TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tetova Sot

Frika nga tërmeti në Shqipëri, disa qyetarë vendosin ta kalojnë natën jashtë banesave (FOTO)

Tetova Sot - parë: 3 orë

Frika dhe paniku që ka shkatuar tërmeti ka bërë që qytetarët sonte të qëndrojnë në qiell të hapur. Në Ndroq disa qytetarë shikohet që kanë nxjerrë dyshekët për të fjetur jashtë sonte.

580 artikuj të ndërlidhur »

E fundit nga Shqipëria: Shkon në 105 numri i të lënduarve nga tërmetet

Tetova Sot - parë: 3 orë

Vijon gatishmeria e ekipeve mjekesore me spitalin e Traumes, ne QSUT dhe ne spitalin e Durresit. Ministria e Shendetesise njofton se ne keto spitale kane marre sherbim mjekesor 105 qytetare te ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Edhe nesër mot me diell, nga e hëna shi dhe bubullima

Tetova Sot - parë: 4 orë

Edhe nesër do të mbajë mot me diell, ndërsa nga e hëna pasdite dhe të martën, sinoptikanët paralajmërojnë reshje të kohëpaskohshme të shiut dhe paraqitje lokale të bubullimave.

23 artikuj të ndërlidhur »

Zjarrfiksat e Tetovës pajisen edhe me dy kamionë të ri për shuarjen e zjarreve si donacion nga Danimarka (FOTO)

Tetova Sot - parë: 4 orë

Zjarrfikësit e Tetovës u pajisën me dy automjete të reja – kamionë specialë për shuarjen e zjarrit të cilët janë donacion nga Danimarka. Kamionët janë siguruar me angazhimin e Mexhait Latifit mjek i ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Armend Dallku prezantohet si kryetrajner i Prishtinës

Tetova Sot - parë: 4 orë

Armend Dallku është prezantuar si kryetrajner i Prishtinës, pas dorëheqjes së Bylbyl Sokolit për arsye shëndetsore. Tre vitet e fundit kapiten i skuadrës dhe pjesëmarrës tre herë rresht në UEFA Ligë, ...

21 artikuj të ndërlidhur »

Skandali në Angli: Liverpooli i hakoi sistemin e skautimit Man Cityt

Tetova Sot - parë: 4 orë

Raportohet në Angli se Liverpool dhe Manchester City janë kapur në një skandal spiunimi. Midis qershorit 2012 dhe shkurtit 2013, Liverpooli dyshohet se kishte hyrë në sistemin e zbulimit të lojtarëve ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Dëmet nga tërmeti në Durrës, ja sa banesa e pallate të dëmtuara (VIDEO)

Tetova Sot - parë: 4 orë

Kryetarja e Bashkisë Durrës, Valbona Sako ka dhënë në një lidhje telefonike për News24 disa nga informacionet e fundit për situatën në Durrës pas tërmeteve të fuqishme që goditën sot vendin.

3 artikuj të ndërlidhur »

Panik në Durrës, klientët dalin me vrap nga lëkundjet e tërmetit (VIDEO)

Tetova Sot - parë: 4 orë

Tërmeti që lëkundi Shqipërinë sot rreth orës 16:00 ka shkaktuar panik tek të gjithë banorët. Në pamjet e siguruara nga kamerat e një lokali në Durrës, vihet re se klientët dolën me vrap jashtë.

580 artikuj të ndërlidhur »

Presidenti Meta në Durrës: Të ruhet qetësia

Tetova Sot - parë: 4 orë

Presidenti, Ilir Meta, mbremjën e kësaj të shtune ka qenë në Durrës, aty ku ishte dhe epiqendra e tërmetit 5.8 ballë që tronditi vendin. Gjatë vizitës së tij në Durrës, Meta është takuar me prefektin ...

580 artikuj të ndërlidhur »

Gashi synon ‘Grammy-n’ me albumin e ri (FOTO)

Tetova Sot - parë: 4 orë

Gashi i ka vënë vetes synime të mëdha pas publikimit të albumit. Gashi dje publikoi albumin e tij të parë në karrierë dhe këngët e tij po dëgjohen anë e mbanë botës.

