TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Top Channel

“Ndiq paranë”, PD shpalos planin me katër hapa për rikuperimin e parave të vjedhura

Top Channel - parë: 3 orë

Partia Demokratike ka shpalosur planin e saj, që përmban katër hapa, me të cilin thotë se do të luftojë korrupsionin kur të vijë në Qeveri dhe do të rikuperojë paratë dhe pasuritë e vjedhura.

10 artikuj të ndërlidhur »

Braçe: Mazhoranca e gatshme të njohë ç’do vendim te Gjykatës Kushtetuese, po opozita?

Top Channel - parë: 3 orë

I pyetur se cila do të jetë qasja e Mazhorancës për vendimin që pritet të marrë (sapo të ngrihet) Gjykata Kushtetuese në lidhje me zgjedhjet e 30 qershorit, Braçe u shpreh i bindur në ‘Top Talk’ se ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Foto/ Do kalonin për në Angli, zbulohen shqiptarët “e paketuar”

Top Channel - parë: 3 orë

Kishin paguar 700 euro për të kaluar për në Angli, “tokën e ëndrrave” për shumë shqiptarë, por për këta katër persona udhëtimi nuk shkoi siç ishte planifikuar.

4 artikuj të ndërlidhur »

Kimberley Garner tregon format në St. Tropez! – Foto

Top Channel - parë: 3 orë

Kimberley Garner nxjerr në pah asetet e saj trupore, në një palë bikini ngjyrë rozë, nga pushimet e saj në St. Tropez. 30 vjeçarja dukej e mrekullueshme teksa notonte në ujërat e Rivierës Franceze, ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Braçe në ‘Top Talk’: Tregu i hidrokarbureve i zhytur në informalitet, manipulim me kasat fiskale

Top Channel - parë: 4 orë

Zv/kryeministri Erion Braçe i ftuar në Top Talk, pranoi përpara gazetarit Denis Dyrnjaja se tregu i hidrokarbureve është zhytur në paligjshmëri. Ai sjell shembuj të kontrolleve që janë zhvilluar së ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Gjermani: Universitetet e kurorëzuara në nivel ekselence

Top Channel - parë: 4 orë

Ministrja gjermane e shkencave, Anja Karliczek shpalli universitete ekselente dhjetë shkolla të larta dhe ligën e tre universiteteve të Berlinit. Perveç nderimeve, fituesit e titullit do të marrin ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Fotot/ Çfarë kanë pasur në mendje krijuesit e këtyre gjërave?!

Top Channel - parë: 4 orë

Në fotot që do të shihni më poshtë, nuk duket e qartë ideja se çfarë prodhuesit e këtyre gjërave kanë pasur në mendje. Mendja njerëzore është vërtetë misterioze që ndoshta e bën jetën shumë më ...

Haradinaj letër për Presidentin dhe opozitën: Qëndroj kryeministër deri në zgjedhjen e Qeverisë së re

Top Channel - parë: 4 orë

Kryeministri ende në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj i është drejtuar me letër krerëve të institucioneve dhe kryetarëve të partive opozitare, ku i njofton për dorëheqjen e parevokueshme nga ...

248 artikuj të ndërlidhur »

Kriza politike, Ruçi: Zgjidhja me dialog, por pa shkelur vijat e kuqe

Top Channel - parë: 4 orë

Gramoz Ruçi thotë se zgjidhja e krizës politike mund të vijë vetëm nëpërmjet dialogut, por pa shkelur vijat e kuqe, që për kryeparlamentarin janë Kushtetuta dhe pakthyeshmëria e reformës në drejtësi.

