TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tetova Sot

Do ti a djegim shtëpinë/Kërcënohet i riu që vrau dhëndrin dhe mbesën mbrëmë, ndërsa lëndoi motrën dhe djalin rëndë

Tetova Sot - parë: 11 orë

Familjarët dhe fqinjët të të ndjerit Jastreb Asanoviq (38) dhe Ivana Roniq (19) nga Knjazhevaci i Serbisë kanë paralajmëruar se do ti shkatërrojnë shtëpinë vrasësit Nenad Roniq (63), përcjell ...

NKP-Saraj: Fillon pastrimi në të gjithë rrugët e komunës së Sarajit

Tetova Sot - parë: 12 orë

Ndërmarrja Komunale Publike “Saraj”, për herë të parë në formë të organizuar dhe sistematike do të angazhohet në mirëmbaje dhe pastrimin e rrugëve lokale dhe rajonale nga drunjtë dhe kaçubat në të ...

EVN e mbështeti fushatën për mbrojtje nga zjarret

Tetova Sot - parë: 12 orë

Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim gëzoi mbështetjen e EVN për realizim të fushatës për mbrojtje nga zjarret. Qëllimi është i përbashkët: mbrojtja e vendbanimeve, pyjeve dhe burimeve natyrore gjatë ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Tetovë, policia dje ka dënuar 14 shoferë për tejkalim të shpejtësisë

Tetova Sot - parë: 12 orë

Pjestasrët e policisë nga Sektori për punë të brendëshme Tetovë, dje 14-korik prej ora 14 deri ora 20, kanë realizuar aksion kontrollues për tejkalimin e shpejtësisë, në vendbanim dhe jashtë ...

Alternativa kompleton ekipin, ja kush janë nënkryetarët dhe sekretarët

Tetova Sot - parë: 12 orë

Duke hyrë në një fazë të re të konsolidimit të partisë, pasi që ka përfunduar regjistrimi si parti dhe pasi që kanë përfunduar proceset zgjedhore, Alternativa tashmë i ka plotësuar edhe organet ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Osmani: Partnerët e koalicionit nuk funksionojnë me kushtëzime, por me marrëveshje të ndërsjella

Tetova Sot - parë: 12 orë

Fatmir Besimi eshte kuadër të cilin do e kishte deshiruar cdo institucion ekonomiko- finansiar perfshi ketu edhe Banka popullore por kjo eshte çeshtje e ekspertizes se tij profesionale e jo e ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Kryeparlamentari Xhaferi do të qëndrojë në vizitë pune në Uashington – SHBA

Tetova Sot - parë: 13 orë

“Me ftesë të Partneritetit Demokratik të Dhomës Përfaqësuese të SHBA-së (HDP), Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut Talat Xhaferi do të qëndrojë në vizitë pune në Uashington – ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Vendosen sot çmimet e reja të karburanteve në Maqedoni

Tetova Sot - parë: 13 orë

Komisioni Rregullator për Energji sot në mesditë do të bëj të ditur çmimet e reja të derivateve të naftës. Javën e kaluar benzina u shtrenjtua për gjysmë denari, ndërsa dizeli më lirë për gjysmë ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Moti sot në Maqedoni të Veriut

Tetova Sot - parë: 13 orë

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe me temperatura mesatare paradite, dhe me mjegulla e shi pasdite. Temperaturat ditore do të lëvizin nga 16° Celsius e deri në 23°C.

34 artikuj të ndërlidhur »

Albright i shkruan Haradinajt

Tetova Sot - parë: 13 orë

Ish sekretarja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeleine Albright, i ka dërguar letër kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj. Dërgimin e letrës nga Albright Haradinaj e ka bërë publike ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Beogradi shpreson se vizita e Macronit do t’i jap fund taksës

Tetova Sot - parë: 14 orë

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, arrin të hënën për vizitë në Serbi. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe ai francez Macron, do të nënshkruajnë rreth 20 marrëveshje bashkëpunimi në fushën ...

125 artikuj të ndërlidhur »

Shefi i diplomacisë turke për vizitë zyrtare në Shkup

Tetova Sot - parë: 14 orë

Ministri turk i Punëve të Jashtme, Mevlut Çaushogllu sot dhe nesër do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Siç kumtoi MPJ turke, Çaushogllu në Shkup do të ketë takim ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Fqinjët dëgjuan britma të mëdha dhe përnjëherë gjithçka ndaloi, ja çfarë i ndodhi gruas

Tetova Sot - parë: 14 orë

38 vjeçarja Sanela Kadriç, nënë e një fëmije të mitur, ka ndërruar jetë pasi që u pickua nga një bletë derisa ishte duke mbledhur rrobat. Tragjedia ka ndodhur të premten rreth orës 14.00, atëherë kur ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Rrëqethëse: Ja si humbi jetën 25 vjeçarja

Tetova Sot - parë: 14 orë

Kishin planifikuar një fundjavë të bukur me familjen, si u humbi jetën 25 vjeçarja në kanionin e Holtës. Kishte shkuar për të vizituar Kanionin e Holtës në Gramsh bashkë me familjen, humb jetën ...

93 artikuj të ndërlidhur »

Kërkohet në gjithë Europën, shtirej si miliarder, vidhte femrat që joshte

Tetova Sot - parë: 15 orë

Një vajzë 29-vjeçare nga Norvegjia ka folur hapur në media për të demaskuar një mashtrues që tani po kërkohet në shumë vende të Europës. Ajo tregoi se e kishte njohur në Londër, dhe ai ishte shtirur ...

Hedhja me parashutë kthehet në tragjedi, aeroplani me 9 persona rrëzohet fill pas ngritjes në Suedi

Tetova Sot - parë: 15 orë

Nëntë persona humbën jetën nga rrëzimi i një aeroplani të vogël sportiv pranë Umea, një qytet i vogël në veri të Suedisë, thanë autoritetet të dielën.

7 artikuj të ndërlidhur »

Kreshnik Bekteshi për vizitë punë në Gjenevë

Tetova Sot - parë: 15 orë

Ministri i ekonomisë, Kreshnik Bekteshi nga sot deri të mërkurën do të udhëheqë delagacionin e RMV-së në Revizionin e Dytë të politikës tregtare në selinë e Organizatën tregtare Botërore në Gjenevë ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Donald Trump i thotë kongresistes amerikane me shami të kthehet mbrapsht nga ka ardhur

Tetova Sot - parë: 15 orë

Presidenti amerikan Donald Trump ka thënë që disa prej kongresisteve demokrate nga vende “ku qeveritë janë një katastrofë e plotë” duhet të “kthehen mbrapsht nga kanë ardhur dhe të ndihmojnë në ...

37 artikuj të ndërlidhur »

Bie borë në mes të verës në Bullgari (VIDEO)

Tetova Sot - parë: 15 orë

Mbrëmë ka rënë borë në Malin Musala, maja më e lartë në Bullgari, pjesa më e madhe e vendit u ballafaqua me stuhi dhe mot me shi. Mediat në Bullgari raportojnë se në majën e Mussalsa, e cila ka një ...

20 artikuj të ndërlidhur »

Vazhdojnë kolonat me mërgimtarë edhe në orët e para të mëngjesit në pikat kufitare

Tetova Sot - parë: 15 orë

Fundjava ka qenë më e ngarkuar në pikat kufitare se ditëve të tjera. Mërgimtarët edhe këtë vit kanë zgjedhur trafikun urban për të kaluar pushimet në vendlindje.

36 artikuj të ndërlidhur »