TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Top Channel

Vrasëset e karteleve, femrat më të rrezikshme në botë

Top Channel - parë: 21 orë

Me flokët e kuq mbi supe, Huana duket si çdo vajzë tjetër në të njëzetat, vetëm se ajo del me armë në dorë. Nga fytyra duket e pafajshme, por ajo është një nga femrat më të rrezikshme në botë.

3 artikuj të ndërlidhur »

Fotogaleri/ Testohet ndriçimi në stadiumin “Arena Kombëtare”

Top Channel - parë: 21 orë

Pas shtrimit të fushës, sot në mbrëmje është testuar edhe ndriçimi në stadiumin “Arena Kombëtare”. Punimet në stadiumin më të ri shqiptar janë duke vijuar në mënyrë intensive për të qenë gati në ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Fiks Fare/ Drejtoresha “dhunon” mësuesen e lë dhe pa orë mësimi

Top Channel - parë: 21 orë

Në shkollën e Mesme “Kristaq Capa” në Berat, drejtoresha vlerëson vetë dosjet e mësuesve, duke lënë me më pak orë mësuesen me dosjen më të plotë. Sipas mësueses drejtoresha e bën këtë gjë pasi e sheh ...

“Bazaar Festival”, nis nata e parë e aktivitetit të veçantë në Korçë

Top Channel - parë: 22 orë

Ka nisur nata e parë e Bazaar Festival, i cili do të gjallërojë për tre ditë Pazarin e Korçës. Një aktivitet interesant për të gjallëruar qytetin dhe për tu ofruar diçka më tepër turistëve dhe ...

6 artikuj të ndërlidhur »

“Vendim shkurajues për Tahirin”, Fatmir Xhafaj i jep të drejtë Ambasadave

Top Channel - parë: 22 orë

“Ndërkohë që dënimi i zotit Tahiri për akuzën e shpërdorimit të detyrës sinjalizon një hap të rëndësishëm përpara, dënimi është shkurajues, duke pasur parasysh se sa të rënda ishin akuzat.

497 artikuj të ndërlidhur »

Protesta e fëmijëve për shkollën në Peqin: Na e riparoni, e prishi tërmeti

Top Channel - parë: 22 orë

Nxënës e prindër kanë protestuar për rikonstruksionin e shkollës së tyre e cila prej dy vitesh nuk hap dyert për nxënësit. Shkolla e fshatit Shezë në Peqin u dëmtua nga një tërmet në vitin 2014, dy ...

25 artikuj të ndërlidhur »

BMW e blinduar, e sigurt ndaj Kalashnikovit dhe dronëve

Top Channel - parë: 22 orë

BMW ka ndërtuar X5 Protection VR6, një makinë sigurie e modifikuar në trupin e X5. Makina e blinduar mund të mbrojë udhëtarët nga plumbat e kallashnikovëve, AK-47, nga lëndët shpërthyese e madje dhe ...

SHBA: Dënim shkurajues/ Reagon dhe PS: “Tahiri”, çështje e drejtësisë

Top Channel - parë: 22 orë

Ambasada amerikane e quan vendimin kundër ish Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, si një demonstrim të pavarësinë në rritje të gjyqësorit dhe fillimin e fundit të pandëshkueshmërisë për personat me ...

497 artikuj të ndërlidhur »

E vërteta e ndarjes së Kylie Jenner me të dashurin…

Top Channel - parë: 22 orë

Pasi Kylie Jenner hoqi një fotografi me Travis Scott që kishte vendosur pranë dollapit të dhomës së saj, fansat përhapën panik dhe spekuluan se ishte një shenjë për ndarje mes çiftit.

3 artikuj të ndërlidhur »

Ylli i kinemasë, Sofia Loren shuan 85 qirinj

Top Channel - parë: 22 orë

Është aktorja italiane më e vlerësuar dhe e njohur në botë. Një mit i kinemasë, ende në jetë: Sofia Loren mbush 85 vjec dhe feston një karrierë të gjatë në kinema.

