TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Telegrafi

Nicole Scherzinger rrëmben vëmendje në bikini derisa po shijon pushimet në Itali

Telegrafi - parë: 14 orë

Ajo është e njohur si një nga këngëtaret më sensuale amerikane, edhe pse tashmë ka 40 vite. Dhe Nicole Scherzinger edhe këtë herë ka arritur të sigurojë vëmendjen e të gjithëve, derisa ka vënë në pah ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Faqja e madhe sportive ‘433’ publikon shakanë që Genc Nuza ia bëri Muharrem Sahitit në ‘Lojën e Yjeve’

Telegrafi - parë: 14 orë

Në javën e kaluar, Granit Xhaka dhe Milot Rashica organizuan një përballje me karakter bamirës të quajtur si ‘Loja e Yjeve’. Në këtë përballje morën pjesë shumë lojtarë aktivë, ish-lojtarë, trajner ...

22 artikuj të ndërlidhur »

Pas përplasjeve, kryesia e LDK-së vendos që Borovci e Abrashi të tërhiqen nga gara për kryetar të degës

Telegrafi - parë: 14 orë

Në mbledhjen e sotme të Kryesisë së LDK-së, të udhëhequr nga kryetari Mustafa, mes tjerash, u analizua edhe situata e krijuar në disa degë të LDK-së gjatë procesit zgjedhor.

36 artikuj të ndërlidhur »

Nëse e bojkotojnë 100 mijë qytetarë, regjistrimi në Maqedoni do të shpallet jo relevant

Telegrafi - parë: 14 orë

Enti Shtetëror për Statistika thekson se nëse të paktën 100.000 qytetarë do të bojkotojnë regjistrimin vitin e ardhshëm, rezultatet nuk mund të konsiderohen si relevante.

10 artikuj të ndërlidhur »

Afati i fundit për të aplikuar për punë në AKI krijon radhë të gjata të qytetarëve para hyrjes së agjencisë

Telegrafi - parë: 14 orë

Kanë mbetur edhe pak minuta që të përmbyllet afati për të aplikuar për punë në Agjencinë Kosovare për Inteligjencë, ndërkohë para dyerve të kësaj agjencie, janë krijuar radhë të gjata të qytetarëve ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Pas incidentit në fluturimin Prishtinë-Bazel, Autoriteti i Aviacionit të Kosovës kërkon raport të detajuar nga kompania ...

Telegrafi - parë: 14 orë

Autoriteti i Aviacionit Civil i Kosovës ka thënë se është njoftuar për ndodhinë e aeroplanit të linjës ajrore “ALK Airlines” në fluturimin nga Prishtina në Bazel.

75 artikuj të ndërlidhur »

LVV pajtohet me shoqërinë civile për Projektligjin për Financimin e Partive Politike, dënon sulmin fizik ndaj ...

Telegrafi - parë: 14 orë

Lëvizja Vetëvendosje ka komentuar marshin e organizuar nga shoqëria civile kundër projekt-ligjit për financimin e partive politike. LVV përmes një postimi në faqen zyrtare në Facebook ka shkruar se ...

39 artikuj të ndërlidhur »

Përgjimet e reja të ‘Bild’, publikohet telefonata e Kryeministrit Rama me zyrtarin e lartë të MPB-së

Telegrafi - parë: 14 orë

E përditshmja gjermane “Bild” ka publikuar një tjetër audiopërgjim në të cilin dëgjohet Kryeministri Rama duke folur në telefon me Arben Keshin, i cili sipas “Bild” është zyrtar në Ministrinë Punëve ...

124 artikuj të ndërlidhur »

Pendarovski: SHBA në gusht do ta ratifikojë protokollin për në NATO

Telegrafi - parë: 14 orë

“Në SHBA ka filluar procedura për ratifikimin e protokollit për anëtarësimin tonë në NATO. Premtimet nga ajo anë janë se para se të shpërbëhet Kongresi në gusht, do të bëhet ratifikimi, që do të ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Pse Richard Branson është kaq i suksesshëm?

Telegrafi - parë: 15 orë

Richard Branson themeloi biznesin e tij të parë, revistën “Student”, pasi u lagua nga shkolla e mesme në moshën 15 vjeç. Shumë shpejt ai u bë bashkëthemelues i kompanisë diskografike Virgin, që më ...

