TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tetova Sot

SHBA shpalos një pjesë të planit për zgjidhjen e konfliktit izraelito-palestinez

Tetova Sot - parë: 6 orë

Shtetet e Bashkuara do të mbajnë një konferencë ndërkombëtare në Bahrejn, gjatë së cilës do të zbulojnë pjesën e parë të planit të presidentit amerikan, Donald Trump, për zgjidhjen e konfliktit ...

38 artikuj të ndërlidhur »

50 oficerë të FRONTEX, nga nesër në kufirin e gjelbër shqiptar

Tetova Sot - parë: 6 orë

Rreth 50 oficerë të FRONTEX, nga nesër do të vendosen në kufirin e gjelbër mes Shqipërisë dhe Greqisë, në pikat kufitare të Kakavijës dhe Kapshticës, ku janë edhe zonat më të nxehta të ardhjes së ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Guardiola pas suksesit në Angli me Man City: Tani koha ta fitojmë Ligën e Kampionëve

Tetova Sot - parë: 6 orë

Pep Guardiola e di se suksesi i Manchester Cityt të tij në futbollin anglez nuk do të vlejë asgjë nëse nuk ia del ta fitojë edhe Ligën e Kampionëve. City e kompletoi tripletën e paparë vendore, duke ...

20 artikuj të ndërlidhur »

Mbyllet Kulla Eiffel, një person ngjitet në strukturën e saj

Tetova Sot - parë: 6 orë

Kulla Eiffel është mbyllur dhe turistët janë evakuar pasi një person ka tentuar të ngjitet në strukturën e saj. “Një person është parë teksa po ngjitej në strukturën e kullës.

24 artikuj të ndërlidhur »

Sky Sports: De Ligt i bashkohet Barcelonës

Tetova Sot - parë: 6 orë

Matthijs de Ligt do ta braktisë Ajaxin për t’iu bashkuar Barcelonës këtë verë, pavarësisht interesimit të madh që klubet angleze janë duke e shprehur për të, sipas burimeve të Sky Sports.

13 artikuj të ndërlidhur »

Rusia shkel hapësirën ajrore të Estonisë

Tetova Sot - parë: 6 orë

Aeroplanët ushtarakë rusë kanë shkelur hapësirën ajrore të Estonisë, një anëtare e NATO-s, raporton agjencia e lajmeve BNS. Agjencia tha se “Tupolev Tu-154” ishte më pak se një minutë në hapësirën ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Kroos: Ta blej Mbappen? S’ma përballon xhepi edhe pse kam kontratë të mirë

Tetova Sot - parë: 7 orë

Kylian Mbappe ka lënë të kuptohet se mund ta kërkojë nja aventurë të re në karrierën e tij dhe Toni Kroos u pyet nëse do të dëshironte që francezi t’i bashkohej atij në Real Madrid.

22 artikuj të ndërlidhur »

18 humbje, sezoni i dytë më i dobët në histori të Realit

Tetova Sot - parë: 7 orë

Reali e mbylli sezonin me humbje, e 11-ta në La Liga. Dhe e 18-ta në gjithë sezonin. Ky rekord negativ i Real Madridit në sezonin 2018/19, do të shkruhet në librat e historisë si sezoni më i dobët në ...

38 artikuj të ndërlidhur »

Zaev-Han: Disa herë deri më tani Maqedonia e Veriut dëshmoi se meriton datë për fillimin e negociatave me BE-në

Tetova Sot - parë: 7 orë

Kryeministri Zoran Zaev sot në margjinat e Forumit Ekonomik të Vjenës u takua me eurokomisarin për Zgjerim dhe Politikë të Mirë Fqinje, Johanes Han. Në takim, siç kumtoi pres shërbimi i Qeverisë, ...

