TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Top Channel

Drogë në lokalet e natës, në pranga 3 persona

Top Channel - parë: 9 orë

Goditet një tjetër rast i shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla në lokalet e natës. Në kuadër të operacionit të koduar”Frekuentuesit” kanë rënë në pranga tre persona, shtetasit: M. I.

14 artikuj të ndërlidhur »

Vlorë/ Policia shkon të shoqërojë 36-vjeçarin, shokët e tij sulmojnë efektivët

Top Channel - parë: 9 orë

Polica e Vlorës mbrëmjen e djeshme ka shkuar për të shoqëruar 36-vjeçarin Armando Dredha pasi kishin informacione se ishte person me probleme. Në momentin e ndërhyrjes për shoqërimin e 36 vjeçarit, ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Temperaturat e larta në SHBA, ngrihen qendrat e ftohjes kundër vapës

Top Channel - parë: 9 orë

Me valën rekord e të nxehtit në Shtetet e Bashkuara, të intensifikuar sidomos në rajonet e Midwestit dhe bregun lindor të Shteteve të Bashkuara, zgjidhja që kanë gjetur autoritetet vendore të zonave ...

33 artikuj të ndërlidhur »

Frikë në Rumani/ Trajneri atak kardiak në ndeshje

Top Channel - parë: 9 orë

Futbolli rumun jeton momente paniku gjatë ndeshjes mes Dinamos së Bukureshtit dhe Kraiovës. Në minutën e 25, trajneri i skuadrës së Dinamos së Bukureshtit, Eugen Neagoe, 52 vjec në mënyrë të papritur ...

13 artikuj të ndërlidhur »

2400 notarë, pjesë e garës së notit në Bosfor

Top Channel - parë: 9 orë

Më shumë se 2.400 notare nga 30 vende të botës u bënë pjesë e garës ndërkontinentale të notit që zhvillohet çdo vit në Bosfor. Qëllimi i pjesëmarrësve është të përshkojnë me not sa më shpejt që të ...

Numër i lartë divorcesh, Danimarka merr masa drastike për t’i parandaluar

Top Channel - parë: 9 orë

Danimarka, njeri prej vendeve me shkallën me të lartë të divorceve në Europë, ka vendosur të marra masa drastike për zbutjen e këtij fenomeni, duke u siguruar që kur ai të ndodhë, pasojat të jenë sa ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Vrasja e Festim Latos/ Familja hap dyert e mortit

Top Channel - parë: 9 orë

Në familjen e 48 vjeçarit Festim Lato në lagjen Lirim të Vlorës janë hapur dyert e mortit. Një familje e madhe me 9 fëmijë, hynë dhe dalin të afërm dhe familjarë per ngushëllim.

82 artikuj të ndërlidhur »

Vitrina e Librit/ Lehtësia e padurueshme e qenies

Top Channel - parë: 9 orë

Nga Milan Kundera Milan Kundera lindi në 1929, në Çekosllovaki. Ai mërgoi në Francë në vitin 1975 dhe më 1981 u bë qytetar francez i natyralizuar. Ka shkruar në çekisht dhe në frëngjisht.

2 artikuj të ndërlidhur »

Rama: Koha e përfitimeve abuzive ka marrë fund

Top Channel - parë: 9 orë

“Vijojnë bllokimet ligjore të subjekteve që akoma s’e kanë marrë vesh, se koha e përfitimeve abuzive në dëm të konkurrencës e të konsumatorit ka mbaruar”, kështu shkruan kryeministri Edi Rama, ndërsa ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Vitrina e Librit/ Të dashurosh si Anna e Tolstojt

Top Channel - parë: 9 orë

Nga Monika STAFA Si erdhi Ana Karenina në duart e lexuesit shqiptar? C’pasione zgjon ende kjo figurë plot mister ? Cila është Ana në të vërtetë? Një riardhje e Annës i takon kinemasë, kinemasë më të ...

