TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Top Channel

Tërmeti i fortë në Shqipëri/ Shtatë të plagosur në Tiranë

Top Channel - I sapo botuar

Shërbimet e emergjencës lajmërojnë se pas tërmetit kanë nisur të kërkojnë ndihmë personat e lënduar. Nga shembja e një shtëpie pranë autostradës Tiranë Durrës janë plagosur dy persona.

65 artikuj të ndërlidhur »

Dëmet në Tiranë/ Njerëzit në panik – FOTO

Top Channel - I sapo botuar

Tërmeti i fuqishëm 5.8 ballë që “shkundi” sot Shqipërinë ka shkaktuar shumë panik te njerëzit. Në galerinë e mëposhtme do të shihni disa nga pamjet e shkatërrimit në Tiranë.

65 artikuj të ndërlidhur »

Tërmet i fuqishëm në Shqipëri/ Ja zonat dhe pamjet e shkatërrimit që solli ky tërmet

Top Channel - I sapo botuar

Një tërmet i fuqishëm ka shkundur vendin tonë. Sipas raportimeve të para të ardhura në redaksinë e Top Channel epiqendra ishte në Durrës, ka njoftuar ministria e Mbrojtjes.

65 artikuj të ndërlidhur »

E tmerrshme/ Tërmeti i fuqishëm shkund Shqipërinë

Top Channel - parë: 31 min

Një tërmet i fuqishëm ka shkundur Shiqipërinë. Sipas raportimeve të para epiqendra ishte në Elbasan. Mësohet se tërmeti ishte 5.8 ballë. ⁸ Top ...

65 artikuj të ndërlidhur »

Alibeaj: Tahiri nuk do të bëjë asnjë ditë burg, sepse shteti i Ramës mbron bashkëpunëtorët e tij

Top Channel - parë: 1 orë

Në një deklaratë nga PD, Enkelejd Alibeaj është shprehur se, “Saimir Tahiri nuk do të bëjë asnjë ditë burg, sepse shteti i Ramës ka 2 standarde: Mbron bashkëpunëtorët e tij, ndëshkon njerëzit e ...

62 artikuj të ndërlidhur »

Gjurmë Shqiptare: Qyteti që nuk është në hartë. Si u zbulua dhe rivarros qyteti Ilir ?

Top Channel - parë: 1 orë

Në këtë vend sot të boshtë fshihet një qytet i lashtë. Nuk po flasim për një dyshim, sepse nuk është i tillë. Arkeologët e kanë faktuar ekzistencën e tij, madje duke nxjerrë në dritën e diellit një ...

Panucci ikën në Greqi/ Pas Shqipërisë kalon në kampionatin grek

Top Channel - parë: 2 orë

Karriera si trajner i Kristian Panuçit nuk do të ndalet. Ish tekniku i kombëtares shqiptare nga e cila u largua në muajin mars pas humbjes me Turqinë në kualifikueset e Euro 2020, mund të vazhdojë ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Riparohet shkolla e Vaqarrit/ Veliaj: Investimet si brenda dhe jashtë Unazës

Top Channel - parë: 2 orë

Ish shkolla e vjetër e Vaqarrit është rikonstruktuar nga bashkia e Tiranës dhe ambientet e saj do të shërbejnë si kopsht për fëmijët e kësaj zone. “Mund të jemi në Bllok, mund të jemi diku në një nga ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Tirana pa ujë/ PD akuzon kryebashkiakun Veliaj

Top Channel - parë: 2 orë

Shumë zona në Tiranë po vuajnë prej disa ditësh mungesën e ujit. Demokratët fajësuan Bashkinë e Tiranës jo vetëm për problemet me furnizim, por edhe për ujin e ndotur.

15 artikuj të ndërlidhur »

Tahiri: SHBA, presion Gjykatës/ Ish ministri tregon gabimin e madh me hashashin

Top Channel - parë: 2 orë

“Me vlen më shumë drejtësia se sa kjo histori, se sa partia”, është shprehur ish-ministri, Sajmir Tahiri. Në daljen e tij të parë pas vendimit të Gjykatës, që i hoqi tre akuza të çështjeve të drogës ...

