TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tetova Sot

Studentët e shkencave të mjekësisë të UT-së ndoqën trajnime speciale për emergjencë dhe stomatologji

Tetova Sot - 19.05.2019

Në kuadër të Kongresit Shkencave të Natyrës, Shëndetësisë dhe Teknologjisë, që u organizua nga Universiteti Tetovës, Fakulteti i Shkencave të Mjekësisë e organizoi Konferencën IV shkencore ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Granit Xhaka së shpejti bëhet baba

Tetova Sot - 19.05.2019

Graniti dhe Leonita Xhaka kanë njoftuar se së shpejti do të bëhen prindër. Futbollisti me origjinë shqiptare përmes një fotografie të publikuar në Instagram ka njoftuar së së shpejti do të bëhet ...

23 artikuj të ndërlidhur »

Të bësh punët e shtëpisë çdo ditë nga 30 minuta, mund të zgjasë jetën

Tetova Sot - 19.05.2019

Një studim i Universitetit të Floridës ka treguar se shpenzimi i të paktën 30 minutave në ditë duke bërë punët e shtëpisë është e mirë për shëndetin tuaj dhe mund të bëjë që ju të jetoni më gjatë! ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Shefqet Krasniqi: Nëse e shikon një femër rrugës, me sy e me mendje e ke qitur përtokë Ramazanin

Tetova Sot - 19.05.2019

Imami i Xhamisë së Madhe në Prishtinë, Shefqet Krasniqi, ka qenë mysafir në emisionin n’Kosovë Show. I pyetur rreth agjërimit në këtë muaj të Ramazanit, Krasniqi ka përmendur se në çfarë forme ...

Mësuesja kërcënonte nxënësit: Seks ose ngelni në klasë! (FOTO)

Tetova Sot - 19.05.2019

Një mësuese në Kolumbi po vuan dënimin me burg sepse detyronte nxënësit e saj që të kryenin marrëdhënie seksuale me të, pasi në të kundërt do të kishin penalitete. 40-vjeçarja e martuar, Yokasta M.

9 artikuj të ndërlidhur »

Një vit pi alkooI, në Ramazan nuk përdori e agjëroj, a më pranohet agjërimi? Shefqet Krasniqi befason

Tetova Sot - 19.05.2019

Një vit pi alkooI, në Ramazan nuk përdori e agjëroj, a më pranohet agjërimi, ishte një pyetje e bërë nga një dëgjues ndaj Shefqet Krasniqit. Se çka thotë ai Loading..

Facebook regjistron firmën e re të teknologjisë financiare në Zvicër

Tetova Sot - 19.05.2019

Sipas të dhënave të Regjistrit Tregtar të Gjenevës, Libra Networks LLC është regjistruar në Zvicër më 2 maj nga Facebook Global Holdings II LLC. “Shërbime në fushat e financës dhe teknologjisë, ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Shkëndija kampione, flet Lorik CANA: Projekt fitues, identiteti ynë po njihet edhe për sportin

Tetova Sot - 19.05.2019

Lorik Cana, ish-kapiteni i kombëtares shqiptare ka dhënë një intervistë për televizionin Klan Maqedonia, është shprehur se fakti që Shkëndija fitoi titullin, do të thotë se është një projekt fitues ...

28 artikuj të ndërlidhur »

Presidenti i Shkëndijës: Po negociojmë me futbollistë të Kombëtares, duam grupet e Europës

Tetova Sot - 19.05.2019

Ndonëse e fitoi titullin kampion të Maqedonisë së Veriut disa javë më parë, Shkëndija ngriti trofeun vetëm sot, ndërsa në qytetin e Tetovës është organizuar edhe një festë me pjesëmarrjen e shumë ...

28 artikuj të ndërlidhur »

Shkëndija me stil feston titullin, Bellasica i bashkohet Pobedës në Ligën e dytë

Tetova Sot - 19.05.2019

Shkëndija me stil ka mbyllur ndeshjet e saja në terren vendas, teksa sot në kuadër të javës së 35-të me rezultatin 4:1 mundi Akademia Pandevin, njofton “infOSport.mk”.