9 artikuj të ndërlidhur »

Nga i padëshiruar në i paprekshëm, Juve gati t’ia rinovojë kontratën

Tetova Sot - parë: 4 orë

Brenda pak muajsh situata ka ndryshuar për sulmuesin argjentinas Gonzalo Higuain. Sipas “calciomercato”, Juventus po punon për t’i rinovuar kontratën sulmuesit 31-vjeçar.

6 artikuj të ndërlidhur »

Tërmetet në Shqipëri, kryeministri Rama anulon udhëtimin drejt SHBA

Tetova Sot - parë: 4 orë

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka anuluar udhëtimin e tij drejt New Yorkut, ku kishte planifikuar të merrte pjesë në mbledhjen e Organizatës së Kombeve të Bashkuara.

580 artikuj të ndërlidhur »

Tërmetet, 68 qytetarë kanë kërkuar ndihmë në Tiranë e Durrës

Tetova Sot - parë: 4 orë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu vizitoi nga afër qytetet e plagosura si pasojë e tërmeteve që prekën vendin tonë. Ajo tha para mediave se nuk ka persona në gjendje të rëndë.

580 artikuj të ndërlidhur »

Tërmeti shkatërrimtar shemb “Shkëmbin e Kavajës” (VIDEO)

Tetova Sot - parë: 4 orë

Një tërmet i fuqishëm ka goditur sot Shqipërinë duke sjellë edhe dëme të mëdha në objekte por edhe persona të plagosur. Sipas IGJEUM epiqendra ka qenë në Durrës.

580 artikuj të ndërlidhur »

Tërmetet në Shqipëri, ja çfarë shkruajnë mediumet botërore

Tetova Sot - parë: 4 orë

Tërmeti që tronditi sot Shqipërinë u pasqyrua edhe nga agjencitë e huaja të lajmeve. ”Kryeqyteti i Shqipërisë, Tirana, dhe qytete të tjera të vendit janë goditur nga një tërmet i fuqishëm”, ...

580 artikuj të ndërlidhur »

Tjetër tërmet dridhi përsëri Shqipërinë

Tetova Sot - parë: 4 orë

Një tjetër lëkundje e fortë tërmeti me magnitudë 4.4 ballë është ndjerë pak çaste më parë. Lëkundja në fjalë kishte si epiqendër Detin Adriatik, 5 km larg qytetit të Durrësit.

580 artikuj të ndërlidhur »

Tërmet në Durrës, ndjehet edhe Maqedoni dhe Kosovë

Tetova Sot - parë: 4 orë

Tërmet prej 5.8 shkallë është regjistruar para pak çasteve në Detin Adriatik, në afërsi të Durrësit. Tërmeti është ndje edhe në Maqedoni dhe Kosovë. Tani për tani nuk ka informata për dëme materiale ...

580 artikuj të ndërlidhur »

Zidane po kalon momente të vështira

Tetova Sot - parë: 4 orë

Nuk është vetëm Xabi Alonso, një ish-lojtar i Realit kandidat për trajner të “Los Blancos” nëse Florentino Perez vendosi të mbyllë aventurën e dytë me Zinedine Zidane”, raportojnë mediet italiane.

56 artikuj të ndërlidhur »

Ministria shqiptare e Mbrojtjes jep detaje për tërmetin: Më i fortë i 20-30 viteve të fundit

Tetova Sot - parë: 4 orë

Ministria e Mbrojtjes ka dhënë informacion zyrtar për lëkundjet e forta të tërmetit që kanë tronditur sot vendin. Duke iu referuar Institutit të Energjisë Ujit dhe Mjedisit, MM deklaron se tërmeti ka ...

580 artikuj të ndërlidhur »

Autobusi me turistë përplaset në Utah, 4 persona humbin jetën

Tetova Sot - parë: 4 orë

Një autobus me turistë nga Kina, është përplasur në Utah të Shteteve të Bashkuara duke lënë të vdekur të paktën 4 persona dhe 5 tjerë të lënduar. Autobusi ishte afër Parkut Kombëtar “Bryce” kur doli ...

15 artikuj të ndërlidhur »