TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Top Channel

Hapen ofertat për Unazën e Re/Tetë kompani në garë për tenderin e ri, propozimet  nga 14 deri 18 mln euro

Top Channel - parë: 6 orë

Autoriteti Rrugor Shqiptar hapi ofertat e tenderit për ndërtimin e unazës së re, në segmentit që përfshin rrethrrotullimin e shqiponjës. Top Channel ka mësuar se në garë kanë marrë pjesë 8 kompani, ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Axhenda e Asamblesë Socialiste/ Zgjedhje në PS, Edi Rama kërkon një mandat tjetër

Top Channel - parë: 6 orë

Socialistët do të mbledhin nesër Asamblenë Kombëtare. Gazetari i Top Channel, Muhamed Veliu, raportoi se në fokus të kësaj asambleje do të jetë rezultati zgjedhjeve të 30 Qershorit.

11 artikuj të ndërlidhur »

3 vjet nga Reforma në Drejtësi, reagon Meta

Top Channel - parë: 6 orë

Lidhur me votimin e reformës në drejtësi 3 vite më parë në parlament, ka reaguar edhe presidenti Ilir Meta. Ndërsa shpreh falenderimet e tij veçanërisht për Komisionin e Venecias, për të gjithë ...

86 artikuj të ndërlidhur »

Teatri Kombëtar, Basha kërcënon: Kush merr përsipër ndërtimin, do futet në burg

Top Channel - parë: 7 orë

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me Teatrin Kombëtar, duke e cilësuar projektin si kriminal dhe grabitqar. Shefi i opozitës kërcënoi se çdo person përgjegjës për shembjen ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Ish-vegjetariania në gjueti për të ushqyer familjen e saj! – FOTO

Top Channel - parë: 7 orë

Një ish-vegjetariane ka zbuluar se si ajo ushqen familjen e saj, me kafshë të cilat ajo vet i gjuan. Rachel Carrie, 35 vjeç, nga Yorkshire, ka qëlluar 80 fazan, 40 rosa dhe rreth 125 pëllumba, gjatë ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Shorti i Europa League/ Rivalët e radhës për ekipet shqiptare

Top Channel - parë: 8 orë

Partizani mëson kundërshtarin e mundshëm të tij në raundin e tretë të Europa league. Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti i këtij raundi dhe skuadra kryeqytetase nëse do të mund të kalojë Sherifin ...

Zgjedhjet, Ademi ankesë në Gjykatën Kushtetuese: E di që s’është funksionale por…

Top Channel - parë: 8 orë

Kryetarja ende në detyrë në Bashkinë e Durrësit, Voltana Ademi, nën cilësinë e kryetares së Shoqatës së Bashkive të Shqipërisë ka postuar sot kërkesën e plotë që ajo në emër të shoqatës ka depozituar ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Wake Up/ Pakti për universitetin u bë vetëm për studentët e Tiranës

Top Channel - parë: 8 orë

Qëndresa Qytetare nëpërmjet nismës “Arsimi në Fokus” me mbështetjen e Qendrës Olof Palme, ka publikuar gjetjet e raportit të dytë të monitorimit të Paktit për Universitetin, duke përfshirë çdo akt, ...

2 artikuj të ndërlidhur »

PD: Qeveria taksë të re për naftën

Top Channel - parë: 8 orë

Përmes ish deputetes Izmira Ulqinaku, PD akuzoi sot qeverinë “Rama” se ka vendosur t’i ngarkojë shqiptarët me një taksë të re tek nafta, taksën NOA. “Duke nisur nga viti 2014 qeveria ka rritur taksën ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Wake Up/”Turtle Fest 8″, sjell në Drimadhes artistë dhe DJ të njohur në botë

Top Channel - parë: 8 orë

“Turtle Fest” organizohet për të tetin vit radhazi në jug të vendit duke bërë bashkë artistë nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia, Greqia, Italia, Islanda, Franca, Japonia dhe shumë vende të tjera, ...

