TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Telegrafi

Rrëfimi ekskluziv i Abrashit dhe e ardhmja ende e pavendosur me Freiburgun: Shqipëria meritoi më shumë, për të ardhmen ...

Telegrafi - parë: 23 orë

Është njëri nga lojtarët më të mirë që ka pasur Kombëtarja e Shqipërisë në këto 10 vitet e fundit. Organizon mirë aksionet por edhe shkatërron pa mëshirë ato të kundërshtarëve, është i pakalueshëm në ...

Nëse nuk i pastroni radiatorët, mund t’ju vijnë më të larta faturat e ngrohjes!

Telegrafi - parë: 23 orë

Qe se si t’i fshini në mënyrë të drejtë dhe t’i pengoni shpenzimet! Grumbullimi i pluhurit midis rrjetave mund të mbyllë qarkullimin e ngrohjes, ndërsa atëherë edhe ata duhet patjetër të punojnë më ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Dortmundi përjashton Sanchon për ndeshjen ndaj Monchengladbachut

Telegrafi - parë: 23 orë

Jadon Sancho ka filluar të shkaktoj probleme te Borussia Dortmundi dhe duket se po e kërkon largimin nga ta. Anësoi anglez u rikthye te skuadra gjerman në kohë nga ndeshjet ndërkombëtare, mirëpo ...

11 artikuj të ndërlidhur »

E guximshme: Irina Shayk e veshur me fustan i cili zbulon shumë ka lënë pa fjalë të pranishmit!

Telegrafi - parë: 23 orë

Kur para pak netësh ka dalë nga një restorant, të gjitha shikimet kanë qenë të drejtuara në drejtim të saj Nuk gëzon famën pa arsye të femrës më të bukur të botës dhe të njërës nga femrat më me stil, ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Gruaja e “pushtuar” u alivanos nga dhimbjet, prej ekzorcizmit të dhunshëm të një prifti indian

Telegrafi - parë: 23 orë

Me besimin se është e “pushtuar nga djalli”, mbi një grua është kryer ekzorcizëm nga një prift në një faltore në Karnataka të Indisë. Derisa ajo përgjërohej e ulur në dysheme dhe provonte të mbrohej, ...

Çerek luge çaji turmerik për një javë rresht dhe ajo që ndodh me gjakun tuaj, ka lënë pa fjalë shkencëtarët

Telegrafi - parë: 23 orë

Kurkuma ose turmeriku nuk ka vetëm veti antioksidante, por dhe antiinflamatore e antivirale, është shumë e përdorshme për mostretjen apo fryrjen e barkut nga gazrat Gjithashtu mund të jetë e dobishme ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Ibrahimovic: Mund të kaloj te Napoli, Interi apo Bologna

Telegrafi - parë: 23 orë

Zlatan Ibrahimovic ka bërë të ditur se në janar mund të transferohet te Interi, Napoli apo Bologna. Sulmuesi suedez ka kontratë me La Galaxyn deri në fund të këtij viti, andaj dëshira e tij është që ...

37 artikuj të ndërlidhur »

Mbi dy mijë zyrtarë policorë u larguan nga Policia e Kosovës, që nga themelimi i saj

Telegrafi - parë: 23 orë

Nga themelimi i saj, e deri më tani, Policia e Kosovës numëron rreth nëntë mijë punonjës/personel policor me uniformë dhe civil. Nga ky numër i përgjithshëm i zyrtarëve policorë ka edhe të atillë që ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Të mërkuren hapet panairi ‘Agrokos 2019’

Telegrafi - parë: 23 orë

Për të nëntëmbëdhjetën herë në Prishtinë, do të mbahet panairi Ndërkombëtar i Agrobiznesit dhe Ushqimit “Agrokos”. Me datën 23, 24 dhe 25 në sallën ”1 Tetori”, do të mbahet ky panair, ku do të marrin ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Skuadra vendase proteston në fushë duke mos lëvizur, kundërshtari i shënon gola si në stërvitje

Telegrafi - parë: 23 orë

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në elitën e futbollit meksikan. Skuadra e madhe meksikane Tigres ka marrë një fitore më të lehtë se që është pritur në udhëtim te Veracruz.

