TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Telegrafi

Turqia akuzon forcat kurde, se e shkelën marrëveshjen e armëpushimit: “Kryen 14 sulme brenda 36 orëve”

Telegrafi - parë: 21 orë

Forcat kurde në Siri, kryen 14 ‘sulme provokuese’ brenda 36 orët e kaluara, përkundër marrëveshjes së armëpushimit, pretendon ministria turke e mbrojtjes.

86 artikuj të ndërlidhur »

Skuadrat e mëdha interesohen për të, Verona ia cakton çmimin Marash Kumbullës

Telegrafi - parë: 21 orë

Marash Kumbulla është njëri nga mbrojtësit më premtues në Serie A. Qendërmbrojtësi shqiptar ka shkëlqyer në këtë fillim sezoni me fanellën e Hellas Veronës.

6 artikuj të ndërlidhur »

Ibrahimovic i premton Lukakut 60 euro për çdo pranim të mirë të topit

Telegrafi - parë: 21 orë

Zlatan Ibrahimovic e ka paralajmëruar Interin se nuk duhet të presin teknik të mirë nga Romleu Lukaku. Sulmuesi belg është kritikuar në vazhdimësi nga mediat dhe tifozët për pranimin e parë të topit, ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Rektori Statovci ishte pranë studentëve në kohërat më të vështira

Telegrafi - parë: 21 orë

Është përkujtuar sot, në 20 vjetorin e ndarjes nga jeta, profesori dhe rektori i Universitetit të Prishtinës, Ejup Statovci. Parlamenti i Studentëve të Universitetit të Prishtinës ka mbajtur orë ...

24 artikuj të ndërlidhur »

Gani Krasniqi ftohet nga Gjykata Speciale

Telegrafi - parë: 21 orë

Njëri nga ish- ushtarët e UÇK-së, Gani Krasniqi ka njoftuar se ka pranuar ftesën nga Zyra e Prokurorit të Specializuar dhe do t’i përgjigjet pozitivisht, pasi e kanë obliguar një pjesë e deputetëve ...

6 artikuj të ndërlidhur »

BBC: Diplomatë me përvojë të BE-së të zemëruar për shkak të bllokimit të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë

Telegrafi - parë: 21 orë

Siç raportojnë nga BB, diplomatë me përvojë nga Bashkimi Evropian janë të zemëruar pas bllokimit të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë për nisjen e bisedimeve për anëtarësim.

162 artikuj të ndërlidhur »

Roma e do me ngulm transferimin e Hysajt

Telegrafi - parë: 21 orë

Roma është e vendosur që në afatin kalimtar të janarit ta transferojë Elseid Hysajn nga Napoli. Mbrojtësi shqiptar e kishte kërkuar largimin nga napolitanët edhe në verën që shkoi, mirëpo Carlo ...

9 artikuj të ndërlidhur »

“Kuriri” serb: Njësia Speciale serbe e kreu masakrën në Reçak

Telegrafi - parë: 21 orë

‘Tradhtia e madhe!”. Kështu e nis shkrimin e saj gazeta beogradase “Kurir”, në të cilin një ish zyrtar i lartë i Shërbimit të Sigurimit Serb (SDB) dhe ish-zëvendësdrejtor i BIA-s, jep versionin për ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Rrezik nga eskalimi i demonstratave të studentëve, Kili shpalli gjendjen e jashtëzakonshme

Telegrafi - parë: 21 orë

Presidenti kilian Sebastian Pinera, e ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme, nga rreziku i eskalimit të demonstratave të studentëve, të nisura pas shtrenjtimit të biletave të metrosë.

17 artikuj të ndërlidhur »

Morena Taraku tregon si duket nga brenda dhoma e gjumit, në rezidencën e saj luksoze në Turqi

Telegrafi - parë: 21 orë

Këngëtarja dhe modelja e njohur shqiptare, Morena Taraku, tash e sa kohë është zhvendosur në Turqi. Ajo ka blerë një rezidencë luksoze në Stamboll – qytet ky në të cilin bukuroshja ka zhvendosur të ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Rrëfimi ekskluziv i Abrashit dhe e ardhmja ende e pavendosur me Freiburgun: Shqipëria meritoi më shumë, për të ardhmen ...