8 artikuj të ndërlidhur »

Jeta e spiunit me 17 të dashura kthehet në film

Top Channel - parë: 23 orë

Jeta e jashtëzakonshme e një super-agjenti të fshehtë izraelit, që vepronte në Siri, është kthyer tani në një serial të suksesshëm në Netflix. Agjenti izraelit, Eli Cohen, luhet nga Sasha Baron Cohen ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Nuk do ta besonit cilit instrument i bie Demi! (FOTO)

Top Channel - parë: 23 orë

Demi Rose po kalon disa nga momentet më të bukura të jetës së saj, ashtu siç dhe ajo ka treguar në Instagram. Modelja 24 vjeçare ka gjetur një mënyrë të re për të çliruar energjitë pozitive.

8 artikuj të ndërlidhur »

Conte tregon “përplasjen” Brozoviç-Lukaku dhe shkaqet e barazimit ndaj Slavias

Top Channel - parë: 23 orë

Edhe Antonio Conte ka dalë sot në konferencën për shtyp në prag të derbit me Milanit, që do të luhet nesër në mbrëmje në “San Siro”. Tekniku zikaltër e ka cilësuar derbin si një sfidë speciale dhe ka ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Bill de Blasio tërhiqet nga gara presidenciale

Top Channel - parë: 23 orë

Kryebashkiaku i Nju Jorkut, Bill de Blasio, ka njoftuar se do të tërhiqet nga gara demokrate për Shtëpinë e Bardhë. “Ndjej se kam kontribuar me gjithçka që mundem në këto zgjedhje paraprake dhe është ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Foto/ Ish i dashuri abuziv i Rihanës harron të shkuarën dhe …

Top Channel - parë: 23 orë

Le të kthehemi pas në kohë, në shkurt të vitit 2009, në kohën kur Rihhana dhe këngëtari Chris Brown ishin së bashku në një lidhje pasionante. Në atë kohë u ngritën akuza ndaj Chris Brown për sulme ...

8 artikuj të ndërlidhur »

“Dekorimi” i Tahirit është një dekoratë jeshile ‘alla canabis’ për reformën në drejtësi”

Top Channel - parë: 23 orë

Ish-kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar për vendimin e dhënë dje nga Gjykata e Krimeve të Rënda për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri.

3 artikuj të ndërlidhur »

Mjekët përpiqen t’i heqin bririn që iu rrit mbi kokë

Top Channel - parë: 23 orë

Kirurgët në Indi provuan t’i operojnë “bririn” që i ishte rritur një 74-vjeçari në kokë. Burri tha që briri kishte nisur t’i rritej që 5 vite më paër.

4 artikuj të ndërlidhur »

Të dielën “Dita pa Makina”, rrugët ku do ndalohet qarkullimi dhe si devijohen linjat e urbanit

Top Channel - parë: 24 orë

Edhe këtë vit Tirana i është bashkuar “Javës Europiane të Lëvizshmërisë”, e cila synon ndërgjegjësimin e qytetarëve për të përdorur sa më pak mjetet që ndotin mjedisin dhe të përqafojnë qasjet e reja ...

9 artikuj të ndërlidhur »

U bë baba për herë të parë, këngëtari i njohur përlotet nga surpriza e së shoqes

Top Channel - parë: 24 orë

Këngëtari i njohur i performancave live dhe cover-ave në “Youtube”, Pier Noshi, u bë për herë të parë baba vetëm pak ditë më parë. I ftuar në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, Pieri ndau emocionet e të ...

Stacioni 30 mijë tonësh rrotullohet 90 gradë

Top Channel - parë: 24 orë

Një stacion treni në Kinë pengonte rrugën për një hekurudhë të re. Por kjo s’ka qenë aspak problem për inxhinierët kinezë. Ata arritën ta rrotullojnë të gjithë stacionin 30 mijë tonësh me 90 gradë, ...