TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tetova Sot

Zaev dhe Robertson promovojnë grupin “Ohri”, që do të jetë këshillues i Maqedonisë

Tetova Sot - I sapo botuar

Kryeministri Zoran Zaev dhe ish-sekretari i përgjithshëm i NATO-së, George Robertson, kanë mbajtur një konferencë të përbashkët në Shkup, pas konferencës për NATO-në, të mbajtur pikërisht në Shkup.

4 artikuj të ndërlidhur »

Hahn: Për dy javë do të ketë zgjidhje për emrin

Tetova Sot - I sapo botuar

Komiteti i Punëve të Jashtme i Parlamentit Evropian diskutoi raportin e fundit të Komisionit për zgjerimin në Ballkanin Perëndimor. Duke iu referuar Maqedoni, komisioneri për zgjerimin, Johasnes Hahn ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Analistët: Hyrja e Afrim Gashit në qeveri do ti jep stabilitet Qeverisë

Tetova Sot - parë: 17 min

Javën e kaluar në një prononcim për media, kryetari i Lëvizjes BESA, Afrim Gashi pati deklaruar se janë një hap në hyrjen në Qeveri dhe nëse kjo me të vërtetë ndodh pikërisht ata do të jenë syri i ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Strugë, tensione mes ASH-së dhe Merkos

Tetova Sot - parë: 17 min

Incident dhe përplasje verbale në Komunën e Strugës, mes Ramiz Merkos dhe përfaqësuesve të Aleancës për Shqiptarët, për shkak të dëbimit të ASH-së nga zyra e cila ndodhej në ndërtesën e Komunës, për ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Bujar Osmani nga Sllovenia në Prishtinë, takim me presidentin Thaçi, kryeministrin Haradinaj dhe kryeparlamentarin ...

Tetova Sot - parë: 27 min

Nesër, Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, për vizitë pune do të qëndrojë në Prishtinë, ku do të merr pjesë në forumin politik “Dekada e ardhëshme, bashkëpunimi rajonal ...

20 artikuj të ndërlidhur »

Komunat në rajonin e Pollogut me strategji të përbashkët do të menaxhojnë vërshimet

Tetova Sot - parë: 37 min

Komunat në rajonin planor të Pollogut, shfrytëzues të projektit Përmirësimi i qëndrueshmërisë ndaj vërshimeve në rajonin e Pollogut , i cili implementohet në kuadër të Programës për zhvillim të ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Dalin pamjet Menduh Thaçi në gjykatë (VIDEO)

Tetova Sot - parë: 47 min

Seanca gjyqësore e paraparë që të mbahet sot, për lëndën e Prokurorisë Publike Speciale “Titanik 2” në lidhje me parregullsitë zgjedhore në vitin 2013, është anuluar për më 10 maj.

22 artikuj të ndërlidhur »

Grubi i bashkoi të gjithë për BE-në dhe NATO-n (FOTO)

Tetova Sot - parë: 2 orë

Sot në Sallën e Madhe të Kuvendit u mbajt mbledhja me rastin e Raportit të Komisionit Evropian për progresin e Republikës së Maqedonisë për vitin 2018.

8 artikuj të ndërlidhur »

Politikani i njohur publikon në rrjetet sociale foton e vajzës nudo

Tetova Sot - parë: 2 orë

Fotoja e një gruaje nudo u publikua në tëitterin e shkrimtarit serb, Sinisa Kovaçeviq. Por, pas vetëm disa sekondash fotoja u fshi nga profili. Megjithatë, kishte shumë ndjekës që e ruajtën foton dhe ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Miajllkov: “Kam biznesin tim personal”

Tetova Sot - parë: 3 orë

Në seancën e parë të rastit “Titanik 2” ish shefi i DSK-së Sasho Mijallkov tha se ka biznes të vetin. Në pyetjen e gjykatësit Ognen Stavrev se çka punon Mijallkov me përgjigje: Kam biznes timin ...