Australia, vendi i habive dhe gjërave të frikshme

Top Channel - parë: 8 orë

Nëse imagjinoni Japoninë si një vend ku gjithçka është paqësore dhe e qetë, Australia është e kundërta e kësaj. Krokodilë që gëlltiten nga pitonë; boçe pishe me madhësinë e një foshnje; krokodilë ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Wake Up/ Alpinistja Arineta Mula, rrëfen eksperiencën e ngjitjes së 143 km në Bullgari

Top Channel - parë: 8 orë

Arineta Mula ka pushtuar majat më të larta botërore. Pas ngjitjes me sukses të malit më të lartë në botë, Everestin, ajo sërish nuk u ndal. Në 7 qershor ngriti me krenari flamurin e Kosovës, duke ...

Wake Up/ Gipsy Balkan Orchestre “e djeg” në Tiranë, në Hemingway Jazz Fest

Top Channel - parë: 8 orë

Hemingway Jazz Fest është shndërruar në festën më të madhe të muzikës Jazz në Shqipëri. Ky është viti i 7-të në radhë që celebrohet ditëlindja e shkrimtarit amerikan, Ernest Hemingway në Shqipëri, ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Shtyrja e seancës/ Tahiri ironizon: Kjo histori filloi me burra me mustaqe e përfundoi me ata me botox e flokëlyer

Top Channel - parë: 8 orë

Pas pranimit të gjykatës sot për vendim të shkurtuar, ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka reaguar me një status në facebook. Tahiri shkruan se ‘kjo histori filloi me burra me mustaqe e ...

28 artikuj të ndërlidhur »

Pas dorëheqjes së Haradinaj, Kosova shkon në zgjedhje në 8 Shtator

Top Channel - parë: 8 orë

Pas dorëheqjes së Kryeministrit Ramush Haradinaj mësohet se Kosova do të shkojë në zgjedhje të parakohshme në datën 8 shtator. Sipas ligjit, zgjedhjet e parakohshme duhet të mbahen jo më herët se 30 ...

272 artikuj të ndërlidhur »

Kush tradhton më shumë/ Italianët kampion, Norvegjezët më besnikë

Top Channel - parë: 9 orë

Italianët rezultojnë njerëzit që tradhtojnë me shumë në marrëdhënien bashkëshortore. Kjo sipas një sondazhi të realizuar së fundmi. Pas italianëve renditen spanjollet, Francezët, gjermanët e me radhë.

2 artikuj të ndërlidhur »

3 vitet e reformës në Drejtësi/ Xhafaj: Fjalët do i marrë era, kjo vepër e mirë mbetet

Top Channel - parë: 9 orë

Ish-Kryetari i Komisionit të Posaçëm për Reformën në Sistemin e Drejtësisë, Fatmir Xhafaj, mori pjesë në prezantimin e dy volumeve të kolanës së botimeve parlamentare për reformën.

86 artikuj të ndërlidhur »

Muzikë dhe turizëm/Instrumentistë nga e gjitha bota mblidhen në Durrës

Top Channel - parë: 9 orë

Festivali XIV ndërkombëtar i Muzikës së Dhomës solli në Durrës instrumentistë nga vende të ndryshme të botës që interpretuan një repertor të zgjedhur të muzikës klasike për artdashësit e qytetit ...

Nga bodrumi i Bethlehemit, distiluesi palestinez gëzon famë botërore prej likerit arak

Top Channel - parë: 9 orë

Në qilarin e tij Bethlehem, distiluesi Nader Muaddi prodhoi me pak se 500 shishe likeri vitin e kaluar, por fitoi famë ndërkombëtare dhe tani synon të ndihmojë ringjalljen e interesit në vendlindje ...

Tahiri sërish në gjyq, pranohet kërkesa për gjykim të shkurtuar

Top Channel - parë: 9 orë

Gjykata e Krimeve të Rënda ka pranuar kërkesën e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri për gjykim të shkurtuar. Në gjykatën e Krimeve të Rënda u zhvillua sot gjyqi për ish ministrin e brendshëm ...

28 artikuj të ndërlidhur »