TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tetova Sot

La në mes dasmën për të shpëtuar një jetë, dhëndri hero shqiptar ‘pushton’ mediat italiane

Tetova Sot - parë: 47 min

Në ditën më të bukur të jetës së tij, ai i shpëtoi jetën dikujt tjetër. Është kjo historia e mjekut shqiptar në Itali, Sokol Berisha, i cili sapo i tha “PO” dashurisë së jetës së tij dhe po ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Ish punonjësi i saj: Mbretëresha e Anglisë i ha bananet me thikë dhe pirun që të mos duket si majmun

Tetova Sot - parë: 57 min

Mbretëresha e Britanisë së Madhe, Elizabeth II i konsumon bananet duke përdorur një thikë dhe pirun për të mos u dukur si një majmun. Të paktën kështu pretendon ish-kuzhinieri i saj.

5 artikuj të ndërlidhur »

Pse ora është e ndarë në 60 minuta dhe pse minutat janë të ndarë në 60 sekonda?

Tetova Sot - parë: 57 min

Të parët që e organizuan kohën në këtë mënyrë që është dhe sot kanë qenë babilonasit. Falë tyre viti ishte ndarë në 12 muaj sipas 12 fazave hënore dhe ishte logjike që dita dhe nata të ndaheshin ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Kur xhelozia shndërrohet në një sëmundje

Tetova Sot - parë: 57 min

Në rastet më të rënda, xhelozia mund të degjenerojë edhe në sëmundje. Nëse e gjeni veten në një nga shqetësimet e mëposhtme, ju sugjerojmë t’i drejtoheni një psikologu për ta përballuar me sukses ...

Gjashtë zakone të gabuara në ushqim, të cilat agjëruesit i bëjnë gjatë Ramazanit

Tetova Sot - parë: 1 orë

Ramazani është, ndër të tjera, një mundësi e madhe edhe për ata që dëshirojnë për të reduktuar peshën e trupit dhe për të ndihmuar në probleme të ndryshme të zemrës, sidomos kolesterolit dhe ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Hakeri theu mijëra fjalëkalime, bëhet konsulent banke vetëm 13 vjeç

Tetova Sot - parë: 1 orë

Një 13-vjeçar është bërë konsulent banke, ndërsa më herët kishte arritur që të thyente mijëra fjalëkalime të përdoruesve të ndryshëm, kryesisht llogari dhe karta bankare Bëhet fjalë për një djalë nga ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Gruaja 27-vjeçare tregon se si humbi 95 kilogramët

Tetova Sot - parë: 1 orë

Një 27-vjeçare nga Australia vendosi të përmirësonte dietën ushqimore, e inspiruar nga një lojë në park. Ajo nuk mund të bënte xhiro në këtë lojë për shkak të peshës, pasi peshonte 160 kg.

4 artikuj të ndërlidhur »

Betejë mes shteteve për atë se kush do i marrë kompjuterët e Assange

Tetova Sot - parë: 1 orë

Julian Assange gjendet në burg në Londër, por një betejë e re ka filluar për atë se kujt i takojnë komjuterët e tij. Autoritetet në Ekuador kanë bërë një inventar të të gjitha gjërave dhe pajisjeve ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Filtri i ndërrimit të gjinisë, rekord në numrin e përdoruesve në Snapchat

Tetova Sot - parë: 1 orë

Snapchat kohët e fundit ka përditësuar dy filtra të rinj, të cilat i lejojnë përdoruesit të ndryshojnë vizualisht karakteristikat e tyre gjinore. Këtojanë filtra që kanë filluar të përdoren masivisht ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Ish e dashura e Ronaldos: Ai nuk është përdhunues, femrat gjunjëzohen para tij

Tetova Sot - parë: 2 orë

Ish e dashura e Cristiano Ronaldos, Raffaela Fico nuk beson se ylli portugez është i aftë për të përdhunuar një femër. Fico ishte e ftuar në programin ‘’Histori Italiane’’, ku zbuloi gjithçka edhe ...

