TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tetova Sot

Kinë: Gjenden 6 vezë dinozauri në gjendje perfekte (FOTO)

Tetova Sot - parë: 8 orë

Nuk është e pazakontë gjurmimi i vezëve të cilat i takojnë periudhës së vonë Kretak dhe që u varrosën pjesërisht në baltë në rajonin e Kinës Pingxiang.

Jonida Maliqi flet për herë të parë për lidhjen me Romeo Veshajn

Tetova Sot - parë: 8 orë

Është komentuar gjatë në media për një lidhje të mundshme midis aktorit të humorit Romeo Veshaj dhe këngëtares Jonida Maliqi. Këto thashetheme nisën gjatë muajit nëntor të vitit të kaluar kur Romeo ...

41 artikuj të ndërlidhur »

Të gjithë në këmbë për Gjonin! I riu shqiptar mahnit jurinë e ‘The Voice’ në Francë (VIDEO)

Tetova Sot - parë: 8 orë

Gjon Muharremaj është një i ri shqiptar që po triunfon në ‘The Voice’ në Francë. Performanca e tij ka mahnitur jurinë aq sa në fund të gjithë u ngritën në këmbë.

10 artikuj të ndërlidhur »

Majk i bashkohet trendit më të ri. Këngëtari nuk njihet nga ndryshimi (FOTO)

Tetova Sot - parë: 8 orë

Majk është një ndër reperet më të ndjekur çdo këngë e tij kthehet në hit dhe arrijnë të marrin mijëra klikime në Youtube. Gjithashtu këngëtari gjithmonë është vënë në qëndër të vëmëndjes për look-un ...

11 artikuj të ndërlidhur »

E veshur me bikini të bardha, shumë të vogla për përmasat e saj, Demi Rose nuk i lë vend imagjinatës (FOTO)

Tetova Sot - parë: 8 orë

Ajo njihet për format e kolme që i kanë zili shumë femra. Dhe Demi Rose nuk kushte si të zhgënjente në setin e radhës fotografik ku shfaqet me mini bikini shumë ekstravagante që i tregojnë të pasmet ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Edhe meshkujt kanë femrën e tyre ideale! Sipas shenjës së tij të horoskopit, zbulo nëse jeni vërtetë ashtu

Tetova Sot - parë: 8 orë

Njësoj si femrat, edhe meshkujt kanë në kokën e tyre një grua ideale të cilën e duan ta kenë si partnere. Edhe pse idealet janë të vështira për t’u arritur, ka disa karakteristika fizike ose ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Spasovski dhe Remenski me argumente të ndryshme për shfrytëzimin e masës persona me identitet të fshehur

Tetova Sot - parë: 8 orë

Akoma është duke vijuar seanca e Komisionit kuvendor për Mbrojtje dhe Siguri në të cilën nga gjithsej 91, deri më tani janë shqyrtuar 40 amendamente të shtruara për Propozim-ligjin për Agjencinë për ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Negociata për PSP-në, Zaevi optimist për një marrëveshje të mundshme

Tetova Sot - parë: 8 orë

Kryeministri Zoran Zaev është optimist se pushteti dhe opozita do të arrijnë konsensus për propozim-Ligjin për Prokurorinë Publike dhe fatin e PSP-së.

4 artikuj të ndërlidhur »

Kërcënohet aktorja e njohur turke

Tetova Sot - parë: 8 orë

E njohur në Shqipëri me emrin “Zejnep” nga seriali “Kuzey Guney”, aktorja turke Merve Bolugur po kalon një situatë aspak të mirë në jetën e saj. Pas ndarjes nga bashkëshorti Murat Dalkilic, ndarje e ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Prokuroria heton “kokainën” e deputetit Bogoevski

Tetova Sot - parë: 9 orë

Deputeti Pavle Bogoevski ka ngritur padi penale kundër taksistit të panjohur që dyshon se e ka incizuar duket biseduar në telefon, e që ditëve të fundit u publikuar në youtube dhe rrjetin social rus ...

