TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tetova Sot

Puthja në ballë është shumë më tepër se një gjest dashurie: ja efektet që shkakton tek ata që e marrin atë

Tetova Sot - parë: 3 orë

Puthja e një person është mënyra më efektive dhe e drejtpërdrejtë për të komunikuar një emocion. Nëpërmjet puthjes vihemi në kontakt të drejtpërdrejtë dhe mund ta ndiejmë shpirtin e tjetrit.

7 artikuj të ndërlidhur »

Sot vlen 80 mln euro, ish-presidenti i lavdishëm: Falë meje luan te Fiorentina!

Tetova Sot - parë: 3 orë

Rikthehet në skenë Vittorio Ceçhi Gori, ish-presidenti i lavdishëm i Fiorentinas në kohët e arta, me Batistuta, Edmundo dhe Enrico Chiesa. Pikërisht në sajë të babait, edhe i biri luan sot në ...

Për dalje në “Bogorodicë” dhe për hyrje në “Tabanovc” pritet deri në gjysmë ore

Tetova Sot - parë: 3 orë

Në vendkalimin kufitar “Bogorodicë” është rritur frekuenca e automjeteve dhe për dalje nga shteti sot pasdite pritet prej 15 deri në 30 minuta. Në VK “Tabanovc” për hyrje në shtet pritet rreth 30 ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Prokuroria kërkoi paraburgim për dy persona për pranimin e shpërblimit për ndikim kundërligjor

Tetova Sot - parë: 3 orë

Prokuroria Publike kërkoi paraburgim për dy persona të cilët dyshohen se kanë kryer vepër penale “pranimin e shpërblimit për ndikim të kundërligjshëm”, ndërsa njëri nga ata është i dyshuar edhe për ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Prokuroria Publike nuk ka informacione nga i mori bombat “El Cheka”

Tetova Sot - parë: 3 orë

Prokurori Publik Shtetëror Lubomir Joveski në konferencën e sotme për media në pyetjet e gazetarëve për qëndrimin e tij për vetingun në gjyqësi, u përgjigj se mbështet procedura të atilla dhe theksoi ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Gjiko bën planifikim familjar, zbulon numrin e fëmijëve që do të ketë me Elitën

Tetova Sot - parë: 3 orë

Reperi i njohur Gjiko dhe Elita Rudi kurorëzuan dashurinë e tyre në martesë në muajin shtator, ndërsa pak muaj më parë ata u bënë prindër me një djalë të quajtur Zëri.

2 artikuj të ndërlidhur »

Zaev: Nga incizimi betonohet faji- donin të fshehin Vrasje dhe të ndikojnë në procesin

Tetova Sot - parë: 4 orë

Nga biseda audio e publikuar vërtetohet faji i pushtetit të atëhershëm se kanë dashur të fshehin vrasje dhe të ndikojnë mbi procesin, ka vlerësuar sot kryeministri Zoran Zaev duke u përgjigjur në ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Çavushogllu në Shkup në takime me Zaevin, Dimitrovin dhe Osmanin

Tetova Sot - parë: 4 orë

Shefi i diplomacisë turke, Mevlut Çavushogllu, me ftesë të ministrit të Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov, sot dhe nesër qëndron për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

11 artikuj të ndërlidhur »

Fon der Lajen: Mbetem e përkushtuar në fillimin e negociatave për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë

Tetova Sot - parë: 4 orë

Kanidatja për kryetare të re të Komisionit Evropian, ministrja gjermane e Mbrojtjes Ursulla fon der Lajen thotë se mbetet e përkushtuar në fillimin e negociatave për anëtarësim në BE të Republikës së ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Fushatë me këshilla për vozitje gjatë temperaturave të larta dhe frekuentimit të rritur

Tetova Sot - parë: 4 orë

Lodhja dhe ndikimi i saj i aftësisë për të drejtuar automjetin motorik do të jetë segment i veçantë në fushatat për përmirësimin e sigurisë së komunikacionit nëpër rrugë në periudhën e verës në ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Në cilën moshë gratë e përjetojnë seksin më të mirë të jetës së tyre?