Melinda publikon momente të veçanta nga prapaskenat e klipit të ri me ‘Teta Gjylin’

Telegrafi - parë: 15 orë

Rep – artistja shqiptare, Melinda Ademi, ditë më parë lansoi këngën e re “Pika Pika”. Ky projekt i saj u mirëprit nga publiku dhe në YouTube numëron mbi tre milionë shikime.

3 artikuj të ndërlidhur »

Totti konfirmon largimin nga Roma: E keqtrajtuan De Rossin, nuk e morën Conten

Telegrafi - parë: 15 orë

Francesco Totti është larguar zyrtarisht nga Roma, derisa ka mbajtur një konferencë për media sot (17 qershor). Legjenda e skuadrës italiane bëri të ditur se përse erdhi deri te ky vendim, për ...

25 artikuj të ndërlidhur »

OBRM-PDUKM: Në Këshillin Ekzekutiv të LSDM-së gjithçka është e njëjtë

Telegrafi - parë: 15 orë

Nga partia opozitare OBRM-PDUKM kanë komentuar përbërjen e re të Këshillit Ekzekutiv të LSDM. Dimçe Asrsovski nga kjo parti deklaroi se gati një muaj Zoran Zaev dhe të gjithë satelitët e tij i kanë ...

38 artikuj të ndërlidhur »

“Mendova se do të vdisnim të gjithë”, edhe një pasagjere shqiptare flet për përvojën e hidhur gjatë fluturimit ...

Telegrafi - parë: 15 orë

Mirjeta Basha qëndroi për dy ditë në Kosovë. Ajo që ishte planifikuar të jetë një pushim i shkurtër relaksues, përfundoi si një tmerr i vërtetë, shkruan Blick.

75 artikuj të ndërlidhur »

Reagimi i Wilder pas fitores së Furyt: Ai nuk është kampion, vetëm po përpiqen ta promovojnë

Telegrafi - parë: 15 orë

Tyson Fury ka treguar se është në formë të jashtëzakonshme para rimeçit me Deontay Wilder, derisa fitoi në fundjavën e kaluar ndaj Tom Schwarz me nokaut teknik.

38 artikuj të ndërlidhur »

Pixel 4 XL shihet në jetën reale, konfirmon kamerën e trefishtë

Telegrafi - parë: 15 orë

Historia e këtij viti deri më tani duket të jetë shumë e ngjashme me atë në vitin 2018 në lidhje me telefonat Pixel 3 dhe Pixel 3 XL, që pasojnë me Pixel 3a dhe Pixel 3a XL.

2 artikuj të ndërlidhur »

Spektakli i Salah në ndeshjen ndaj Guinesë, egjiptiani e turpëroi portierin kundërshtar

Telegrafi - parë: 15 orë

Pas suksesit të jashtëzakonshëm me Liverpoolin në edicionin që lamë pas, Mohamed Salah është angazhuar me kombëtaren e Egjiptit. Përfaqësuesja e tij ka zhvilluar një ndeshje miqësore kundër Guinesë, ...

13 artikuj të ndërlidhur »

“Kryetarët e gjykatave të Maqedonisë që japin lëndë në dorë do të shkarkohen”

Telegrafi - parë: 15 orë

Ministrja e Drejtësisë Renata Deskoska ua kujtoi kryetarëve të gjykatave të Maqedonisë, prezent në konferencën e sotme për funksionimin e sistemit elektronik për shpërndarjen e lëndëve se do të ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Syla: Administrata e Gjilanit për pesë muaj ka shqyrtuar dhe përfunduar 54 mijë lëndë

Telegrafi - parë: 15 orë

Drejtori i Administratës në Gjilan, Bardhyl Syla, ka deklaruar se për pesë muaj të këtij viti, kjo drejtori ka përfunduar mbi 54 mijë lëndë, derisa 5900 të tjera janë në proces të shqyrtimit.

3 artikuj të ndërlidhur »

Arrestohet i dyshuari për posedim të narkotikëve

Telegrafi - parë: 15 orë

Policia e Kosovës njofton se në Prishtinë është arrestuar i dyshuari mashkull, pasi që me urdhëresë të gjykatës është bërë kontrollimi në shtëpinë e tij dhe objektet përcjellëse.

3 artikuj të ndërlidhur »