44 artikuj të ndërlidhur »

E konfirmon trajneri i Barcelonës: Jemi në kontakte me Griezmannin

Tetova Sot - parë: 7 orë

Valverde ka konfirmuar se Barcelona e ka kontaktuar tashmë Griezmann. Pasi konfirmoi se ka ardhur koha t’i japë fund aventurës me Atletico Madridin, Antoine Griezmann, është afër që t’i bashkohet ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Kosovari i verbër, lexues entuziast i Kur’anit

Tetova Sot - parë: 7 orë

Albert Bardhi, 31-vjeçari nga qyteti i Drenasit, edhe pse ka dëmtime në të pamurit, ai tashmë tre vite vazhdon të lexojë Kur’anin të shtypur në katër vëllime në Alfabetin Braj, sistem special i ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Benzina prej 72 deri 74 denarë për litër, diseli 66 denarë, në pompat e benzinës të “Makpetrolit”

Tetova Sot - parë: 7 orë

Çmimet e derivateve të naftës prej sonte në mesnatë në pompat e benzinës të “Makpetrolit” do të shiten me çmime më të larta. Rritja siç kumtojnë nga kompania, është për shkak rritjes së çmimit të ...

6 artikuj të ndërlidhur »

“Topi i Artë” – Messi favorit, Van Dijk e Salah para Ronaldos!

Tetova Sot - parë: 7 orë

Messi vazhdon të jetë favoriti numër një për “Topin e Artë” për vitin 2019. 10-shi i Barcelonës ndiqet nga Van Dijk, Salah, Ronaldo dhe Sterling. Pavarësisht se Barcelona u eliminua nga Liga e ...

PTHP ka dhënë urdhër për zbulimin e autorit që në mënyrë të paautorizuar ka xhiruar një deputet

Tetova Sot - parë: 7 orë

Prokuroria Themelore Publike -Shkup pas marrjes së informacionit për xhirim të paautorizuar ndaj një deputeti, ka dhënë urdhër për vërtetimin e identitetit të taksistit i cili kinse ka kryer xhirimin ...

Gjenden tetë emigrantë në vendkalimin kufitar Tabanoc në një automjet me targa të Bullgarisë

Tetova Sot - parë: 7 orë

Në vendkalimin kufitar Tabanoc dje në mbrëmje gjatë kontrollit të automjetit transportues “Ford tranzit” me targa të Bullgarisë, të drejtuar nga P.P. (47) nga Republika e Bullgarisë, pjesën e ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Asnjë lojtar i Realit në formacionin e vitit në La Liga, 4 të Barcelonës (FOTO)

Tetova Sot - parë: 7 orë

Messi udhëheq sulmin në formacionin e vitit në La Liga, nuk është asnjë lojtar i Realit. Pavarësisht formës së mirë të Karim Benzemas, nuk ka vend në formacionin e vitit të La Ligas, raporton Goal, ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Balada bardhë e zi e “prindërve të dështuar”

Tetova Sot - parë: 7 orë

“Duke parë dhe duke dëgjuar, bota mësojnë mend dhe ndërtohen! Ne shqiptarët, s’marrim dot mësime; malet të tunden dhe të rrëkëllehen, ne nuk këmbejmë mënyrën tone! Mbani mirë këtë që po ju them: në ...

Aksioni i mëshirës dhe solidaritetit në Kumanovë

Tetova Sot - parë: 7 orë

Në kuadër të aksionit Mëshira dhe Solidariteti i Ramazanit, i cili realizohet nga Organizata Humanitare Hilal që funksionon në kuadër të Bashkësisë Fetare Islame të Republikës së Maqedonisë së ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Fotografi nga bota e egër 2019, zgjidhet fituesi (FOTO)

Tetova Sot - parë: 7 orë

Një fotografi e një gazele e cila duket teksa kalon nëpër dunat e rërës në shkretëtirë është cilësuar si fituesja e një konkursi të fotografive të natyrës.

Miliona fëmijë në botë shfrytëzohën, ja se si (FOTO)

Tetova Sot - parë: 7 orë

Puna e fëmijëve njihet si forma më e keqe e abuzimit dhe shfrytëzimit të fëmijëve. Konventa mbi të Drejtat e Fëmijëve u kërkon qeverive të marrin masa efektive për çrrënjosjen e një fenomeni kaq të ...