8 artikuj të ndërlidhur »

Guardiola do bëhet trajner, Overmars, drejtor sportiv te Milani

Telegrafi - parë: 23 orë

Milani dëshiron ta emëroj Pep Guardiolan si trajnerin e tyre dhe Marc Overmarsin si drejtor të sportit për sezonin e ri. Mundo Deportivo raporton se Elliott Menagment janë të nervozuar me situatën që ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Ibishi: FSK-ja s’mund të transformohet në Ushtri për 4 vjet

Telegrafi - parë: 23 orë

Forcës së Sigurisë së Kosovës do t’i nevojitet një periudhë kohore prej 10 vjetësh për t’u transformuar në një Ushtri me kapacitete të plota. Kështu, të paktën parashihet me fillimin e transformimit ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Nora Istrefi tregon linjat në palestër, duket tërheqëse në veshje sportive

Telegrafi - parë: 23 orë

Këngëtarja Nora Istrefi vazhdon të jetë shumë e përfolur për dukjen e saj. Ajo ndan shpesh me ndjekësit fotografi të përditshme në rrjetet sociale, duke treguar se si është për të një ditë e ...

22 artikuj të ndërlidhur »

Zaev i dëshpëruar me Evropën, kërkon zgjedhje të reja

Telegrafi - parë: 24 orë

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka dalë sot në konferencë për shtyp për të folur rreth mosmarrjes së datës për fillimin e bisedimeve për integrim në Bashkimin Evropian.

120 artikuj të ndërlidhur »

Përfaqësues të Listës Serbe sonte takojnë kryeministrin rus

Telegrafi - parë: 24 orë

Përfaqësuesit e Listës Serbe do të takohen sonte në Beograd me kryeministrin rus, Dimitry Medvedev. Megjithëse e gjithë agjenda e Medvedivit është bërë publike, takimi me serbet e Listës Serbe nuk ...

41 artikuj të ndërlidhur »

Zidane lë jashtë liste Hazardin për përballjen ndaj Mallorcas

Telegrafi - parë: 24 orë

Eden Hazard ka mbetur jashtë listë së Real Madridit për ndeshjen e sotme ndaj Mallorcas në kuadër të La Liga-së. Lideri i ligës spanjolle do të jetë mysafir i Mallorcas, derisa në skuadër kanë disa ...

34 artikuj të ndërlidhur »

Diga e shembur në një minierë të Siberisë mbyti 15 punonjës, 13 të tjerë janë zhdukur

Telegrafi - parë: 24 orë

Shembja e digës në orët e hershme të mëngjesit, i ka mbytur 15 punonjës të një minierë në Krasnoyarsk të Siberisë. Uji që përfshiu hapësirën ku ata ishin duke fjetur, ka përfshirë edhe 13 te tjerë, ...

18 artikuj të ndërlidhur »

Passy: Pas bllokimit të Macron, Vladimir Putin ka porositur gotë me shampanj për të festuar

Telegrafi - parë: 24 orë

Ish-ministri i Bullgarisë i Punëve të Jashtme, Solomon Passy thotë se anulimi i nisjes së bisedimeve për anëtarësim në BE për Shkupin dhe Tiranën nuk është në interesin e Bullgarisë.

2 artikuj të ndërlidhur »

Eibar – Barcelona, formacionet zyrtare

Telegrafi - parë: 24 orë

Barcelona do të luaj në udhëtim te Eibar në kuadër të javës së nëntë në La Liga. Skuadra e Ernesto Valverdes është futur në seri të fitoreve ku në tri takimet e fundit kanë marrë maksimumin e pikëve.

4 artikuj të ndërlidhur »

Kur Bebe Rexha dhe Rita Ora u shfaqën me të njëjtin fustan

Telegrafi - 19.10.2019

Këngëtaret shqiptare me famë ndërkombëtare, Bebe Rexha dhe Rita Ora, janë të pëlqyera nga miliona fansa anë e kënd botës. Fakti që ato kanë origjinë të njëjtë, kjo ka bërë që mes këngëtareve të ...

21 artikuj të ndërlidhur »