TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Telegrafi

Cerezo e pranon marrëveshjen me Barcelonën, por thotë se nuk ka të bëjë me Griezmannin

Telegrafi - parë: 13 orë

Lajmi që u publikua të hënën, ku flitej për një marrëveshje mes Barcelonës dhe Atletico Madridit, ku do të paguhen edhe 15 milionë euro për Antoine Griezmann është hedhur poshtë nga drejtuesit e Los ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Vogel: Njohja formale e Kosovës nga Serbia, qëllimi final i BE-së

Telegrafi - parë: 13 orë

Ai më tej ka sqaruar se çdo rezultat i dialogut Beograd-Prishtinë, që nënkupton më pak se njohje, do të dërgonte një sinjal se pavarësia e Kosovës është “e kushtëzuar dhe e paplotë”.

6 artikuj të ndërlidhur »

“Ishte tmerruar me atë çfarë kishte parë”: Gruaja bën veprimin ekstrem, pasi pa disa fotografi në celularin e të ...

Telegrafi - parë: 13 orë

Një grua e re vrau veten pasi gjeti fotografi të abuzimit seksual të fëmijëve në celularin e të dashurit të saj. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, punonjësja e H&M, Lydia Roberts, 21 vjeç, ...

BE ndalon një pesticid tjetër, është i rrezikshëm për njerëzit dhe bletët

Telegrafi - parë: 13 orë

Anëtarët e BE-së kanë renditur në listën e pesticideve të ndaluara edhe substancën e katërt të neonicotinoidit që konsiderohet një rrezik për njerëzit dhe bletët, kanë njoftuar Komisioni Evropian dhe ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Brozovic: Ky është Interi më i mirë në të cilin kam luajtur, duhet të përmirësohem në mbrojtje

Telegrafi - parë: 13 orë

Mesfushori i Interit, Marcelo Brozovic, ka pranuar se përkundër që është pjekur si lojtar, ai ka nevojë që të përmirësohet në aspektin mbrojtës. Futbollisti kroat ka siguruar vend në formacionin e ...

2 artikuj të ndërlidhur »

LSDM: Sa u pasurua Mickoski me ndihmën e Qeverisë së Nikolla Gruevskit?

Telegrafi - parë: 13 orë

Partia opozitare maqedonase LSDM reaguan ndaj konferencës së zëdhënësit të OBRM-PDUKM-së, Naum Stoilkovski duke pyetur se sa para përfitoi Mickoski me ndihmën e Qeverisë së Nikolla Gruevskit.

30 artikuj të ndërlidhur »

Makolli i AKR-së optimist: Do ta kalojmë pragun zgjedhor

Telegrafi - parë: 13 orë

Koalicioni NISMA-AKR-PD në zgjedhjet parlamentare, të 6 tetorit, nuk ka arritur të kalojë pragun zgjedhor, duke marrë gjithsej 39 mijë e 495 vota, apo 4.96%.

15 artikuj të ndërlidhur »

Tayna vjen me një paraqitje atraktive në imazhin e fundit

Telegrafi - parë: 13 orë

Reperja e njohur, Tayna, aktualisht po shijon suksesin e projektit të saj muzikor më të fundit, “Sicko”. Teksa në të shumtën e rasteve udhëton shpesh për të qenë sa më pranë fansave të saj në ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Toni Kroos sot mund ta arrijë shifrën e 100 ndeshjeve në LK – ecuria e djaloshit gjerman që u kthye në njërin prej më ...

Telegrafi - parë: 13 orë

Toni Kroos kthehet te Real Madridi, por kësaj radhe do të arrijnë një shifër që për shumë është ëndërr, ku në Stamboll pritet ta zhvillojë ndeshjen e 100-të në Ligën e Kampionëve.

Parlamenti Evropian rezolutë për bllokimin e negociatave nga Franca

Telegrafi - parë: 13 orë

Pas JO-së që Franca dha për mos-hapjen e negociatave ndaj Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, Parlamenti Evropian ka kërkuar miratimin e një rezolutë për bllokimin e negociatave nga kjo e fundit.

