TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Top Channel

Hetimi në Kongres, Trump del në mbrojtje të avokatit të tij Rudy Giuliani

Top Channel - parë: 6 orë

Presidenti Donald Trump vazhdon të luftojë hetimin e demokratëve për shkarkimin e tij. Sipas gazetës “The Washington Post”, tashmë ambasadori amerikan në Bashkimin Evropian ka vendosur të dëshmojë në ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Challandes optimist: Asgjë nuk ka ndryshuar, të fitojmë ndaj Malit të Zi

Top Channel - parë: 6 orë

Ndeshja e radhës është ajo më e rëndësishmja, për Bernard Challandes asgjë nuk ka ndryshuar pavarsisht fitores së Çekisë ndaj Anglisë, pasi fillimisht Kosova e tij duhet të bëjë detyrën dhe të fitojë ...

102 artikuj të ndërlidhur »

Holanda pranë kualifikimit, Rusia zyrtarisht në Euro 2020!

Top Channel - parë: 7 orë

Fitorja e 4-t radhazi për Holandën që tashmë është shumë pranë kualifikimit në Euro 2020. Tulipanët u ngjitën përkohësisht në krye të grupit C falë suksesit 1-2 në Minsk ndaj Bjellorusisë, një fitore ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Barazon me miqësoren, me Nigerinë Brazili ngec sërish

Top Channel - parë: 7 orë

Brazili sërish nuk arrin të fitojë dhe e con në 4 numrin e sfidave miqësore pa sukses. këtë radhë skuadra 5 herë kampione e botës u ndal në barazimin 1-1 me Nigerinë në një ndeshje të zhvilluar në ...

26 artikuj të ndërlidhur »

Ministri gjerman: BE të mbajë premtimin për hapjen e negociatave me Shqipërinë

Top Channel - parë: 7 orë

Bashkimi Evropian duhet të mbajë premtimin për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, pasi dy vendet kanë kryer detyrat e kërkuara dhe meritojnë të shpërblehen, deklaroi ministri ...

17 artikuj të ndërlidhur »

10 gjëra misterioze që na ndodhin kur flemë!

Top Channel - parë: 7 orë

Natën do të dëshironim të flinim në mënyrë paqësore dhe të rivendosim energjinë… Sidoqoftë, është e vështirë të gjesh një person që kurrë nuk ka hasur në disa ndjesi të çuditshme dhe të pakëndshme që ...

Ndalimi i Klevis Balliut dhe protuestuesve/ Basha: Nëse lajmet nga Brukseli janë negative, ngjarje si e sotmja janë ...

Top Channel - parë: 7 orë

Kreu i PD, Lulzim Basha ka reaguar pas ndalimit nga policia të ish-deputetit Klevis balliu dhe disa protestuesve nga policia. Duke e cilësuar këtë javë vendimtare për vendin Basha shkruan: “Nëse ...

49 artikuj të ndërlidhur »

Një imam shqiptar, kapelan në policinë e Nju Jorkut

Top Channel - parë: 8 orë

Imam Tahir Kukaj i qendrës Islamo-Kulturore në Staten Island të Nju Jorkut, ka tani një detyrë të re. Ai shërben edhe si kapelani mysliman i policisë së Nju Jorkut.

11 artikuj të ndërlidhur »

Tirana nesër pa drita, zonat dhe oraret

Top Channel - parë: 8 orë

OSHEE ka njoftuar se për shkak të punimeve për rikonstruksionin e kabinave, më 14 tetor (e hënë), do të stakohet energjia në disa zona në kryeqytet. Zonat dhe oraret si më poshtë: 09:00-12:30 rruga ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Daka: Mbi 15 mijë zarfe të verifikuara do të dërgohen në QNR

Top Channel - parë: 8 orë

Komisioni Qendror Zgjedhor pas rastit të kundërmimit dhe shfaqjes së alergjisë të nëntë zyrtarëve të saj duke verifikuar votat e ardhura nga Serbia, ka mbajtur mbledhje të jashtëzakonshme.

