TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tetova Sot

Takim i Xhaferit me drejtorin e IRI për Evropën

Tetova Sot - parë: 5 orë

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi sot u takua me drejtorin e Institutit Republikan Ndërkombëtar (IRI) për Evropë, Pol Makarti i shoqëruar nga Oven Paun, drejtor ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Angelovska-Bezhoska – Osmani: Banka Popullore e përkushtuar në proceset eurointegruese

Tetova Sot - parë: 5 orë

Guvernatorja e Bankës Popullore Antia Angellovska-Bezhovska sot realizoi takim zëvendëskryeministrin e angazhuar për Çështje Evropiane Bujar Osmani, në të cilin është biseduar për angazhimet e Bankës ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Çfarë çifti jeni A, B apo C? Zbuloni më shumë për karakterin tuaj

Tetova Sot - parë: 5 orë

Marrëdhëniet tona ndërpersonale mund të thonë shumë për atë që jemi. Shpesh ne as nuk e kuptojmë, por mënyra me të cilën vendosemi me partnerin tonë zbulon personalitetin tonë të vërtetë dhe ...

Dimovski i VMRO-së, kritika Qeverisë: Nuk po e ndërton rrugën Shkup-Bllacë

Tetova Sot - parë: 5 orë

Deputeti i VMRO-DPMNE-së Ilija Dimovski, ka kritikuar Qeverinë për mosndërtimin e autostradës Shkup-Bllacë, shkruan gazeta Lajm. Partia të cilës i takon Dimovski, ka qeverisur me vendin më shumë se ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Seanca kuvendore për pakon e ligjeve sociale vazhdon nesër

Tetova Sot - parë: 5 orë

Deputetët në pjesën e pasdites nga puna e seancës së 98-të në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë të Veriut diskutuan për propozim ligjin për tatimin e vlerës së shtuar dhe për punësimin dhe ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Ermal Mamaqi dhe Elvana Gjata në Festivalin e Kanës?! Si tentuan ta “gënjejnë” publikun me një video

Tetova Sot - parë: 5 orë

Prej dy ditësh Ermal Mamaqi dhe Elvana Gjata kanë informuar publikun se ndodhen në festivalin e Kanës për të promovuar filmin e tyre “Dy gisht Mjaltë”.

13 artikuj të ndërlidhur »

Një vit të martuar, çfarë nuk u pa nga dasma e Princ Harry dhe Meghan Markle…

Tetova Sot - parë: 5 orë

Për të shënuar përvjetorin e tyre të parë, Duka dhe Dukesha e Sussex, kanë publikuar disa fotografi të reja nga dita e dasmës. Princ Harry dhe Meghan Markle publikuan një përmbledhje të 14 imazheve.

12 artikuj të ndërlidhur »

Këto shenja Horoskopi do të kenë një javë super të mbarë

Tetova Sot - parë: 5 orë

Dashi: Marsi do të ndikojë më së shumti në jetën tuaj intime. Të lindurit në shenjën e Dashit janë zakonisht të rezervuar, por në ditët në vijim do të shijoni kënaqësinë që falin bisedat mes miqsh.

Marina Vjollca feston 29-vjetorin si gruaja e CEO-s Getoar Selimi, si e përjetoi ditëlindjen e papunë

Tetova Sot - parë: 5 orë

Pak ditë më parë, moderatorja e njohur Marina Vjollca festoi ditëlindjen e saj të 29-të, këtë vit larg ekranit. Në këtë ditë të veçantë për moderatoren nuk munguan urimet nga më të dashurit e saj, si ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Vajzë apo djalë? Mësoni gjininë e fëmijës edhe para se të ngelni shtatzënë

Tetova Sot - parë: 6 orë

Tani mundeni që më parë të dini se a do të jetë foshnja vajzë apo djalë Shkencëtarët e Universitetit Newcastle kanë bërë një hulumtim në të cilin kanë provuar të tregojnë se në ç’mënyrë prindërit më ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Çiljeta: Ma kanë “çarë” telefonin pas videos me shami

Tetova Sot - parë: 6 orë

Këngëtarja Çiljeta Xhilaga ishte e ftuar në studion e “Ftesë Pesë” me Bieta Sulon për të folur mbi përditshmërinë e saj gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit.

8 artikuj të ndërlidhur »

Zgjidhni një nga fluturat dhe zbuloni atë që se keni ditur për veten

Tetova Sot - parë: 6 orë

Në internet ekzistojnë shumë kuize që mund të na bëjnë të kuptojmë më shumë, paradoksalisht, për personalitetin tonë. Fakti është se nga imazhet e gjetura në internet me flutura tërhoqi kuriozitetin ...

Japonia teston trenin më të shpejtë të plumbit në botë

Tetova Sot - parë: 6 orë

Japonia ka filluar testimin e trenit të tij më të shpejtë ndonjëherë. Treni arrin deri në 400 km në orë. Versioni ALFA-X filloi të premten testimin. Pritet që treni të fillojë punën rreth vitit 2030 ...

37 artikuj të ndërlidhur »

12 xhihadistë u vranë në Egjipt

Tetova Sot - parë: 6 orë

12 xhihadistë të dyshuar u vranë të hënën në sulme policore pranë Kajros, tha ministria e brendshme e Egjiptit, një ditë pasi një shpërthim bombe plagosi 17 vetë duke përfshirë turistë pranë ...

26 artikuj të ndërlidhur »

Presidenti i ri i Ukrainës shpall zgjedhje të parakohshme

Tetova Sot - parë: 6 orë

Presidenti i porsazgjedhur i Ukrainës, i cili më parë ka qenë i njohur si humorist, Volodymyr Zelensky, i shpalli zgjedhjet e parakohshme gjatë fjalimit të parë si president i vendit.

34 artikuj të ndërlidhur »

Deshën të bëhen me rusët, e djathta ekstreme austriake gati të largohet nga qeveria

Tetova Sot - parë: 6 orë

Partia e Lirisë (FPO) njoftoi sot se është gati të tërheqë të gjithë ministrat e saj nga qeveria pas një transmetimi në të cilin kreu i partisë Heinz-Kristian Strahe tregoi se ishte i gatshëm për ...

75 artikuj të ndërlidhur »

Dënohet siriani që planifikonte sulme në Danimarkë

Tetova Sot - parë: 6 orë

Një azilkërkues sirian në Suedi u dënua të hënën me 12 vjet burgim, pasi planifikoi sulme në kryeqytetin e Danimarkës, Kopenhagë. Gjykata e Qytetit e Kopenhagës tha se Moyed Al Zoebi, 32 vjeç, veproi ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Kryeministri armen njofton pastrimin e gjyqësorit

Tetova Sot - parë: 6 orë

Kryeministri armen Nikol Pashinyan të hënën njoftoi reforma të gjera gjyqësore pasi protestuesit bllokuan ndërtesat e gjykatave në Jerevan, duke e vënë në vëmendje thirrjen e tij për një demonstratë ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Populistët nën presion tri ditë para zgjedhjeve europiane

Tetova Sot - parë: 6 orë

Populistët janë vënë nën presion pas skandalit në Austri që bëri të rrëzohej njëri prej tyre, kur na ndajnë shumë pak ditë nga zgjedhjet europiane, procesi më i madh zgjedhor demokratik në botë pas ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami në takim me presidentin e shtetit, Stevo Pendarovskin

Tetova Sot - parë: 6 orë

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, i shoqëruar nga nënkryetari, Fadil Zendeli dhe sekretari gjeneral, Arjanit Hoxha, realizoi takim me Presidentin e ri të Maqedonisë së Veriut, Stevo ...

38 artikuj të ndërlidhur »