Vitrina e Librit/ Qyteti dhe patologjitë e jetës urbane

Top Channel - parë: 9 orë

Nga GËZIM TUSHI Është e vërtetë që hapësirat e qyteteve tona u liberalizuan dhe u bënë të mundshme si hapësira të lira jetike e qytetare për të gjithë shqiptarët pasi nisi procesi demokratik i ...

Vitrina e Librit/ Një shqiptar në CIA

Top Channel - parë: 9 orë

Nga BASHMIR XHEMAJ Është një histori mjaft prekëse e treguar thjeshtë dhe me vërtetësi. Do të gjeni aty njeriun me karakter Destan Berisha, i cili pasqyron në miniaturë vuajtjen që Kosova përjetoi ...

Vitrina e Librit/ Mami, unë dhe mami

Top Channel - parë: 9 orë

Nga Maya Angelou Në këtë libër autobiografik, autorja e njohur rrëfen marrëdhënien më kuptimplotë të jetës së saj: atë me të ëmën. Për herë të parë, Angelou zbulon vështirësitë dhe gëzimet e të qenit ...

Foto/ Del ne dritë blloku i banimit në zonën e “Frigoriferit” në Tiranë, shikoni transformimin që ka pësuar

Top Channel - parë: 9 orë

Blloku i banimit në zonën e “Frigoriferit” në lagjen “Besa” në kryeqytet është rehabilituar plotësisht. Falë investimit të Bashkisë së Tiranës, banorët e kësaj zone kanë tashmë edhe infrastrukturën e ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Mblidhet KLP, ja krerët e rinj të përkohshëm në prokuroritë e vendit

Top Channel - parë: 10 orë

Ka nisur mbledhja e Këshillit të Lartë të Prokurorisë, e cila po zhvillohet në prani të 10 anëtarëve, pasi zoti Besnik Cani mungon. Në mbledhje janë miratuar drejtuesit e rinj të përkohshëm në disa ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Reforma në Drejtësi/ Ruçi: E pakthyeshme! Moment reflektimi për të gjithë

Top Channel - parë: 10 orë

Është publikuar botimi parlamentar “Reforma ne Sistemin e Drejtësisë” në 3-vjetorin e Reformës në Drejtësi. Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi, në fjalën e tij gjatë promovimit të këtij botimi, e ka ...

84 artikuj të ndërlidhur »

Policia shkon të shoqërojë vlonjatin, shokët e tij ndërhyjnë dhe dhunojnë efektivët

Top Channel - parë: 10 orë

Gjatë orëve të mbrëmjes së djeshme në një lokal afër Portit të Vlorës, punonjësit e Policisë kanë shkuar për të bërë shoqërimin e shtetasit A. C., 36 vjeç, për veprime të mëtejshme si i dyshuar për ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Ambasada amerikane publikon videon: Si reforma në drejtësi do sigurojë që çdokush të jetë i barabartë para ligjit

Top Channel - parë: 10 orë

Ambasada amerikane ka publikuar një video në “Facebook”, ku kujton se janë mbushur 3 vjet nga miratimi i reformës në drejtësi. Me anë të pamjeve, ambasada e SHBA shprehet se reforma në drejtësi do të ...

84 artikuj të ndërlidhur »

Vrasja e të vetëshpallurit President i Çamërisë, shokët: Vrasje politike. Policia dyshon edhe për borxhlinjtë

Top Channel - parë: 10 orë

Konfirmohet edhe nga policia shqiptare, jozyrtarisht se Festim Lato, i vetëshpalluri “Presidenti i Çamërisë”, është gjetur i vrarë në Amsterdam. Ndërkohë, mediet e huaja raportojnë se ka qenë një ...

82 artikuj të ndërlidhur »

PD, letër Kolegjit Zgjedhor: Pezulloni dhënien e mandateve për Këshillat Bashkiakë

Top Channel - parë: 10 orë

Opozita i drejtohet me letër Kolegjit Zgjedhor, ku i kërkon pezullimin e dhënies se mandatave për Këshillat Bashkiakë derisa Gjykata Kushtetuese të vendosë.

36 artikuj të ndërlidhur »