192 artikuj të ndërlidhur »

Çmimi “Fatos Baxhaku”/ Mbyllet Festivali i Filmit Ballkanik dhe Kulinarisë në Pogradec

Top Channel - parë: 8 orë

Është mbyllur edicioni i 9-të i Festivalit të Filmit Ballkanik dhe Kulinarisë në Pogradec. Me një ceremoni të veçantë, organizuar në qendër të qytetit, mbrëmja e së shtunës ka vlerësuar më të mirët e ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Cila të ka “acaruar” gjatë xhirimeve dhe cila ka qenë komode? Don Phenom vihet në vështirësi në “E Diell”!

Top Channel - parë: 8 orë

Nëse ka ndonjë reper shqiptar që ka bërë shumë bashkëpunime si me artistë me emër, po ashtu dhe të rinj, ai është Don Phenom. Mirëpo qëllon që gjatë punës me ta, të ketë dhe pak “acarime” nervash me ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Reja kërkon lojë dhe pikë/ Para ndeshjes me Moldavinë: Vijimi i kontratës në dorën e FSHF

Top Channel - parë: 9 orë

Loja e mirë e kombëtares shqiptare në sfidën e zhvilluar ndaj Turqisë u pasua nga zhgënjimi në finalen e sfidës në Stamboll me humbjen e pamerituar, diçka që sipas trajnerit Reja, ka lënë shenjë te ...

35 artikuj të ndërlidhur »

Reagimi i Lleshaj/ PD: Nuk e kupton qëndresën e banorëve. Jeton në dy shtëpi të padeklaruara

Top Channel - parë: 9 orë

Pasi ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj deklaroi se Partia Demokratike po keqpërdor edhe fëmijë në protestë, ka reaguar edhe Sekretari i Përgjithshëm i PD Gazmend Bardhi.

23 artikuj të ndërlidhur »

Tri çifte binjakësh në klasë të parë/ Klasa më e veçantë në shkollën “Fan Noli” në Tiranë

Top Channel - parë: 9 orë

Kjo është shkolla Fan Noli, por klasa e pare-C është më vecanta sepse në të mësojnë për herë të parë a,b,c-në tri çifte binjakësh. Për mësuese Mirën kjo është një sfidë, pasi binjakët shumë herë ...

Protesta te Unaza e Re/ Lleshaj për opozitën: Drejtuesit mos të fshihen pas grave dhe fëmijëve

Top Channel - parë: 9 orë

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka reaguar pas protestës që zhvilluan sot pasdite banorët e Unazës së re ku pjesë mori edhe opozita. “Pushimet e verës duket se nuk e ndihmuan Partinë Demokratike ...

23 artikuj të ndërlidhur »

Situatë kaotike me kontabilistët/ Hetimi i bordit mbikqyrës: Nga 3000, vetëm 600 në përputhje me ligjin

Top Channel - parë: 9 orë

Pjesa dërrmuese e kontabilistëve që përgatisin dhe certifikojnë bilancet e bizneseve janë të palicencuar ose nuk përmbushin kërkesat ligjore. Situata kaotike është konstatuar pas një hetimi nga bordi ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Shoqërohet në polici Klevis Balliu

Top Channel - parë: 9 orë

Ish-deputeti i PD, Klevis Balliu pas protestës së banorëve të Unazës së Re është shoqëruar nga policia. Bashkë me të janë shoqëruar edhe disa persona të tjerë.

49 artikuj të ndërlidhur »

Refuzon eliminimin, konkurrenti thyen mikrofonin dhe kamerat në “E Diell” (video)

Top Channel - parë: 9 orë

Ishte episodi i radhës i “Beauty” në programin e “Diell”, ku si çdo javë, një nga konkurrentët parukierë apo make up artist përfshihen në një sfidë bukurie. Në fund njëri – prej tyre eleminohet.

3 artikuj të ndërlidhur »

Don Phenom flet për herë të parë për të “dashurën” e portaleve

Top Channel - parë: 10 orë

Çfarë nuk u shkrua për vajzën misterioze që shoqëronte reperin e famshëm shqiptar Don Phenom disa javë më parë në koncertin e Capital T në Tiranë. Por Don Phenom nuk reagoi kurrë, të paktën deri ...

3 artikuj të ndërlidhur »