8 artikuj të ndërlidhur »

Miliarda dollarë fitime/ Në krye të listës, thyen rekordin 10-vjeçar të “Avatar”

Top Channel - parë: 4 orë

Mbretërimit 10-vjeçar të Avatar-it, si filmi me fitimet më të mëdha në botë, i erdhi fundi. Të dielën, “Avengers Endgame” i Marvelit, kapërceu $ 2.79 miliardë dollarët në “box office”, ç’ka e ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Kalimi i Kopshtit Botanik në pronësi të Bashkisë, FSHN: Në kundërshtim flagrant me VKM–në

Top Channel - parë: 4 orë

Fakulteti i Shkencave të Natyrës ka reaguar pas vendimit të fundit të Këshillit të Ministrave për “Për kalimin në pronësi, të Bashkisë Tiranë, të disa pasurive të paluajtshme në zonën kadastrale 3292 ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Dyshja që do të qeverisë Ukrainën pas zgjedhjeve, një ish komedian dhe një yll rock-u

Top Channel - parë: 5 orë

Partia e Presidentit të Ukrainës, ish komedianit Volodimir Zelensky, fitoi shumicën në zgjedhjet e parakohshme parlamentare, duke shënuar kështu konsolidimin e fuqisë së tij politike.

35 artikuj të ndërlidhur »

Kolegji Zgjedhor rrëzon kërkesën e BD, i hapet rruga konstituimit të Këshillit Bashkiak të Tiranës javës tjetër

Top Channel - parë: 5 orë

Pas rrëzimit të kërkesës së Bindjes Demokratike ditën e sotme nga Kolegji Zgjedhor, i hapet rruga konstituimit të Këshillit Bashkiak të Tiranës. Pritet që mandatet e Këshillit Bashkiak të Tiranës të ...

36 artikuj të ndërlidhur »

“Hemingway Jazz Fest” – Festa në Tiranë në 120 vjetorin e lindjes së shkrimtarit të madh

Top Channel - parë: 5 orë

Oborri i sheshit të Univeritetit Politeknik përgjatë netëve të se dielës dhe të hënës ka marrë tjetër pamje. Njerëz që vallëzojnë të shkujdesur, i gëzohen tingujve jazz, dhe veshja tipike është ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Përfundon  Yzberisht-Kashar, Veliaj: 90% e banorëve e duan Unazën e Re

Top Channel - parë: 5 orë

Bashkia e Tiranës ka përfunduar investimet për ndërtimin e rrugës që lidh Yzberishtin me Kasharin, të cilat janë kryer njëkohësisht me ndërtimin e bulevardit të ri.

5 artikuj të ndërlidhur »

Tatimet: Aksioni deri në fund të vitit. Kontroll dhe pikave të karburantit

Top Channel - parë: 5 orë

Deri në fund të vitit tatimet do të kontrollojnë rreth 6200 biznese nga sektorët e evidentuar me risk të lartë. Drejtorja re përgjithshme e tatimeve, Delina Ibrahimaj tha se sektorët problematike ...

19 artikuj të ndërlidhur »

3 vjet reformë në drejtësi/ Ambasada e SHBA publikon video: Të gjithë të barabartë para ligjit

Top Channel - parë: 5 orë

U mbushën plot tre vite nga ndryshimet kushtetuese që i hapën rrugë pastrimit te sistemit te drejtësisë. Një reformë e cila pati dhe ka mbështetjen dhe gardianët e saj SHBA dhe BE.

84 artikuj të ndërlidhur »

Hapen ofertat për Unazën e Re/Tetë kompani në garë për tenderin e ri, propozimet  nga 14 deri 18 mln euro

Top Channel - parë: 5 orë

Autoriteti Rrugor Shqiptar hapi ofertat e tenderit për ndërtimin e unazës së re, në segmentit që përfshin rrethrrotullimin e shqiponjës. Top Channel ka mësuar se në garë kanë marrë pjesë 8 kompani, ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Axhenda e Asamblesë Socialiste/ Zgjedhje në PS, Edi Rama kërkon një mandat tjetër

Top Channel - parë: 5 orë

Socialistët do të mbledhin nesër Asamblenë Kombëtare. Gazetari i Top Channel, Muhamed Veliu, raportoi se në fokus të kësaj asambleje do të jetë rezultati zgjedhjeve të 30 Qershorit.

11 artikuj të ndërlidhur »

3 vjet nga Reforma në Drejtësi, reagon Meta

Top Channel - parë: 6 orë

Lidhur me votimin e reformës në drejtësi 3 vite më parë në parlament, ka reaguar edhe presidenti Ilir Meta. Ndërsa shpreh falenderimet e tij veçanërisht për Komisionin e Venecias, për të gjithë ...

84 artikuj të ndërlidhur »