22 artikuj të ndërlidhur »

E pabesueshme por e vërtetë, pema ”e mallkuar” refuzon të prehet

Tetova Sot - parë: 3 orë

Kjo ngjarje ka ndodhur në një fshatin Battie të Kameronit. Pjesëtarët e atij fshati besojnë se ajo pemë ka qenë përgjegjëse për të gjitha problemet që kanë pasur në fshat.

3 artikuj të ndërlidhur »

Policia jep detaje për vrasjen e aktorit Art Kurti, gjendet pistoleta me të cilën u krye vepra

Tetova Sot - parë: 3 orë

Sot në orët e hershme të mëngjesit në Gjakovë është gjetur i vdekur i riu Art Kurti, kurse policia e Kosovës ka njoftuar për gazetën Insajderi se në vedin e ngjarjes është gjetur një pistoletë që ...

44 artikuj të ndërlidhur »

Ndërron jetë aktori i njohur i “O Sa Mirë”, Art Kurti

Tetova Sot - parë: 3 orë

“Me datë 24.04.2018 në ora 07:50 stacioni policor Gjakovë është njoftuar se në rrugën Gjakovë-Goden në vendin e quajtur Qafa e Zabelit gjendet një veturë me një person që dyshohej të jetë i vdekur”, ...

44 artikuj të ndërlidhur »

Shikoni sa shumë është mplakur Mijallkovi? (FOTO)

Tetova Sot - parë: 3 orë

Kur ishte e fortë VMRO-DPMNE-ja, Sasho Mijallkov konsiderohej si figura numër një në Maqedoni. Që kur u dobësuan këto dy parti, atij “tymi nuk po i shkon më drejt”.

22 artikuj të ndërlidhur »

Donald Tusk “vulos” fatin e integrimit: Ëndrra ime që Shqipëria të jetë pjesë e BE-së, mbështetuni tek unë për…

Tetova Sot - parë: 3 orë

Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk ka deklaruar se ëndrra e tij është që Shqipëria të integrohet në BE ashtu si vendi i tij Polonia. Në konferencën për shtyp në Tiranë, ai garantoi se ...

74 artikuj të ndërlidhur »

Server: Është e dhimbshme, por rruga e Maqedonisë për BE dhe NATO kalon nëpër Athinë

Tetova Sot - parë: 3 orë

Njohësi i zhvillimeve në Ballkan, Daniel Server, ka theksuar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës duan që të gjitha vendet e Ballkanit të bëhen pjesë e BE, sepse kështu rritet stabiliteti i rajonit.

5 artikuj të ndërlidhur »

“Ai është në moshën e babait tim? Nuk më intereson, ne duhemi dhe kemi një jetë seksuale ekstravagante” (FOTO)

Tetova Sot - parë: 3 orë

Ajo ishte vetëm 17 vjeç kur u njoh në internet me një 44-vjeçar, me të cilin u lidh dhe tashmë janë në një lidhje. Gjithçka ndodhi dy vjet më parë, kur Avalon Garvey nga Leeds i Britanisë, u njoh me ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Valon Bela provokon Talat Xhaferin për gjuhën shqipe: Kako si Talateee? (Foto)

Tetova Sot - parë: 3 orë

Ish aktivisti i OJQ-ve dhe që viteve të fundit është i afërt më strukturat e BDI-së në Cair, Valon Bela ka provokuar BDI-në dhe Talat Xhaferin për Ligjin për Gjuhën Shqipe.

2 artikuj të ndërlidhur »

Osmani në Slloveni: U krijua momentumi për të cilin shpresoj që do të dimë gjithë ta shfrytëzojmë (FOTO)

Tetova Sot - parë: 3 orë

Zëvendëskryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, sot kryesoi delegacionin qeveritar në Samitin e shefave të shteteve apo qeverive të vendeve anëtare të ...

20 artikuj të ndërlidhur »

Tërmet në Turqi, raportohet për dhjetëra të lënduar

Tetova Sot - parë: 4 orë

Zyrtarët në Turqi kanë njoftuar se dhjetëra persona janë lënduar, pasi një tërmet ka goditur në pjesën juglindore të vendit. Epiqendra e tërmetit ka qenë në fshatin Samsat, në provincën Adiyaman.

24 artikuj të ndërlidhur »