TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tetova Sot

Njoftim i rëndësishëm për të huajt që jetojnë në Zvicër

Tetova Sot - parë: 12 orë

Lejet e qëndrimit të të huajve do të lëshohen në formatin e kartës së kreditit, duke zëvendësuar letrat e vjetra që ishin si pasaportat, nga 1 nëntori.

3 artikuj të ndërlidhur »

Facebook-u bllokon dhjetëra mijëra aplikacione

Tetova Sot - parë: 12 orë

Zyrtarët e rrjetit social, Facebook, kanë thënë se i kanë bllokuar dhjetëra mijëra aplikacione si pjesë e hetimeve për rastin “Cambridge Analutica”, i cili ishte bërë skandal për shkak të marrjes së ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Oshëtima e uraganit të LDK-së ua ka futur frikën partive rivale!

Tetova Sot - parë: 13 orë

Shkruan: Florim Zeqa Si asnjëherë më parë, nga shkuarja në amshim e liderit historik Ibrahim Rugova, nominimi i zonjës Vjosa Osmani kandidate për kryeministre nga Lidhja Demokratike e Kosovës, e ka ...

73 artikuj të ndërlidhur »

“Mali Sharr si vlerë ekologjike evropiane”

Tetova Sot - parë: 13 orë

Sot, 21 shtator 2019, Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, në kuadër të kampanjës së Sekretariatit për Çështje Evropiane për promovimin e vlerave evropiane “Bashkë drejt ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Grubi në Washington takon Senatorin Amerikan Johnson

Tetova Sot - parë: 13 orë

Gjatë qëndrimit të tij në Washington, Kryetari i Komisionit për Çështje Evropiane dhe i Grupit për miqësi me SHBA, njëkohësisht Sekretar Organizativ i Bashkimit Demokratik për Integrim z.

11 artikuj të ndërlidhur »

As sot nuk ka takim mes grupeve të punës për ligjin për PP

Tetova Sot - parë: 13 orë

As sot nuk do të ketë takim mes grupeve të punës për ligjin për prokurorinë publike, ndonëse një gjë të tillë dje e paralajmëroi Antonio Milloshoski i VMRO-DPMNE-së.

Marku mposht çekun Serban në Londër, para syve të Xhakës dhe Mustafit

Tetova Sot - parë: 13 orë

Boksieri shqiptar Florian Marku ka arritur të fitojë me vendim unanim ndeshjen ndaj çekut Miroslav Serban, të zhvilluar të premten mbrëma në Londër. Marku triumfoi pas gjashtë raundeve të zhvilluar ...

21 artikuj të ndërlidhur »

Shtetasi serb tenton ta dhunojë një femër

Tetova Sot - parë: 13 orë

Policia e Kosovës ka njoftuar se dje ka arrestuar një person në Leposaviq, pasi që i njëjti dyshohet se ka tentuar ta dhunojë një femër, raporton Express.

4 artikuj të ndërlidhur »

Në Tabanoc pritet rreth një orë

Tetova Sot - parë: 13 orë

Në vendkalimin kufitar Tabanoc pritet rreth një orë, kumtoi Lidhja auto-moto në raportin e sotëm më të ri. Në vendkalimet tjera kufitare nga ana e vendit nuk ka pritje më të gjata për hyrje dhe për ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Deskoska: Nuk është rrezikuar siguria e materialeve përgjuese në ndërtesën e PSP-së

Tetova Sot - parë: 13 orë

Ministrja e Drejtësisë dhe anëtare e KE të LSDM-së, Renata Deskoska thotë se nuk është rrezikuar siguria e përgjimeve në objektin e PSP-së, për shkak se prokurori republikan i ka marrë kompetencat ...

32 artikuj të ndërlidhur »

Përfundoi asfaltimi i rrugës Sfillare -Radushë, Bexheti dhe Memeti premtojnë edhe investime tjera (FOTO)

Tetova Sot - parë: 13 orë

Sot ka pwrfunduar rruga, Sfillare -Radushw e premtuar nga kryetari i komunws sw Sarajit dhe drejtori Bekim Memeti. Pas pwrfundimit tw rrugws qytetarwt kanw falenderuar Bexhetin dhe Memetin pwr kwto ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Demiri: LSDM tregon fytyrën e vërtetë, asnjë shqiptar në ekipin e ri të Ministrisë së Financave!

Tetova Sot - parë: 14 orë

Nënkryetari i Lëvizjes BESA, Abdush Demiri, nëpërmjet një statusi në rrjetin social Facebook, ka komentuar ekipin e ri në Ministrinë e Financave, ku nuk është i përfshirë asnjë shqiptar.

4 artikuj të ndërlidhur »

Linjë kanabisi Shqipëri-Maqedoni, lënda narkotike transportohej me kafshë pune

Tetova Sot - parë: 14 orë

Pas informacioneve të marra në rrugë operative se dy shtetas po tentonin të trafikonin lëndë narkotike nëpërmjet kufirit jeshil për në Maqedoninë e Veriut, Policia e Elbasanit menjëherë ka organizuar ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Vihet gurthemeli i shtatores së Kolonel Ahmet Krasniqit në Vushtrri

Tetova Sot - parë: 15 orë

Është vënë gurëthemeli i shtatores së Kolonelit Ahmet Krasniqi, në qendër të qytetit të Vushtrrisë. Në ceremoni morën pjesë kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, si dhe dy kandidatët për ...

26 artikuj të ndërlidhur »

NQP: Rruga është e keqe për autobus të ri, fëmijët le të udhëtojnë me furgon të vjetër

Tetova Sot - parë: 15 orë

Në këtë mënyrë për ç’do ditë nxënësit filloristë të fshatit Vizbeg detyrohen të udhëtojnë nga Vizbegu për në Çair dhe anasjelltas. Përpos autobusit të vjetër, ajo që bie në sy është edhe stërngarkimi ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Tetova Sot - parë: 15 orë

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me i ndryshueshëm, me vranësira dhe reshje të shiut. Gjithashtu do të fryjë erë e përforcuar nga drejtimi verior.

23 artikuj të ndërlidhur »

Aksion masiv për pastrimin e komunave të Shkupit me rastin e Ditës botërore të pastrimit

Tetova Sot - parë: 15 orë

Aksion masiv për pastrim të përgjithshëm në të gjitha komunat e qytetit do të zbatohet sot në organizim të Qytetit të Shkupit dhe NP “Higjiena Komunale” -Shkup.Në kuadër të aksionit do të largohen ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Katica Janeva të martën jep dëshmi para Ruskovskës

Tetova Sot - parë: 15 orë

Ish kryeprokurorja speciale Katica Janeva ditën e martë pritet që të jep dëshminë e saj para prokurores Vilma Ruskovska për lëndën “Reket”, kështu ka bërë të ditur avokatja e saj Irena Fërçkovska në ...

21 artikuj të ndërlidhur »

Anija shqiptare shpëton 111 emigrantë në ujërat mes Turqisë dhe Greqisë

Tetova Sot - parë: 15 orë

111 emigrantë sirianë, irakenë e palestinezë u shpëtuan në tri operacione të ndryshme brenda pak orësh, gjatë mbrëmjes së djeshme në ujërat mes Turqisë dhe Greqisë.

15 artikuj të ndërlidhur »

Ky ishte vendimi i Zidanes që irritoi drejtuesit e Real Madridit

Tetova Sot - 21.09.2019

Zidanes po i lëkundet stoli dita-ditës. Trajneri që u rikthye në “Santiago Bernabeu” me të vetmin synim që ta kthejë në maje, duket se do të largohet shumë shpejtë.

56 artikuj të ndërlidhur »