2 artikuj të ndërlidhur »

New Yorku do të gjobisë këmbësorët që përdorin celularin në rrugë, përjashtohen mjekët

Tetova Sot - parë: 2 orë

New Yorku shqyrton idenë për të vendosur gjoba për këmbësorët që kalojnë rrugën me sytë të përqendruar në celular. Masat ndëshkuese mund të nisin nga 25-250 dollarë, pasi fenomeni i përdorimit të ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Thaçi: Rama ishte brilant në Berlin, Haradinaj i paedukatë

Tetova Sot - parë: 2 orë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nuk resht së falënderuari dhe së thururi elozhe kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama. Pasi e quajti “burrë shteti” pak ditë më parë, në një intervistë që dha ...

19 artikuj të ndërlidhur »

Gazetari i “Bild” flet për drogën në Shqipëri: Për çfarë duhet të japë llogari Edi Rama

Tetova Sot - parë: 2 orë

Gazetari i medias prestigjioze gjermane “Bild”, Peter Tiede në një intervistë me “Skype” me emisionin “A show” në News 24 foli për shkrimin e tij të publikuar disa ditë më parë, ku tregonte se pse ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Shkëndija me një super transferim para ndeshjeve të Ligës së Kampionëve

Tetova Sot - parë: 2 orë

Gjatë ditës së djeshme Sabien Lilaj festoi triumfin në Kupën e Azerbajxhanit me skuadrën e tij, Gabala, ndërsa orët e fundit po qarkullon lajmi se mesfushori i Kombëtares Shqiptare do të largohet ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Thaçi sfidon Berishën: Përballemi publikisht. I përmend edhe Kanunin

Tetova Sot - parë: 2 orë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka ftuar ish-kryeministrin e Shqipërisë, Sali Berishën në një debat publik, teksa e ka quajtur “argat i Millosheviçit”.

18 artikuj të ndërlidhur »

Në Kumanovë po rritet numri i nxënësve shqiptarë, po zvoglohet numri i nxënësve maqedonas (VIDEO)

Tetova Sot - parë: 2 orë

Në komunën e Kumanovës numri i nxënësve shqiptarë ka shënuar rritje në krahasim me ato maqedonas, edhe përkundër fluksit të madh të emigrimit. Këtë e kanë pohuar nga autoritetet komunale.

5 artikuj të ndërlidhur »

Lazim Destani vazhdon ta përkrahë forcimin e ekonomisë në Europën Juglindore

Tetova Sot - parë: 2 orë

Si përkrahës dhe aktivist i zhvillimit ekonomik të rajonit të Europës Juglindore, Lazim Destani sot mori pjesë në konferencën e posaçme të Forumit Ekonomik të Vienës “Vienna Economic Talk – ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Arrestohen shtatë persona për fajde (VIDEO)

Tetova Sot - parë: 2 orë

Mëngjesi i së hënës, solli forca policore në lagjen luksoze në periferi të Prishtinës, njofton Klan Kosova. Në Marigona, u bastis një shtëpi dhe u arrestua biznesmeni Ismet Osmani.

56 artikuj të ndërlidhur »

Rihanna jep detaje rreth albumit të ri

Tetova Sot - parë: 3 orë

Rihanna ka folur për muzikën e re. ansat e këngëtares 31 vjeçare kanë pritur disa vite për muzikë të re nga ajo dhe tani Rihanna dha disa detaje rreth albumit të saj të ardhshëm.

2 artikuj të ndërlidhur »

Khloe tregon nëse do të martohet përsëri

Tetova Sot - parë: 3 orë

Khloe Kardashian po përqendrohet te vetja dhe vajza e saj! Gjatë një interviste të fundit, 34 vjeçërja tregoi nëse ajo ishte në lidhje me dikë pas ndarjes së saj me Tristan Thompson në shkurt.

5 artikuj të ndërlidhur »