TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tetova Sot

LSDM-ja kërkon fokus në reformat dhe integrimet euroatlantike, VMRO-ja dëshiron zgjedhje të parakohshme

Tetova Sot - parë: 15 orë

Ende nuk është e qartë nëse propozimi i kryeministrit Zoran Zaev për takimin e liderëve për të paktën tre tema – ligji për prokurori, regjistrimi dhe ndryshimet e kodit zgjedhor do të pranohet nga ...

61 artikuj të ndërlidhur »

Gazetari “Gozhdon” Tahir Hanin: E dhimbshme kur me gjuhën shqipe luante turlifar Stojani, ama po dhemb edhe tash kur po ...

Tetova Sot - parë: 15 orë

Gazetari i Klan Maqedoni, Furkan Saliu ka shpërthyer pas publikimit të lajmit që pas 6 muajve ende asgjë e re nga komisioni për ligjin e gjuhëve, ja reagimi i tij: ISHTE E DHIMBSHME KUR ME GJUHËN ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Zhuta: Ali Ahmeti pos takimeve me Mickoskin, të takohet edhe me Ziadin Selën e Bilall Kasamin!

Tetova Sot - parë: 15 orë

Pas njoftimit të kreut të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, në intevistën për Tv Alsat cili tha se ka kontakte me Bashkimin Demokratik për Integrim, gjegjësisht me kreun e kësaj partie z.

3 artikuj të ndërlidhur »

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i nxehtë

Tetova Sot - parë: 15 orë

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i nxehtë. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 11 e deri në 19 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 29 e deri në 32 gradë Celsius.

34 artikuj të ndërlidhur »

Mbështetja për Buxhovin, mbështetje e së vërtetës dhe vlerave të demokracisë

Tetova Sot - 15.07.2019

Shkruan: Florim Zeqa Deklarimet e shkrimtarit të njohur, Prof. Jusuf Buxhovi për luftën e UÇK-së dhe zhvillimeve politike në LDK, ngjallen reagime të shumta në mediat e shkruara dhe ato elektronike.

19 artikuj të ndërlidhur »

Demant: Dalin gruaja dhe vajza e re, nuk ka asgjë të vërtetë në videon që qarkulloi ditë më parë, ja e vërteta (VIDEO)

Tetova Sot - 14.07.2019

Gruaja Nexhmije Rustemi dhe vajza e vllaut të saj për të cilat qarkulloi në internet se kinse ajo i bën “sihir” është e lajm i rremë, dhe se nuk ka asgjë të vërtetë.

2 artikuj të ndërlidhur »

Kosova arrin fitoren e parë në Evropian, mund Armeninë

Tetova Sot - 14.07.2019

Kosova U20 (M) ka shënuar fitoren e parë në Kampionatin Evropian, Divizioni B, duke mundur bindshëm Armeninë me rezultat 97:40. Kosova ka dominuar nga fillimi deri në fund, duke arritur fitore të ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Ja çfarë ndodh me organizmin tuaj nëse hani kastravec çdo ditë

Tetova Sot - 14.07.2019

Trangujt njihen për vetitë e mëdha shëndetësore që mund të kenë për organizëm. Ndër vetitë kryesore të kësaj perime është ajo e hidratimit të trupit. Megjithatë, trangujt janë tejët fitimprurës edhe ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Kryediplomati serb lëshon rrenën e radhës, thotë se Gjermania po ia kërkon Kosovës ta heq taksën

Tetova Sot - 14.07.2019

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, duke komentuar deklaratat e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj lidhur me Francën, tha se në Berlin atij iu kërkua të hiqte taksën në këmbim të ...

