TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Top Channel

Lufta ekonomike/ Kina tërhiqet, heq taksat për produktet amerikane

Top Channel - 14.09.2019

Kina ka bërë një hap të madh për të rregulluar marrëdhëniet me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Qeveria Kineze ka hequr takasat për sojën, mishin e derrit dhe disa produkte të tjera amerikane.

6 artikuj të ndërlidhur »

Londër/ Sulm me thikë, 1 i vdekur dhe 1 i plagosur

Top Channel - 14.09.2019

Londra është tronditur dje në mbrëmje pasi një person është vrarë dhe një tjetër është plagosur pas një sulmi me thikë. Ngjarja e rëndë ndodhi në rrugën Camden rreth orës 23:15.

6 artikuj të ndërlidhur »

Situata shqetësuese, shpenzimet globale ushtarake rriten çdo ditë

Top Channel - 14.09.2019

Më 11 shtator Shtetet e Bashkuara kujtojnë jetët e humbura në sulmet terroriste të 11 shtatorit në tokë amerikane. Presidenti, nënpresidenti dhe të tjerë do të marrin pjesë në ceremoni përkujtimore ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Craft: Udhëheqja e Amerikës është e rëndësishme

Top Channel - 14.09.2019

Kelly Craft filloi ditën e parë të punës si ambasadore e SHBA në OKB duke siguruar se do të vazhdojë politikat e filluara nga administrata e presidentit Trump.

Bullgari: Gazetarët e radios shtetërore në protestë për fjalën e lirë

Top Channel - 14.09.2019

Dhjetëra gazetarë të Radios Kombëtare Bullgare (BNR) që drejtohet nga shteti, organizuan një protestë të premten në mbështetje të lirisë së medias pasi një kolege e tyre, e cila njihet për mbulimin ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Statuja e mareshalit sovjetik shkakton përplasje diplomatike midis Rusisë e Çekisë

Top Channel - 14.09.2019

Një votim në asamblenë e një qarku të Pragës për të hequr një statujë të mareshalit sovjetik, Ivan Konev, shkaktoi përplasje diplomatike midis Rusisë dhe Republikës Çeke.

2 artikuj të ndërlidhur »