TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Telegrafi

Naim Rexha, emërohet ushtruesi i detyrës së drejtorit të Policisë

Telegrafi - parë: 7 orë

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se pas emërimit të ish-drejtorit të Policisë së Kosovës në pozitën e Shefit të Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, pozitën e drejtorit të përgjithshëm e ...

6 artikuj të ndërlidhur »

‘Xhakarta’ e “O Sa Mirë” pozon atraktive në fustanin e bardhë, vë në pah gjoksin

Telegrafi - parë: 7 orë

Seriali “O Sa Mirë” vazhdon të mbetet një prej serialeve më të ndjekura në vend. Vëmendje të madhe te shikuesit e serialit rrëmbejnë aktorët e tij, të cilët nuk janë të paktë në numër.

2 artikuj të ndërlidhur »

Maqedonia duhet të miratoj një ligj të ri për mbrojtjen e të dhënave personale

Telegrafi - parë: 7 orë

Maqedonia duhet që sa më parë ta voton ligjin e ri për mbrojtje të të dhënave personale, ku do të zbatohen dispozitat e Rregullores së përgjithshme të Bashkimit Evropian (BE) për mbrojtjen e të ...

Shkumbin Gashi rizgjidhet nënkryetar i Pejës

Telegrafi - parë: 7 orë

Komuna e Pejës do të vazhdojë ta ketë Shkumbin Gashin, në pozitë e nënkryetarit të Komunës edhe për këtë mandat. RTV Dukagjini ka marr vesh se kryetari Gazmend Muhaxheri ka vendosur që për zëvendës ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Akuzohet për falsifikim të diplomës dhe vjedhje në një supermarket, jep dorëheqje kryetarja e Madridit

Telegrafi - parë: 7 orë

Kryetarja e rajonit të Madridit në Spanjë ka dhënë dorëheqjen pas akuzave për vjedhje supermarketi, vetëm pak javë pasi u akuzua se kishte falsifikuar diplomën e masterit.

14 artikuj të ndërlidhur »

E bind të dashurën të qëndroj para pikados derisa e gjuante shigjetën, në vend se të godasë në shenjë ia nguli asaj në ...

Telegrafi - parë: 7 orë

Shakaja e tepër shpesh dinë të shndërrohet në tragjedi apo lëndim trupor, dhe këtë gjë më së miri e dëshmon videoja e publikuar më poshtë. Një djalë i ri nga New Yorku kishte arritur ta bind të ...

MKRS investon 500 mijë euro për sportin në Ferizaj

Telegrafi - parë: 8 orë

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi është pritur sot në takim nga kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu. Në këtë takim, mes MKRS-së dhe Komunës së Ferizajt janë nënshkruar dy ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Meghan Markle sërish thyen kodin e veshjes së pallatit mbretëror britanik

Telegrafi - parë: 8 orë

Gjatë vitit të kaluar, ajo ka shkelur papritmas rregullat e rrepta mbretërore të veshjes. E fejuara dhe së shpejti bashkëshortja e Prince Harryt është një rebele e vërtetë e pallatit mbretëror.

3 artikuj të ndërlidhur »

Afaristët e Maqedonisë kërkojnë administratë më efikase dhe më të shpejtë publike (Video)

Telegrafi - parë: 8 orë

Administratë më efikase dhe më të shpejtë, largimi nga ndryshimi i shpeshtë i rregullave të taksave, zvogëlimin e dyfishtë të dënimeve, janë disa nga kërkesat e shoqërisë së afaristëve të adresuara ...

LDK dhe PDK thonë se në tryezën e partive politike, nuk u diskutua për zgjedhjet

Telegrafi - parë: 8 orë

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Agim Veliu dhe ai i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi kanë theksuar se në tryezën e përbashkët të partive politike nuk është ...

57 artikuj të ndërlidhur »

Veseli: Ia jap krejt postet LDK-së veç të ketë konsensus për tema të mëdha

Telegrafi - parë: 8 orë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se është vështirë të flasë për 10 vitet e ardhshme të vendit tonë. “Mirëpo, ajo që dihet është përcaktimi ynë, Kosova është e përcaktuar është ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Apeli lë në paraburgim aktivistët e SKV-së

Telegrafi - parë: 8 orë

Gjykata e Apelit e Kosovës, i ka refuzuar si të pa bazuar ankesat e avokatëve mbrojtës, kundër caktimit të masës së paraburgimit prej një muaji, ndaj të pandehurve K.M., P.D., H.K.,K.G.,J.Sh.

4 artikuj të ndërlidhur »

Nafta i rikthehet humbjeve

Telegrafi - parë: 8 orë

Çmimet e naftës i janë rikthyer humbjeve në sesionin e së mërkurës, duke u tërhequr lehtë nga niveli më i lartë në 3 vitet e fundit të regjistruar në sesionin e kaluar.

3 artikuj të ndërlidhur »

Përleshet keq me burrin në poster, para se ta godiste me kokë (Video)

Telegrafi - parë: 8 orë

Një grua e paemëruar, që ishte nën efektin e alkoolit, ka nisur të përleshet me një burrë në posterin reklamues, të kapur për një stacion autobusësh në Kent të Anglisë. Para se ta godiste keq me kokë.

Largimi i dhjamit dhe shtimi i muskujve përmes ushqimit

Telegrafi - parë: 8 orë

“Jam gati t’jua tregoj zbulimin që e kam bërë sa i përket formësimit të trupit dhe skalitjes së muskujve”, thotë William Bush. William Bush është 33 vjeçar dhe që nga mosha 18 vjeçare merret me ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Tzanakopoulos: Greqia bëri lëshime, radhën e ka Maqedonia

Telegrafi - parë: 8 orë

Sipas zëdhënësit të Qeverisë greke, Dimitris Tzanakopoulos, Greqia ka bërë lëshime në bisedimet për çështjen e emrit të Maqedonisë. Ai shprehet se tani është radha e Maqedonisë që të bëjë hapin e ...

Nëndetësja bërthamore ruse “që mund të shkaktoj” cunami me dallgë mbi 90 metra, dhe transportoj bomba 100 megatonëshe ...

Telegrafi - parë: 8 orë

E njohur si “makina e apokalipsit” nga rusët, ajo mund të shkaktoj cunami me dallgë mbi 90 metra që lëshon një lloj shi me rreze radioaktive, që do të fshinin nga faqja e dheut qytete të tëra.

8 artikuj të ndërlidhur »

Trajneri i Suedisë, Andersson: Ibrahimovic nuk përfshihet në planet e mia për botëror

Telegrafi - parë: 8 orë

Përfundimisht një yll botëror nuk do të jetë në kampionatin kryesor për kombëtaret që do të zhvillohet në Rusi. Trajneri i kombëtares së Suedisë, Janne Andersson ka konfirmuar se Zlatan Ibrahimovic ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Kujtesa sjellë tre kanale të reja shtesë në platformën kabllore

Telegrafi - parë: 8 orë

Kujtesa u ofron konsumatorëve shërbime që e bëjnë përvojën e tyre të paharrueshme duke ndikuar kështu edhe në mënyrën e jetesës, punës, mësimit dhe argëtimit.

2 artikuj të ndërlidhur »

KOSID: Kostoja totale e ndërtimit të Kosovës së Re do të arrijë në 3 miliardë euro

Telegrafi - parë: 8 orë

Konsorciumi Kosovar i Organizatave të Shoqërisë Civile për Zhvillim të Qëndrueshëm (KOSID), ka organizuar një konferencë për media ku prezantoi gjetjet nga analiza e marrëveshjeve të nënshkruara nga ...

5 artikuj të ndërlidhur »