125 artikuj të ndërlidhur »

Protestuesit në Moskë: Putini është hajn

Tetova Sot - 14.07.2019

Rreth 1.000 vetë sot protestuan në rrugët e Moskës duke kërkuar që kandidatët e opozitës të përfshihen në zgjedhjet e ardhshme lokale. Komisioni Zgjedhor i Rusisë nuk pranoi të përfshijë disa ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Del në shitje jahti më luksoz në botë, mund të kontrollohet me ‘iPad’

Tetova Sot - 14.07.2019

“Adastra”, jahti që ka fituar një sërë çmimesh për dizajnin që ka dhe mund të kontrollohet me një iPad, ka dalë në shitje për 13.5 milionë euro. Nën pronësinë e miliarderit, Anto Marden, dizajni ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Gjithë bota po përkujtonte gjenocidin në Srebrenicë, deputeti serb falënderonte Mladiçin

Tetova Sot - 14.07.2019

Një deputet serb nga partia progresiste quajti masakrën e Srebrenicës si “ditë të çlirimit” të atij qyteti dhe falënderoi Gjeneralin Ratko Mladiç për një “operacion të sukseshëm ushtarak”.

Turisti rrëfen tmerrin në Holtë: Dallgët ma përplasën një fëmijë në duar, vajza që u mbyt ishte larg, nuk e shpëtuam ...

Tetova Sot - 14.07.2019

Një prej turistëve që ndodhej në Kanionin e Holtës, ka treguar disa detaje të tragjedisë ku mbeti e mbytur 25 vjeçarja Tila Sallaku, ndërsa shumë të tjerë mes tyre dhe fëmijë rrezikuan të mbyteshin ...

93 artikuj të ndërlidhur »

Kolona të gjata në pikat kufitare të Kosovës (FOTO)

Tetova Sot - 14.07.2019

Gjatë verës numri i bashkatdhetarëve që vijnë në Kosovë është më i lartë se sa sezoneve tjera. Kështu në pikat kufitare pritjet e qytetarëve vazhdojnë të jenë edhe këtë vit.

36 artikuj të ndërlidhur »

Nëse vozitni pa sutjena dënoheni 200 euro në Spanjë

Tetova Sot - 14.07.2019

Një paralajmërim u është bërë turistëve që vizitojnë destinacionet turistike në Spanjë. Çdokush që vozit makinën me pjesën e epërme të trupit të zhveshur gjobiteni me 200 euro.

Femra më seksi në botë tregon se çfarë mashkulli i pëlqen (FOTO)

Tetova Sot - 14.07.2019

Kate Upton, që është zgjedhur dy herë femra më seksi në botë, ka dhënë një intervistë para ca kohësh për një medium amerikan. Ajo tregoi detaje nga jeta e saj, hobitë e saj si dhe çfarë i pëlqen asaj ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Kim Kardashian mohon se ka pasur ndërhyrje kirurgjike në trupin e saj (FOTO)

Tetova Sot - 14.07.2019

Format perfekte të trupit të Kim Kardashian gjithmonë kanë qenë mahnitëse. Përkundër se ajo ka qenë shtatzënë, trupi i saj nuk ka pësuar ndryshime dhe duket si gjithmon në formën më të mirë.

Ndiqni këto këshilla për të mos zhvilluar gurët në veshkë

Tetova Sot - 14.07.2019

Gurët në veshkë janë një dukuri e shpeshtë tek shumë persona gjatë jetës së tyre. Të gjithë mund të rrezikohen nga xhvillimi i gurëve në veshkë madje edhe fëmijët.

4 artikuj të ndërlidhur »

“Kriminelët po largohen nga Veriu i Kosovës” (VIDEO)

Tetova Sot - 14.07.2019

Grupet kriminale në Mitrovicën e Veriut kanë filluar të jenë më pak dhe të ikin nga kjo pjesë e Kosovës Policia e Kosovës po pretendon se në Veri ka rënie të grupeve të kriminalitetit, pas aksioneve ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Policia bastis një banesë gabimisht në Fushë Kosovë (VIDEO)

Tetova Sot - 14.07.2019

Erdhi për pushime në Kosovë, por një mërgimtar u befasua me një porosi që gjeti në banesë. Atij i kërkonte falje Policia e Kosovës për shkak se i kishin bastisur banesën gabimisht.

8 artikuj të ndërlidhur »