Telegrafi - parë: 21 orë

Është njëri nga lojtarët më të mirë që ka pasur Kombëtarja e Shqipërisë në këto 10 vitet e fundit. Organizon mirë aksionet por edhe shkatërron pa mëshirë ato të kundërshtarëve, është i pakalueshëm në ...

Nëse nuk i pastroni radiatorët, mund t’ju vijnë më të larta faturat e ngrohjes!

Telegrafi - parë: 22 orë

Qe se si t’i fshini në mënyrë të drejtë dhe t’i pengoni shpenzimet! Grumbullimi i pluhurit midis rrjetave mund të mbyllë qarkullimin e ngrohjes, ndërsa atëherë edhe ata duhet patjetër të punojnë më ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Dortmundi përjashton Sanchon për ndeshjen ndaj Monchengladbachut

Telegrafi - parë: 22 orë

Jadon Sancho ka filluar të shkaktoj probleme te Borussia Dortmundi dhe duket se po e kërkon largimin nga ta. Anësoi anglez u rikthye te skuadra gjerman në kohë nga ndeshjet ndërkombëtare, mirëpo ...

11 artikuj të ndërlidhur »

E guximshme: Irina Shayk e veshur me fustan i cili zbulon shumë ka lënë pa fjalë të pranishmit!

Telegrafi - parë: 22 orë

Kur para pak netësh ka dalë nga një restorant, të gjitha shikimet kanë qenë të drejtuara në drejtim të saj Nuk gëzon famën pa arsye të femrës më të bukur të botës dhe të njërës nga femrat më me stil, ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Gruaja e “pushtuar” u alivanos nga dhimbjet, prej ekzorcizmit të dhunshëm të një prifti indian

Telegrafi - parë: 22 orë

Me besimin se është e “pushtuar nga djalli”, mbi një grua është kryer ekzorcizëm nga një prift në një faltore në Karnataka të Indisë. Derisa ajo përgjërohej e ulur në dysheme dhe provonte të mbrohej, ...

Çerek luge çaji turmerik për një javë rresht dhe ajo që ndodh me gjakun tuaj, ka lënë pa fjalë shkencëtarët

Telegrafi - parë: 22 orë

Kurkuma ose turmeriku nuk ka vetëm veti antioksidante, por dhe antiinflamatore e antivirale, është shumë e përdorshme për mostretjen apo fryrjen e barkut nga gazrat Gjithashtu mund të jetë e dobishme ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Ibrahimovic: Mund të kaloj te Napoli, Interi apo Bologna

Telegrafi - parë: 22 orë

Zlatan Ibrahimovic ka bërë të ditur se në janar mund të transferohet te Interi, Napoli apo Bologna. Sulmuesi suedez ka kontratë me La Galaxyn deri në fund të këtij viti, andaj dëshira e tij është që ...

37 artikuj të ndërlidhur »

Mbi dy mijë zyrtarë policorë u larguan nga Policia e Kosovës, që nga themelimi i saj

Telegrafi - parë: 22 orë

Nga themelimi i saj, e deri më tani, Policia e Kosovës numëron rreth nëntë mijë punonjës/personel policor me uniformë dhe civil. Nga ky numër i përgjithshëm i zyrtarëve policorë ka edhe të atillë që ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Të mërkuren hapet panairi ‘Agrokos 2019’

Telegrafi - parë: 22 orë

Për të nëntëmbëdhjetën herë në Prishtinë, do të mbahet panairi Ndërkombëtar i Agrobiznesit dhe Ushqimit “Agrokos”. Me datën 23, 24 dhe 25 në sallën ”1 Tetori”, do të mbahet ky panair, ku do të marrin ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Skuadra vendase proteston në fushë duke mos lëvizur, kundërshtari i shënon gola si në stërvitje

Telegrafi - parë: 22 orë

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në elitën e futbollit meksikan. Skuadra e madhe meksikane Tigres ka marrë një fitore më të lehtë se që është pritur në udhëtim te Veracruz.

8 artikuj të ndërlidhur »