30 artikuj të ndërlidhur »

Pendarovski-Ahmeti: Të gjithë faktorët politikë të orientohen drejt pajtimit dhe bashkimit për qëllime strategjike

Tetova Sot - parë: 9 orë

Kreu i shtetit Stevo Pendarovski në takimin e sotëm me kryetarin e Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti theksoi nevojën që në periudhën e ardhshme të gjithë aktorët politikë të kenë një qasje ...

38 artikuj të ndërlidhur »

Jep dorëheqje drejtoresha e Klinikës për Sëmundje të Fëmijëve

Tetova Sot - parë: 9 orë

Drejtoresha e Klinikës për Sëmundje të Fëmijëve, Katerina Stavriq ka dhënë dorëheqje nga funksioni. Informatën për TV 24 e ka konfirmuar ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe.

6 artikuj të ndërlidhur »

Kuvendi miraton marrëveshjen mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës për njohje reciproke të patent shoferit

Tetova Sot - parë: 10 orë

Kuvendi miratoi unanimisht Marrëveshjen mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës për njohje reciproke të patentave për shoferët. Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Andrej Zhernovski tha me ...

27 artikuj të ndërlidhur »

Serbët në Graçanicë protestojnë kundër themelimit të Aleancës për Kosovën

Tetova Sot - parë: 10 orë

Një grup i serbëve kanë protestuar para Qendrës së Kulturës në Graçanicë kundër themelimit të Aleancës për Kosovën. Me pankarta “Ne jetojmë këtu”, dhe mesazhe të tjera, të tubuarit thanë se ndodhen ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Hakeri 13 vjeçar që vodhi paswordet e 35 mijë përdoruesve, bëhet konsulent banke

Tetova Sot - parë: 10 orë

Nga haker në konsulent i besuar në bankë. Kjo është historia e një 13 vjeçari norvegjez. Djali i cili kishte arritur të vidhte paswordet e 35 mijë përdoruesve, është quajtur si djali magjistar nga ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Kamioni shkel pë vdekje punëtorin në Bogovinë të Tetovës

Tetova Sot - parë: 10 orë

Sot (20-maj) rreth orës 11 e 30 minuta, në Sektorin për punë të brendëshme Tetovë, është denoncuar aksident trafiku me pasoja vdekje, i cili ka ndodhur në rrugën lokale në fshatin Pirok, ku Mjeti ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Jeremy Jones e vizitoi Institutin

Tetova Sot - parë: 10 orë

Sot në Institutin e Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve ishte në vizitë Jeremy Jones – drejtor i Çështjeve Ndërkombëtare dhe Komunitare të Australisë, i cili njëherazi është edhe ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Fakulteti i Teknologjisë Ushqimore dhe të Ushqyerit i UT-së e organizoi Konferencën e parë shkencore

Tetova Sot - parë: 10 orë

Fakulteti i Teknologjisë Ushqimore dhe të Ushqyerit i Universitetit të Tetovës vijon të shënojë suksese të njëpasnjëshme. Krahas realizimit të procesit mësimor, veprimtarisë publike që zhvillon, si: ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Pendarovski takon kreun e BDI-së, Ali Ahmeti

Tetova Sot - parë: 11 orë

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot ka takuar kreun e Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti. Dy bashkëbiseduesit ka këmbyer mendime rreth zhvillimeve të ...

38 artikuj të ndërlidhur »

Georgina Rodriguez uron CR7 për titullin: Të duam!

Tetova Sot - parë: 11 orë

Ronaldo festoi titullin e parë kampion me fanellën e Juventusit. Në ceremoninë e dhënies së trofeut në “Allianz Stadium”, në përfundim të takimit me Atalantën, ishin të pranishëm edhe familjarët e ...

4 artikuj të ndërlidhur »