28 artikuj të ndërlidhur »

55-vjeçarja gjendet e vdekur në një shtëpi pushimi

Tetova Sot - 19.05.2019

Një grua pesëdhjetë e pesë vjeçare nga fshati Jankoec u gjet i vd.ekur në shtëpinë e miqve nga i njëjti fshat. Sipas deklaratave të të pranishmëve në shtëpi, ajo dy ditë më parë me burrin e saj shkoi ...

2 artikuj të ndërlidhur »

“Polici” nga Maqedonia ia plaçkit 150 mijë franga gruas nga Zvicra

Tetova Sot - 19.05.2019

Një zvicerane 55-vjeçare, një polici të rremë nga Maqedonia e Veriut, ia ka dorëzuar të hollat dhe stolitë me një vlerë prej mbi 150,000 frangash zvicerane, të martën në Kreuzlingen.

4 artikuj të ndërlidhur »

Mandati i Gruevskit gjatë kësaj jave në Komision

Tetova Sot - 19.05.2019

Seanca për marrjen e mandatit për të arratisurin Nikolla Gruevski do të mbahet të martën ose më së voni të mërkurën, njoftojnë nga Komisioni parlamentar për Çështje të Mandatit dhe Imunitetit.

30 artikuj të ndërlidhur »

‘I ashpër, i pabesë’, Bamir Topi rrëfen takimin me Ramizë Alinë: Ja çfarë më tha për Sali Berishën

Tetova Sot - 19.05.2019

Në librin e tij, Bamir Topi ka rrëfyer edhe takimin me Ramiz Alinë në vitin 2009. Nga ky takim ish-presidenti nuk është ndjerë mirë pasi Alia i ka dhënë mbështetje për zjgidhjen e krizës në 2009, ...

Jennifer Lopez çmend meshkujt me paraqitjen e fundit, duket si pornostare

Tetova Sot - 19.05.2019

Ylli i muzikës Botërore, Jennifer Lopez, duket se ka vendosur t’i çmendë fare meshkujt. Ajo së fundmi ka publikuar klipin e këngës së sa më të re, të titulluar “Medicine Remix”.

5 artikuj të ndërlidhur »

E humba burrin nga kanceri para një viti. Dua që t’i mbani në mend fjalët e mia.

Tetova Sot - 19.05.2019

Të dielën e kaluar, Gazeta Express, solli historinë e një nëne e cila gjeti forcën për ta mësuar vajzën e saj për të notuar, ndërsa e kishte humbur djalin gjatë një aksidenti në pishinë.

3 artikuj të ndërlidhur »

Dy gola të shpejtë të MEssit brenda një minute (VIDEO)

Tetova Sot - 19.05.2019

Messi vazhdon me formën e jashtëzakonshme. Argjentinasi ka realizuar dy gola brenda një minute për ta dërguar skuadrën e tij në epërs. Fillimisht në minutën e 31-të barazoi shifrat, para se një ...

​Zvicra miraton ligjin e ri të armëve

Tetova Sot - 19.05.2019

Zvicra ka miratuar masat antiterroriste të Bashkimit Evropian (BE) në një referendum ku sot u votua për një ligj që shtrëngon kushtet për zotërimin e armëve, tregojnë sondazhet pas votimit.

22 artikuj të ndërlidhur »

Anglia mbjell 130 mijë drunj për ta luftuar ndryshimin e klimës

Tetova Sot - 19.05.2019

everia angleze ka thënë që më shumë se 130 mijë drunj do të mbillen në qytete dhe qyteza të ndryshme të këtij shteti me qëllim që të luftohet ndryshimi i klimës.

4 artikuj të ndërlidhur »

Nxënësit e ‘Jahja Kemalit ‘ kthehen me sukese nga olimpiada ‘Golden Climate Olympiad’ e Nairobit të Kenisë

Tetova Sot - 19.05.2019

ShMP “Jahja Kemal” nuk ka të ndalur në arritjen e sukeseve. Ajo krahës që ofron kushte dhe cilësi të lartë të arsimit fillor dhe të mesëm, nxënësit e kësaj çerdhe edukativo-arsimore për çdo ditë ...