TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Telegrafi

Tentim për shkarkimin e kreut të BFI-së, Sulejman Rexhepi (Foto)

Telegrafi - parë: 6 orë

Një grup personash janë futur pasditen e sotme në Bashkësinë Fetare Islame me pretekstin se Gjykata Themelore Shkup ka marrë vendim për shkarkimin e kryetarit të BFI-së Sulejman Rexhepi.

112 artikuj të ndërlidhur »

Aksident trafiku në rrugën Prishtinë-Podujevë, lëndohen dy persona

Telegrafi - parë: 6 orë

Dy persona janë lënduar në një aksident trafiku, i cili ka ndodhur sot pasdite në rrugën Prishtinë-Podujevë. Zëdhënësja e Policisë së Kosovës, Flora Ahmeti për Telegrafin konfirmoi se në aksident ...

35 artikuj të ndërlidhur »

Guardiola: Më përpara ndoshta ishte më e vështirë në Old Trafford

Telegrafi - parë: 6 orë

Të mërkurën në mbrëmje Anglia dhe gjithë Evropa do t’i kenë sytë në Old Trafford, aty ku do luhet deri i 178-të i qytetit, një supersfidë që do të vendosë shumë gjëra.

9 artikuj të ndërlidhur »

Rama reagon pas kapjes së të dyshuarit të pestë të grabitjes në Rinas

Telegrafi - parë: 7 orë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar pas kapjes së personit të pestë të dyshuar lidhur me rastin e grabitjes së javëve më parë në Aeroportin e Rinasit.

83 artikuj të ndërlidhur »

Maqedonia e Veriut dhe Irani shqyrtojnë mundësinë e bashkëpunimit në turizëm

Telegrafi - parë: 7 orë

Mundësitë turistike dhe bukuritë e Iranit sot u prezantuan në Shkup. Ambasada iraniane para mediave i prezantoi destinacionet me të cilat Teherani zyrtar këmbëngul që të tërhiqen sa më shumë vizitorë ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Ferizaj shënon Ditën e Tokës, qeverisja e përkushtuar për mbrojtjen e mjedisit

Telegrafi - parë: 7 orë

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Tokës, kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu, bashkë me drejtorë të drejtorive komunale kanë mbjellë drunjë dekorativ dhe lule në sheshin ‘Adem Jashari’.

56 artikuj të ndërlidhur »

Vëllai dhe motra ishin duke ngrënë mëngjesin kur dëgjuan shpërthimin e parë – ata arritën të iknin, por shpërthimi i ...

Telegrafi - parë: 7 orë

Daniel Linsey, 19 vjeç, si dhe motra e tij Amelie, 15 vjeçe, ishin në hotelin Shangri-La në Colombo, kur një bombardues vetëvrasës shpërtheu pajisjen e tij.

Rrëfimi i dëshmitarit të shembjes së ish-hotelit “Adriatiku” në Mitrovicë

Telegrafi - parë: 7 orë

Naser Osmani ka qenë në vendin e ngjarjes dje pasdite në Mitrovicë, ku ka humbur jetën 27 vjeçari Visar Behrami, pas shembjes së një pjese të ish hotelit “Adriatiku”.

74 artikuj të ndërlidhur »

Noizy: Mos gjykoni të kaluarën time, nuk jetoj më atje

Telegrafi - parë: 7 orë

Reperi Noizy është shumë aktiv dhe i ndjekur nga fansat e tij në rrjetet sociale. Përveç këngëve të reja, ai shpesh ndan me ndjekësit edhe fotografi të ndryshme nga aktivitetet e përditshme.

6 artikuj të ndërlidhur »

Padi penale ndaj prindërve të tre fëmijëve që ndërruan jetë nga shpërthimi i zjarrit në Veles

Telegrafi - parë: 7 orë

Akuzë kundër gruas 38-vjeçare dhe burrit 46-vjeçar ka ngritur Prokuroria Publike deri te Gjykata Themelore në Veles, pasi dyshohen se kanë kryer vepër penale – “lënie pas dore dhe maltretim i ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Vdekja e të riut në Mitrovicë, kryetari i BSPK-së bën thirrje që punëtorët të mos hyjnë në vende të rrezikshme

Telegrafi - parë: 7 orë

Punëtorët në Kosovë përballen me kushte shumë të vështira në punë. Përveç pagës së ulët, orarit të stërzgjatur, ata rrezikojnë edhe jetën e tyre, duke u detyruar të punojnë në vende shumë të ...