23 artikuj të ndërlidhur »

Dorëzohet para leopardit për pak kohë – por shihni se sa “trim” tregohet derri i egër kur dikush i vjen në ndihmë

Telegrafi - parë: 13 orë

Një derr i egër ka shfrytëzuar mundësinë e tij për t’u çliruar nga kthetrat e një leopardi kur një hienë u shfaq papritmas. Bëhet fjalë për pamje të cilat tregojnë momentin kur derri i egër bllokohet ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Pas reagimit të tifozëve, Pioli pritet ta lë në bankë Suson

Telegrafi - parë: 13 orë

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli, pritet ta lë Suson në bankën rezervë, kur tashmë ka filluar një nismë e tifozëve për largimin e tij, madje është krijuar edhe hashtagu ‘#SusoOut’.

8 artikuj të ndërlidhur »

OBRM-PDUKM akuzon Zaevin se firmat e familjes së tij po zgjerohen

Telegrafi - parë: 14 orë

Nëpërmjet një konference për shtyp, zëdhënësi i partisë maqedonase opozitare OBRM-PDUKM, Naum Stoilkovski tha se “në kohën kur Zoran Zaev është kryeministër, firmat e familjes Zaev po zgjerohen”.

6 artikuj të ndërlidhur »

Osmani: Marrëveshja me Serbinë duhet ta ketë bekimin e SHBA-së

Telegrafi - parë: 14 orë

Vjosa Osmani e cila ishte kandidate e Lidhjes Demokratike të Kosovës për postin e kryeministres, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë shprehet optimiste se koalicioni i ardhshëm qeverisës me ...

13 artikuj të ndërlidhur »

E buzëqeshur dhe me plot sharmë, Teuta Rugova duket mahnitëse në imazhin e fundit

Telegrafi - parë: 14 orë

E bija e ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova, Teutë Rugova, jo pak herë ka rrëmbyer vëmendjen me dukjen e saj atraktive në rrjetet sociale. Që nga dalja e saj e parë në publik, ajo ka ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Ramsey nuk luan ndaj Lokomotivës

Telegrafi - parë: 14 orë

Ashtu siç pritej, Aaron Ramsey nuk do të jetë në dispozicion të Juventusit për ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër Lokomotiv Moskës. Mesfushori është duke u rikuperuar nga një problem muskulor, ...

48 artikuj të ndërlidhur »

Cristiano Ronaldo sonte mund ta thyejë edhe një rekord të ri në Ligën e Kampionëve

Telegrafi - parë: 14 orë

Cristiano Ronaldo sonte mund ta realizojë një tjetër rekord, duke e barazuar Raul Gonzalesin, si lojtari i vetëm që iu ka shënuar 34 klubeve të ndryshime në Ligën e Kampionëve.

48 artikuj të ndërlidhur »

Shkupi rrezikon dimër të ri me ajër skajshmërish të ndotur

Telegrafi - parë: 14 orë

Shkupin e pret edhe një sezon me ajër shumë të ndotur, reagojnë qytetarët. Stacionet matëse tash dhjetë ditë tregojnë vlera të shtuara të grimcave kancerogjene PM 10 në ajër.

3 artikuj të ndërlidhur »

Smajl Latifi, i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale

Telegrafi - parë: 14 orë

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, është i ftuari i radhës i Gjykatës Speciale. Latifi këtë e ka konfirmuar përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ku ka shkruar se ftesën e ka ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Bebe Rexha bën “twerk” në mes të qytetit, befason kalimtarët

Telegrafi - parë: 14 orë

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, së fundmi ka udhëtuar drejt Kalifornisë. Ajo atje pritet të mbajë koncertin e saj të radhës, në kuadër të festës së Halloweenit, në qytetin ...

10 artikuj të ndërlidhur »