të ndahet në dy ditë ku të shtunën zhvillohen 3 ndeshje dhe ditën e diel 2 ndeshje të tjera. Të gjitha takimet do të zhvillohen sërish në orën 16:00 për shkak të mos ...

Vendimi për Tahirin/ Reagon ambasada amerikane: Dënim shkurajues

Top Channel - 20.09.2019

“Vendimi i djeshëm kundër ish Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri demonstron pavarësinë në rritje të gjyqësorit dhe fillimin e fundit të pandëshkueshmërisë për personat me lidhje të forta”, kështu ...

497 artikuj të ndërlidhur »

Rasti “Tahiri”, Bardhi: Drejtësia në Shqipëri është e pashpresë, mbahet peng nga Rama

Top Channel - 20.09.2019

Në një deklaratë për shtyp, sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi u shpreh se rasti i Saimir Tahirit u tregoi shqiptarëve se me Edi Ramën kryeministër, kryeprokuror dhe ...

61 artikuj të ndërlidhur »

Me pak refugjatë dhe më shumë punëtorë migrantë

Top Channel - 20.09.2019

Sipas një studimi të organizatës për Bashkëpunimin Ekonomik dhe Zhvillimin, OECD, Gjermania si më parë është një destinacion i preferuar si vend migrimi.

3 artikuj të ndërlidhur »

Aksion për klimën/ Marshime në 150 vende të botës – FOTO

Top Channel - 20.09.2019

Miliona njerëz i janë bashkuar demonstrimeve që kërkojnë aksion për ndryshimet klimaterike, në dhjetëra qytete të botës, përfshirë Londrën, Nju Jorkun, San Franciskon dhe Siatëllin.

Vuçiç në telashe, armët serbe në duart e xhihadistëve

Top Channel - 20.09.2019

Çështja e eksportit të armëve serbe, që përmes ndërmjetësuesve përfundojnë në duart e grupeve ekstremiste islamike në Jemen, është riaktualizuar pas shkrimeve të portalit “Arms Watch”.

12 artikuj të ndërlidhur »

42 kg heroinë në Selanik. Kapen 4 bullgarë dhe 2 shqiptarë

Top Channel - 20.09.2019

Një sasi prej 42 kg heroinë e pastër u sekuestrua prej departamentit të anti drogës së Selanikut gjatë një operacioni për shkatërrimin e një organizatë të trafikimit ndërkombëtar të drogës.

14 artikuj të ndërlidhur »

Për herë të parë, Partia Socialiste reagon mbi vendimin për Tahirin!

Top Channel - 20.09.2019

Për herë të parë, Partia Socialiste ka reaguar mbi vendimin e dhënë nga Gjykata e Krimeve të Rënda për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, i cili u dënua me 3 vite shërbim prove.

497 artikuj të ndërlidhur »

Portieri i gafave/ Karius, tjetër “bllof” në fushë

Top Channel - 20.09.2019

Ai quhet Loris Sven Karius dhe është një portier në futboll që më shumë sesa pritjet e tij, është bërë i famshëm për gafat emblematike, në çdo skuadër ku ka milituar.

8 artikuj të ndërlidhur »

Aktorë për një kauzë, ndërgjegjësimi i qeverisë!

Top Channel - 20.09.2019

Një trupë aktorësh me sindromën Down, në Poloni, po con luftën për të drejtat e personave me aftësi të kufizuara në skenë, në një shfaqje të re që thumbon politikanët dhe i akuzon se po neglizhojnë ...

BE, kritika Kosovës/ Nuk u reflektua asnjë nga 26 rekomandimet për zgjedhjet

Top Channel - 20.09.2019

Institucionet e Kosovës nuk i kanë marrë për bazë asnjë nga rekomandimet e Bashkimit Evropian të dala nga zgjedhjet qendrore të 2017-ës. Kryevëzhguesja për zgjedhjet e 6 tetorit, Viola Von Cramon ...

23 artikuj të ndërlidhur »

Shitjet bëhen emergjente, Barcelona “hap dyert” në janar

Top Channel - 20.09.2019

Nëse parashikimet më optimiste të drejtuesve të Barcelonës në futbollin spanjoll do të realizohen, skuadra katalanase do të fuqizojë ndjeshëm financat këtë vit.

Real në dilemë për Zidane, shkarkimi kushton 80 milionë euro

Top Channel - 20.09.2019

Reali i Madridit bëri të pamundurën për të joshur Zinedine Zidane që ta rikthente në pankinën e skuadrës spanjolle, madje e bindi duke i premtuar një merkato ekzaltuese dhe kushte të përmirësuara ...

58 artikuj të ndërlidhur »

Meta: Mirënjohje Kroacisë për mbështetjen e integrimit të Shqipërisë në BE

Top Channel - 20.09.2019

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka vlerësuar sot me titullin e lartë “Kalorës i Urdhrit të Skënderbeut” ambasadoren e Kroacisë, Sanja Bujas-Juraga duke shprehur mirënjohje për mbështetjen dhe ...

6 artikuj të ndërlidhur »