74 artikuj të ndërlidhur »

Vrau veten apo u arratis? Supozohet se bunkeri i Adolf Hitlerit kishte “edhe një tunel të pestë sekret”! (Video)

Telegrafi - parë: 7 orë

Adolf Hitler vrau veten në bunkerin e Berlinit më 30 prill 1945 – ky së paku mund të thuhet se është versioni zyrtar. Por teoricienët e konspiracionit kanë pohuar prej kohësh se vrasësi në masë u ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Lëvizja Vetëvendosje në Shqipëri regjistrohet si organizatë jo fitimprurëse

Telegrafi - parë: 7 orë

Boiken Abazi, drejtor Ekzekutiv i Qendrës së Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri, ka bërë të ditur se Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë javën e kaluar ka marrë vendimin për ta miratuar regjistrimin e ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Instagram po punon për fshehjen e materialeve të papërshtatshme

Telegrafi - parë: 7 orë

Platforma e shpërndarjes së fotografive, Instagram është duke punuar në një përditësim të ri, që pritet ta përmirësojë cilësinë. Ky aplikacion më nuk do të rekomandojë materiale, që kanë përmbajtje ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Prezantuesja e famshme amerikane, Joseline Hernandez ia beson dukjen stilistes Blerina Kllokoqi-Rugova

Telegrafi - parë: 7 orë

Nuk janë tashmë të rralla rastet kur personalitete të huaja, përzgjedhin stilistët shqiptarë për dizajnimin e veshjeve të tyre. I tillë është rasti i prezantueses së famshme amerikane, Joseline ...

2 artikuj të ndërlidhur »

E konfirmojnë edhe hulumtimet e reja: Fëmijët e parë janë më të mençurit

Telegrafi - parë: 7 orë

Nëse jeni fëmija i vogël apo i mesëm në familje, atëherë përgatituni për një lajm të keq: vëllai apo motra juaj i madh me shumë gjasë mund të lavdërohet se është më i vjetri, por edhe më i mençuri.

2 artikuj të ndërlidhur »

Familja e punëtorit, i cili vdiq dje në Mitrovicë, ia fal gjakun familjes Hajrizi

Telegrafi - parë: 7 orë

Familja Behrami ia ka falur gjakun familjes Hajrizi për vdekjen e djalit të tyre, Visarit, gjatë shembjes së një pjese të ish-hotel “Adriatiku”. Visar Behrami (27) ishte duke punuar së bashku me tre ...

74 artikuj të ndërlidhur »

Hoxha: 20 vite pas luftës, Kosova do të mund të bëhet një shtet start-up i Evropës

Telegrafi - parë: 7 orë

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka shkruar një editorial, për gazetën prestigjioze Huffingtonpost, botimin frëngjisht, me titull: 20 vite pas luftës, Kosova do të mund të bëhet një ...

3 artikuj të ndërlidhur »

KH: Gjysma e grave në Maqedoni janë jashtë tregut të punës

Telegrafi - parë: 7 orë

“Një e treta e grave besojnë se përkatësia e tyre është të kenë fëmijë dhe të kujdesen për shtëpinë dhe familjen dhe në plan të dytë e kanë përfitimin, derisa shumica e grave, 52,8 për qind, pajtohen ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Dua Lipa si ‘karamele’ në imazhin e fundit, duket tërheqëse në fustanin shumëngjyrësh

Telegrafi - parë: 7 orë

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, rrëmben gjithmonë vëmendjen me stilin e saj. Së fundmi, ajo publikoi një fotografi në rrjetin social Instagram, ku është shfaqur mjaft e ëmbël, veshur ...

16 artikuj të ndërlidhur »