Tetova Sot - parë: 4 orë

Ju falet nëse mendoni se jeta seksuale është më së miri gjatë viteve tuaja të 20’ta. Pas së gjithash, këto janë vitet e seksit vetëm për një natë, seksit me miq dhe dashurive të para të vërteta.

Tri mënyra për të ndërtuar muskuj pa e dëmtuar shëndetin

Tetova Sot - parë: 4 orë

Shtimi i muskujve mund të jetë frustues, por faktikisht nuk është aq i vështirë nëse veç dini si të veproni. Thjesht duhet të siguroheni se jeni duke shtuar muskuj në mënyra të shëndetshme.

3 artikuj të ndërlidhur »

Arsyet pse jemi më të lumtur gjatë verës!

Tetova Sot - parë: 4 orë

Ka diçka magjike kur zgjohesh dhe sheh diell. Humori ndryshon brenda sekondit dhe ndjesia e parë që të vjen është të dalësh atje jashtë për të shijuar çdo moment të jetës.

Timonie: Mbështetje përmes Agjencisë franceze për zhvillim dhe arritje të standardeve të BE-së

Tetova Sot - parë: 4 orë

Përmes strategjisë së re franceze për vendet e Ballkanit Perëndimor, të cilën në qershor e publikoi presidenti Emanuel Makron në Berlin, do të konkretizohet angazhimi ynë që të mundeni sa më shpejtë ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Nëse takoheni me ish-in si duhet të silleni?

Tetova Sot - parë: 4 orë

Takimet me ish-in janë të sikletshme, sido që ka mbaruar historia juaj. Ka marrëdhënie që kanë përfunduar në paqe, por ka edhe nga ato raporte që janë mbyllur me luftë.

4 artikuj të ndërlidhur »

Dani Alves është i “çmendur”, heq kapakun e shishes me organin gjenital (VIDEO)

Tetova Sot - parë: 4 orë

Të gjithë yjet botëror të sporteve të ndryshme janë bërë pjesë e sfidës “bottle cap challenge”, që konsiston në heqjen e kapakut së një shisheje duke e goditur në ajër me shqelm.

13 artikuj të ndërlidhur »

Refuzohet kërkesa e Koçan për shtyrjen e dënimit me burg

Tetova Sot - parë: 4 orë

Këshilli penal pranë Gjykatës themelore penale – Shkup e refuzoi kërkesën për shtyrjen e dënimit me burg të Sead Koçan, duke e konfirmuar vendimin e gjykatësit për kryerjen e sanksioneve.

8 artikuj të ndërlidhur »

Deri në fund të muajit bujqit do të mund të blejnë “naftë të gjelbër”

Tetova Sot - parë: 4 orë

Deri në fund të muajit bujqit do të mund të shfrytëzojnë naftë të subvencionuar. Marrëveshjen për “naftë të gjelbër” sot e nënshkruan drejtori i Agjencisë Pagesore Nikollçe Babovski dhe drejtori i ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Ajax konfirmon se De Ligt është afër për ta kompletuar transferimin te Juve

Tetova Sot - parë: 4 orë

Transferimi i Matthijs de Ligt te Juventusi është afër të kompletohet, thotë drejtori i Ajaxit, Marc Overmars. Raportohet se kampioni i Serie A do të paguajë deri në 66 milionë euro plus bonuse për ...

40 artikuj të ndërlidhur »

Zyrtare: Enzo Zidane transferohet në Portugali

Tetova Sot - parë: 4 orë

Enzo është zyrtarisht lojtar i Deportivo Aves. Enzo Zidane, djali i Zinedine Zidane, ka kompletuar transferimin në Portugali te Deportivo Aves, raporton Gazeta Express.

3 artikuj të ndërlidhur »