517 artikuj të ndërlidhur »

Ekskluzive/ Rama: Tahiri, çështje e drejtësisë. Në raport me ligjin përgjegjësia është personale

Top Channel - parë: 2 orë

Kryeministri Rama tha sot se Saimir Tahiri është një çështje e Drejtësisë. I pyetur nga Top Channel, Rama thotë se çdo përgjegjësi në raport me ligjin e kujtdo është personale.

62 artikuj të ndërlidhur »

613 kg kokainë/ Arbër Çekaj shfaqet përpara trupit gjykues, si reagon ndaj akuzave (Fotot)

Top Channel - parë: 3 orë

Arbër Çekaj, personi i akuzuar për 613 kg kokainë të sekuestruar në portin e Durrësit vitin e kaluar, ka dalë sot përpara trupit gjykues në Gjykatën e Krimeve të Rënda.

17 artikuj të ndërlidhur »

Vjeshta e mrekullueshme/ Spektakli i ngjyrave që largon trishtimin e stinës – FOTO

Top Channel - parë: 3 orë

Në hemisferën veriore ka ardhur vjeshta, kjo stinë që na shërben si tranzit nga vera në dimër. Me shkurtimin e ditës dhe uljen e temperaturave është stina që mund të sjellë edhe trishtim te disa ...

Makinat e rralla 60 vjeçare ekspozohen në Shkodër – FOTO

Top Channel - parë: 3 orë

Rreth 40 makina të viteve 60, koleksione të ndryshme nga e gjithë Europa janë prezantuar përmes një ekspozite në qytetin e Shkodrës. “Retro Koleksioni Shqiptar” mblodhi të gjithë të apasionuarit dhe ...

Meta kërkon Gjykatën e Lartë: Të drejtat e qytetarëve po cënohen, askush nuk mban përgjegjësi

Top Channel - parë: 3 orë

Presidenti Ilir Meta thotë se të drejtat e qytetarëve shqiptarë për të patur një shqyrtim gjyqësor brenda një afati të arsyeshëm, po cënohen nga mungesa e Gjykatës së lartë.

5 artikuj të ndërlidhur »

U përplas nga makina, 27 vjeçari ndërron jetë në spital

Top Channel - parë: 3 orë

27 vjeçari me iniciale Y.M., i cili u përplas me makinë mëngjesin e sotëm teksa lëvizte me biçikletë, ka ndërruar jetë në spital. Ngjarja ndodhi rreth orës 08:30, në Ishull Lezhë.

11 artikuj të ndërlidhur »

Dënimi “ministrit kampion”/ Rama thyen heshtjen, flet për Top Channel

Top Channel - parë: 4 orë

Për Edi Ramën ish ministri Tahiri ishte vlerësuar si “ministri kampion”. Dy ditë pasi Gjykata e gjeti fajtor për shpërdorim detyre, kryeministri Edi Rama thyen heshtjen.

62 artikuj të ndërlidhur »

Ti raporton/ Flamujt kuq e zi të harruar në shtyllat e ndriçimit – Foto

Top Channel - parë: 4 orë

Banorët e rrugës “Kont Leopold Breht”, në Tiranë kanë dërguar në redaksinë e Top Channel, në rubrikën “Ti raporton”, fotot e disa flamujve kombëtare në gjendje shumë të keqe, të harruar në shtyllat e ...

Ti Raporton/ Plehrat mbulojnë liqenin e Mëzezit, qytetari: Po krijohet një “bombë ekologjike”

Top Channel - parë: 4 orë

Plehrat që hidhen kudo që mund të gjendet një hapësirë bosh janë një problem i vazhdueshëm për shumë qytetarë. Edhe qytetari që ka dërguar këto foto në “Ti raporton” (+355 69 313 1311) në Top ...

Koshtunica: Zgjidhja për Kosovën, si Hong Kongu

Top Channel - parë: 4 orë

Ish-presidenti dhe ish-kryeministri i Serbisë, Vojisllav Koshtunica, ka deklaruar se kishte një propozim për zgjidhjen e çështjes së Kosovës dhe se ai bazohej në modelin e Hong Kongut.

14 artikuj të ndërlidhur »